Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μηνυματα GOSMSPro

 

Όντως έχεις δίκαιο τέλεια δουλεύει και με τις δύο κάρτες την μαμά εφαρμογή την εσβησες και δουλεύεις μόνο το go?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως έχεις δίκαιο τέλεια δουλεύει και με τις δύο κάρτες την μαμά εφαρμογή την εσβησες και δουλεύεις μόνο το go?

Οχι την εχω αφησει και την μαμα. Την προτιμω και δεν εχω θεμα μιας και σπανια χρησιμοποιω sms. και οταν τα χρησιμοποιω ειναι πολυ λιτα, σπανια ξεπερνω 30-40 χαρακτηρες. Συνεννοησεις μεσω sms δε γινονται κατ εμε :)

Εχεις π.μ.

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκαιο τέλεια δουλεύει και με τις δύο κάρτες την μαμά εφαρμογή την εσβησες και δουλεύεις μόνο το go?

 

Μη σβησεις τη μαμα εφαρμογή γιατί δεν θα σου δουλευει ούτε το gosms μετά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...

αναφερω και παλι το προβλημα που εχω με το κινητο μου αφου την πρωτη φορα δεν πηρα απαντησεις...

στις κλησεις μου δεν ακουγετε σωστα... ακουγομαι απο πολυ βαθια και εχει και θορυβο. ειχα την multi v1 εκανα αναβαθμιση στην ν5 περιμενωντας να διορθωθει αλλα δεν εγινε τιποτα. καποιος εδω μεσα μου ειπε για το μικροφωνο ακυρωσης θορυβου αλλα δεν βρηκα ρυθμιση... καμια ιδεα κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Μη σβησεις τη μαμα εφαρμογή γιατί δεν θα σου δουλευει ούτε το gosms μετά..

την έσβησα την μαμά εφαρμογή την έκανα*πρώτα back up με το titanium και μετά σβήσιμο. Μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά.

Αυτό που παρατηρώ πάντως ειναι ότι σε κάποιες εφαρμογές δεν χτυπάει στις ειδοποιήσεις π.χ. σήμερα το πρωί δεν χτύπησε το εορτολόγιο ενώ πριν 2-3 μέρες χτύπησε και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Κανείς καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες :

Οσοι εχουν την multi [ miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2 ] πως μπορούν ( εαν γινετε ) να παίρνουν τα updates της παρασκευης ? ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες :

Οσοι εχουν την multi [ miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2 ] πως μπορούν ( εαν γινετε ) να παίρνουν τα updates ?

 

ξανακατεβάζουν και flasharoun όταν έχει βγει νέα multi λογικά

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα παρελαβα και εγω !!!!

ειμαι en-ch v5. αλλα μια και δε υπαρχουν συχνες ενημερωσεις λεω να βαλω τη μουλτι . κατεβαζω ηδη τη ρομ με το ρουτ απο το φιλο geokart, αλλα δε βρισκω πως θα περασω καινουργιο ρεκοβερυ. τωρα δε ειμαι ρουτ αρα δε μπορω να το κανω με mobiluence tools. καμια βοηθεια?

 

edit εκανα ρουτ με το vroot.

edit 2 δοκιμασα να μπω στο μαμα ρεκοβερυ απο updater ->restart to reovery alla δε μου ανοιγει καν. μενει λιγο σε μαυρη οθονη και μετα κανει επανεκινηση.

η αυθεντικοτητα ελεγχηκε και ειναι σε ολα οκ.

edit 3 τελικα εβαλα αυτο το ρεκοβερυ. http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Λοιπόν το είδε το τηλέφωνο και ένας φίλος και έπαθε πλάκα και θέλει ίδιο! Αλλά είναι λιγάκι ανυπόμονος και δεν μπορεί να περιμένει 20-30 μέρες να του έρθει. Θυμάμαι, κάποια παιδιά είχαν παραγγείλει από spemall με dhl και δεν είχαν πρόβλημα με τελωνεία. Υπάρχει κανένας που να την πάτησε σε ανάλογη περίπτωση; Επίσης η χρέωση θα είναι ίδια για Καβάλα με τη χρέωση π.χ. για Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Ρωτάω, για να μην τον κάψω και με βρίζει μετά! :D

 

Ευχαριστώ!

 

EDIT

Ξέχασα, αν πουλάει κανένας το δικό του σε καλή κατάσταση, του κάνει του φίλου μου. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να πουλήσει ας μου στείλει ένα πμ.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Από spemall για επαρχεία μάλλον θα σου ζητήσουν 15$...

 

Sent from from my nexus 7

 

Κατά τα άλλο θα είναι κομπλέ με τελωνεία;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ την αγορα του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Επειδή όμως χρησιμοποιώ το gps αρκετά για πλοήγηση και στο ποδήλατο με το Runkeeper, θα ήθελα να μου πείτε όσοι το έχετε, αν το gps του δουλεύει απροβλημάτιστα? είναι αξιόπιστο σε αυτόν τον τομέα? και επίσης πως πάει η μπαταρία του?

(συνήθως δεν κάνω πάνω από ένα δύο τηλεφωνα την ημέρα).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πολύ όμορφη η MIUI, αλλά από περιέργεια θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο (έχοντας κρατήσει πρώτα εννοείται ένα nandroid backup).

 

Γνωρίζετε αν υπάρχουν ROM με καθαρό Android διαθέσιμες για το κινητάκι μας; Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοια και αν ναι, μπορεί να μεταφέρει εντυπώσεις; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μη MIUI υπαρχουν μονο οι ColorOS,και η Vibe της Lenovo που ειναι σιγουρα για WCDMA(υπαρχουν και καποιες αλλες στο needrom αλλα δεν ειναι εξακριβωμενο για ποια εκδοση ειναι).

Η 1η ειναι πιο ολοκληρωμενη απο την 2η(και μαλιστα σκοπευω να την δοκιμασω συντομα...)

Περισσοτερες πληροφοριες εδω http://en.miui.com/thread-14572-1-2.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ την αγορα του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Επειδή όμως χρησιμοποιώ το gps αρκετά για πλοήγηση και στο ποδήλατο με το Runkeeper, θα ήθελα να μου πείτε όσοι το έχετε, αν το gps του δουλεύει απροβλημάτιστα? είναι αξιόπιστο σε αυτόν τον τομέα? και επίσης πως πάει η μπαταρία του?

(συνήθως δεν κάνω πάνω από ένα δύο τηλεφωνα την ημέρα).

Παναγιώτης

Το gps ειναι με μια λεξη (για μενα) εντυπωσιακο.

Η μπαταρια με δυο τηλεφωνα τη μερα θα σου βγαλει πανω απο 1,5 μερα. Το θεμα ειναι οτι (στο υπογραφω) θα κανεις κιαλλα πραγματα...:)

Με το ποδηλατο δεν ξερω ποσο θα σε βολεψει, ειναι ΜΕΓΑΛΟ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ την αγορα του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Επειδή όμως χρησιμοποιώ το gps αρκετά για πλοήγηση και στο ποδήλατο με το Runkeeper, θα ήθελα να μου πείτε όσοι το έχετε, αν το gps του δουλεύει απροβλημάτιστα? είναι αξιόπιστο σε αυτόν τον τομέα? και επίσης πως πάει η μπαταρία του?

(συνήθως δεν κάνω πάνω από ένα δύο τηλεφωνα την ημέρα).

 

Παναγιώτης

 

Gps πολύ καλό πραγματικά. Χωρια ότι με το faster gps που βάζω πάντα κλειδώνει αμεσως μόλις το ανοίξω και στη πλοήγηση με sygic είναι άριστο.

 

Για μπαταρια δε χρειάζεται να πω τίποτα..

 

[ATTACH]41378[/ATTACH]

[ATTACH]41379[/ATTACH]

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ο διάδοχος http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi_1s_goes_official_with_snapdragon_400_soc-news-7824.php

να δούμε πότε θα το δούμε στα μέρη μας:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ο διάδοχος http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi_1s_goes_official_with_snapdragon_400_soc-news-7824.php

να δούμε πότε θα το δούμε στα μέρη μας:w00t:

 

Αν εξαιρέσεις πάντως τη gpu, μικρές οι διαφορές κατά τα άλλα.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

γιατι μετα απο πλοηγηση με δεδομενα ανοιχτα η πυξιδα θελει παλι καλιμπραρισμα?:mad:
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανάβασε τις τιμές το ibuygou.com πηγα να παρω τα piston αλλα τα βλεπω στα 18 € πολλά δεν ειναι!!!!

 

γιατι μετα απο πλοηγηση με δεδομενα ανοιχτα η πυξιδα θελει παλι καλιμπραρισμα?:mad:

 

Φιλε εγω παλι δε μπορω με τιποτα να την καλιμπραρω! με την καμια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανάβασε τις τιμές το ibuygou.com πηγα να παρω τα piston αλλα τα βλεπω στα 18 € πολλά δεν ειναι!!!!

 

 

 

Φιλε εγω παλι δε μπορω με τιποτα να την καλιμπραρω! με την καμια!!!!

 

Σου δινω 10 ευρω αν προσπαθησεις να την καλιμπραρεις μεσα στο μετρο,κατα τις 3 το μεσημερι,μεσα στον κοσμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σου δινω 10 ευρω αν προσπαθησεις να την καλιμπραρεις μεσα στο μετρο,κατα τις 3 το μεσημερι,μεσα στον κοσμο :lol:

 

αχαχαχαχα!θα με λένε βαρεμένο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου δινω 10 ευρω αν προσπαθησεις να την καλιμπραρεις μεσα στο μετρο,κατα τις 3 το μεσημερι,μεσα στον κοσμο :lol:

 

αχαχαχαχα!θα με λένε βαρεμένο!!!!!

 

Αφήστε, εγώ το έκανα στο γραφείο και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο :lol::lol::lol:

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...