Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμεις θα παρουμε καμια αναβαθμιση ?

ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε εκδοση του S4

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα παρουμε καμια αναβαθμιση ?

ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε εκδοση του S4

 

οχι φιλε μου δεν γινεται φυσικα αυτο...καμια σχεση .......οσο για αναβαθμιση..μετα απο ερωτηση στην samsung mobile greece δεν εχουν καμια τετοια πληροφορηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Αν μπορεί κάποιος, ας με διαφωτίσει παρακαλώ. Αυτό το πρόγραμμα το framaroot, που αναφέρουν κάποιοι στις παραπάνω σελίδες, ρουτάρει όλες τις συσκευές Ι8260; Το ρωτάω γιατί το κατέβασα μεν αλλά όταν πηγα να το τρέξω μου έβγαζε ένα μήνυμα απόρριψης και τελικά εγκατέλειψα την προσπάθεια. Το κινητό μου το έχω αγοράσει απο Γερμανό με σύνδεση cosmote.
Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Αν μπορεί κάποιος, ας με διαφωτίσει παρακαλώ. Αυτό το πρόγραμμα το framaroot, που αναφέρουν κάποιοι στις παραπάνω σελίδες, ρουτάρει όλες τις συσκευές Ι8260; Το ρωτάω γιατί το κατέβασα μεν αλλά όταν πηγα να το τρέξω μου έβγαζε ένα μήνυμα απόρριψης και τελικά εγκατέλειψα την προσπάθεια. Το κινητό μου το έχω αγοράσει απο Γερμανό με σύνδεση cosmote.

 

εγω μ αυτο εκανα ρουτ τις γυναικας μου.με την δευτερη επιλογη που δινει

Link to comment
Share on other sites

εγω μ αυτο εκανα ρουτ τις γυναικας μου.με την δευτερη επιλογη που δινει

 

Τελικά είχες δικαιο. Δικό μου το λάθος. Ευχαριστώ όμως για την άμεση απάντηση.

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες. Ιδιαίτερα ευχαριστημένος μιας και προέρχομαι από IOS.

 

Επειδή είναι η πρώτη μου φορά σε Android και λίγο τα έχω χαμένα.....

 

Ερώτηση: Χάρτες είχα εντοπίσει 2 εικονίδια. Τους χάρτες της google όπου θέλει χρήση δεδομένων και ένα εικονίδιο "Πλοήγηση" το οποίο όμως για κάποιο λόγο (σίγουρα εγώ ευθύνομαι) πλέον δεν το έχω. Μπορώ να έχω χρήση GPS χωρίς την χρήση δεδομένων? Και αν ναι πως?

 

 

Επίσης ξέρει κανείς να μου πει αν αυτή η θήκη:

http://www.ebay.com/itm/Flip-PU-Leather-Case-Cover-Smart-Wake-For-Samsung-Galaxy-Core-i8260-i8262-lot-/261288598721?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3cd6039cc1

 

μπορεί να εφαρμοστεί στο τηλέφωνο μας ή είναι μούφα? Το έχω δει μόνο σε S4!!!!!!

 

Ευχαριστώ

Edited by chrisnakos
Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες. Ιδιαίτερα ευχαριστημένος μιας και προέρχομαι από IOS.

 

Επειδή είναι η πρώτη μου φορά σε Android και λίγο τα έχω χαμένα.....

 

Ερώτηση: Χάρτες είχα εντοπίσει 2 εικονίδια. Τους χάρτες της google όπου θέλει χρήση δεδομένων και ένα εικονίδιο "Πλοήγηση" το οποίο όμως για κάποιο λόγο (σίγουρα εγώ ευθύνομαι) πλέον δεν το έχω. Μπορώ να έχω χρήση GPS χωρίς την χρήση δεδομένων? Και αν ναι πως?

 

 

 

 

Ευχαριστώ

 

με τις τελευταιες αναβαθμισεις των google maps μπορεις πολυ ευκολα να το λειτουργησεις κ offline ...μολις ανοιξεις τον navigator πατα search κ εχει επιλογη download map για offline χρηση

Link to comment
Share on other sites

με τις τελευταιες αναβαθμισεις των google maps μπορεις πολυ ευκολα να το λειτουργησεις κ offline ...μολις ανοιξεις τον navigator πατα search κ εχει επιλογη download map για offline χρηση
αυτο εννοω
Link to comment
Share on other sites

με τις τελευταιες αναβαθμισεις των google maps μπορεις πολυ ευκολα να το λειτουργησεις κ offline ...μολις ανοιξεις τον navigator πατα search κ εχει επιλογη download map για offline χρηση

 

 

Είσαι ωραίος...!!!!! Ευχαριστώ!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

επειδή τελευταία έχει αρχίσει να με απασχολεί η χρήση dual κινητού και μετά από σχετική έρευνα που έκανα καταλήγω μάλλον στο core κι έχοντας διαβάσει γύρω από τον τρόπο λειτουργίας τους, μπορεί κάποιο ςπου το χρησιμοποιεί να μου πει με απλά λόγια πώς ακριβώς δουλεύει με τις 2 κάρτες;; γιατί ακόμα και το μάνιουαλ που διάβσα λίγο μπερδεύτηκα.

Οι κάρτες λειτουργούν ταυτόχρονα και οι δύο;; "παγώνει" αυτόματα η μία ότνα λειτουργεί η άλλη;; δλδ αν σερφάρω στο ιντερνετπχ με σιμ1 δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις σε σιμ2;; αλλά αν έχω πακέτο ομιλίας και ιντερνετ σε σιμ1 μπορώ κανονικά; ή αν είμαι σε τσατ με 1 κάρτα η άλλη δεν δουλεύει;; λίγο μπερδεύτηκα με αυτό ρε παιδιά.

Κάθε βοήθεια ξεκαθαρίσματος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστω

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω ραδιόφωνο, ο ήχος του ακούγεται εναλλάξ μία κανονικά μία πιο μπάσα, σε αντίθεση με mp3 μουσική που είναι τέλειος.Επίσης δοκίμασα και άλλα ακουστικά μήπως φταίει η κεραία, αλλά δεν είναι αυτό.Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

To παρατήρησα και εγώ στο ραδιοφωνο. Έχεις απόλυτα δίκιο.... εκεί που ακούς κανονικά μετά μπασάρει....!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

To παρατήρησα και εγώ στο ραδιοφωνο. Έχεις απόλυτα δίκιο.... εκεί που ακούς κανονικά μετά μπασάρει....!

 

Δοκιμάσατε και με κανονικά ακουστικά ή μόνο με τα hands free

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Χτες πήρα κι εγώ το Samsung Core. Πολύ καλό, όλα καλά εκ πρώτης όψεως.

Ένα όμως πρόβλημα που έχω είναι με το σήμα. Ενώ όλοι οι άλλοι στον ίδιο χώρο έχουν φουλ σήμα, εγώ έχω μία ή καμία γραμμή.

Και φυσικά στην επικοινωνία μου υπάρχει πρόβλημα με πολλές διακοπές.

Το συνάντησε κανένας άλλος το θέμα αυτό?

Μόλις πήρα στο κατάστημα από το οποίο το πήρα και μου είπαν να πάω να μου ενεργοποιήσουν το 4G μήπως λέει φταίει αυτό.

Βασικά εγώ ζήτησα αντικατάσταση.

Καμιά ιδέα? Καμιά πρόταση?

Να 'στε καλά, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Χτες πήρα κι εγώ το Samsung Core. Πολύ καλό, όλα καλά εκ πρώτης όψεως.

Ένα όμως πρόβλημα που έχω είναι με το σήμα. Ενώ όλοι οι άλλοι στον ίδιο χώρο έχουν φουλ σήμα, εγώ έχω μία ή καμία γραμμή.

Και φυσικά στην επικοινωνία μου υπάρχει πρόβλημα με πολλές διακοπές.

Το συνάντησε κανένας άλλος το θέμα αυτό?

Μόλις πήρα στο κατάστημα από το οποίο το πήρα και μου είπαν να πάω να μου ενεργοποιήσουν το 4G μήπως λέει φταίει αυτό.

Βασικά εγώ ζήτησα αντικατάσταση.

Καμιά ιδέα? Καμιά πρόταση?

Να 'στε καλά, ευχαριστώ πολύ.

 

Και τι σχέση έχει το 4G σε συσκευή που δεν το υποστηριζει;;;; τες πα. ..πανε στις ρυθμίσεις/περισσότερα δικτυα/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και βάλτο μόνο σε gsm έτσι θα έχεις σίγουρα καλύτερο σήμα. ..Απλά αν έχεις πακέτο δεδομένων που το χρησιμοποιεις για πλοηγηση θα πρέπει να το ξανά βάζεις wcdma/gsm κ όχι σκέτο gsm .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Εννοείται οτι δεν έχω ιδέα από τέτοιες ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι. Το απενεργοποίησα και το ενεργοποίησα ξανά. Μία γραμμή - καμμία γραμμή.

 

Και τι σχέση έχει το 4G σε συσκευή που δεν το υποστηριζει;;;; τες πα. ..πανε στις ρυθμίσεις/περισσότερα δικτυα/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και βάλτο μόνο σε gsm έτσι θα έχεις σίγουρα καλύτερο σήμα. ..Απλά αν έχεις πακέτο δεδομένων που το χρησιμοποιεις για πλοηγηση θα πρέπει να το ξανά βάζεις wcdma/gsm κ όχι σκέτο gsm .

 

Εδώ το "ευχαριστώ πολύ". Εντελώς νέος στο forum. Δεν απέδωσε δυστυχώς η κίνηση αυτή. Δεν άλλαξε κάτι ούτε στην όψη (πάλι μία ή καμία γραμμή είναι το σήμα) ούτε στην εν τοις πράγμασι ποιότητα. Μόλις είχα κλήση, το ίδιο χάλια ήταν.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το "ευχαριστώ πολύ". Εντελώς νέος στο forum. Δεν απέδωσε δυστυχώς η κίνηση αυτή. Δεν άλλαξε κάτι ούτε στην όψη (πάλι μία ή καμία γραμμή είναι το σήμα) ούτε στην εν τοις πράγμασι ποιότητα. Μόλις είχα κλήση, το ίδιο χάλια ήταν.

 

το αφησες στο gsm?η το ξαναγυρισες αμεσως στο wcdma/gsm?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε και με κανονικά ακουστικά ή μόνο με τα hands free

Ναι και καμία διαφορά. Όταν παίζει mp3 ακούγεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και καμία διαφορά. Όταν παίζει mp3 ακούγεται μια χαρά.

 

Ίσως να συμβαίνει αυτό λόγο σταθμών. ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το Galaxy Core και δεν συνδέεται με το Wifi , το router είναι το Fritzbox 7170 , τα έχω κάνει όλα , και πιστεύω ότι είναι θέμα κινητού αν και λένε μάλλον θέμα router .

Επισης εχθές είπα να δοκιμάσω το router Linksys WAG200 που είχα στην ντουλάπα , αλλά τελικά το ίδιο πρόβλημα κάνει και με αυτό το router

 

Σε άλλα router συνδέεται κανονικά

 

Πάρτε τηλ στην Samsung όλοι 801117267864 http://www.samsung.com/gr γιατί λένε ότι μάλλον φταίνε τα router και όχι το κινητό , αφού τα ίδια error βρήκα ότι κάνει και το S3 και S4

 

 

 

Για να βγάλουν κανένα upgrade να το φτιάξουν αν φτιάχνετε

 

 

 

Το Error είναι Authentication Error

Link to comment
Share on other sites

το αφησες στο gsm?η το ξαναγυρισες αμεσως στο wcdma/gsm?

 

Το πήγα στο gsm, του έκανα επανεκκίνηση, το άφησα 5 λεπτά περίπου, κι αφού είδα οτι δεν υπάρχει διαφορά το ξαναγύρισα στο wcdma/gsm. Ευχαριστώ πολύ πάντως. Έχω ως δεδομένο οτι η ποιότητα των κλήσεών μου είναι χάλια. Δεν είναι δυνατόν να μιλάς στο τηλέφωνο και να ακούς την πρόταση με 3 διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εχω το κινητο σχεδόν μια εβδομάδα.

Από το e-shop 180 ευρώ.

Πραγματικά πολύ καλό για τα λεφτά του. Με τα router κανένα πρόβλημα ως ώρας και γενικά είμαι πολύ ετχαριστημένος.

Μόνο δυο φορές σε κατάσταση αναμονής μου εχει κάνει αυτό με τις γραμμές στην οθόνη αλλά πατάω ξανά το πλήκτο απενεργοποίησης μια φορά σβήνει η οθόνη και μετα λειτουργεί κανονικά.

Αν δν κάνω λάθος δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...