Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο minideal παντως το βγαλαν outofstock. Δε ξερω αν οντως τους τελειωσαν ή δε στελνουν αλλο λογω του wifi. Οι αλλες σελιδες το πουλανε κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο πρόβλημα στην B06. Έχοντας προσθέσει gapps, πρόσθεσα από το play store και το Google Calendar, χωρίς να προσέξω ότι υπάρχει ήδη ZTE calendar app, φτυστό με της Google. Τώρα η παραξενιά είναι ότι όταν έχω υπενθύμιση, ανοίγουν και τα 2, και της Google και της ZTE!

 

Απεγκατέστησα της Google για να μείνει το μανίσιο της ZTE. Έτρωγα κάποια μηνύματα ότι έγινε sync fail something... Μετά είπα να το πάω ανάποδα, να κρατήσω της Google και να απεγκαταστήσω το ZTE. Δε βρίσκω όμως από που βγαίνει ή απενεργοποιείται το ρημάδι...

 

Το έχει συναντήσει κανείς; Καμμιά λύση; Κουράστηκα να ανοίγω διπλά κάθε υπενθύμιση :p

Link to comment
Share on other sites

Στο minideal παντως το βγαλαν outofstock. Δε ξερω αν οντως τους τελειωσαν ή δε στελνουν αλλο λογω του wifi. Οι αλλες σελιδες το πουλανε κανονικα;

 

το vickmall το εχει ακομα

το .merimobiles out of stock

το to2c δεν το εχει καθολου

το touch-us.com το εχει διαθεσιμο

το chinapadmall.com το εχει διαθεσιμο με τιμη 199δολαρια

το geekbuying.com το εχει διαθεσιμο στα 300δολαρια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού ξαναέκανα άλλη μία τα wipes (cache, dalvik, κτλ), του ξανατραβάω άλλο ένα install, και ωωωωω... τι έκπληξη!!! έστρωσε η ROM. Μια μέρα που την δουλεύω, δεν έκανε κιχ! ενώ πρίν καθε 10 δευτερόλεπτα με είχε πρήξει με τα process has stopped. Είμα χαρούμενος γιατί βγήκαν οι κινεζιές απο την αρχική οθόνη, και παρατηρώ και μια βελτίωση στη μπαταρία..Δεν βλέπω κανένα λόγο να την αλλάξω.. (εκτός και βγεί καμιά kit-kat!! χαχαχα)
Μιλας παντα για της Μαλαισιας? Αυτη με ποια μοιαζει, με την custom V.2 η με την Official Β06, ξερεις? Ποιες διαφορες εχει με αυτες?

Μπορουμε να βγαλουμε τον ηχο του ραδιοφωνου στο μεγαφωνο?
Ο ηχος των τραγουδιων βγαινει στο μεγαφωνο?

 

Παιδια καμμια δευτερη μπαταρια παρελαβε κανεις?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μιλας παντα για της Μαλαισιας? Αυτη με ποια μοιαζει, με την custom V.2 η με την Official Β06, ξερεις? Ποιες διαφορες εχει με αυτες?

Ο ηχος των τραγουδιων βγαινει στο μεγαφωνο?

 

Των τραγουδιων των δικων μου,ναι βγαινει κανονικα.Απο ραδιοφωνο δεν το βρισκω και δεν μπορω να φανταστω οτι δεν γινεται.....:worry:(εννοειται οτι βαζω ακουστικα)

Μπαταρια οχι δεν εχω παραγγηλει ακομα

Μετα απο reboot το gravity box (μαζι και ολες οι εφαρμογες απο xposed)σου δουλευει κανονικα?Εμενα καθολου,σαν να μην υπαρχουν.?Ξερεις γιατι?

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Των τραγουδιων των δικων μου,ναι βγαινει κανονικα.Απο ραδιοφωνο δεν το βρισκω και δεν μπορω να φανταστω οτι δεν γινεται.....:worry:(εννοειται οτι βαζω ακουστικα)
Να σου πω την αληθεια τραγουδια δεν εχω δοκιμασει, παντα ακουω FM η streaming radio. (απο ακουστικα) Παντως δεν εχω ξανακουσει σε κινητο αν δεν βγαινει εκ των προτερων το ραδιοφωνο στο μεγαφωνο, να μπορει να γινει εκ των υστερων.. Μακαρι, αλλα χλωμο το βλεπω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια τραγουδια δεν εχω δοκιμασει, παντα ακουω FM η streaming radio. (απο ακουστικα) Παντως δεν εχω ξανακουσει σε κινητο αν δεν βγαινει εκ των προτερων το ραδιοφωνο στο μεγαφωνο, να μπορει να γινει εκ των υστερων.. Μακαρι, αλλα χλωμο το βλεπω..

στο προηγούμενο κινητό μου έβγαινε η μουσική από το ραδιόφωνο κανονικά από το μεγάφωνο....σε αυτό ακόμα δεν το έχω βρει.είναι δυνατόν να μην υπάρχει ως επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο reboot το gravity box (μαζι και ολες οι εφαρμογες απο xposed)σου δουλευει κανονικα?Εμενα καθολου,σαν να μην υπαρχουν.?Ξερεις γιατι?
Ναι, κανονικα δουλευουν ολα εδω και καιρο.(μονο Holo themer και gravity box εχω εγκατεστημενα) Μπηκες στα modules να τα τσεκαρεις και μετα να κανεις επανεκκινηση?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικα δουλευουν ολα εδω και καιρο.(μονο Holo themer και gravity box εχω εγκατεστημενα) Μπηκες στα modules να τα τσεκαρεις και μετα να κανεις επανεκκινηση?[/QUOTΝν

Ναι κανονικα ολα και δουλευουν μια χαρα,αλλα οταν για τον α,β λογο ξανακανω reboot καποια στιγμη,παροτι φαινονται κανονικα δεν δουλευουν καθολου και πρεπει καθε φορα να κανω απεκατασταση και ξανα εγκατασταση και παλι ρυθμισεις κτλ..........

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο προηγούμενο κινητό μου έβγαινε η μουσική από το ραδιόφωνο κανονικά από το μεγάφωνο....σε αυτό ακόμα δεν το έχω βρει.είναι δυνατόν να μην υπάρχει ως επιλογή;

 

Επιβεβαιωνεις δλδ οτι δεν παιζει το fm ραδιο στο μεγαφωνο ετσι?:(Ειπα μπας και υπηρχε και δεν το εβρισκα......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω την αληθεια τραγουδια δεν εχω δοκιμασει, παντα ακουω FM η streaming radio. (απο ακουστικα) Παντως δεν εχω ξανακουσει σε κινητο αν δεν βγαινει εκ των προτερων το ραδιοφωνο στο μεγαφωνο, να μπορει να γινει εκ των υστερων.. Μακαρι, αλλα χλωμο το βλεπω..

 

Αν ειναι ετσι,ειναι απαραδεκτο μια τοσο απλη εντολη να μην υπαρχει στις επιλογες.Ακομα και ενα vodafone smart 4ετιας που εχω το κανει.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έβαλα το Settings, Android System και ένα άλλο που μου φάνηκε σχετικό. Όλα καλά εκτός από τα γράμματα στα Apps. Εκεί μόνο το "Running" δουλεύει σωστά. Τα άλλα (πχ "On SD", "Downloaded" κτλ) φαίνονται μαύρα. Όλα τα άλλα υπομενού μια χαρά, άσπρα γράμματα. Εσένα δουλεύει και στα Apps, το έχεις τσεκάρει;

 

Οντως εχεις δικιο για τα apps.

Link to comment
Share on other sites

Μιλας παντα για της Μαλαισιας? Αυτη με ποια μοιαζει, με την custom V.2 η με την Official Β06, ξερεις? Ποιες διαφορες εχει με αυτες?/QUOTE]

 

Ναι, για της Μαλαισίας. Official B06 δεν εχω δοκιμάσει. Μόλις το πήρα στα χέρια μου και είδα οτι είχε Β03, του έβαλα την Geek V2 (ας είναι καλά το παιδί ο Romanos που έφτιαξε το Google Doc).

Τώρα όπως είπα είμαι ευχαριστημένος. Έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας. Μια διαφορά που έχει είναι οτι λείπει απο το μενού οθόνη μια σαχλαμάρα που βγαίναν κάτι εικονίδια στην άκρη αριστερά της οθόνης. Κάτι που μ' αρέσει είναι οτι πατώντας το κουμπί μενού στα δεξιά βγαίνει ο task manager που έχει κάθετα τιε εφαρμογές που τρέχουν, και όχι οριζόντια όπως η V2. Απουσιάζουν επίσης τα κινέζικα στα μενού. Κάτι άλλο δεν θυμάμαι.. Άποψή μου είναι οτι είναι καλύτερη απο την V2.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, για της Μαλαισίας. Official B06 δεν εχω δοκιμάσει. Μόλις το πήρα στα χέρια μου και είδα οτι είχε Β03, του έβαλα την Geek V2 (ας είναι καλά το παιδί ο Romanos που έφτιαξε το Google Doc).

Τώρα όπως είπα είμαι ευχαριστημένος. Έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας. Μια διαφορά που έχει είναι οτι λείπει απο το μενού οθόνη μια σαχλαμάρα που βγαίναν κάτι εικονίδια στην άκρη αριστερά της οθόνης. Κάτι που μ' αρέσει είναι οτι πατώντας το κουμπί μενού στα δεξιά βγαίνει ο task manager που έχει κάθετα τιε εφαρμογές που τρέχουν, και όχι οριζόντια όπως η V2. Απουσιάζουν επίσης τα κινέζικα στα μενού. Κάτι άλλο δεν θυμάμαι.. Άποψή μου είναι οτι είναι καλύτερη απο την V2.

 

Μιας και μιλήσατε για το Google Doc όποιος θέλει να προσθέσω πληροφορίες ας μου στείλει ένα PM. Προστέθηκε ROM Μαλαισίας, αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι είναι multilanguage της Μαλαισίας και οι πληροφορίες που έχω γράψει για το Holo Themer.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλήσατε για το Google Doc όποιος θέλει να προσθέσω πληροφορίες ας μου στείλει ένα PM. Προστέθηκε ROM Μαλαισίας, αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι είναι multilanguage της Μαλαισίας και οι πληροφορίες που έχω γράψει για το Holo Themer.

 

Ειναι πολυγλωσσική

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυγλωσσική

 

Της λευκωσίας;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο παίζει κανονικά από το ηχείο στην μαλαισιανή. Υπάρχει επιλογή speaker.

 

Αμα είσαι root βρεις το apk στο /sytem/app και ανέβασε το να το δοκιμάσουν και οι άλλοι που έχουν διαφορετικές roms

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο πρόβλημα στην B06. Έχοντας προσθέσει gapps, πρόσθεσα από το play store και το Google Calendar, χωρίς να προσέξω ότι υπάρχει ήδη ZTE calendar app, φτυστό με της Google. Τώρα η παραξενιά είναι ότι όταν έχω υπενθύμιση, ανοίγουν και τα 2, και της Google και της ZTE!

 

Απεγκατέστησα της Google για να μείνει το μανίσιο της ZTE. Έτρωγα κάποια μηνύματα ότι έγινε sync fail something... Μετά είπα να το πάω ανάποδα, να κρατήσω της Google και να απεγκαταστήσω το ZTE. Δε βρίσκω όμως από που βγαίνει ή απενεργοποιείται το ρημάδι...

 

Το έχει συναντήσει κανείς; Καμμιά λύση; Κουράστηκα να ανοίγω διπλά κάθε υπενθύμιση :p

Σ αυτον τον app remover που εχω εγκαταστησει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp φαινεται το ZTE calendar και μπορεις να το βγαλεις..

 

Οντως εχεις δικιο για τα apps.
Ναι, ετσι ειναι, δεν φαινονται γιατι ειναι μαυρα σε μαυρο φοντο..

 

Άποψή μου είναι οτι είναι καλύτερη απο την V2.
Μαλλον θα την δοκιμασω καποια στιγμη. Ειπες ειναι root και εχει Google play περασμενο?

 

Της λευκωσίας;
Νασαι καλα φιλε, με εκανες και γελασα με το σαρδαμ..:lol:

 

Δεύτε λάβετε τούτο εστί το apk μου !!!

https://www.dropbox.com/s/ypv8gvaj92lhfm0/FmRadio.apk

Δεν το εγκατεστησα ακομα αλλα αν λυθει το προβλημα καλα θα εινα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτον τον app remover που εχω εγκαταστησει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp φαινεται το ZTE calendar και μπορεις να το βγαλεις..

Ευχαριστώ, αν δεν πετύχει τίποτα άλλο, θα ρίξω τα πυρηνικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα φιλε, με εκανες και γελασα με το σαρδαμ..:lol:

 

 

 

Το βίασα ολίγον τι :lol::lol:

 

Δεν γινετε η εγκατασταση δυστυχως...

 

Πήρες backup πρώτα το αρχικό FM; το έσβησες ύστερα και δοκίμασες να περάσεις το καινούργιο;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το βίασα ολίγον τι :lol::lol:

 

 

 

Πήρες backup πρώτα το αρχικό FM; το έσβησες ύστερα και δοκίμασες να περάσεις το καινούργιο;

 

Oxι κατευθειαν το εκανα.Πρεπει να απεγκαταστησω το αρχικο πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Oxι κετευεθειαν το εκανα.Πρεπει να απεγκαταστησω το αρχικο πρωτα?

 

Ενδεχομένως ναι, δοκίμασε το.

 

1. Πάρε backup το ήδη υπάρχον, απλά copy κάπου αλλού.

2. Διέγραψέ το από το /system/app και κάνε restart

3. Κάνε copy το καινούργιο στο /system/app και κάνε restart.

 

Με δική σου ευθύνη :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Μαλαισίας τι λέει από αυτόματη φωτεινότητα; Επειδή η Λευκορωσίας είναι πολύ φωτεινή. Μόνο η κινεζική του cbx01 ήταν πολύ καλή σε αυτό αλλά άφηνε κινέζικα σε διάφορα σημεία...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανένα λόγο να την αλλάξω..
H ROM της Μαλαισιας ποιον launcher φοραει, αυτον της V.2 η της official? Ειναι αυτος της V.2 που εχεις ξαναφορεσει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...