Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το ανεβασω το βραδακι....

Δεν γραφαέις αναλυτικά όλα τα steps για να τα εφαρμόσουμε και εμέις που περιμένουμε να παραλάβουμε?:lol:

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σε ρωτησω γιατι και εγω απο αυτο το σαιτ λεω να παρω επελεξες οταν εβαλες στο καλαθι το κινητο,να σου βαλουν google play και root?

μετα επελεξες να ειναι τσαμπα τα μεταφορικα?γιατι εχει δυο επιλογες στην μια πληρωνεις κατι εξτρα αλλα δεν ξερω αυτη λογικα ειναι με κουριερ και μπορει να σταματησει τελωνειο και το αλλο ειναι τσαμπα τα μεταφορικα.

παντος τωρα το εχουν σε γκρι χρωμα

 

ναι παρτω απο minideals ειναι απο τα πιο αξιοπιστα site μη πω το πιο αξιοπιστο!παντα μου απαντουσαν με email και παντα στο online chat μιλουσαν!η συσκευη ηρθε αψογα.ναι τικαρα το root και το play store και τα gift! και μετα γκρι μου ηρθε ειναι τελειο! ακου δε προτεινω με free αποστολη .μπορει να κανει πανω απο ενα μηνα!και μπορει να σουρθει βρεφμενο κλπ κλπ.αλλα εισαι σιγουρος για τελειωνειο!αλλα με Ems 16 euro σουρχεται πιο γρηγορα πιο ασφαλες!και αν συνενοηθεις και τους πεις να γραψουν μεχρι 50 ε gift σε θα σκαλωσει στο τελειωνειο ουτε 1 στο εκατομυριο!και που λενε αλλοι για το αν θελεις το ανοιγουν πιστευω οτι δε το ανοιγουν!γιατι η συσκευασια ηταν τοσο καλα κλεισμενη με ταινιες θα την δεις στο βιντεο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γραφαέις αναλυτικά όλα τα steps για να τα εφαρμόσουμε και εμέις που περιμένουμε να παραλάβουμε?:lol:

 

αυτα πουπα ειναι τα πιο βασικα ελεξε αυτα και εισαι οκ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλομιλητο το ριζακι σου. Βάλε cwm και περνά την v5. Θα χαθεί το root όταν το κάνεις αλλά μην στεναχωριέσαι τρέχεις πάλι από το cwm ένα αρχείο που έχω δώσει σε προηγούμενο ποστ (με οδηγό πως να το περάσεις) root. Zip και είσαι έτοιμος!

 

Σευχαριστω φιλε ειναι τελειο δε το περιμενα! Εχω μπερδευτει με το recovery πια πρεπει να βαλω;;;αν πας στο πιο πανω post μου θα δεις εχω κατεβασει 3 recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηγα να μπω στο supersu και μου λεει χρειαζεται αναβαθμιση!παταω να γινει κ μου βγαζει σφαλμα. Root permission is disabled in MIUI STABLE VERSION.Please install MIUI development version to active root permission

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι έτοιμος να κάνω την παραγγελία από minideal. Τρόπο πληρωμής βάζω paypal, αλλά τρόπο αποστολής (sing post, ems, dhl κλπ) πού διαλέγω;

 

Υπάρχει κανένα κουπόνι για minideal;

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

θα στο βγαλει στο τελος..

 

Μπορει να μου πει κάποιος τι κάρτες sim παίρνει? κανονικές, μικρο ή νάνο?

 

κανονικες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω για οποιον θελει ενα ωραιο κινητο με αξιοπρεπεστατο GPS και ταχυτατο ιντερνετ ...

 

Παρτο με Multi αν θες Ελληνικα αλλιώς με τη "μαμα" ROM και ασε τα update και οτι δεν θες να σε σκοτιζει στο κεφαλι σου.

\

Εγω το εχω παρει απο minideal με ελληνικα και στα 2 παραπανω (internet-gps) δουλευει τελεια αρα δεν εχω και λογο να μπλεκω με αλλαγες rom κτλ.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο εγινε και με μενα που το πηρα απο to2c..θα στο βγαλει αμεσως μετα..μια χαρα εγραψες στο μηνυμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο εγινε και με μενα που το πηρα απο to2c..θα στο βγαλει αμεσως μετα..μια χαρα εγραψες στο μηνυμα..

 

Μόλις έγινε η παραγγελιά! Άντε τώρα να περάσουν οι μέρες να έρθει :p

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

στην αναμονη κι εσυ!με sg post το πηρες;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

στην αναμονη κι εσυ!με sg post το πηρες;

 

ναι. Τώρα να δώσω 15€ για ems για να γλιτώσω καμιά βδομάδα... Άντε με το καλό να μας έρθουν τα ρυζάκια μας!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

ναι. Τώρα να δώσω 15€ για ems για να γλιτώσω καμιά βδομάδα... Άντε με το καλό να μας έρθουν τα ρυζάκια μας!

 

δηλαδη με τσαμπα τα μεταφορικα επελεξες?εβαλες google play?root?

Link to comment
Share on other sites

Root permission is disabled in MIUI STABLE VERSION.Please install MIUI development version to active root permission... κανεις να μου πει τι ενωει ο ποιητης;;μου το εμφανιζει στην οθονη συνεχειαααααααα
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με τσαμπα τα μεταφορικα επελεξες?εβαλες google play?root?

 

Ναι με δωρεάν μεταφορικά (λογικά κάνα 20ήμερο) google play και root θα τα αναλάβω εγώ μόλις έρθει στα χέρια μου. :D

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω προσπαθήσει να διαβάσω το review για το Hongmi αλλά είναι τόσα πολά που πλέον έχω χαθεί.

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από το minideal και αν μπορεί κάποιος που το αγόρασε να μας πει κωδικοποιειμένα τα βήματα για να βοηθηθούμε και εμείς. Τι επιλογές έχουμε κατά την παραγγελία για τις γλώσες, τι επιλογές για το ταχυδρομίο και εν συνεχεία να επιλέξουμε. Το ξέρωότι είναι αγγαρεία αλλά επειδή υπάρχουν πολλά μέλοι στην σελίδα θα βοηθηθούμε.

Κάντε ρε παιδιά την καλή. Μας τα πήρε όλα ο Στουρνάρας και δεν έχουμε ούτε για κινητό.

 

και 2-3 ερωτήσεις.

Από οθόνη είναι καλό, είναι φωτεινή; Γιατί στα περισσότερα videos στο youtube δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Υποστηρίζει ελληνικό 3G;

Έχει ραδιόφωνο;

Ποιο είναι το SAR;

Ευχαριστώ και ελπίζω να καταφέρω να το αποκτήσω... :D:D:D

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πηρα απι εδω http://www.spemall.com/Tailor-Made-Back-Case-for-Xiaomi-Hongmi-Red-rice-Smart-Phone_g.html αυτο το πισω καπακι.αν και ηρθε σε καλη συσκευασια ειναι ραγισμενο και το κυριοτερο δεν εφαρμοζει καλα με αποτελεσμα οταν το κουμπωνω να μου πιεζει το κουμπι 'παουερ'.

Πεταμενα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την ROM???

http://www.needrom.com/mobile/xiaomi-hongmi-miui-2/ λεει ειναι official Multi V5 !!!!!

Και έχει και links με όλα τα αρχεια που χρειαζομαστε και πως τα τρεχουμε και λοιπα!!!

Αυτό που λέει τι ειναι ??? '' Gapps include – Rooted ''

Ας απαντήσει κάποιος please!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντος εχω λιγο μπερδευτει οκ?

λετε για την στανταρ εκδοση την αγγλοκινεζικη ενταξει μεχρι εδω?

στην σελιδα τους ομως του minideal που εχει το κινητο,κατω κατω αμα πας την σελιδα που γραφει ολα τα χαρακτηριστικα του κινητου,στις γλωσσες εχει πολλες,αρα μηπως το αλλαξανε?το βγαζουν πλεον multi και απλα εχεις επιλογες γιατι εχει για να σου κανουν google play install root και μετα εχει για θηκη και κατι αλο.

 

εμενα επειδη ειλικρινα δεν με ενδιαφερει το root δεν θελω να το πειραζω αμα τους πω να βαλουν μονο google play ποια εκδοση θα ειναι η κανονικη λογικα.

αλλα και παλι και google play να μην του πω ευκολο δεν ειναι να το κατεβασω και το κανω εγκατασταση στο κινητο?δεν νομιζω να το κανω root για να κατεβασω ενα google play.

 

θυμαμε που το διεγραψα καταλαθος απο το htc μου που δεν ηταν root και το κατεβασα κανονικα.

καλα δεν τα λεω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Εχω προσπαθήσει να διαβάσω το review για το Hongmi αλλά είναι τόσα πολά που πλέον έχω χαθεί.

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από το minideal και αν μπορεί κάποιος που το αγόρασε να μας πει κωδικοποιειμένα τα βήματα για να βοηθηθούμε και εμείς. Τι επιλογές έχουμε κατά την παραγγελία για τις γλώσες, τι επιλογές για το ταχυδρομίο και εν συνεχεία να επιλέξουμε. Το ξέρωότι είναι αγγαρεία αλλά επειδή υπάρχουν πολλά μέλοι στην σελίδα θα βοηθηθούμε.

Κάντε ρε παιδιά την καλή. Μας τα πήρε όλα ο Στουρνάρας και δεν έχουμε ούτε για κινητό.

 

και 2-3 ερωτήσεις.

Από οθόνη είναι καλό, είναι φωτεινή; Γιατί στα περισσότερα videos στο youtube δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Υποστηρίζει ελληνικό 3G;

Έχει ραδιόφωνο;

Ποιο είναι το SAR;

Ευχαριστώ και ελπίζω να καταφέρω να το αποκτήσω... :D:D:D

 

ναι φιλε υποστιριζει ελληνικο 3g το εχουν βγαλει πλεον με ευρωπαικη εκδοση να το υποστηριζει.

κοιτα δυο επιλογες εχεις η μια ειναι με 15ευρω και σου ερχετε απο τι ξερω και ειπανε τα παιδια απο εδω σε μια εβδομαδα με 10 ημερες

και η αλη επιλογη ειναι τσαμπα μεταφορικα και ερχετε σε 2 εβδομαδες εγω παντος οταν ειναι να το παρω θα επιλεξω την δευτερη.

α και εχει να πεις στον πωλητη εκει που προχωρας την αγορα να σου βαλει στο πακετο κατω των 80δολαριων οτι στοιχιζει για να μην γινει καμια στραβη και κολησει σε κανενα τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την ROM???

http://www.needrom.com/mobile/xiaomi-hongmi-miui-2/ λεει ειναι official Multi V5 !!!!!

Και έχει και links με όλα τα αρχεια που χρειαζομαστε και πως τα τρεχουμε και λοιπα!!!

Αυτό που λέει τι ειναι ??? '' Gapps include – Rooted ''

Ας απαντήσει κάποιος please!!!

 

Τι ψάχνεσαι? Να κάνεις root? αν θες την multi v5 μπορείς να την πάρεις και από εδώ:

http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-cwm-root-guide.22095/

 

Όσο για το root αν θες να το περάσεις με το root.zip πρέπει να περάσεις CWM μόνο αυτό δουλεύει.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε υποστιριζει ελληνικο 3g το εχουν βγαλει πλεον με ευρωπαικη εκδοση να το υποστηριζει.

 

Από οθόνη είναι καλό, είναι φωτεινή; Γιατί στα περισσότερα videos στο youtube δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Έχει ραδιόφωνο; Ποιο είναι το SAR;

Με την μνήμη έχεις βάλει micro sd και μεταφέρονται τα apps εκεί;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη είναι καλό, είναι φωτεινή; Γιατί στα περισσότερα videos στο youtube δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Έχει ραδιόφωνο; Ποιο είναι το SAR;

Με την μνήμη έχεις βάλει micro sd και μεταφέρονται τα apps εκεί;

 

1.ναι

2.<2

3.ναι

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα τεχνικα χαρακτηριστικα εκει που λεει

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

σημαινει οτι περνει καρτα μνημης ε? η tf card ποια ειναι?η micro sd ειναι?α ναι οκ εχω.

παντος εδω λεει αυτο,System

OS MIUI V5 (Basics on Android 4.2)

αρα δεν χρειαζετε root για να βαλεις την v5 εκδοση

Edited by saouron35
Link to comment
Share on other sites

1.ναι

2.<2

3.ναι

 

Όταν λες ότι μικρότερο το 2 πόσο είναι δηλαδή το SAR; Τελικά radio FM έχει;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...