Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το ibuygou εχει παραγγειλει κανεις?

στις 10 απριλιου τα στηλανε και ακομα να ερθουν.

 

βγαζει το τρακινγ εδω και 5ημερες αυτο.

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:2371 Millisecond

Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/05/02 13:44:05

2014-04-22 08:12, Order departed from sorting hub

2014-04-22 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, Försändelsen har lämnat Direct Link's utrikesterminal för vidare transport till utlandet.

2014-04-17 18:00, Order departed on flight from origin

2014-04-17 10:00, Order dispatched

2014-04-14 18:00, Order Shipment recorded

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαθηκε το google key board..τι κανω τωρα...

 

Αν θες Google keyboard κατεβασε μια εκδοση σε APK απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312179

 

Βαλτην με USB στο κινητο σου και κανε εγκατασταση :)

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη του σε δυνατό ήλιο μπορεί να μας πει κάποιος κάτοχος ;

 

Εχθες σε δυνατο ηλιο εβαλα την φωτεινοτητα στο Full , Ενταξει δεν τα εβλεπες πεντακαθαρα αλλα μπορουσες να κανεις ανετα την δουλεια σου , θυμαμαι παλια κατι Sony Ericcson που ειχα, οχι smartphone δεν εβλεπες τιποτα XD

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Google keyboard κατεβασε μια εκδοση σε APK απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2312179

 

Βαλτην με USB στο κινητο σου και κανε εγκατασταση :)

 

 

Εμενα πρην λιγες μερες εκανε μια αναβαθμιση το google keyboard της ρομ!!αλλα λογο καποιας βλακειας εκανα επαναφορα απο back up και δεν μου ξανα εκανε....:mad:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω κανει καποια βλακια και εχασε το IMEI.Πως το διορθωνω αυτο τωρα?Ελπιζω να ξερει καποιος να βοηθησει :( Ευχαριστω!

Edited by gianniskap
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πρην λιγες μερες εκανε μια αναβαθμιση το google keyboard της ρομ!!αλλα λογο καποιας βλακειας εκανα επαναφορα απο back up και δεν μου ξανα εκανε....:mad:

 

Ολα καλα τωρα?Εντάξει ειναι? :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.

Εχω κανει καποια βλακια και εχασε το IMEI.Πως το διορθωνω αυτο τωρα?Ελπιζω να ξερει καποιος να βοηθησει :( Ευχαριστω!

 

Δηλαδη? Καπου ειδα στο MobileUncle Tools οτι εχει Restore IMEI , τι ακριβως εγινε? δεν πιανεις σημα? τι φαση?

Link to comment
Share on other sites

απο το ibuygou εχει παραγγειλει κανεις?

στις 10 απριλιου τα στηλανε και ακομα να ερθουν.

 

βγαζει το τρακινγ εδω και 5ημερες αυτο.

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:2371 Millisecond

Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/05/02 13:44:05

2014-04-22 08:12, Order departed from sorting hub

2014-04-22 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, Försändelsen har lämnat Direct Link's utrikesterminal för vidare transport till utlandet.

2014-04-17 18:00, Order departed on flight from origin

2014-04-17 10:00, Order dispatched

2014-04-14 18:00, Order Shipment recorded

 

Έρχεται με direkt link. Το πιθανότερο είναι ότι είναι Ελλάδα και περιμένει τη σειρά του. Μην αγχώνεσαι. Λογικά την άλλη εβδομάδα θα σου χτυπάει τη πόρτα :)

Link to comment
Share on other sites

η μικρη καρτα sim σταματησε να δουλευει,ειναι σαν να μην την εχω βαλει.

η μεγαλη δουλευει κανονικα!υπαρχει καμμια λυση,η να το παω σε ενα μαγαζι που το φτιαχνει με 25 ευρω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μικρη καρτα sim σταματησε να δουλευει,ειναι σαν να μην την εχω βαλει.

η μεγαλη δουλευει κανονικα!υπαρχει καμμια λυση,η να το παω σε ενα μαγαζι που το φτιαχνει με 25 ευρω?

 

Τι ακριβως κανουν για να το φτιαξουν με τα 25 ευρω που λες? Καποια επαφη? Σορρυ που δεν μπορω να βοηθησω, απλα απο περιεργεια ρωταω , τοσο συχνο φαινομενο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανουν για να το φτιαξουν με τα 25 ευρω που λες? Καποια επαφη? Σορρυ που δεν μπορω να βοηθησω, απλα απο περιεργεια ρωταω , τοσο συχνο φαινομενο ειναι?
αυτο το κινητο οπως και το προηγουμενο κινεζικο που ειχα το iocean x7 elite,δεν εχει θηκη να μπαινει η micro sim οπως εχει το galaxy note,με αποτελεσμα αν μπει λιγο πιο μεσα απο το κανονικο,μαλλον σταβωνει τις επαφες που κανουν τη micro sim να λειτουργει.οταν το ειχα ξαναπαθει στο προηγουμενο κινητο,πηγα σε ενα μαγαζι απεναντι απο το πλαισιο στην καλλιθεα και μου ζητησε 70 ευρω για να αλλαξουν λεει αυτο που παταει επανω η καρτα,γιατι ειχε σπασει.αν βεβαια ειχε σπασει θα εβλεπα κατι να πεφτει,τελος παντων...μετα το πηγα σε ενα μαγαζακι στην ομονοια και μου ειπε και αυτος οτι θα το αλλαξει,αλλα με 25 ευρω...πιστευω οτι απλα το ανοιξε και ισιωσε τις επαφες γιατι σε μια ωρα πηγα και το πηρα...

το θεμα ειναι οτι ξεβιδωσα οσες βιδες φαινονται αλλα δεν μπορεσα να το ανοιξω και να το φτιαξω μονος μου.αρα δεν το γλυτωνω το 25ευρο παλι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και γω κάτοχος της συσκευής και έχω την Ultimate με το τελευταίο Update, το κινητό έχει το κλασικό πρόβλημα του θορύβου στο βίντεο, παρόλα αυτά, η συσκευή πετάει, για τα λεφτά της έχει:

  • γερή και ανθεκτική κατασκευή,
  • πολύ ωραία οθόνη (από άποψη ανάλυσης και ποιότητα εικόνας),
  • κορυφαίο interface (MIUI ;) ),
  • το touch είναι απίθανο,
  • υπάρχουν χρήσιμες εφαρμογές προεγκατεστημενες (λόγο MIUI),
  • αρκετά ανταλλακτικά/αξεσουάρ (προσόψεις, θήκες, μπαταρίες),
  • Υποστήριξει MIUI (μέχρι ενός σημείου) :confused:

 

Ωστόσο έχω ένα μικρό προβληματάκι μετα το τελευταίο Update, δεν μου συγχρονίζει τα mail μου στην προεγκατεστημένη εφαρμογή!

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό? (προϋπόθεση : η συσκευη να έχει την Ultimate MIUI 4.4.20) ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει!

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και γω κάτοχος της συσκευής και έχω την Ultimate με το τελευταίο Update, το κινητό έχει το κλασικό πρόβλημα του θορύβου στο βίντεο, παρόλα αυτά, η συσκευή πετάει, για τα λεφτά της έχει:

  • γερή και ανθεκτική κατασκευή,
  • πολύ ωραία οθόνη (από άποψη ανάλυσης και ποιότητα εικόνας),
  • κορυφαίο interface (MIUI ;) ),
  • το touch είναι απίθανο,
  • υπάρχουν χρήσιμες εφαρμογές προεγκατεστημενες (λόγο MIUI),
  • αρκετά ανταλλακτικά/αξεσουάρ (προσόψεις, θήκες, μπαταρίες),
  • Υποστήριξει MIUI (μέχρι ενός σημείου) :confused:

 

Ωστόσο έχω ένα μικρό προβληματάκι μετα το τελευταίο Update, δεν μου συγχρονίζει τα mail μου στην προεγκατεστημένη εφαρμογή!

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό? (προϋπόθεση : η συσκευη να έχει την Ultimate MIUI 4.4.20) ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει!

 

Εχω την Ultimate και βαζω το hotmail μου και λεει Waiting for sync, και κατι λεει να αποδεχθω το Security warning που θα βγαλει αλλα δεν γινεται τιποτα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο το κινητο οπως και το προηγουμενο κινεζικο που ειχα το iocean x7 elite,δεν εχει θηκη να μπαινει η micro sim οπως εχει το galaxy note,με αποτελεσμα αν μπει λιγο πιο μεσα απο το κανονικο,μαλλον σταβωνει τις επαφες που κανουν τη micro sim να λειτουργει.οταν το ειχα ξαναπαθει στο προηγουμενο κινητο,πηγα σε ενα μαγαζι απεναντι απο το πλαισιο στην καλλιθεα και μου ζητησε 70 ευρω για να αλλαξουν λεει αυτο που παταει επανω η καρτα,γιατι ειχε σπασει.αν βεβαια ειχε σπασει θα εβλεπα κατι να πεφτει,τελος παντων...μετα το πηγα σε ενα μαγαζακι στην ομονοια και μου ειπε και αυτος οτι θα το αλλαξει,αλλα με 25 ευρω...πιστευω οτι απλα το ανοιξε και ισιωσε τις επαφες γιατι σε μια ωρα πηγα και το πηρα...

το θεμα ειναι οτι ξεβιδωσα οσες βιδες φαινονται αλλα δεν μπορεσα να το ανοιξω και να το φτιαξω μονος μου.αρα δεν το γλυτωνω το 25ευρο παλι...:)

 

Αχα μαλιστα! Καταλαβα ευχαριστω, ελπιζω να μην μου τυχει , γι'αυτο το δουλευω με μια SIM xD.

Ασε ειχα το Sony Tipo Dual Και συνεχεια ειχα προβλημα, να σου πω τωρα.

 

Ειχα στο slot 1 Cosmote στο Slot 2 Vodafone, απ'οτι καταλαβα οταν εχανα το 3G σημα και ειχα 2G δουλευε μονο η Vodafone στο Slot 2 , γιατι παντα στην Cosmote μου ερχοντουσαν μνμτα, ενω ειχα σημα & δεν μιλουσα με καμια SIM, ισχυει αυτο στα Dual sim?

 

Γιατι στο ενα Slot παιρνει 3G και στο αλλο 2G κτλ , αν δεν πιανεις 3G σε καποιο μερος δουλευει μονο η 2η Sim?

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο οπως και το προηγουμενο κινεζικο που ειχα το iocean x7 elite,δεν εχει θηκη να μπαινει η micro sim οπως εχει το galaxy note,με αποτελεσμα αν μπει λιγο πιο μεσα απο το κανονικο,μαλλον σταβωνει τις επαφες που κανουν τη micro sim να λειτουργει.οταν το ειχα ξαναπαθει στο προηγουμενο κινητο,πηγα σε ενα μαγαζι απεναντι απο το πλαισιο στην καλλιθεα και μου ζητησε 70 ευρω για να αλλαξουν λεει αυτο που παταει επανω η καρτα,γιατι ειχε σπασει.αν βεβαια ειχε σπασει θα εβλεπα κατι να πεφτει,τελος παντων...μετα το πηγα σε ενα μαγαζακι στην ομονοια και μου ειπε και αυτος οτι θα το αλλαξει,αλλα με 25 ευρω...πιστευω οτι απλα το ανοιξε και ισιωσε τις επαφες γιατι σε μια ωρα πηγα και το πηρα...

το θεμα ειναι οτι ξεβιδωσα οσες βιδες φαινονται αλλα δεν μπορεσα να το ανοιξω και να το φτιαξω μονος μου.αρα δεν το γλυτωνω το 25ευρο παλι...:)

σ'αυτές τις περιπτώσεις,σχεδόν πάντα φταίνε τα ανταπτοράκια για microsim,και μάλλον τζάμπα πειράζεις το τηλέφωνό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αχα μαλιστα! Καταλαβα ευχαριστω, ελπιζω να μην μου τυχει , γι'αυτο το δουλευω με μια SIM xD.

Ασε ειχα το Sony Tipo Dual Και συνεχεια ειχα προβλημα, να σου πω τωρα.

 

Ειχα στο slot 1 Cosmote στο Slot 2 Vodafone, απ'οτι καταλαβα οταν εχανα το 3G σημα και ειχα 2G δουλευε μονο η Vodafone στο Slot 2 , γιατι παντα στην Cosmote μου ερχοντουσαν μνμτα, ενω ειχα σημα & δεν μιλουσα με καμια SIM, ισχυει αυτο στα Dual sim?

 

Γιατι στο ενα Slot παιρνει 3G και στο αλλο 2G κτλ , αν δεν πιανεις 3G σε καποιο μερος δουλευει μονο η 2η Sim?

 

χμμμ nope , δεν ξέρω τι έπαιζε με το tipo αλλά όχι δεν λειτουργούν έτσι τα dual sim

αν ήταν έτσι δεν θα είχα ποτέ σήμα στην κύρια κάρτα μου :) (μόνιμα στραμμένο στο 2g για μπαταρία και αααν χρειαστεί το γυρνάω σε 3g)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στο slot 1 Cosmote στο Slot 2 Vodafone, απ'οτι καταλαβα οταν εχανα το 3G σημα και ειχα 2G δουλευε μονο η Vodafone στο Slot 2 , γιατι παντα στην Cosmote μου ερχοντουσαν μνμτα, ενω ειχα σημα & δεν μιλουσα με καμια SIM, ισχυει αυτο στα Dual sim?

Γιατι στο ενα Slot παιρνει 3G και στο αλλο 2G κτλ , αν δεν πιανεις 3G σε καποιο μερος δουλευει μονο η 2η Sim?

οι επιλογές στο αντίστοιχο μενού είναι:

prefer 3G networks

2G networks only

3G networks only

αν (κακώς),έχεις επιλέξει το τρίτο,προφανώς και μπορεί να συμβεί το παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

οι επιλογές στο αντίστοιχο μενού είναι:

prefer 3G networks

2G networks only

3G networks only

αν (κακώς),έχεις επιλέξει το τρίτο,προφανώς και μπορεί να συμβεί το παραπάνω...

 

μάλλον έχεις δίκιο , υπέθεσα , μιας και βρισκόμαστε στην Ελλάδα , δεν θα επέλεγε κανένας το 3ο :))))

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις δίκιο , υπέθεσα , μιας και βρισκόμαστε στην Ελλάδα , δεν θα επέλεγε κανένας το 3ο :))))

βασικά οι περισσότεροι το'χουν μόνιμα σε 3G,και μετά γκρινιάζουν για μπαταρία,κακό σήμα κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έβαλες και το fix για το βίντεο και δεν έφτιαξε?

 

Σοβαρά, υπαρχει fix και δε το εχω αντιλιφθεί!!? :blink:

... Φίλε μου θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου παρέθετες κάποιο link :O

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά, υπαρχει fix και δε το εχω αντιλιφθεί!!? :blink:

... Φίλε μου θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου παρέθετες κάποιο link :O

 

αν πας στην 1η σελίδα το έχει βάλει εκεί (στην σελίδα που είναι η Ultimate λέω στο forum της miui)

Link to comment
Share on other sites

οι επιλογές στο αντίστοιχο μενού είναι:

prefer 3G networks

2G networks only

3G networks only

αν (κακώς),έχεις επιλέξει το τρίτο,προφανώς και μπορεί να συμβεί το παραπάνω...

 

WCDMA (Prefered)/GSM Επελεγα στην πρωτη SIM, και στην δευτερη νομιζω αφηνε το GSM only?

Αλλα ετσι οπως το καταλαβα εγω γιατι δεν μπορεσα να βρω αλλη λυση ειναι οτι οταν εχανε το 3G εμπαιναν και οι δυο σε GSM Mode και δεν μπορουσαν να λειτουργησουν μαζι ταυτοχρονα, ή κανω λαθος? :/

Link to comment
Share on other sites

2014-05-02 16:28, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

 

κι αυτο εδω τι σημαινει?

 

σου ερχετε σου ερχετε σου εχει βγαλει οτι ειναι overseas?ετσι δεν ειναι?αυτο στο εβγαλε μετα που εχεις βαλει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...