Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Επιτέλους σήμερα παρέλαβα ( σε 34 μέρες με Singapore post)απο merimobiles τα xiaomi piston ακουστικά και το power bank της xiaomi! Απο μια ματια μου φαίνονται αυθεντικά!μπορω να τα ελεξω κάπως ειδικά τα pistons???

εγω ειμαι στις 22 μερες χωρις να εμφανιστει ακομη στο αεροδρομιο...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι στις 22 μερες χωρις να εμφανιστει ακομη στο αεροδρομιο...:(:(:(

 

θα ερθουν και εγω παρηγγειλα απο το ibuygou,αργησανε μια εβδομαδα να τα διωξουν απο αυτους,ερχετε με σουηδικο ταχυδρομειο που κολαει τωρα αυτο?χεχεχε

Your order has been shipped by Sweden registered post

 

το power bank τι δουλεια κανει?

εγω παρηγγειλα εκτος απο τα ακουστικα αυτο

 

Original 2050mAh BM41 Battery and Dock Charger Suite for Xiaomi

 

τι γκαντεμια τωρα βγηκανε αυτα φτου.

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_piston_earphone_2014_if_product_design_reward_commemorative_edition-5934-usd.html

Edited by saouron35
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω, δεν το δοκιμασα. χαθηκαν ηδη 3 εφαρμογες δεν θελω να χαθουν κι αλλες

Δεν χάνονται οι εφαρμογές. Απλά βρίσκονται στην κάρτα μνήμης που έβγαλες απ το κινητό, και προφανώς δεν τις διαβάζει:p

Ξαναβάζεις την κάρτα μνήμης και με επανακιίνηση εμφανίζονται

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα σου χρειαστουν ολα αυτα για απλη χρηση μια χαρα.

εμεις που ειμαστε καμενοι κανουμε ροοτ και τα συναφη.

 

εγω το ζητησα ρουταρισμενο κτλ αλλα θα το πειραξω μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα,με ενδιαφερει πολυ ομωςνα δουλευει ετσι οπως ειναι και να μη θελει πολλες μοντες καθως θα το φερω στη θητεια μου που κανω τωρα και δεν εχω την πολυτελεια να ασχοληθω με διορθωσεις.

γενικα κατι που πρεπει να προσεξω σαν φρεσκος στα κινεζικα?

το συγκεκριμενο το θεωρησα καλη επιλογη βασει των οσων εχουν γραφτει εδω.ελπιζω να μην εκανα χαζομαρα.

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται οι εφαρμογές. Απλά βρίσκονται στην κάρτα μνήμης που έβγαλες απ το κινητό, και προφανώς δεν τις διαβάζει

Ξαναβάζεις την κάρτα μνήμης και με επανακιίνηση εμφανίζονται

 

το εχω κανει ηδη, 2 φορες μαλιστα και οι εφαρμογες δεν υπαρχουν. δεν με πειραζει ομως αφου δεν τις χρειαζομουν

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το vickmall.

22/3 πλήρωσα, 22/3 το έστειλαν και 14/4 ήταν στο ταχυδρομείο της Τήνου.

Το κινητό μου αρέσει πολύ και δεν το περίμενα τόσο ποιοτικό.

Θα ήθελα ένα hands free στη συσκευασία αλλά δεν πειράζει.

Είχε ελληνικά στο μενού και στο πληκτρολόγιο και έχει έκδοση 4.2.2 HM2013023

και MIUI Version(αυτό είναι το menu που μοιάζει με ios και είναι όλα στην αρχική οθόνη?) MIUI-JHBCNAL25.0

Είχε playstore και viber,facebook,twitter,whatsapp και 1-2 ακόμη εφαρμογές.

Να πειράξω τίποτα αν και νομίζω είμαι καλυμμένος?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το vickmall.

22/3 πλήρωσα, 22/3 το έστειλαν και 14/4 ήταν στο ταχυδρομείο της Τήνου.

Το κινητό μου αρέσει πολύ και δεν το περίμενα τόσο ποιοτικό.

Θα ήθελα ένα hands free στη συσκευασία αλλά δεν πειράζει.

Είχε ελληνικά στο μενού και στο πληκτρολόγιο και έχει έκδοση 4.2.2 HM2013023

και MIUI Version(αυτό είναι το menu που μοιάζει με ios και είναι όλα στην αρχική οθόνη?) MIUI-JHBCNAL25.0

Είχε playstore και viber,facebook,twitter,whatsapp και 1-2 ακόμη εφαρμογές.

Να πειράξω τίποτα αν και νομίζω είμαι καλυμμένος?

 

Αμα δεν εχεις θέμα μην πειραξεις τίποτα μια χαρά καλυμενος είσαι.τώρα αμα το εχεις με θέμα ροοτ και να περνάς εκδόσεις καινούργιες περνά την τελευταια σταθερή που έχει βγει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω το ζητησα ρουταρισμενο κτλ αλλα θα το πειραξω μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα,με ενδιαφερει πολυ ομωςνα δουλευει ετσι οπως ειναι και να μη θελει πολλες μοντες καθως θα το φερω στη θητεια μου που κανω τωρα και δεν εχω την πολυτελεια να ασχοληθω με διορθωσεις.

γενικα κατι που πρεπει να προσεξω σαν φρεσκος στα κινεζικα?

το συγκεκριμενο το θεωρησα καλη επιλογη βασει των οσων εχουν γραφτει εδω.ελπιζω να μην εκανα χαζομαρα.

 

Μια χαρά κινητό πήρες θα το βλέπουν και θα ζηλευουν.

Μην κολάτς βρε εσείς επειδή είναι κινεζικό,δηλαδή τα αλλά που είναι κορεατικά καλυτερα είναι;

Edited by saouron35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το xiaomi Hongmi και μου έβγαλε μια ενημέρωση miui jhbcnba13 Stable build να την κάνω???

 

Την αγγλοκινεζικη εχεις;γιατί μονο με αυτήν κανεις αναθαθμιση αυτόματη,με μουλτι θέλει χειροκίνητη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

MIUI Version τι είναι?

Συγνώμη για την ανόητη ερώτηση.

 

Υπαρχουν δυο εκδοσεις miui η αγγλοκινεζικη και Multi-language εσυ με τι το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα .

Παρελαβα κι εγω απο to2c με την multi.

Νταξ', τί να πουμε; Κινιταρα με την καλυτερη ROM που υπαρχει. Ακομα περιμενω την MIUI για το G2 και εχω ξενερωσει.

Θελω να ρωτησω πώς θα αλλαξω τα κινεζικα της μαμα εφαρμογης βιντεο;

Να παρω το gallery.apk απο καποια αλλη ROM;

Τωρα βλεπω οτι το gallery.apk εγινε galaxy4.apk ή κανω λαθος;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά έχω το εξής θέμα:

 

Δυστυχώς το Hongmi δεν κάνει Pairing μέσω bluetooth με το toyota yaris μου (για να κάνεις/απαντάς κλήσεις μέσω των ενσωματωμένων στο τιμόνι χειριστηρίων-οθόνης, για μουσική, για ιντερνετ κλπ).

Ενώ στην αναζήτηση συσκευών το βρίσκει βέβαια και ξεκινά τη διαδικασία σύνδεσης, τελικά βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεση απέτυχε...

 

Έχω δει και στο en.miui.com forum να έχουν το ίδιο θέμα κάποιοι αλλά καμιά απάντηση...

 

Βέβαια η toyota δεν το αναφέρει σαν υποστηριζόμενο αλλά θεωρούσα ότι εφόσον είναι επικοινωνία με bluetooth θα ήταν οκ (Με ένα LG L5 II που δοκίμασα όλα είναι μια χαρά)

 

Έχω ξενερώσει, μέχρι να το δώσω σκέφτομαι και να πάρω κάποιο από τα υποστηριζόμενα... (από γνωστές μάρκες)

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι παρόμοιο με αυτοκίνητο; (κατά προτίμηση με toyota)

 

:(

εγώ φίλε μου στο mitsubishi lancer το χρησιμοποιώ κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει τροπος να χρησιμοποιω 3g και στις δυο καρτες? Για την ωρα στη δεύτερη μονο 2g πιάνει με cosmote

 

Καλημέρα,δεν νομιζω διότι πρεπει να το γράφει κιόλας όταν πας να βάλεις την κάρτα στην πρωτη θέση λέει 3g στην δεύτερη θέση δεν λέει.

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε απο minideal stable 5,root/play store,31/3 η παραγγελια σημερα 16/4 στη κεφαλονια,καλος χρονος

ολα καλα ολα τελεια,η θηκη δεν καθεται ιδανικα αλλα μικρο το κακο,

να του περασω greenify η δεν χρειαζεται?

καποια αλλη προταση?

 

edit vodafone cu σε μερος που με xperia u ειναι φουλ στο hongmi εχει 1-2 μπαρες,αδυναμη κεραια η θελει καποιο κολπο?

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

 

edit vodafone cu σε μερος που με xperia u ειναι φουλ στο hongmi εχει 1-2 μπαρες,αδυναμη κεραια η θελει καποιο κολπο?

χθες το παρελαβα και εγω απο minideal.μαλλον ειναι η κεραια λιγο αδυναμη γιατι και εγω παρατηρησα λιγοτερο σημα στον ιδιο χωρο σε σχεση με το note 3 που εχω παραλληλα.παντως απο σημα gps μου φανηκε πολυ καλο σε συγκριση με αλλο κινεζικο που ειχα.και φωτογραφιες αρκετα καλες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Η μεγάλη μου ένσταση είναι το sar που είναι άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει εδω πως καποια παιδια ειχαν προβλημα μ τν ενεργοποίηση δεδομενων,αλλα δν μπορω ν τ βρω ..εχω μια wind (συνδεση) κ μια q.Οταν εχω τη wind σαν πρωτη ολα καλα με την ενεργοποιηση, αλλά όταν εχω τ q δν ενεροποιουνται...μηπως γνωριζει καποιος κατι;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...