Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδεχομένως ναι, δοκίμασε το.

 

1. Πάρε backup το ήδη υπάρχον, απλά copy κάπου αλλού.

2. Διέγραψέ το από το /system/app και κάνε restart

3. Κάνε copy το καινούργιο στο /system/app και κάνε restart.

 

Με δική σου ευθύνη :happy:

Και παλι δεν....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Της λευκωσίας;

Λευκορωσίας εννοείς; Ναι είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για καμία δεκαριά μέρες που θα έχω το server ... Όποιος ενδιαφέρεται να κατεβάσει κάποιες Ρομ που έχω μαζεμένες

ftp://83.212.97.183

Οποίος θέλει αυτή του minideal έχει αναρτηθεί σε προηγούμενο ποστ μου.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες απο minideal,με το προβλημα στο wifi:cry::cry:.Εχει κανενας αλλος προβλημα με την apn,για καποιο λογο κολλαει οταν το παταω και νομιζω γιαυτο δεν λειτουργει και το 3G.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες απο minideal,με το προβλημα στο wifi:cry::cry:.Εχει κανενας αλλος προβλημα με την apn,για καποιο λογο κολλαει οταν το παταω και νομιζω γιαυτο δεν λειτουργει και το 3G.

 

Οχι ρε φιλε ! Δε διαβασες πριν το παρεις? Εκανες το ιδιο λαθος και συ? Παρε access point αν βλεπει κεραια παλευεται.

Α Μη δοκιμασεις αλλες ρομ για το σημα αλλα για την κ@@λα σου γιατι αυτη που εχεις ειναι η καλυτερη.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε ! Δε διαβασες πριν το παρεις? Εκανες το ιδιο λαθος και συ? Παρε access point αν βλεπει κεραια παλευεται.

 

Πρεπει να περασεις εσυ apn.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα το παρηγγειλα και τοτε ηταν ολα μελι γαλα,οσοι εγραφαν ελεγαν τα καλυτερα,μετα αρχισαν να σκανε οι βομβες..Τεσπα,αν ειναι hardware χεσε ψηλα..Το βλεπω να φευγει απο κανα παραθυρο.Ευχαριστω παντως:)
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα το παρηγγειλα και τοτε ηταν ολα μελι γαλα,οσοι εγραφαν ελεγαν τα καλυτερα,μετα αρχισαν να σκανε οι βομβες..Τεσπα,αν ειναι hardware χεσε ψηλα..Το βλεπω να φευγει απο κανα παραθυρο.Ευχαριστω παντως:)

 

Μη λυπηθεις τα 15 ευρω μεταφορικα. Στειλτο πισω. Κινητο χωρις wifi ειναι αχρηστο. Ουτε να το πουλησεις μετα δε θα μπορεις. Φτιαξε ενσ βιντεο οπως εκανα εγω και πες τους οτι το στελνεις πισω για full refund.

Εμενα εχθες παρελαβε το minideal το δικο μου που εστειλα πισω. Θα εχω νεα συντομα και θα σας πω...

 

 

Οντως πρεπει να περασεις καινουργιο apn για να δουλεψει το 3g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες ειχα στειλει μυνημα στο MINIDEAL για να μου πουν τι γινετε και μου απαντησαν:

Dear my friend

You want refund? Your phone is being repaired now, the problem will be solved soon, then send back to you.

Maybe next week, it can send back to you. Can't you wait some days?

 

Η αληθεια ειναι οτι αν επισκευαστει πληρως δεν εχω προβλημα να το παρω πισω. Θα τους ζητησω να φταιξουν ενα βιντεο που να αποδεικνειει οτι επισκευαστηκε και μετα να το στειλουν. Το θεμα ειναι τωρα οτι σε 2 μερες ληγει η προθεσμια που εχω να μετατρεψω το dispute του paypal σε Claim. Θα τους πω οτι θα κανω claim για να ειμαι καλυμενος για τις επομενες 2 βδομαδες που θα χρειαστει να το ξαναπαραλαβω.

Ο τροπος που μου μιλανε με κανει να νιωθω καποια σιγουρια. Αν στο τελος μεινω χωρις τηλεφωνο...:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες ειχα στειλει μυνημα στο MINIDEAL για να μου πουν τι γινετε και μου απαντησαν:

Dear my friend

You want refund? Your phone is being repaired now, the problem will be solved soon, then send back to you.

Maybe next week, it can send back to you. Can't you wait some days?

 

Η αληθεια ειναι οτι αν επισκευαστει πληρως δεν εχω προβλημα να το παρω πισω. Θα τους ζητησω να φταιξουν ενα βιντεο που να αποδεικνειει οτι επισκευαστηκε και μετα να το στειλουν. Το θεμα ειναι τωρα οτι σε 2 μερες ληγει η προθεσμια που εχω να μετατρεψω το dispute του paypal σε Claim. Θα τους πω οτι θα κανω claim για να ειμαι καλυμενος για τις επομενες 2 βδομαδες που θα χρειαστει να το ξαναπαραλαβω.

Ο τροπος που μου μιλανε με κανει να νιωθω καποια σιγουρια. Αν στο τελος μεινω χωρις τηλεφωνο...:p

 

Aν αποφασισεις να το κρατησεις εννοειται οτι θα κανεις claim.

Αν δεν σου κανει κοπο στο τελος κανε τους μια ερωτηση πιο ακριβως ηταν το προβλημα,μπας και φτιαξουμε και εμεις εδω τπτ (αν το κρατησεις και αν επισκευαστει σωστα).

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αν επισκευαστει πληρως δεν εχω προβλημα να το παρω πισω. Θα τους ζητησω να φταιξουν ενα βιντεο που να αποδεικνειει οτι επισκευαστηκε και μετα να το στειλουν. Το θεμα ειναι τωρα οτι σε 2 μερες ληγει η προθεσμια που εχω να μετατρεψω το dispute του paypal σε Claim. Θα τους πω οτι θα κανω claim για να ειμαι καλυμενος για τις επομενες 2 βδομαδες που θα χρειαστει να το ξαναπαραλαβω.

Ο τροπος που μου μιλανε με κανει να νιωθω καποια σιγουρια. Αν στο τελος μεινω χωρις τηλεφωνο...:p

 

Η εμπειρια μας γι αυτους λεει οτι στην πλειοψηφια τους ειναι απατεωνες χειροτεροι..κι απο εμας..! Να εισαι πολυ επιφυλακτικος εως και δυσπιστος. Αν ειναι ευκολο να το διορθωσουν ετσι απλα, γιατι συνεχιζουν και στελνουν καινουρια που ειναι προβληματικα? Εγω δεν θα τους πιστευα, δεδομενου οτι το προβλημα δεν ειναι και τοσο ευδιακριτο.

Ενα βιντεο αν σου δειχνανε καλο θα ηταν. Θα το κανουν ομως? Κι αν ναι, θα ηταν απο τη δικη σου συσκευη?

Προσωπικα εγω θα ζητουσα refund και οχι αντικατασταση.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις καμία βλακεία φίλε. Αυτά τα repair στο factory των κινέζων τα ξέρουμε. Στην απίθανη περίπτωση που φτιάξουν το Wi-Fi θα έχουν χαλάσει τίποτα άλλο.

 

Αν δεν αλλάξεις γνώμη τότε πες τους να στο στείλουν αλλά με καινούργιο PayPal order για να έχεις πάλι 45 μέρες προστασία. Αν δεν δεχθούν ρώτα τους γιατί, αφού το έφτιαξαν τόσο καλά, χα χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λετε φανταζομαι και γω ενα σχιστοματη να το εχει ξεβιδωσει και να κολαει με το κολητηρι μεγαλητερο καλωδιο για κεραια:)

Και γω δε πιστευω οτι θα διορθωθει 100%ρε παιδια. Θα παω για refund και θα σας ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

παρε τα λεφτα πισω και ασε τις επισκευες και τα video.Αυτοι μπορει να εχουν router καθε 2 μετρα και να σου δειχνουνε στο video οτι παιζει καμπανα!
Link to comment
Share on other sites

H ROM της Μαλαισιας ποιον launcher φοραει, αυτον της V.2 η της official? Ειναι αυτος της V.2 που εχεις ξαναφορεσει?

 

Παρ' οτι δεν χρησιμοποιώ τον stock launcher νομίζω οτι της Μαλαισίας έχει άλλον, και μαζί έχει εγκατεστημένο και τον Nova. Νομίζω..

:lost:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες ειχα στειλει μυνημα στο MINIDEAL για να μου πουν τι γινετε και μου απαντησαν:

Dear my friend

You want refund? Your phone is being repaired now, the problem will be solved soon, then send back to you.

Maybe next week, it can send back to you. Can't you wait some days?

 

Η αληθεια ειναι οτι αν επισκευαστει πληρως δεν εχω προβλημα να το παρω πισω. Θα τους ζητησω να φταιξουν ενα βιντεο που να αποδεικνειει οτι επισκευαστηκε και μετα να το στειλουν. Το θεμα ειναι τωρα οτι σε 2 μερες ληγει η προθεσμια που εχω να μετατρεψω το dispute του paypal σε Claim. Θα τους πω οτι θα κανω claim για να ειμαι καλυμενος για τις επομενες 2 βδομαδες που θα χρειαστει να το ξαναπαραλαβω.

Ο τροπος που μου μιλανε με κανει να νιωθω καποια σιγουρια. Αν στο τελος μεινω χωρις τηλεφωνο...:p

ΟΧΙΙΙΙ ΖΗΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ,

 

σορρυ για τα κεφαλαια γραμματα αλλα το εκανα για να σε πεισω,

παντως ρε παιδια νιωθω παρα πολυ τυχαιρος, που το αγορασα μαζι σας και το wifi μου δεν ειχε προβλημα.

Στεναχοριεμε που δεν δεν θα μπορεσετε να εχετε στα χερια σας ενα τετοιο κυριολεκτικα κτηνος :(, δεν μπορω να πω τιποτα αλλο το κινητο τα σπαει σε ολα

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙΙΙΙ ΖΗΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ,

 

σορρυ για τα κεφαλαια γραμματα αλλα το εκανα για να σε πεισω,

παντως ρε παιδια νιωθω παρα πολυ τυχαιρος, που το αγορασα μαζι σας και το wifi μου δεν ειχε προβλημα.

Στεναχοριεμε που δεν δεν θα μπορεσετε να εχετε στα χερια σας ενα τετοιο κυριολεκτικα κτηνος :(, δεν μπορω να πω τιποτα αλλο το κινητο τα σπαει σε ολα

 

Φαίνεται το πρόβλημα είναι διαφορετικού βαθμού σε κάθε κινητό. Εμένα δεν έπιανε καλά στα 7 μέτρα με τοίχο χοντρό ανάμεσα. Του φίλου πιο πάνω δεν έπιανε στο δίπλα δωμάτιο.

 

Τώρα αυτό μου φαίνεται εμένα σαν λάθος συναρμολόγησης. Δηλαδή ένας Κινέζος έβαλε περισσότερο καλάι στο καλώδιο και πιάνει καλύτερα ενώ ένας άλλος Κινέζος ήταν τσαπατσούλης και δεν το κόλλησε καλά και πιάνει μόνο δίπλα στο ρούτερ. Δεν ξέρω τι γραμμή παραγωγής έχει η Huawei αλλά στην δεύτερη παρτίδα του κινητού (αυτή που βγήκε μετά από το out of stock που είχαν όλα τα μαγαζιά) μάλλον έκανε εκπτώσεις σε μερικά σημεία ή τα συναρμολόγησε σε μικρότερο/πιο χύμα εργοστάσιο. Αυτό ή πούλησαν τα B grade κινητά που δεν είχαν περάσει το quality control την πρώτη φορά όταν είδαν ότι έχει ζήτηση ακόμα το κινητό.

 

Θα μου άρεσε αν κάποιος χρήστης με σοβαρό πρόβλημα το πήγαινε σε έναν ηλεκτρολόγο να κολλήσει καλύτερα τον καλώδιο της κεραίας να δούμε μετά αν υπήρχε διαφορά. Αλλά προφανώς είναι λογικότερο να προτιμήσει κάποιος το refund και να μην ρισκάρει.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει κολληση στο καλωδιο , πιθανοτερο ειναι να ειναι κουμποτο.

εμενα μου ετυχε σε samsung tablet να μην ειναι κολλημενη η κεραια του gps στην βαση του ταμπλετ(ηταν συδεμενη κανονικα) και δεν επιανε σημα gps

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις πηρα full refund!

Μου ξαναεστειλαν μαιλ σημερα το πρωι λεγοντας μου οτι να μην ανυσηχω και οτι θα το ελενξουν πριν μου το ξαναστειλουν. Τους απαντησα οτι οκ αλλα μου το στειλουν με καινουργιο paypal order (οπως προτεινε ο φιλος mindtrapper και ευχαριστω πολυ) και επεισης τους οτι θα προχωρησω σε claim για να ειμαι καλυμενος (εληγε αυριο η προθεσμια). Μετα απο λιγο στειλαν οτι οκ θα μου κανουν Refund και να κλεισω την υποθεση στο paypal. Υποψιν οτι επειδη ειχα κανει claim δεν μπορουσαν να μου κανουν refund , επρεπε να εξεταστει και να λυθει μεσω Paypal. Οποτε μου ζητησαν πρωτα αν κλεισω το case και μετα μου καναν κανονικα το refund. Τα εγραψα αναλυτικα επειδη βλεπω οτι θα ακολουθησουν και αλλοι...

 

Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος απο το Minideal (θα γραψω και σχετικα στο αντοιστιχο thread). Σιγουρα εχασα τα 15 ευρω απο τα μεταφορικα αλλα πηρα πισω τα 132.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται το πρόβλημα είναι διαφορετικού βαθμού σε κάθε κινητό. Εμένα δεν έπιανε καλά στα 7 μέτρα με τοίχο χοντρό ανάμεσα. Του φίλου πιο πάνω δεν έπιανε στο δίπλα δωμάτιο.

 

Τώρα αυτό μου φαίνεται εμένα σαν λάθος συναρμολόγησης. Δηλαδή ένας Κινέζος έβαλε περισσότερο καλάι στο καλώδιο και πιάνει καλύτερα ενώ ένας άλλος Κινέζος ήταν τσαπατσούλης και δεν το κόλλησε καλά και πιάνει μόνο δίπλα στο ρούτερ. Δεν ξέρω τι γραμμή παραγωγής έχει η Huawei αλλά στην δεύτερη παρτίδα του κινητού (αυτή που βγήκε μετά από το out of stock που είχαν όλα τα μαγαζιά) μάλλον έκανε εκπτώσεις σε μερικά σημεία ή τα συναρμολόγησε σε μικρότερο/πιο χύμα εργοστάσιο. Αυτό ή πούλησαν τα B grade κινητά που δεν είχαν περάσει το quality control την πρώτη φορά όταν είδαν ότι έχει ζήτηση ακόμα το κινητό.

 

Θα μου άρεσε αν κάποιος χρήστης με σοβαρό πρόβλημα το πήγαινε σε έναν ηλεκτρολόγο να κολλήσει καλύτερα τον καλώδιο της κεραίας να δούμε μετά αν υπήρχε διαφορά. Αλλά προφανώς είναι λογικότερο να προτιμήσει κάποιος το refund και να μην ρισκάρει.

 

Εννοείς την ZTE για αποφυγή παρεξηγήσεων για το ποιος κατασκευάζει το κινητό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπα να με ενηνερωσουν αν και οταν λυθει το θεμα του κινητου με το wifi και μου απαντησαν:

Dear friend,*

 

ZTE v975 won't sell again, it has stoped producted. Please choose other models if you want make a new order.

 

have a nice day.

 

Αυτο εξηγει οτι εμεις πηραμε τα "περισσευματα"...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει περίπτωση να στείλουμε τα βίντεος στη zte μήπως κινητοποιηθεί η ίδια;

 

Εγω ειχα στειλει μαιλ στη zte και μου απαντησαν να απευθηνθω στο τοπικο αντιπροσωπο ή στο καταστημα που το αγορασα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα στειλει μαιλ στη zte και μου απαντησαν να απευθηνθω στο τοπικο αντιπροσωπο ή στο καταστημα που το αγορασα...

 

κακή απάντηση της zte....οι σοβαρές εταιρείες δεν δίνουν τέτοια απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την ZTE για αποφυγή παρεξηγήσεων για το ποιος κατασκευάζει το κινητό.

 

 

Κεκτημένη ταχύτητα, μου έχει γίνει το κεφάλι καζάνι επειδή διαβάζω διαφορετικά θέματα κινητών ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει σε κανέναν που έχει επιστρέψει το τηλέφωνο καμία flip case και screen protector; Τα αγοράζω αν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...