Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τον οδηγο τον εχω εδω και πολυ καιρο.

τοτε δουλευε το λινκ,αντιγραφη και επικοληση εκανα τον οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τον οδηγο τον εχω εδω και πολυ καιρο.

τοτε δουλευε το λινκ,αντιγραφη και επικοληση εκανα τον οδηγο.

 

αυτό φταίει :) , μάλλον το έκανες από ποστ σε παράθεση που δεν αντιγράφεται ολόκληρη η διεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε saouron35 αυτη η διαδικασια δουλευει και σε αλλα κινητα εκτος κινητων Xiaomi??την εχεις δοκιμασει και σε αλλα κινητα π.χ. σε THL??? και κατι αλλο η αναλογια σε μια καρτα 32αρα για data και εφαρμογες ποια ειναι???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε saouron35 αυτη η διαδικασια δουλευει και σε αλλα κινητα εκτος κινητων Xiaomi??την εχεις δοκιμασει και σε αλλα κινητα π.χ. σε THL??? και κατι αλλο η αναλογια σε μια καρτα 32αρα για data και εφαρμογες ποια ειναι???

 

ναι σε ολα τα κινητα δουλευει,το link2sd ειναι μια εφαρμογη.

απλα και τα αλλα κινητα πρεπει να ειναι ροοτ.

για την αναλογια δεν θυμαμε ακριβως ποια ειναι.

εγω παντος μια 32αρα καρτα την εχω χωρισει δυο παρτισιον μισο μισο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το κινητό 3 μέρες και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη. Σαν να έχουν καεί γραμμές από pixel, από την μέση της οθόνης και κάτω. Έχετε καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε ενα screenshot power+volume(-) ταυτοχρονα. Αν μετα απο reboot συνεχιζει στα ιδια σημεια, μαλλον εχεις θεμα. Ρωτα τους για εγγυηση οτι το πηρες ετσι απο την παραλαβη του
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το κινητό 3 μέρες και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη. Σαν να έχουν καεί γραμμές από pixel, από την μέση της οθόνης και κάτω. Έχετε καμιά ιδέα????

κανείς δεν ανέφερε κάτι ανάλογο εδώ πέρα.

κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,μήπως είναι κάτι άλλο.

από που το πήρες(έκανες το τεστ γνησιότητας?)

ποιά έκδοση ακριβώς φοράει?

ανέβασε κάποιο screenshot αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το κινητό 3 μέρες και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη. Σαν να έχουν καεί γραμμές από pixel, από την μέση της οθόνης και κάτω. Έχετε καμιά ιδέα????

 

κατέβασε κι αυτό και τρέξτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

 

και πάρε screenshot (όπως είπαν τα παιδιά πιο πάνω) για να δούμε αν είναι ψεύτικο ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω ενα Ρυζακι μετα απο διαβασμα και καλες κριτικες.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε κι αυτό και τρέξτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

 

και πάρε screenshot (όπως είπαν τα παιδιά πιο πάνω) για να δούμε αν είναι ψεύτικο ή όχι

 

Το πήρα από minideal, μαζί με άλλα 2 ίδια "ρύζια" για φίλους. Με τα άλλα κανένα πρόβλημα. Θα ανεβάσω screenshot το απόγευμα από το σπίτι.

Επανέφερα factory settings, δεν άλλαξε τίποτα

Η Linda του minideal μου είπε να flashαρω την νέα multilanguage

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44716[/ATTACH]

 

και μία photo για το πως κατάντησε το ρυζάκι μου

 

άσχετο έχεις καμία ζελατίνα πάνω ;

 

αλλά κάνε και το άλλο που σου είπα για να δούμε αν είναι αυθεντικό (από που το αγόρασες;)

Link to comment
Share on other sites

άσχετο έχεις καμία ζελατίνα πάνω ;

 

αλλά κάνε και το άλλο που σου είπα για να δούμε αν είναι αυθεντικό (από που το αγόρασες;)

 

δεν έχει ζελατίνα. το πήρα από minideal

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44716[/ATTACH]

 

και μία photo για το πως κατάντησε το ρυζάκι μου

Δοκιμασε καποια αλλη rom αν και δεν νομιζω να φτιαξει, μαλλον πρεπει να το στειλεις πισω στο μαγαζι που το αγορασες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται φιλε μου για hardware προβλημα και μακαρι να μην ειναι. Για flashaρε και δες.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρομαξα σημερα, βασικα εγινε κ εχθες αλλα απο τον υπνο δεν το καταλαβα...

Εβαλα το κινητο να φορτισει ολο το βραδυ που επεσα για υπνο κανα 6ωρο.

Εχω βαλει ξυπνητηρι 6 τ πρωι... Βαραει με τον φορτιστη επανω, σηκωνομαι το βαζω να βαρεσει σε 10 λεπτα και το βγαζω απο τον φορτιστη , ξαναβαραει κανα 2 φορες , κατα τις 7:20 που παω να φυγω... βλεπω 82% μπαταρια? Lol? What ??

 

MIUI Ultimate εχω.. :/ τι σκατα παιχτηκε?XD

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται φιλε μου για hardware προβλημα και μακαρι να μην ειναι. Για flashaρε και δες.

 

Και εγώ για hardware το κόβω. Λες να μισοπιάνει κανα βισματάκι της οθόνης.

Σε θέματα επισκευών το minideal πως τα πάει? Τι χρόνο βλέπετε για να ξαναέρθει πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για hardware το κόβω. Λες να μισοπιάνει κανα βισματάκι της οθόνης.

Σε θέματα επισκευών το minideal πως τα πάει? Τι χρόνο βλέπετε για να ξαναέρθει πίσω?

 

Sorry ηθελα να γραψω οτι δεν φαινεται για hardware. Περασες παλι την rom που σου ειπαν τα παιδια??

 

Επισης μια ξανα ερωτηση απο εμενα. Εχετε βρει κατι για να υποστηριζουν και οι δυο sim 3G???

Thanks

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Στην αναμονή & εγώ από σήμερα για παραλαβή του Red Rice ...

Θα ήθελα να ρωτήσω όσα παιδιά το έχουν προμηθευτεί ήδη εαν στην συσκευασία είχε ακουστικά

και εάν προμηθευτηκαν θήκη προστασίας...

Απο το Vickmall που το παράγγειλα μου έκανα δώρο μια θήκη σιλικόνης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα προστατεύει το κντ..

Καλη συνέχεια...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Στην αναμονή & εγώ από σήμερα για παραλαβή του Red Rice ...

Θα ήθελα να ρωτήσω όσα παιδιά το έχουν προμηθευτεί ήδη εαν στην συσκευασία είχε ακουστικά

και εάν προμηθευτηκαν θήκη προστασίας...

Απο το Vickmall που το παράγγειλα μου έκανα δώρο μια θήκη σιλικόνης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα προστατεύει το κντ..

Καλη συνέχεια...

 

οχι δεν εχει ακουστικα εξαλου το λεει εκει κατω κατω στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου τι εχει μεσα.

εγω κοιτα που απο το minideal πηρα εξτρα την morfi θηκη μπορει να ειναι λιγο ασχημη αλλα εμενα μου αρεσει ειναι σκληρη απο πισω,οποτε σε περιπτωση πτωσης θα προστατεψει αρκετα.

αλλα το προσεχω σαν τα ματια μου.

 

απο πτωση εχασα ενα htc ραγισε η touch οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά τωρα κόλλημα που εφαγα και δεν το βρίσκω.

Βρε παιδιά πως απενεργοποιω το αυτόματο συγχρονισμα;

Πάω στους λογαριασμούς δεν το βρίσκω θυμαμε υπήρχε ενα γενικό κουμπί για αυτόματο συγχρονισμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά τωρα κόλλημα που εφαγα και δεν το βρίσκω.

Βρε παιδιά πως απενεργοποιω το αυτόματο συγχρονισμα;

Πάω στους λογαριασμούς δεν το βρίσκω θυμαμε υπήρχε ενα γενικό κουμπί για αυτόματο συγχρονισμα.

 

Φίλε μου απλά από τα notifications πάτα παρατεταμένα το sync και σου κάνει pop up το σημείο στα settings!

απλά είναι τέλειο το MIUI!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από vickmall!

Παραγγελία έγινε στις 18/04 και 07/05 είναι στα χέρια μου. Ήρθε με δώρο μια θήκη, otg cable, screen protector, βάση στήριξης και ένα διακοσμητικό που μπαίνει στην θύρα των ακουστικών. Στην original θήκη του και πέρασε όλα τα τεστ γνησιότητας επιτυχώς.

MIUI Version έχει την MIUI-JHBCNAL25.0 multilang. Recovery μου βγάζει ένα κινέζικο . Λεω να το αφήσω ως έχει για αρχή και βλέπουμε. Προς το παρόν με την λίγη χρήση που του έχω κάνει φαίνεται πολύ καλό ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από vickmall!

Παραγγελία έγινε στις 18/04 και 07/05 είναι στα χέρια μου. Ήρθε με δώρο μια θήκη, otg cable, screen protector, βάση στήριξης και ένα διακοσμητικό που μπαίνει στην θύρα των ακουστικών. Στην original θήκη του και πέρασε όλα τα τεστ γνησιότητας επιτυχώς.

MIUI Version έχει την MIUI-JHBCNAL25.0 multilang. Recovery μου βγάζει ένα κινέζικο . Λεω να το αφήσω ως έχει για αρχή και βλέπουμε. Προς το παρόν με την λίγη χρήση που του έχω κάνει φαίνεται πολύ καλό ;)

 

Με γεια φίλε μου μην σβήσεις τις κινέζικες εφαρμογές, ψάξτες λίγο και θα βρεις μικρά διαμάντια στην μουσική και στα βίντεο, στα themes έχει απίστευτες δωρεάν!

γενικά η Xiaomi έχει αγοράσει δικαιώματα από πάρα πολλές ταινίες και τις δίνει δωρεάν στους κατόχους των κινητών του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...