Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ηχος του ακουστικου τι εχει;; Οταν απανταω χωρις bluetooth νομιζω οτι ειναι ανοιχτη ακροαση.

Καλα, για την ποιοτητα της οθονης σοβαρα το λες;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε μόνο αυτή υπάρχει , ημερολογιακά ποια είναι όμως ; (π.χ. αν έχεις official πότε βγήκε αυτή ; )

ναι η εύκολα λύση είναι βάζεις το ζιπ , μπαίνεις ρεκοβερυ και κάνεις install (ή δύσκολή είναι , πέρνεις το apk από το zip , με κάποιο file explorer το περνάς στο /system/app , νομίζω, και του αλλάζεις τα δικαιώματα)

 

Εγω με Miuiandroid Multi 13 χρησημοποιησα το 4.4.4 αυτο δουλευει.

MIUIPolska_Mms-mod_4.4.4-XHDPI-4.2.zip

 

Αλλα ρε παιδια εχω παλι το ιδιο προβλημα, γι'αυτο ειχα βαλει το GOSms.

Στο application της Miui αυτο που εβαλα τωρα δηλαδη, ακομα και το πειραγμενο, Οποτε θελει εμφανιζει τις επαφες. Μια τις εμφανιζει και την αλλη δειχνει μονο το νουμερο.

Αυτο πως φτιαχνεται ξερουμε??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις κινεζικές εφαρμογές τις σβήνουμε όλες, ή αφήνουμε κάποια;

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό αυτόματα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις κινεζικές εφαρμογές τις σβήνουμε όλες, ή αφήνουμε κάποια;

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό αυτόματα;

 

Ποιες εφαρμογες σου εχει για να σου πω ποιες να σβησεις, γιατι εμενα εχει πολυ λιγα κινεζικα στην Multi

Επισης εισαι Root? γιατι νομιζω πως δεν σβηνονται ετσι απλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος του ακουστικου τι εχει;; Οταν απανταω χωρις bluetooth νομιζω οτι ειναι ανοιχτη ακροαση.

Καλα, για την ποιοτητα της οθονης σοβαρα το λες;

 

 

Έγραψα ότι το συγκρινα με τα άλλα 2 που προείπα. Τα έπιασα στα χέρια μου όχι απο φωτο.

Σοβαρά το λέω.

Το τηλ είναι καταπληκτικο ειδικα η MIUI είναι απιστευτη αλλά να είμαστε και ρεαλιστές....;)

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν κατεβάζει εφαρμογές από playstore με 3G μόνο από wifi. Ξέρετε τι φταίει;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν κατεβάζει εφαρμογές από playstore με 3G μόνο από wifi. Ξέρετε τι φταίει;

 

Θα πας στο φάκελο downloads(εχει εικοινίδιο στην οθόνη)->settings και βάζεις εκεί που εχει 1 mb unlimited ;)

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο φάκελο downloads(εχει εικοινίδιο στην οθόνη)->settings και βάζεις εκεί που εχει 1 mb unlimited ;)

Να'σαι καλά φίλε μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοούμε από ποιότητα οθόνης; (Αφού ξεχώρισε ς τα χρώματα) το touch ;

δν ξέρω να δεχτώ ότι σαν μεγάφωνο δεν είναι τόσο δυνατό , αλλα σε σχέση με το λενοβο που είχα και κάτι άλλα jiayu (Όχι το 5) ε είναι καλύτερη η οθόνη.

υ.γ. είναι και θέμα ρομ τα χρώματα

υ.γ.2 είναι αυθεντικό; :))

 

υ.γ.3 πως στο καλό κάνω πολλαπλη παράθεση στο ταπαταλκ ή από την mobile έκδοση της σελίδα ς; :))

 

 

 

Εγω με Miuiandroid Multi 13 χρησημοποιησα το 4.4.4 αυτο δουλευει.

MIUIPolska_Mms-mod_4.4.4-XHDPI-4.2.zip

 

Αλλα ρε παιδια εχω παλι το ιδιο προβλημα, γι'αυτο ειχα βαλει το GOSms.

Στο application της Miui αυτο που εβαλα τωρα δηλαδη, ακομα και το πειραγμενο, Οποτε θελει εμφανιζει τις επαφες. Μια τις εμφανιζει και την αλλη δειχνει μονο το νουμερο.

Αυτο πως φτιαχνεται ξερουμε??

 

νομίζω πρεπει να βάλεις το +30 στις επαφές σου

Αυτο το zipακι ειναι μονο για τα xiaomi ή μπορω να το δοκιμασω σε αλλο τηλεφωνο ?

 

Για miui γενικά είναι,για αυτό κι έχει αρχεία με διαφορετικές αναλύσεις

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες σου εχει για να σου πω ποιες να σβησεις, γιατι εμενα εχει πολυ λιγα κινεζικα στην Multi

Επισης εισαι Root? γιατι νομιζω πως δεν σβηνονται ετσι απλα.

Είναι πολλές, πρέπει να κάτσω να τις γράψω και τώρα είμαι στη δουλειά.

Ναι root είμαι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές, πρέπει να κάτσω να τις γράψω και τώρα είμαι στη δουλειά.

Ναι root είμαι.

σβήνεις τα apk από το /system/app

είχα ξεκινήσει να φτιαχνω ένα ζιπ που τις έσβηνε αυτόματα αλλά λόγω custom rom το παράτησα το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές, πρέπει να κάτσω να τις γράψω και τώρα είμαι στη δουλειά.

Ναι root είμαι.

 

Τσεκαρε τις εφαρμογες μια προς μια. Εγω π.χ. εχω το Music το Video το Themes ειναι μισο κινεζικα, αλλα εχουν κομματια/βιντεο/θεματα Free τα οποια ειναι κομπλε, εχει και Stream ταινιες με αγγλικους υποτιτλους :D

 

Και μετα οπως ειπε ο φιλος ^ απο το System/apps με Root Browser ή αλλο Root File Manager, σβηνεις τα APK που δεν θελεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομίζω πρεπει να βάλεις το +30 στις επαφές σου

 

Λοιπον εχω 2 μυνηματα τωρα απο τις επαφες μου, και τα δυο εχουνε +30 μπροστα, την μια ομως βγαζει και των δυο το ονομα, την αλλη βγαζει το ονομα του ενος, και σχεδον παντα δεν βγαζει το ονομα κανενος μονο το τηλεφωνο, και εχουνε +30 μπροστα :/ το εχω αυτο το θεμα απο την αρχη με 3 διαφορετικες ROM. Miui Stable EN/CN, Miui Multi, Miui Ultimate.

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

τι εννοούμε από ποιότητα οθόνης; (Αφού ξεχώρισε ς τα χρώματα) το touch ;

δν ξέρω να δεχτώ ότι σαν μεγάφωνο δεν είναι τόσο δυνατό , αλλα σε σχέση με το λενοβο που είχα και κάτι άλλα jiayu (Όχι το 5) ε είναι καλύτερη η οθόνη.

υ.γ. είναι και θέμα ρομ τα χρώματα

υ.γ.2 είναι αυθεντικό; :))

 

υ.γ.3 πως στο καλό κάνω πολλαπλη παράθεση στο ταπαταλκ ή από την mobile έκδοση της σελίδα ς; :))

 

 

 

 

 

νομίζω πρεπει να βάλεις το +30 στις επαφές σου

 

 

Για miui γενικά είναι,για αυτό κι έχει αρχεία με διαφορετικές αναλύσεις

 

 

Ισως είναι αυτό που λες οσον αφορά τη Rom. Ισως αυτή να "φταίει" που τα χρώματα είναι πιο ψυχρά και δεν εχουν τόσο βάθος.

Πάντως το κινητο είναι γνήσιο (τσεκ απο antutu και ανοιξα και λογαριασμο στην MI).

Ειλικρινά πάντως έχει διαφορά στα χρώματα σε σχέση με τα άλλα 2.

Παρατηρησα επίσης ότι το display μας είναι γκριζο οταν ειναι κλειστο το τηλ. ενω των άλλων είναι σκουρο όπως το χρώμα γυρω από την οθόνη.

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..μόλις το πήρα κι εγώ ...τέλειο το ρυζακι...μπορεί να μου θυμίσει κάποιος εκτός απο το CPU z τι άλλο να δω για να δω αν είναι γνήσιο.αγορά απο to2c παρέλαβα σε 14 ημερες
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω 2 μυνηματα τωρα απο τις επαφες μου, και τα δυο εχουνε +30 μπροστα, την μια ομως βγαζει και των δυο το ονομα, την αλλη βγαζει το ονομα του ενος, και σχεδον παντα δεν βγαζει το ονομα κανενα μονο το τηλεφωνο, και εχουνε +30 μπροστα :/ το εχω αυτο το θεμα απο την αρχη με 3 διαφορετικες ROM. Miui Stable EN/CN, Miui Multi, Miui Ultimate.

 

Kαι μενα αυτο εκανε, εβγαζε τα ονοματα σε 2-3 και αριθμους σε αλλους 3-4 και αφου ξαναμπαινα εβγαζε τα ονοματα στους 3-4 και αριθμους στους αλλους 2-3!

Αλλα μολις εβαλα +30 στις επαφες (που προκειται να στειλουν SMS, γιατι δε στελνουν ολοι) τοτε εβγαλε τα ονοματα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα αυτο εκανε, εβγαζε τα ονοματα σε 2-3 και αριθμους σε αλλους 3-4 και αφου ξαναμπαινα εβγαζε τα ονοματα στους 3-4 και αριθμους στους αλλους 2-3!

Αλλα μολις εβαλα +30 στις επαφες (που προκειται να στειλουν SMS, γιατι δε στελνουν ολοι) τοτε εβγαλε τα ονοματα.

Ακυροοοο, τελικα εβλεπα οτι ειχανε +30 μπροστα απο την εφαρμογη των μυνηματων, αλλα τελικα δεν ειχανε στις επαφες!!

Κατεβασα το Number Fixer εβαλα σε ολες τις επαφες +30 μπροστα και ολα τελεια ! :D

Ευχαριστω πολυ φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Miuiandroid Multi 13 χρησημοποιησα το 4.4.4 αυτο δουλευει.

MIUIPolska_Mms-mod_4.4.4-XHDPI-4.2.zip

 

Αλλα ρε παιδια εχω παλι το ιδιο προβλημα, γι'αυτο ειχα βαλει το GOSms.

Στο application της Miui αυτο που εβαλα τωρα δηλαδη, ακομα και το πειραγμενο, Οποτε θελει εμφανιζει τις επαφες. Μια τις εμφανιζει και την αλλη δειχνει μονο το νουμερο.

Αυτο πως φτιαχνεται ξερουμε??

 

τωρα που εβαλες τα πειραγμενα και εφτιαξες και αυτο με το +30 στελνεις με το μαμα εφαρμογη 160χαρακτηρες?το φλασαρες?η το εκανες αλιως?αμα θες απαντα μου με π.μ την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το GPS του κινητού τι γίνεται; Θέλει πειραγμα για να δουλέψει;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τωρα που εβαλες τα πειραγμενα και εφτιαξες και αυτο με το +30 στελνεις με το μαμα εφαρμογη 160χαρακτηρες?το φλασαρες?η το εκανες αλιως?αμα θες απαντα μου με π.μ την διαδικασια

 

Εγω εχω Miuiandroid την Multi 13 εκδοση.

Λοιπον το MMS.APK (αυτο το messaging την μαμα εφαρμογη) την ειχα σβησει και εβαλα το GOSMS αλλα καπου διαβασα οτι το GOSMS εξαφανιζει μυνηματα και ξενερωσα xD.

 

Οποτε αναγκαστικα για να μην φλασαρω ξανα την ROM να βαλω αυτα τα πειραγμενα.

Δεν ειναι τιποτα, μπαινεις στο recovery flashareis to zip και τελειωσε, αν διαλεξεις το λαθος κατεβαζεις αλλο το φλασαρεις απο πανω και βλεπεις.

Δεν δοκιμασα να στειλω μυνημα, ουτε παλια ηξερα οτι με την μαμα δεν μπορεις να στειλεις 160 χαρακτηρες, γιατι συνηθως εστελνα μικρα μυνηματα.

 

EDIT: Δοκιμασα και τελικα τα στελνει, τα στελνει ολα κεφαλαια οποτε πανε 160 χαρακτηρες :)

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος πρόβλημα με την εφαρμογή mail; Δεν μπορώ να βάλω ρυθμίσεις για hotmail καθόλου γιατί με πετάει έξω μόλις τις βάλω και κλείνει. Το gmail και το yahoo το παίρνει αλλά πάλι κρασάρει συχνά. Έχω multi 13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το GPS του κινητού τι γίνεται; Θέλει πειραγμα για να δουλέψει;

 

Οχι δεν θέλει πείραγμα, δουλεύει άψογα..μόνο τη πρώτη φορά αργησε να μου κλειδώσει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα!!όταν μιλάω στο τηλέφωνο και έχω πολύ κοντά το mic στο στόμα μου ακούω την φωνή μου από το ηχείο!!!!(πολύ περίεργο) έχω βάλει την ελληνική MIUI rom..κανεις κάτι παρόμοιο? καμια λύση?? :!::!:

κανείς παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του ηχείου ειδοποιησης είναι λιγο χαμηλός ή μου φαίνεται;

Μπα, δε νομίζω να μου φαίνεται. :lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε μπαίνω στο recovery που ακριβώς εννοείτε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα, συνδέω το τηλέφωνο με usb στο laptop και δεν εμφανίζονται οι κάρτες ως αποθηκευτικός χώρος, ενώ προχτές ήταν όλα ΟΚ. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...