Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 η μουφα,47 η κανονικη.Σιγα μην ειναι 1800.Ουτε για 300 δεν κραταει.Παιζει να εχει και αμμο ποταμισια απο τον Γαγγη μεσα.χαχα!! Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα ο κινεζος τις ταχυδρομησε σημερα. Ειναι αυτες http://www.aliexpress.com/item/Original-Genuine-2300mAh-ZTE-Li3823T43P3h735350-Battery-for-ZTE-V975-U988S-N986-Mobile-Phone-Track-Number/1720268836.html 7,20Ε η μια αν παρεις δυο.

Ενας δικος μας γραφει very good seller απο κατω και τα περισσοτερα feedback που εχει ο πωλητης ειναι καλα.

Αντε να δουμε...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο,ξέρει κανείς πως φεύγει η πρασινίλα από τη γραμμή κύλισης που βλέπουμε τις ειδοποιήσεις αλλά και τα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα την εκανα μαυρη με το Holo themer (Xposed Installer) αλλα για τη γραμμη κυλισης (που δεν ξερω πως ονομαζεται στα Αγγλικα) δεν μπορεσα να βρω επιλογη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

1)Καποιος που χρησιμοποιει viber μηπως μπορει να μου πει αν του λειτουργει η αποστολη θεσης?

2)Μπορουμε με καποιον τροπο να κανουμε καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων ή να επανελθουμε σε παλαιοτερη εκδοση σε google maps-viber?

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

απο viber προηγουμενες εκδοσεις εδω http://viber-free-calls-and-messages.en.uptodown.com/android/old

Ψαξου ομως λιγο στον Γουγλη..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγεις.Καταρχας σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.Ομως αυτο που ρωτησα ειναι αν γινεται καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων με συνεπεια την επαναφορα σε παλαιοτερες εκδοσεις (οχι απο που να τις κατεβασω),και το βασικοτερο αν καποιος εχει viber αν του δουλευει η αποστολη θεσης.Ισως να μην ημουν τοσο κατατοπιστικος.Συγνωμη.Και παλι σε ευχαριστω παντως. Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Παιδια tempered glass που μπορω να βρω ;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγεις.Καταρχας σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.Ομως αυτο που ρωτησα ειναι αν γινεται καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων με συνεπεια την επαναφορα σε παλαιοτερες εκδοσεις (οχι απο που να τις κατεβασω),και το βασικοτερο αν καποιος εχει viber αν του δουλευει η αποστολη θεσης.Ισως να μην ημουν τοσο κατατοπιστικος.Συγνωμη.Και παλι σε ευχαριστω παντως.
Ειναι γεγονος οτο δεν πολυκαταλαβα αλλα προσπαθησα να βοηθησω, συμφωνα με τα..λιγα που καταλαβα.. Viber χρησιμοποιησα κανα δυο φορες και χωρις "αποστολη θεσης" (που σιγουρα δεν ξερω τι ειναι :lol:) αλλα ουτε και 3G χρησιμοποιησα ποτε για να καταλαβεις..:confused:

Παιδια tempered glass που μπορω να βρω ;
Αυτο Δημ τι ειναι? Screen protector απο λεπτο γυαλι?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δουλεύει η αποστολή θέσης από Viber αλλά θα το τσεκάρω όταν έχω στα χέρια μου το κινητό. Αν το έχεις κάνει restore από κανένα Titanium δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση, είναι λίγο περίεργο το Viber.

 

Δεν υπάρχει tempered glass (ναι, λεπτό γυαλί με καλύτερο feeling από τα film και πολύ ευκολότερη τοποθέτηση) για το Geek, δυστυχώς...

 

EDIT: Το Coolpad F1 στο ίδιο ακριβώς σημείο όπου το Geek έπιανε από 0.3 μέχρι 1.3 mbps (στα καλά του)...

 

http://i.imgur.com/ToZUnpi.png

 

Σε 8άρα γραμμή. Oh, well....

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

προχθές έβγαλα την sd για να δοκιμάσω μια άλλη η οποία δεν δούλευε.

Στη συνέχεια ξαναεβαλα την δική μου ,αλλά απο τοτε σώζει τις φώτο και τα downloads (και αλλα αρχεία μάλλον )στην εσωτερικη.

δεν εχει κάποια ρύθμιση απο την κάμερα .Εκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις της κάμερας αλλα δεν άλλαξε κατι.Ξέρει κανείς κάποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γτ το cpuz μου το βγαζει τετραπυρηνο?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μπερδεύεται γιατί κάθε πυρήνας έχει 2 threads...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια γτ το cpuz μου το βγαζει τετραπυρηνο?
Λες πανω στην αναμπουμπουλα τους να σου εχωσαν δυο παραπανω? :lol::lol:

Παντως παιδια χωρις πλακα, μονο αν παθει hardware βλαβη θα το αλλαξω, αλλα δεν παθαινει τιποτε το ρημαδι, φτου φτου..:):)

Μονο που δεν μπορω να βρω μια εφαρμογη να μου γυρναει on-off αυτοματα μεσημερι και νυχτα σε airplane mode. Μετα την μαγκια της Google καμμια τετοια εφαρμογη δεν δουλευει στο 4.2.2

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λες πανω στην αναμπουμπουλα τους να σου εχωσαν δυο παραπανω? :lol::lol:

Παντως παιδια χωρις πλακα, μονο αν παθει hardware βλαβη θα το αλλαξω, αλλα δεν παθαινει τιποτε το ρημαδι, φτου φτου..:):)

Μονο που δεν μπορω να βρω μια εφαρμογη να μου γυρναει on-off αυτοματα μεσημερι και νυχτα σε airplane mode. Μετα την μαγκια της Google καμμια τετοια εφαρμογη δεν δουλευει στο 4.2.2

Δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις. Ειναι απο τα ποιοτικοτερα κινητα μεπολυ καλυ οθονη και δεν κολλαει πουθενα και το καλυτερο ηταν η τιμη του μιας και δεν το βρησκεις αλλο. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι τον snapdrag. 400 τον σκιζει τωρα για τον 600 δεν ξερω. Αναμενω το mi3 να δω σε τι υστερει απο τον 800

 

Γενικα ομως με τους ιντελ κατι γινετε θυμαμε ενα βιντεακι που εβλεπα στο youtube. Και τον i7 τον εβλεπε σαν 8πυρηνο

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι πολυ καλο κινητο, εχουμε δυο και ειμαστε απολυτα ευχαρστημενοι και οι δυο. Απλα, κολλας το μικροβιο των αλλαγων, αυτο ακριβως εννοω, προσπαθω να αποφυγω να το αλλαξω χωρις λογο, να φτιαξω αντισωματα στο μικροβιο :lol::lol::lol: Να ειχε και υποστηριξη να αλλαζαμε και καμμια ΡΟΜ..:(:( Για την ωρα αλλαζω launchers, εβαλα τον ΚΙΤΚΑΤ, ειναι απλος και μου αρεσε η δυνατοτητα που εχει να βαζεις στη home screen folders με φωτο σε οτι μεγεθος θελεις που εναλλασονται..;)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την lenovo snap it camera στο κινητο μας;εχω περασει την 366 κ την 367 αλλα καμια απο τις δυο δεν δουλευει.γινετε κανονικα εγκατασταση δουλευει η συλογη που ειναι ολα τα λεφτα αλλα η καμερα οχι οταν την ανοιγω βγαζει μηνυμα οτι η καμερα χρεισιμοποιητε.εχω βγαλει την εφαρμογη της ζτε ρεμπουτ αλλα παλι το ιδιο μηνυμα.την μετεφερα στο system app αλλα ετσι κανει fc εκανα wipe cache k dalvic cache αλλα παλι το ιδιο.αν την εχει περασει κανεις κ δουλευει ας μου στειλει το λινκ με την εκδοση που εβαλε και με πιο τροπο την περασε.ειναι φοβερη εφαρμογη και μου εχει σπασει τα νευρα που δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό στο φόρουμ για ένα bug που θυμήθηκα ότι έχει το κινητό μου και θα ήθελα να μου πείτε πέρα από το αν γνωρίζετε την λύση, αν έχετε αντιμετωπίσει και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, το κινητό μου όταν έχω ανοικτό το wi-fi ή το 3g δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας μόνο αυτά, το έχω τσεκάρει στους χάρτες της google καθώς και στην τοποθεσία του viber, όπως και στο ινσταγκραμ που δεν δουλεύει ο φωτογραφικός χάρτης (για όσους ξέρουν). Αν ανοίξω το gps και χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που αυτό θα εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας το gps τότε με εντοπίζει και στους χάρτες και τα λοιπά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγουρα ειναι πολυ καλο κινητο, εχουμε δυο και ειμαστε απολυτα ευχαρστημενοι και οι δυο. Απλα, κολλας το μικροβιο των αλλαγων, αυτο ακριβως εννοω, προσπαθω να αποφυγω να το αλλαξω χωρις λογο, να φτιαξω αντισωματα στο μικροβιο :lol::lol::lol: Να ειχε και υποστηριξη να αλλαζαμε και καμμια ΡΟΜ..:(:( Για την ωρα αλλαζω launchers, εβαλα τον ΚΙΤΚΑΤ, ειναι απλος και μου αρεσε η δυνατοτητα που εχει να βαζεις στη home screen folders με φωτο σε οτι μεγεθος θελεις που εναλλασονται..;)

 

πού βρήκες το KITKAT? έχεις οδηγίες εγκατάστασης? σορρυ έχω καιρό να μπω στο φόρουμ και δεν ξέρω τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό στο φόρουμ για ένα bug που θυμήθηκα ότι έχει το κινητό μου και θα ήθελα να μου πείτε πέρα από το αν γνωρίζετε την λύση, αν έχετε αντιμετωπίσει και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, το κινητό μου όταν έχω ανοικτό το wi-fi ή το 3g δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας μόνο αυτά, το έχω τσεκάρει στους χάρτες της google καθώς και στην τοποθεσία του viber, όπως και στο ινσταγκραμ που δεν δουλεύει ο φωτογραφικός χάρτης (για όσους ξέρουν). Αν ανοίξω το gps και χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που αυτό θα εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας το gps τότε με εντοπίζει και στους χάρτες και τα λοιπά.

 

 

και εμενα εχει αυτο το προβλημα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό στο φόρουμ για ένα bug που θυμήθηκα ότι έχει το κινητό μου και θα ήθελα να μου πείτε πέρα από το αν γνωρίζετε την λύση, αν έχετε αντιμετωπίσει και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, το κινητό μου όταν έχω ανοικτό το wi-fi ή το 3g δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας μόνο αυτά, το έχω τσεκάρει στους χάρτες της google καθώς και στην τοποθεσία του viber, όπως και στο ινσταγκραμ που δεν δουλεύει ο φωτογραφικός χάρτης (για όσους ξέρουν). Αν ανοίξω το gps και χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που αυτό θα εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας το gps τότε με εντοπίζει και στους χάρτες και τα λοιπά.

Στo google maps την βρισκει κανονικα την τοποθεσια μου και με wi fi και με 3g .Το instagram δεν το δουλευω.Eκει που εχω θεμα (και εχω αναφερθει σε αυτο λιγο ποστς πιο πανω)ειναι με το viber που δεν μπορει να βρει την θεση μου και να την στειλει.Λυση δεν εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό στο φόρουμ για ένα bug που θυμήθηκα ότι έχει το κινητό μου και θα ήθελα να μου πείτε πέρα από το αν γνωρίζετε την λύση, αν έχετε αντιμετωπίσει και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, το κινητό μου όταν έχω ανοικτό το wi-fi ή το 3g δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας μόνο αυτά, το έχω τσεκάρει στους χάρτες της google καθώς και στην τοποθεσία του viber, όπως και στο ινσταγκραμ που δεν δουλεύει ο φωτογραφικός χάρτης (για όσους ξέρουν). Αν ανοίξω το gps και χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που αυτό θα εντοπίσει την τοποθεσία μου χρησιμοποιώντας το gps τότε με εντοπίζει και στους χάρτες και τα λοιπά.

Στo google maps την βρισκει κανονικα την τοποθεσια μου και με wi fi και με 3g .Το instagram δεν το δουλευω.Eκει που εχω θεμα (και εχω αναφερθει σε αυτο λιγο ποστς πιο πανω)ειναι με το viber που δεν μπορει να βρει την θεση μου και να την στειλει.Λυση δεν εχω βρει.

 

για βοήθησε μας τι έκδοση λογισμικού έχεις? BO6? τι android? στους χάρτες τι επιλογές έχεις για την εύρεση τοποθεσίας?

Link to comment
Share on other sites

Την Β03 εχω,και στους χαρτες εχω κλικαρει την προσβαση σε τοποθεσια.Ιστορικο και αναφορα τοποθεσιας απενεργοποιημενα.Δεν νομιζω οτι εχω κανει κατι παραπανω.Αυτο που μου κανει εντυπωση,ειναι οτι δεν μου δουλευει στο VIBER η αποστολη θεσης. Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Την Β03 εχω,και στους χαρτες εχω κλικαρει την προσβαση σε τοποθεσια.Ιστορικο και αναφορα τοποθεσιας απενεργοποιημενα.Δεν νομιζω οτι εχω κανει κατι παραπανω.Αυτο που μου κανει εντυπωση,ειναι οτι δεν μου δουλευει στο VIBER η αποστολη θεσης.

 

σε πολλούς υπάρχει, είναι bug μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...