Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από διάφορες προσπάθειες να βάλω το ρημαδο-Google+ έχω αποτύχει παταγωδώς. Το πλησιέστερο που κατάφερα είναι να ξεκινήσω χειροκίνητη εγκατάσταση του GooglePlus.apk μέσα στο /system/app. Ξεκινάει, αλλά καταλήγει με μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη.

 

Να πάρει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις βάλει το patch για να σου δείχνει το % στην μπαταρία γι'αυτό. Είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

Τη δεύτερη φορά που το έπαθε όντως το έιχα βάλει και πήγε το μυαλό μου και το έβγαλα κι από τότε δε μου το έχει ξανακάνει.. όμως την πρώτη φορά που μου το έκανε δε το είχα..

Link to comment
Share on other sites

Μην με κραξετε!Βιντεοκληση πως κανουμε?:confused:Μπορουμε?

(μεσω δικτυου κινητης)

 

Νομίζω πως στα περισσότερα Android δεν είναι δυνατή η βίντεοκληση μέσω δικτύου κινητής. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nαι,απο οτι εψαξα λιγο μονο samsung το κανουν απο android.

Και παρά πολλά τηλέφωνα με mtk επεξεργαστή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nαι,απο οτι εψαξα λιγο μονο samsung το κανουν απο android.

το zte v967s μια χαρα βιντεοκλησεις κανει.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παντως το patch για το ποσοστο της μπαταριας δεν χρειαζεται πια αφου το Gravity box εχει απο μονο του αυτη την δυνατοτητα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες ;;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες προσπάθειες να βάλω το ρημαδο-Google+ έχω αποτύχει παταγωδώς. Το πλησιέστερο που κατάφερα είναι να ξεκινήσω χειροκίνητη εγκατάσταση του GooglePlus.apk μέσα στο /system/app. Ξεκινάει, αλλά καταλήγει με μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη.
Επειδη σε βλεπω να παιδευεσαι καιρο με αυτο το θεμα υποψιαζομαι οτι η ερωτηση που θα κανω ειναι βλακεια, ομως θα την κανω.. Γιατι δεν το εγκαθιστας απο το play store?

 

Οδηγίες ;;
gravity box/statusbar tweaks/battery settings οπου εδω εχει ολες τις επιλογες που χρειαζονται. Επισης μεσα στο statusbar tweaks/statusbar colors υπαρχει η επιλογη leave stock battery icon intact που ειναι χρησιμη στην περιπτωση που θελουμε να εχουμε εγκατεστημενο και το extra patch του ποσοστου της μπατταριας. Πειραματιστειτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε βλεπω να παιδευεσαι καιρο με αυτο το θεμα υποψιαζομαι οτι η ερωτηση που θα κανω ειναι βλακεια, ομως θα την κανω.. Γιατι δεν το εγκαθιστας απο το play store?

δεν το εμφανιζει συμβατο για την συσκευη. Σε μενα στο Nubia το περασα κανονικα και στο geek της γυναικας μου το εμφανιζε σαν μη συμβατο. με sideload οταν ετρεχε κολλουσε αμεσως

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, στο δικο μου εγκαθισταται κανονικα. (Ρομ Μαλαισιας) Μπορω να σας ανεβασω και ενα screenshot αν δεν με πιστευετε (αυριο..) Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ guideman προστέθηκε στο doc, ότι άλλο θέλετε να μπει μπορείτε να μου στείλετε pm ή να το γράψετε εδω Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Παντως το gravity box εχει τοσες πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης ωστε δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο να προστεθουν τοσες λεπτομερειες. Ηδη το doc ειναι υπερπληρες.Γνωμη μου. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Παντως το gravity box εχει τοσες πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης ωστε δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο να προστεθουν τοσες λεπτομερειες. Ηδη το doc ειναι υπερπληρες.Γνωμη μου.

 

:happy: Αφού δεν έχουμε θέμα χώρου, και το doc τουλάχιστον είναι οργανωμένο, άστο να υπάρχει ποτέ δεν ξες :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν το εμφανιζει συμβατο για την συσκευη. Σε μενα στο Nubia το περασα κανονικα και στο geek της γυναικας μου το εμφανιζε σαν μη συμβατο. με sideload οταν ετρεχε κολλουσε αμεσως

 

Πληροφοριακα και μενα κανονικα το εγκαθιστα.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικα η Μαλαισιας στο μονο που υπερεχει ειναι η ανοιχτη ακροαση του ραδιοφωνου. Δεν βλεπω κμμια αλλη ουσιαστικη διαφορα..

Τελικα η ρομ που παιζει το ραδιο απο το πισω ηχειο ειναι ενταξει ή θα εχουμε τπτ παρατραγουδα?Μονη της η εφαρμογη υποθετω σε κανεναν δε δουλεψε.

Διαπιστωσες κατι που να ειναι χειροτερη?Αυτο βασικα με ενδιαφερει,να μην εχω αλλα θεματα.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Πλεονεκτηματα της Μαλαισιανης μαλλον..

Το ραδιο παιζει κανονικα απο το μεγαφωνο.

Το μονο bug σε μενα οπως ανεφερα και πιο πανω ειναι το οτι μπερδευει τους τιτλους στα εικονιδια της notification bar. Τα παιδια ειπαν οτι φταιει το patch της μπαταριας που εχω εγκατεστημενο. Παντως η Β06 official δεν το ειχε αυτο το προβλημα.

Στην Μαλαισιανη για να δεις τις ανοιχτες εφαρμογες πατας παρατεταμενα το δεξι soft button ενω στην official το μεσαιο. Αλλες διαφορες δεν βλεπω εγω.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Οπως λενε τα παιδια ειναι απο το patch του ποσοστου της μπαταριας που εγκατεστησα, αυτο που αναφερεται στο doc. Τωρα αν παιζει καποιο ρολο και το G/B δεν το ξερω. Εγω οταν το περασα (το patch) ειχα ηδη το G/B εγκατεστημενο. Σε τλικη το patch δεν χρεαζεται εφ οσον το G/B εχει αυτην την δυνατοτητα. Το περασα μονο και μονο επειδη η ενδειξη ειναι μεγαλη και αλλαζει χρωμα σε σχεση με την κατασταση της μπαταριας ενω του G/B ειναι πιο μικρη και ενα χρωμα (της επιλογης μας).

Στο φιναλε δεν με νοιαζει αν διορθωθει το προβλημα της notification bar αφου τα γραμματα κατω απο τα εικονιδια δεν τα βλεπω..:lol::lol::lol:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το patch για το ποσοστο της μπαταριας δεν χρειαζεται πια αφου το Gravity box εχει απο μονο του αυτη την δυνατοτητα..

 

Εγώ πάντως όταν το έπαθε τη δεύτερη φορά, από το gravity box το είχα ρυθμίσει για να μου δείχνει ποσοστό

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Κατερινα ειχες αλλο προβλημα και φορας official ROM. Σ εμας το προβλημα ειναι στην notification bar σε σχεση με την ρομ Μαλαισιας.

Με την official δεν υπαρχει το προβλημα στην n/b.

Τωρα δηλ εχεις ακυρωσει την ενδειξη του ποσοστου? Αν θυμαμαι καλα οταν στο πρωτοπαρουσιασε δεν ειχες βαλει ακομη ποσοστο, σωστα?

Το patch για το ποσστο πιθανολογειται να ευθυνεται και οχι η ρυθμιση του G/B για την εμφανιση του ποσοστου. Αφου το G/B εχει αυτη την δυνατητα δεν υπαρχει λογος να ακολουθησει κανεις την μεθοδο του patch.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στο φιναλε δεν με νοιαζει αν διορθωθει το προβλημα της notification bar αφου τα γραμματα κατω απο τα εικονιδια δεν τα βλεπω..:lol::lol::lol:

 

Χαχαχαχα!!!Θες και κινητο παναθεμα σε.Για κανα περιστερακι εισαι :p.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!!!Θες και κινητο παναθεμα σε.Για κανα περιστερακι εισαι :p.
...και να φανταστεις πως πριν απο 3 χρονια ειχα ενα Κινεζικο με 1,8 in. οθονη που αν το ειχα τωρα ισα που θα το εβλεπα (το κινητο εννοω..):lol::lol::lol: Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...