Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρόβλημα είχε με τα ακουστικά, θύμισε μου.

 

εννουσα με τα handsfree, η zte σαν zte χρησιμοποιει για handsfree το παλιο προτοκολλο για αυτο το λογο πολλα handsfree δεν παιζουν στο κινητο μας σωστα, μεαυτο το ανταπτορακι διορθωνονται ολα :cool::cool:

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έχω ρουτάρει αλλά δεν το έχω πειράξει καθόλου. αν μπορώ να βοηθήσω, πείτε μου

Ευχαριστώ φίλε μου :)

 

1) Εγκαθιστάς το ES File Explorer

 

2) Με ανοιχτό το ES File Explorer, πατάς το δεξί από τα 3 κουμπιά αφής στο κάτω μέρος

 

3) Εμφανίζεται μενού αριστερά. Ενεργοποίησε το "Εξερευνητής root". Χωρίς να κλείσεις αυτό το πλάγιο panel πάτησε (εδώ είναι το πονηρό σημείο) πάνω στις ίδιες τις λέξεις "Εξερευνητής root". Όχι στο on/off button του.

 

4) Θα σου βγει ένα μενού. Διάλεξε το "Προσάρτηση R/W".

 

Οπότε θα σου βγει μια λίστα. Γράψε εδώ ποια είναι σε "R/O" (τα υπόλοιπα θα είναι "R/W" προφανώς).

 

... Και ευχαριστώ για τον κόπο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απαντήσει πριν ότι μόνο το / και /system είναι RO, αλλά μάλλον δεν το είδες. Αλλά καλύτερα να το δει και ο φίλος γιατί μπορεί να θυμάμαι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω καποια επιλογη Holo Themer στο Gravity box/Display tweaks. Βλεπω μονον Dithered Holo backgrownd και Solid black backgrownd που κανενα απο τα δυο δεν αλλαζει το φοντο.

 

 

Συγνωμη για την ταλαιπωρια.O δαιμονας του τυπογραφειου και το προχωρημενο της ωρας βαλαν το χερακι τους....Απο xposed installer

ηθελα να πω στο κατεβασμα....

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα . παρακολουθώ το νήμα εδώ και καιρό.

Νομίζω ότι αυτές τις ήμερες θα κάνω κίνηση και εγώ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Εχθές έστειλα μαιλ στην Minideal ,να μου πουν αν λύθηκε το θέμα με το wifi και η απάντηση τους είναι η εξής

 

 

Να κάνω κίνηση ή να περιμένω λίγο ακόμα , τι λέτε?

 

Εγω αν δε μπει καποιος να πει οτι παρελαβε τηλεφωνο τις τελευταιες 2 βδομαδες και ηρθε χωρις προβλημα με το wifi , δε θα παραγγελνα...

Link to comment
Share on other sites

η δευτερη ερωτηση μου στο Minideal

Read myfone.gr a problem with the wifi at Last Received. I am a member of myphone and I have formed a good image for you. I would not change it. Other times I have purchased from you and everything was flawless.

 

και η απαντηση τους

if you are not sure ,you also can change a model,the most important is you like it ,have a nice day
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, μια ερωτησούλα, zte geek η zte redbull? Κάτοχος του geek, πλήρως ευχαριστημένος βεβαια αλλά δε ξέρω τίποτα για τους snapdragon. Οποιος έχει εμπειρία ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, μια ερωτησούλα, zte geek η zte redbull? Κάτοχος του geek, πλήρως ευχαριστημένος βεβαια αλλά δε ξέρω τίποτα για τους snapdragon. Οποιος έχει εμπειρία ας βοηθήσει.

 

λεω να το χτυπησω, αλλα μεταξυ μας νομιζω οτι ο 2πυρηνος της intel ειναι καλυτερος απο snapdragon 400 4@1.2ghz

για το gps ωστοσο ο 400 ειναι καλυτερος

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ταλαιπωρια.O δαιμονας του τυπογραφειου και το προχωρημενο της ωρας βαλαν το χερακι τους....Απο xposed installer

ηθελα να πω στο κατεβασμα....

Αυτο το ξερουμε..την ασπριλα στα settings πως θα διωξουμε δεν ξερω..:(

Ουτε και την ασπριλα του Gravity Box μπορεσα να αλλαξω, αν και εχει επιλογη μεσα..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερουμε..την ασπριλα στα settings πως θα διωξουμε δεν ξερω..:(

Ουτε και την ασπριλα του Gravity Box μπορεσα να αλλαξω, αν και εχει επιλογη μεσαΓ

 

Για το gravity box απο την προβολη το αλλαξα και ειναι κομπλε(φανταζομαι εκανες επανεκκινηση).Για τις ρυθμισεις κατεβασα το ΗOLO THEMER απο XPOSED INSTALLER και ειμαι παλι κομπλε,μια χαρα δουλευει.Με καποιες εφαρμογες βεβαια εχει θεμα και αν πας και αλλαξεις το φοντο σε αυτες μετα δεν ξεκιναν (VIBER-YAHOO σιγουρα),αλλα με ρυθμισεις κ.α μια χαρα μου δουλευει εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Για το gravity box απο την προβολη το αλλαξα και ειναι κομπλε(φανταζομαι εκανες επανεκκινηση)..
οταν λες "προβολη" τι εννοεις? Που ειναι αυτο?:confused:

Για τις ρυθμισεις κατεβασα το ΗOLO THEMER απο XPOSED INSTALLER και ειμαι παλι κομπλε,μια χαρα δουλευει
Σ εμενα το holo themer δεν υπαρχει στη λιστα των dwonloads του Xposed installer.:(

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

-Η προβολη ειναι στο κεντρικο μενου του g.b.,μετα τικαρεις εκει που λεει μαυρο φοντο.Ειναι ακριβως εκει που μας ειπες για την ρυθμιση για τα κατω πληκτρα(2-3 γραμμες πιο πανω).

-Στοn exposed δεν ξερω γιατι δεν στο βγαζει το holo themer στο ''κατεβασμα''.

Δεν ξερω γιατι δεν τα βρισκεις.Εχουμε τις ιδιες εκδοσεις?G.B εχω την 3.1.4 xposed την 2.6.1 και στο holo themer την 2.1

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μιλησα με minideal και μου ειπαν να τουσ επιστρεψω το zte v975 με το προβλημα στο wifi. με συμφερει να το επιστρεψω??? η να ζητησω να αγορασω αλλο μοντελο με μειωμενη τιμη λογω τησ ταλαιπωριας μου(εαν γινεται φυσικα) χωρισ να το επιστρεψω> ποιο μοντελο ειναι αξιοπιστο ???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μιλησα με minideal και μου ειπαν να τουσ επιστρεψω το zte v975 με το προβλημα στο wifi. με συμφερει να το επιστρεψω??? η να ζητησω να αγορασω αλλο μοντελο με μειωμενη τιμη λογω τησ ταλαιπωριας μου(εαν γινεται φυσικα) χωρισ να το επιστρεψω> ποιο μοντελο ειναι αξιοπιστο ???

 

Εξαρταται αν δεν σε πειραζει το wifi θεμα που εχει. Εγω το εδωσα σε καποιον που το χρησιμοποιει σε σπιτι που ειναι μικρο και δεν χανεται τοσο το σημα. Αλλα μονο που ξερεις οτι συμβιβαζεσαι στο να μη πεσει γραμμη σε χαλαει. Αν εκει που το χρησιμοποιεις εισαι οκ,σκεψου το καλυτερα μιας και θα πληρωσεις εξοδα αποστολης και θα ανεβει το κοστος. Αν πας για αλλο δες το honor 3c το redmi to thl t11. Η ολη διαδικασια υπολογισε κανα διμηνο και ζημιωμενος τα εξοδα αποστολης + την ψυχικη οδυνη του περιμενε.

Εγω παρηγγειλα το thl t11 και εχασα 15 ευρω απο την πωληση +30 ευρω η διαφορα με thl και ειμαι και στο περιμενε χτυπωντας καθε πρωι τη singpost.com :)

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μιλησα με minideal και μου ειπαν να τουσ επιστρεψω το zte v975 με το προβλημα στο wifi. με συμφερει να το επιστρεψω??? η να ζητησω να αγορασω αλλο μοντελο με μειωμενη τιμη λογω τησ ταλαιπωριας μου(εαν γινεται φυσικα) χωρισ να το επιστρεψω> ποιο μοντελο ειναι αξιοπιστο ???

 

Εξαρταται αν δεν σε πειραζει το wifi θεμα που εχει. Εγω το εδωσα σε καποιον που το χρησιμοποιει σε σπιτι που ειναι μικρο και δεν χανεται τοσο το σημα. Αλλα μονο που ξερεις οτι συμβιβαζεσαι στο να μη πεσει γραμμη σε χαλαει. Αν εκει που το χρησιμοποιεις εισαι οκ,σκεψου το καλυτερα μιας και θα πληρωσεις εξοδα αποστολης και θα ανεβει το κοστος. Αν πας για αλλο δες το honor 3c το redmi to thl t11. Η ολη διαδικασια υπολογισε κανα διμηνο και ζημιωμενος τα εξοδα αποστολης + την ψυχικη οδυνη του περιμενε.

Εγω παρηγγειλα το thl t11 και εχασα 15 ευρω απο την πωληση +30 ευρω η διαφορα με thl και ειμαι και στο περιμενε χτυπωντας καθε πρωι τη singpost.com :)

 

Εγώ το έδωσα στην αδερφή μου που έχει αρκετό 3G με το πρόγραμμα της. Και αν το χρειαστεί σε κανένα ξενοδοχείο ή κάπου που μπορεί να θέλει wifi για καιρό αλλά μπορεί να μην πιάνει θα της πάρω κάτι μικρά travel routers/AP που υπάρχουν (http://www.skroutz.gr/s/427735/TP-LINK-TL-WR702N.html?from=most-popular&keyphrase=TL-WR702N, http://www.skroutz.gr/s/326832/Edimax-BR-6258n.html) να της κάνουν boost το σήμα. Αλλά δε νομίζω να χρειαστεί.

 

Εγώ είμαι σε open case με το Minideal για partial refund. Σιγά μην το στείλω πίσω και να περιμένω κανένα δίμηνο για αντικατάσταση/άλλο μοντέλο και να ζημιωθώ και τα μεταφορικά. Τους ζήτησα $70 πίσω (ναι ΟΚ, ξέρω, πολλά, αλλά έτσι ξεκινάμε στα παζάρια) και μου είπαν ή να το στείλω πίσω ή $15. The game is on, κάπου στα $40-50 θα τα βρούμε πιστεύω, αλλιώς κάνω claim με φώτο και βίντεο στο Paypal όπου το κινητό στο ίδιο σημείο με ένα παλιό Huawei Ideox X5 Pro ρεζιλεύεται απλώς, πιάνει 0.2mbps ενώ το Huawei 7.5mbps.

 

Τώρα είμαι πάλι αναποφάσιστος και σκέφτομαι:

 

Honor 3C (όχι root, όχι OTG, η κάμερα πάει 5ΜΡ με μια από τις δυο rom, καλό στα υπόλοιπα),

THL T11 (γκουμούτσα, μερικοί λένε κακή ποιότητα κατασκευής, δεν έχω πειστεί ότι το WiFi του θα λέει και πολλά αλλά έχει OTG/NFC),

Coolpad F1 (θέματα με την κάμερα, δε νομίζω η ποιότητα κατασκευής να με τρελάνει, δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα προβλήματα του και δεν ξέρω κατά πόσο το WiFi θα είναι καλό, δεν ξέρω αν έχει OTG),

JIAYU G4S (δεν την συμπαθώ την εταιρεία, κάτι ακούω ότι κάνει παράσιτα το ακουστικό).

 

Όλα Mediatek, ο Θεός να βάζει το χέρι του. Κρασαρίσματα Facebook μάνι-μάνι με την καινούργια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

 

Honor 3C (όχι root, όχι OTG, η κάμερα πάει 5ΜΡ με μια από τις δυο rom, καλό στα υπόλοιπα),

 

Root γίνεται,

Με την official και την νέα Multilanguage η κάμερα είναι 8

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα στην αδερφή μου που έχει αρκετό 3G με το πρόγραμμα της. Και αν το χρειαστεί σε κανένα ξενοδοχείο ή κάπου που μπορεί να θέλει wifi για καιρό αλλά μπορεί να μην πιάνει θα της πάρω κάτι μικρά travel routers/AP που υπάρχουν (http://www.skroutz.gr/s/427735/TP-LINK-TL-WR702N.html?from=most-popular&keyphrase=TL-WR702N, http://www.skroutz.gr/s/326832/Edimax-BR-6258n.html) να της κάνουν boost το σήμα. Αλλά δε νομίζω να χρειαστεί.

 

Εγώ είμαι σε open case με το Minideal για partial refund. Σιγά μην το στείλω πίσω και να περιμένω κανένα δίμηνο για αντικατάσταση/άλλο μοντέλο και να ζημιωθώ και τα μεταφορικά. Τους ζήτησα $70 πίσω (ναι ΟΚ, ξέρω, πολλά, αλλά έτσι ξεκινάμε στα παζάρια) και μου είπαν ή να το στείλω πίσω ή $15. The game is on, κάπου στα $40-50 θα τα βρούμε πιστεύω, αλλιώς κάνω claim με φώτο και βίντεο στο Paypal όπου το κινητό στο ίδιο σημείο με ένα παλιό Huawei Ideox X5 Pro ρεζιλεύεται απλώς, πιάνει 0.2mbps ενώ το Huawei 7.5mbps.

 

Τώρα είμαι πάλι αναποφάσιστος και σκέφτομαι:

 

Honor 3C (όχι root, όχι OTG, η κάμερα πάει 5ΜΡ με μια από τις δυο rom, καλό στα υπόλοιπα),

THL T11 (γκουμούτσα, μερικοί λένε κακή ποιότητα κατασκευής, δεν έχω πειστεί ότι το WiFi του θα λέει και πολλά αλλά έχει OTG/NFC),

Coolpad F1 (θέματα με την κάμερα, δε νομίζω η ποιότητα κατασκευής να με τρελάνει, δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα προβλήματα του και δεν ξέρω κατά πόσο το WiFi θα είναι καλό, δεν ξέρω αν έχει OTG),

JIAYU G4S (δεν την συμπαθώ την εταιρεία, κάτι ακούω ότι κάνει παράσιτα το ακουστικό).

 

Όλα Mediatek, ο Θεός να βάζει το χέρι του. Κρασαρίσματα Facebook μάνι-μάνι με την καινούργια έκδοση.

 

στο 3c πλέον έχει root με τη τελευταία rom και το θέμα με την camera είναι παρελθόν με την τελευταία έκδοση. όσο για το otg ναι δεν... όπως και στο g700

 

edit είδα σου απάντησαν :p

Link to comment
Share on other sites

To Holo Themer όντως μαυρίζει τα settings, ωραίο find indeed. Δυστυχώς δεν ασπρίζει και τα γράμματα, έτσι στο Holo Dark με το ζόρι φαίνονται τα μαύρα γράμματα. Στο Pure Black δεν φαίνεται τίποτα. Αλλά από την ασπρίλα καλύτερα μαύρα γράμματα σε γκρι φόντο... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα των ρυθμίσεων και εμένα άσπρα τα βγάζει. Αν μπω όμως για παράδειγμα στις εφαρμογές, τα γράμματα εκεί είναι μαύρα.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε και στο συστημα android απο h.t .To εχω κανει και σε αλλα,δεν θυμαμαι που ακριβως ομως και μου τα βγαζει κανονικα παντου.Αμα το ψαξεις λιγο σιγουρα θα το βρεις.

Ρε παιδια τι ειναι αυτο που μου εστειλαν απο minideal?

Your Credit Memo #........... for Order #...........

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου ερωτεύθηκε το τηλέφωνο, λέει πιάνει παντού το Wi-Fi όπου και αν δοκίμασε. Εγώ δοκίμαζα μόνο σπίτι, δεν το δοκίμασα έξω.

 

Τελικά το real life experience αν κάτσει έκατσε, κάποιος λιγότερο γκατζετάκιας μπορεί μερικές φορές να είναι πιο ευχαριστημένος με μια αγορά...

 

Πρόβλημα υπάρχει αλλά σε ορισμένες περιστάσεις και μπορεί τελικά να είναι ακόμα το Geek μια καλή επιλογή...

 

Ερώτηση, γιατί δεν ανάβει λαμπάκι για WhatsApp/Viber ενώ δουλεύει σε μηνύματα και κλήσεις; Με Λευκορωσίας, η Β06 κάνει το ίδιο;

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου ερωτεύθηκε το τηλέφωνο, λέει πιάνει παντού το Wi-Fi όπου και αν δοκίμασε. Εγώ δοκίμαζα μόνο σπίτι, δεν το δοκίμασα έξω.

 

Τελικά το real life experience αν κάτσει έκατσε, κάποιος λιγότερο γκατζετάκιας μπορεί μερικές φορές να είναι πιο ευχαριστημένος με μια αγορά...

 

Πρόβλημα υπάρχει αλλά σε ορισμένες περιστάσεις και μπορεί τελικά να είναι ακόμα το Geek μια καλή επιλογή...

 

Ερώτηση, γιατί δεν ανάβει λαμπάκι για WhatsApp/Viber ενώ δουλεύει σε μηνύματα και κλήσεις; Με Λευκορωσίας, η Β06 κάνει το ίδιο;

 

2 ειναι οι πιθανες απαντησεις

 

1)Η αδερφη σου ειναι πολυ large με το wifi

2)Eμεις ειμαστε πολυ geek και απαιτουμε πολλα :D:D:D

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...