Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο hands free εχετε κατι να μου προτεινετε γθατι αγορασα κατι μουφα dr dre τα οποια δεν ακουγονται και γενικα δεν λειτουργουν καλα ενω σε σονυ τυπο ειναι μπομπα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έπαιξα λίγο με την Β03 (την έχω αφήσει και την έχω ξεσκίσει για να δω τι δουλεύει και τι όχι από μόντες για να ξέρω τι να κάνω όταν πάω σε καινούργια καθαρή rom).

 

Εγώ όπως έχω πει έχω το router στο χολ και ένα access point στο δωμάτιο. Αν κλείσω το ΑΡ, το wifi από το χολ στο δωμάτιο όντως είναι χαμηλό (με τοίχους ανάμεσα και απόσταση 7 μέτρα και πάνω). Έκανα μετρήσεις και με το WiFi από το ΑΡ πιάνει 7.2/0.9 mbps. Με WiFi από το χολ έπιανε 0.2-1/1 mbps. Πιστεύω όμως ότι ο δείκτης WiFi είναι λάθος και δείχνει καλύτερο σήμα επειδή ούτε το παλιό μου κινητό πιάνει καλά (δεν συνδέεται καθόλου σε σελίδες και δείχνει μια γραμμή ενώ το ΖΤΕ δείχνει 3).

 

Αυτό που βοήθησε είναι το πρόγραμμα WiFix Manager που λένε και στο ισπανικό forum. Το ανοίγεις και πας advanced και αλλάζεις το country code. Εμένα έλεγε US και έβαλα GR. Έκανα apply και χωρίς καν reboot σε τεστ έπιασε το WiFi από το χολ 3.5/1 mbps. Το tablet μου (Pipo S2) πιάνει full ταχύτητα και από τα δυο WiFi αλλά αυτό μάλλον είναι επειδή τα tablet έχουν μεγαλύτερες κεραίες.

 

Πάμε στα πολύ καλά νέα τώρα, από το ισπανικό και το ρώσικο forum:

 

"Excerpted from the Russian forum

 

1. Corrected Recovery CWM 6.0.2.8, now no brakes on the menu, etc.. cwm_recovery_6028_fix.zip

. 2 Chinese site (can not remember which) expected B07 firmware (Problem with Russification them, porque is likely to be Both B06 - not completely)

Three. ZTE now puts Actively Their source devices. Indeed, our sources a matter of time, as they say, is not far off! While the unit is comparable With the top, you can safely leave to the end of the summer

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=451530&st=4320 post 4327"

 

Δηλαδή βγήκε καινούργια recovery που δεν κολλάει και πάει πιο γρήγορα και σύμφωνα με ένα κινέζικο forum περιμένουν έκδοση Β07 από την ΖΤΕ και επίσης ότι η ΖΤΕ θα δώσει τα sources μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Αν ισχύσει αυτό έχει τελειώσει το παιχνίδι, είναι σίγουρο ότι Ρώσοι και Κινέζοι developers θα δώσουν AOSP, MIUI, CM και άλλες custom roms. Αν έχουν τα sources θα κάνουν παπάδες, ξεχνάμε οτιδήποτε software πρόβλημα έχει προκύψει με τις rom της ΖΤΕ και απολαμβάνουμε our sweet sweet hardware... :lol:

έβαλα το wifix παρόλα αυτά πάλι τπτ. δεν έχω κάνει μέτρηση αλλά αργεί το ίδιο να κατεβάζει σελίδες. κρίμα για το wifi .....αν δεν υπήρχε αυτη η βλακεία θα ήταν σούπερ το κινητό

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το wifix παρόλα αυτά πάλι τπτ. δεν έχω κάνει μέτρηση αλλά αργεί το ίδιο να κατεβάζει σελίδες. κρίμα για το wifi .....αν δεν υπήρχε αυτη η βλακεία θα ήταν σούπερ το κινητό

 

Άλλαξες σε GR και έκανες reboot;

 

Πόσο σπαστική είναι αυτή η πρασινίλα στα notifications και η ασπρίλα στα settings; Με gravity box έβαλα μαύρο background στα notification αλλά τα εικονίδια παραμένουν σε άσπρο και ότι είναι πράσινο παραμένει. Τα settings δεν έχω καταφέρει να τα αλλάξω ό,τι και αν δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπαιξα λίγο με την Β03 (την έχω αφήσει και την έχω ξεσκίσει για να δω τι δουλεύει και τι όχι από μόντες για να ξέρω τι να κάνω όταν πάω σε καινούργια καθαρή rom).

 

Εγώ όπως έχω πει έχω το router στο χολ και ένα access point στο δωμάτιο. Αν κλείσω το ΑΡ, το wifi από το χολ στο δωμάτιο όντως είναι χαμηλό (με τοίχους ανάμεσα και απόσταση 7 μέτρα και πάνω). Έκανα μετρήσεις και με το WiFi από το ΑΡ πιάνει 7.2/0.9 mbps. Με WiFi από το χολ έπιανε 0.2-1/1 mbps. Πιστεύω όμως ότι ο δείκτης WiFi είναι λάθος και δείχνει καλύτερο σήμα επειδή ούτε το παλιό μου κινητό πιάνει καλά (δεν συνδέεται καθόλου σε σελίδες και δείχνει μια γραμμή ενώ το ΖΤΕ δείχνει 3).

 

Αυτό που βοήθησε είναι το πρόγραμμα WiFix Manager που λένε και στο ισπανικό forum. Το ανοίγεις και πας advanced και αλλάζεις το country code. Εμένα έλεγε US και έβαλα GR. Έκανα apply και χωρίς καν reboot σε τεστ έπιασε το WiFi από το χολ 3.5/1 mbps. Το tablet μου (Pipo S2) πιάνει full ταχύτητα και από τα δυο WiFi αλλά αυτό μάλλον είναι επειδή τα tablet έχουν μεγαλύτερες κεραίες.

 

Πάμε στα πολύ καλά νέα τώρα, από το ισπανικό και το ρώσικο forum:

 

"Excerpted from the Russian forum

 

1. Corrected Recovery CWM 6.0.2.8, now no brakes on the menu, etc.. cwm_recovery_6028_fix.zip

. 2 Chinese site (can not remember which) expected B07 firmware (Problem with Russification them, porque is likely to be Both B06 - not completely)

Three. ZTE now puts Actively Their source devices. Indeed, our sources a matter of time, as they say, is not far off! While the unit is comparable With the top, you can safely leave to the end of the summer

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=451530&st=4320 post 4327"

 

Δηλαδή βγήκε καινούργια recovery που δεν κολλάει και πάει πιο γρήγορα και σύμφωνα με ένα κινέζικο forum περιμένουν έκδοση Β07 από την ΖΤΕ και επίσης ότι η ΖΤΕ θα δώσει τα sources μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Αν ισχύσει αυτό έχει τελειώσει το παιχνίδι, είναι σίγουρο ότι Ρώσοι και Κινέζοι developers θα δώσουν AOSP, MIUI, CM και άλλες custom roms. Αν έχουν τα sources θα κάνουν παπάδες, ξεχνάμε οτιδήποτε software πρόβλημα έχει προκύψει με τις rom της ΖΤΕ και απολαμβάνουμε our sweet sweet hardware... :lol:

 

Μηπως γνωριζεις που ειναι η κεραια του wifi στο κινητο μπας και επιχειρησω καμια hardware πατεντουλα?

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεις που ειναι η κεραια του wifi στο κινητο μπας και επιχειρησω καμια hardware πατεντουλα?

 

Δες εδώ: http://www.readdailynews.com/news-5085078-1888-yuan-Intel-CPU-disassemble-large-screen-phone-ZTE-GEEK.html αλλά δε νομίζω να είναι hardware πρόβλημα. Μάλλον είναι συνδυασμός Android, ZTE Rom και διάφορων ρυθμίσεων στα άπειρα αρχειάκια του Android μέσα στο system... :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες σε GR και έκανες reboot;

 

Πόσο σπαστική είναι αυτή η πρασινίλα στα notifications και η ασπρίλα στα settings; Με gravity box έβαλα μαύρο background στα notification αλλά τα εικονίδια παραμένουν σε άσπρο και ότι είναι πράσινο παραμένει. Τα settings δεν έχω καταφέρει να τα αλλάξω ό,τι και αν δοκίμασα.

ναι έκανα ό,τι ανέφερες

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη σε μενα κατεβαινει με 520kb/sec

Για δοκιμασε εδω, http://www.htcmania.com/showthread.php?t=782340 στο πρωτο ποστ στη μεση λεει belarus 02

Τι λαθος κανω ρε παιδια ...%^$ εχουν σπασει τα νευρα μου.

Εχω 4gb sdcard την κανω φορματ και βαζω μεσα το update.zip. ξεκιναει και μετα απο λιγο μου βγαζει

symlink: some symlinks failed

E:error in /sdcard/update.zip

Link to comment
Share on other sites

Τι λαθος κανω ρε παιδια ...%^$ εχουν σπασει τα νευρα μου.

Εχω 4gb sdcard την κανω φορματ και βαζω μεσα το update.zip. ξεκιναει και μετα απο λιγο μου βγαζει

symlink: some symlinks failed

E:error in /sdcard/update.zip

 

Όταν λέει για Symliks άμα θυμάμαι καλά είναι ότι αυτό που προσπαθείς να περάσεις είναι για ARM ενώ το ZTE έχει x86.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει για Symliks άμα θυμάμαι καλά είναι ότι αυτό που προσπαθείς να περάσεις είναι για ARM ενώ το ZTE έχει x86.

 

Κατεβασα την belarus απο το λινκ πιο πανω. Δεν ειναι για ζτε?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την belarus απο το λινκ πιο πανω. Δεν ειναι για ζτε?

 

Μπορεί να κάνω και λάθος

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ! είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και θα ήθελα το απόσταγμα της γνώσης σας... ευχαριστώ θερμότατα εκ των προτέρων όποιον απαντήσει.. σήμερα το ανακάλυψα, τρελάθηκα, πρώτη κόφτη, δευτέρα κόφτη κι έχω πάρει φόρα και δεν έχω φρένααα.... :P :-D Ερωτήσεις:

minideal?

πληρώνω με paypal?

ζητάω κάτι πριν το πάρω? (google play, ελληνικά, και root)?

αξίζει τελευταία στιγμή να βγάλω φλας για κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ! είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και θα ήθελα το απόσταγμα της γνώσης σας... ευχαριστώ θερμότατα εκ των προτέρων όποιον απαντήσει.. σήμερα το ανακάλυψα, τρελάθηκα, πρώτη κόφτη, δευτέρα κόφτη κι έχω πάρει φόρα και δεν έχω φρένααα.... :P :-D Ερωτήσεις:

minideal?

πληρώνω με paypal?

ζητάω κάτι πριν το πάρω? (google play, ελληνικά, και root)?

αξίζει τελευταία στιγμή να βγάλω φλας για κάποιο άλλο?

 

Τελευταίες παρτίδες έχουν πρόβλημα με Wifi. Ίσως είναι ROM ή το ίδιο το τσιπάκι κανείς δνε ξέρει ακόμη.

Minideal άμα το έχει

ΠΑΝΤΑ με PAYPAL

Και να μην ζητήσεις μπορείς να τα περάσεις μόνος σου, απλές διαδικασίες.

Μπορείς να κοιτάξεις περίπου στα ίδια λεφτά το Huawei Honor 3C ή το Hongmi της Xiaomi.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

για το wifi υπάρχει κάποιο μικρό ρίσκο ή είναι σίγουρο ότι θα έχει πρόβλημα? αν τους πω να το δοκιμάσουν πριν μου το στείλουν υπάρχει περίπτωση?

για το huawei honor 3c δεν έχουν ακουστεί προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi αν έχει πρόβλημα θα είναι όταν είσαι μακριά από το router. Ότι έχω διαβάσει δείχνει σε πρόβλημα λειτουργικού (έχουν κάνει τεστ και πάει σφαίρα με την οθόνη κλειστή). Εγώ πιστεύω ότι στις δεύτερες παρτίδες κάτι έχουν αλλάξει στη Rom και αποσταθεροποίησε το ασύρματο. Άλλωστε αν πάμε στην αναβάθμιση δεν μας βγάζει την Β06. Αλλά το πρόβλημα δεν είναι 100% αυτό γιατί υπάρχει και στην επίσημη Β06 αλλά και από τις πρώτες παρτίδες (Ρώσοι και Κινέζοι λένε για το ασύρματο καιρό τώρα...)
Link to comment
Share on other sites

AXA. δλδ θα πρέπει να μαστε αγκαλίτσα με το router.. το huawei honor 3c έχει βγει πιο αξιόπιστο? Βασικά θέλω να πάρω κάτι που να δουλεύει χωρίς να χρειαστεί να γίνω προγραμματιστής...
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του WiFi παρουσιστηκε στην δευτερη παρτιδα.Απο την πρωτη κανεις δεν παραπονεθηκε τουλαχιστον στο δικο μας φορουμ.(εγω πηρα δυο χωρις προβλημα).Διαβασσε και το νημα του 3C και παρε τις αποφασεις σου.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι σε κατασταση πληρους απελπισιας:cry::cry::cry:

 

Σε αποπειρα να περασω την belarus rom κολλησε στην εγκατασταση και τωρα δε bootarei. Απο το πρωι προσπαθω να περασω μια αλλη οποιαδηποτε ρομ αλλα μου λεει συνεχως e:/cant open /sdcard/update.zip (bad)

 

Ο κινεζος μου ειπε να του το στειλω πισω να το δει και αν ειναι να μου στειλει αλλο...

Πρεπει οπωςδηποτε να περασω ρομ...:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν με το καλό ανοίξει τελικά το κινητό,θα χρειαστώ μια βοήθεια με το 3g.

 

Τελικά τι εγίνε με το κινητό σου? Εμένα το πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχει τάση στην έξοδο του κινητού (στα σιδεράκια που κουμπώνει η μπαταρία)για να φορτίσει η μπαταρία.Υπάρχει εξωτερικός φορτιστής η επαγωγικός, η να το στείλω πίσω???help!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις έναν φορτιστή για 3,6/7,2 volt που φορτίζει τα πάντα σε μπαταρίες λιθίου, πάτα στο ιντερνετ iwap charger, τον έχει φέρει και το lidl κάτι φεγγάρια με άλλο όνομα, αλλά το κακό είναι ότι θα πρέπει να βγάζεις την μπαταρία δλδ να μην έχεις κινητό όση ώρα φορτίζει. Επαγωγικά για να φορτίσεις θα πρέπει να υπάρχει διάταξη με πηνείο στο κινητό σου πράγμα που δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις έναν φορτιστή για 3,6/7,2 volt που φορτίζει τα πάντα σε μπαταρίες λιθίου, πάτα στο ιντερνετ iwap charger, τον έχει φέρει και το lidl κάτι φεγγάρια με άλλο όνομα, αλλά το κακό είναι ότι θα πρέπει να βγάζεις την μπαταρία δλδ να μην έχεις κινητό όση ώρα φορτίζει. Επαγωγικά για να φορτίσεις θα πρέπει να υπάρχει διάταξη με πηνείο στο κινητό σου πράγμα που δεν παίζει.

 

Το κινητό πάντως φορτίζεται ασύρματα δεν θυμάμαι το πρότυπο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις έναν φορτιστή για 3,6/7,2 volt που φορτίζει τα πάντα σε μπαταρίες λιθίου, πάτα στο ιντερνετ iwap charger, τον έχει φέρει και το lidl κάτι φεγγάρια με άλλο όνομα, αλλά το κακό είναι ότι θα πρέπει να βγάζεις την μπαταρία δλδ να μην έχεις κινητό όση ώρα φορτίζει. Επαγωγικά για να φορτίσεις θα πρέπει να υπάρχει διάταξη με πηνείο στο κινητό σου πράγμα που δεν παίζει.

 

Εκτός αν έχω 2 μπαταρίες...κατάλαβα επιστροφή στον κινέζο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Επαγωγικά για να φορτίσεις θα πρέπει να υπάρχει διάταξη με πηνείο στο κινητό σου πράγμα που δεν παίζει.

 

Και όμως... υπάρχει επαγωγικός φορτιστής ή wireless charger. Ρίξε μια ματιά εδώ... Το πηνίο για την επαγωγική φόρτιση βρίσκεται στο νέο καπάκι. Το κινητό μέσα έχει 2 υποδοχές για την έξοδο του πηνίου. Απ' ότι είδα και αλλού, υπάρχουν και πηνία σκέτα (χωρίς καπάκι για το κινητό), μαζί με τον (ασύρματο) φορτιστή.

Edited by samko
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω παιδευμουν με χαλασμενη sdcard γιαυτο και ετρωγα error με τις ρομ. Οπως και ναχει με οσες ρομ δοκιμασα(ισπανικες ρωσικες κινεζικες) εχω προβλημα στι wifi.

 

Το εχω ηδη πακεταρει και αυριο φευγει για Κινα. Ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να κανω κατι τωρα με το Paypal για να ειμαι καλυμενος. Δηλαδη αν και μου ειπαν να το στειλω να το ελεγξουν να ανοιξω ενα case για παν ενδεχομενο. Σορυ δεν εχω ξαναμπει σε αυτη τη διαδικασια παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...