Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα βρε αρχιμαζοχα, πας να φλασαρεις ΡΟΜ (και οχι μονο..) χωρις πλαινα κουμπια..?:(:( Απιστευτο..

Μαλλον ετσι το πηρες απο χερι, σωστα? Αντε κουραγιο, ελπιζω να τελειωσες..

 

δεν ξερω ρε Δημητρη, καποια στιγμη, οταν δεν θα το χρειαζομαι θα βγαλω ακρη..

 

Γιώργο πρωτόκολλο APN έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνφορουμιτες καλησπέρα

 

Εχω βάλει την μαλαισιανη εχω κάνει root και ολα καλα

 

Προσπάθησα να το κανω με τον οδηγό του guideman αλλα ειχα κάποια προβληματακια

 

π.χ. στην εντολή sideload μου εδινε closed ,επρεπε να το ενεργοποιήσω πρωτα απο το cwm για να δουλέψει , αρα χρειαζόμουν volume buttons(θυμίζω το προβλημα ηταν οτι ειναι χαλασμένα και τα δυο).

Αναγκάστηκα να το ανοίξω και να βραχυκυκλώνω τις πίστες της καλωδιοταινιας πανω στην πλακέτα για να μετακινούμαι στα μενου. Ειδικά το Cwm μου έβγαλε την παναγια...

Το root αρχειο με SU του guideman δεν το δοκιμασα ,ειχα φτασει ξημερωματα και δεν ειχα χρονο θα το κανω καποια στιγμη.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια guys

 

Δικό μου είναι το αρχείο με το SuperSU και το guide αλλά αν χαλάσει τίποτα φταίει ο guideman, ξηγημένα έτσι; :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πρωτόκολλο APN έχεις βάλει;
Τι'ναι τουτο? :rolleyes: Ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης που εχω δεν κανει? :D

 

Δικό μου είναι το αρχείο με το SuperSU και το guide αλλά αν χαλάσει τίποτα φταίει ο guideman, ξηγημένα έτσι; :lol::p
Τι αλλο πια να παθει το καημενο το μηχανακι..εδω σου λεει βραχυκυλωνει καλωδιακια για να μετακινηθει πανω κατω :lol::lol::lol:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί θα σωθεί αν βγει επιτέλους touch recovery. Δε θα έχει πρόβλημα*μετά μέσα στο λειτουργικό...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος εδω και καιρο του zte geek απο την προβληματικη παρτιδα. Οσον αφορα το wifi, με router tp link w8980 στη λειτουργια 11an mixed στα 5ghz το wifi λειτουργει κανονικα με οσες μπαρες και να εχω, εχω κανονικα Internet, βλεπω stream, σελιδες χωρις κανενα προβλημα. Στα 2,4ghz εχω παλι προβλημα απο 3 μπαρες και κατω, ειναι σαν να μην εχει ιντερνετ ενω ειναι συνδεδεμενο (δεν εχω δοκιμασει πολλες ρυθμισεις παντος). Επιανα μονο σε 1 δωματιο σχεδον wifi, τωρα πιανω σε ολο το σπιτι και ας εχω λιγοτερες μπαρες λογω 5ghz mode. Το αναφερω μηπως φανει χρησιμο σε καποιον.

Υποψιν οτι μια μερα το εχω λειτουργησει με αυτο το router και δεν ξερω μηπως προκυψει κατι με το wifi και το κινητο αργοτερα, προς το παρον δουλευει το wifi αψογα.

Edited by Scr1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είχα πάρει ένα ελαττωματικό κινητό το οποίο δεν φόρτιζε και το έστειλα πίσω στο minideal. Αλλά είναι εκεί 3 εβδομάδες κ αυτοί μου είπαν ότι έχουν το κινητό στο εργοστάσιο και δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη.Εν τω μεταξύ δεν μου δίνουν τα λεφτά πίσω διότι δεν μπορούν(όπως λένε),και δεν μου στέλνουν κ ένα καινούριο γιατί ούτε αυτό μπορούν(όπως λένε επίσης).Τι να κάνω;'Εχω μείνει με δεμένα τα χέρια κ έχω βγει εκτός εαυτού με αυτά που κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είχα πάρει ένα ελαττωματικό κινητό το οποίο δεν φόρτιζε και το έστειλα πίσω στο minideal. Αλλά είναι εκεί 3 εβδομάδες κ αυτοί μου είπαν ότι έχουν το κινητό στο εργοστάσιο και δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη.Εν τω μεταξύ δεν μου δίνουν τα λεφτά πίσω διότι δεν μπορούν(όπως λένε),και δεν μου στέλνουν κ ένα καινούριο γιατί ούτε αυτό μπορούν(όπως λένε επίσης).Τι να κάνω;'Εχω μείνει με δεμένα τα χέρια κ έχω βγει εκτός εαυτού με αυτά που κάνουν.

 

Λογικά πρέπει να περάσαν και οι 45 ημέρες από την πληρωμή με PayPal... Άρα νομίζω είσαι στο έλεος τους.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να περάσαν και οι 45 ημέρες από την πληρωμή με PayPal... Άρα νομίζω είσαι στο έλεος τους.

 

γτ οι 45 μερες χρονικο οριο?και γτ στο ελεος τους?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έπρεπε να το στείλεις για επιστροφή χρημάτων και όχι επισκευή. Αυτό το factory των Κινέζων το ξέρουμε, σε ένα συρτάρι είναι το κινητό σου. Όταν το έστειλες έκανες και dispute στο PayPal; Αν ναι πρόσεξε μην λήξει. Κάνε το claim και ζήτα επιστροφή χρημάτων, ακόμα και μεταφορικών για Κίνα και άσε το PayPal να αποφασίσει.

 

Αν δεν έχεις κάνει dispute τότε είσαι όντως στο έλεος τους και δε νομίζω να πάρεις χρήματα, μη σου πω και κινητό, πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έπρεπε να το στείλεις για επιστροφή χρημάτων και όχι επισκευή. Αυτό το factory των Κινέζων το ξέρουμε, σε ένα συρτάρι είναι το κινητό σου. Όταν το έστειλες έκανες και dispute στο PayPal; Αν ναι πρόσεξε μην λήξει. Κάνε το claim και ζήτα επιστροφή χρημάτων, ακόμα και μεταφορικών για Κίνα και άσε το PayPal να αποφασίσει.

 

Αν δεν έχεις κάνει dispute τότε είσαι όντως στο έλεος τους και δε νομίζω να πάρεις χρήματα, μη σου πω και κινητό, πίσω...

Έλεος,απατεώνες..με κάποιον άλλον τρόπο δεν γίνεται να πάρω τα χρήματα πίσω;επειδή νομίζω ότι η αγορά έγινε μέσω master card(κάποιος άλλος την έκανε για εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος,απατεώνες..με κάποιον άλλον τρόπο δεν γίνεται να πάρω τα χρήματα πίσω;επειδή νομίζω ότι η αγορά έγινε μέσω master card(κάποιος άλλος την έκανε για εμένα)

 

Δεν ξέρω τι παίζει με Master Card. Πες τους να σου επιστρέψουν τα λεφτά ή φουλ πιστωτικό για να πάρεις άλλο κινητό αλλιώς θα καταγγείλεις τη συναλλαγή στη τράπεζα σου επειδή σου κρατάνε το προϊόν που αγόρασες. Δεν ξέρω αν μπορεί όντως η τράπεζα να κάνει τίποτα αλλά φοβέρισε τους. Κλάψου και στο θέμα τους εδώ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με Master Card. Πες τους να σου επιστρέψουν τα λεφτά ή φουλ πιστωτικό για να πάρεις άλλο κινητό αλλιώς θα καταγγείλεις τη συναλλαγή στη τράπεζα σου επειδή σου κρατάνε το προϊόν που αγόρασες. Δεν ξέρω αν μπορεί όντως η τράπεζα να κάνει τίποτα αλλά φοβέρισε τους. Κλάψου και στο θέμα τους εδώ στο forum.
το θέμα τους στο φόρουμ είναι κάποιο άλλο πέρα απ'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

we can't send it back because the factory service center told us the phone doesn't repaired yet ,

if it has been repaired ,why we delays the shipment?

in order to maintain regular customers,we can't do things as you think.

we can send it back when it doesn't repaired if you insist to ,dear friend,we will go to the factory in this week.

 

τελευταίο μαιλ τους ήταν αυτό,λένε αλήθεια ; πως το κόβετε;

Link to comment
Share on other sites

Το minideal θεωρειται απο τα πιο αξιοπιστα χωρις ομως να κατεχει και τα σκηπτρα στον τομεα after sale service. Μη μπορωντας να κανεις κι αλλοιως, αναγκαστκα θα πιστεψεις αυτα που λενε και θα κανεις υπομονη. Εχεις μπει σε ενα λουκι που δεν ξερεις που θα βγει. Για μενα το πιθανοτερο σεναριο ειναι οτι θα στο στειλουν πισω αλλα χωρις να εχει διορθωθει. Μακαρι να το διορθωσουν αλλα δεν το πιστευω. Wi fi προβλημα ειχε? Με τα κινεζικα αυτο ειναι το ρισκο. Πληρωνεις λιγο αλλα αν σου βγει προβληματικο after sale support δεν υπαρχει...

 

ΥΓ Απ οτι διαβασα πιο πανω ειχες προβλημα με τη φορτιση, προβλημα που ειναι πιο "ξεκαθαρο" σε σχεση με το γενικο προβλημα του WiFi. Ισως και να στο διορθωσουν..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμή που είναι απ'τα πιο αξιόπιστα και όχι απατεώνες δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν στέλνουν άλλο κινητό,ή τουλάχιστον να δώσουν πίσω τα χρήματά μου..
Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμή που είναι απ'τα πιο αξιόπιστα και όχι απατεώνες δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν στέλνουν άλλο κινητό,ή τουλάχιστον να δώσουν πίσω τα χρήματά μου..

Μα ειναι απλο, δεν θελουν σε καμμια περιπτωση να ζημιωθουν. Ειπαμε, απο τα πιο αξιοπιστα (Κινεζικα), δεν ειπαμε οτι ειναι "αξιοπιστο" με την ευρεια εννοια, ωστε τσακ μπαμ χαλασε, στειλτε αλλο..

Να παρεις χρηματα πισω απο τους Κινεζους ειναι πολυ δυσκολο (ειδικα χωρις PayPal), πηγαινε εδω στα Κινεζικα μαγαζια και ζητα λεφτα πισω να δεις..

Για αλλο κινητο? Αν μιλαμε για 975 προφανως δεν εχουν. Αν μιλαμε για αλλη μαρκα πιθανως και να γινει, οταν φυσικα εξαντλησουν ολα τα ορια επισκευης και δεν γινει τιποτα. Γενικα πρεπει να τους κανεις αρκετες μανουρες για να πετυχεις τα μισα απ αυτα που θες. Στην περιπτωση σου το μονο που μπορεις να κανεις εκτος απο το να τους γκρινιαζεις (που επιβαλλεται), ειναι να δειξεις εμπιστοσυνη στην αξιοπιστια τους, οποια και να ειναι..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα οταν χαλασε το ταμπλετ μου το pandawill εκανε 2 μηνες να μου το στειλει πισω αλλα το εστειλε επισκευασμενο. οποτε οπλισου με υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές χρειάστηκα mini deal και to2c δεν είχα πρόβλημα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν τους πω να μου το επιστρεψουν χαλασμενο,μπορω να το στειλω στο εργοστασιο εδω στην ελλαδα κ να το φτιαξουν εκει?

 

Δεν καλύπτεται εδώ από οποιαδήποτε είδους εγγύηση, επιπλέον επειδή το μοντέλο επίσημα δεν εισάγετε στην Ελλάδα δεν έχουν τα απαραίτητα manuals και τα ανταλλακτικά για να στο επιδιορθώσουν. Αναγκαστικά θα πρέπει να στραφείς σε κάποιον ιδιώτη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο βρήκες άκρη με το 3G;
Με τα MMS εννοεις. Εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την εταιρεια, αλλα οταν στελνω πηγαινει μονο το μηνυμα που γραφω, η εικονα οχι. Πρεπει και ο αποδεκτης να εχει κανει τις ρυθμισεις?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Με τα MMS εννοεις. Εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την εταιρεια, αλλα οταν στελνω πηγαινει μονο το μηνυμα που γραφω, η εικονα οχι. Πρεπει και ο αποδεκτης να εχει κανει τις ρυθμισεις?

 

Ναι αλλιώς δεν μπορεί να δεχτεί.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...