Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

 

Μήπως υπάρχει δοκιμασμένη πρόταση για armband συμβατό με το Hongmi;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω και εγώ το ρύζι. Παρακαλώ, μπορεί κάποιος να μου πει τι να ζητήσω στην παραγγελία που θα κάνω για να είναι το κινητάκι λειτουργικότατο και να μην χάσω την μπάλα?Είμαι εντελώς άσχετος από smartphone και φοβάμαι μην την πατήσω. Επίσης, ο αποθηκευτικός χώρος είναι επαρκής ή να πάρω και πρόσθετη μνήμη? Πόσα GB μένουν στο κινητό αν εγκαταστήσω κάποιες βασικές εφαρμογές?Να ξέρω στο περίπου.Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

MiuiAndroid Multi 13: http://media.celogeek.com/roms/android/miui/hongmi/miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNBA13.0_jb-4.2.zip

Την πρωτη εχω φλασαρει μονο εγω. Αλλα πολλα ατομα λενε για την Multi απο Miuiandroid.

 

H συγκεκριμενη μουλτι ξερουμε αν γινεται root και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμενη μουλτι ξερουμε αν γινεται root και αν ναι πως;

 

Γίνεται, δες προηγούμενη σελίδα μήνυμα #3954...

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς σύνδεση με τηλεόραση με καλώδιο τύπου MHL (micro usb σε HDMI),γιατί αλλού αναφέρεται οτι υποστηρίζει,αλλού όχι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα στο πλαίσιο ένα και δεν έπαιζε.. Ίσως χρειάζεται κάτι συγκεκριμένο.. Αν γνωρίζει κάποιος!

Εγω παλι δεν καταλαβα για τι πραγμα μιλας, μπορεις να μου εξηγησεις μπας και μπορεσω να σε βοηθησω? :p

Link to comment
Share on other sites

Αγγλοκινεζικη Stable 13: http://bigota.d.miui.com/JHBCNBA13.0/miui_HM2W_JHBCNBA13.0_5164d6099d_4.2.zip

 

MiuiAndroid Multi 13: http://media.celogeek.com/roms/android/miui/hongmi/miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNBA13.0_jb-4.2.zip

 

Την πρωτη εχω φλασαρει μονο εγω. Αλλα πολλα ατομα λενε για την Multi απο Miuiandroid.

αυτη που εχει το κινητο μου ειναι η MIUI -JHBCNAL 25,0.επειδη το αγορασα πολυ προσφατα εχω αλλαξει μονο το recovery τιποτα αλλο,να υποθεσω οτι η rom που εχω ειναι παλαιοτερη απο αυτη την miui που μου εστειλες?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη που εχει το κινητο μου ειναι η MIUI -JHBCNAL 25,0.επειδη το αγορασα πολυ προσφατα εχω αλλαξει μονο το recovery τιποτα αλλο,να υποθεσω οτι η rom που εχω ειναι παλαιοτερη απο αυτη την miui που μου εστειλες?:)

 

Ναι αυτη που εστειλα ειναι πιο προσφατη, το 25.0 πρεπει να ειναι 5.0 αλλα εχουνε βαλει το 2 μπροστα για να μην ειναι δειχνουν ιδια τα versions με την official απο οτι καταλαβα, παντως η 25.0 δεν ειναι official stable. Παιζει να ειναι η εκδοση 5 multi απο miuiandroid αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος, βαλε ενα απο τα δυο που σου στειλα παντως ειναι οι τελευταιες εκδοσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη που εστειλα ειναι πιο προσφατη, το 25.0 πρεπει να ειναι 5.0 αλλα εχουνε βαλει το 2 μπροστα για να μην ειναι δειχνουν ιδια τα versions με την official απο οτι καταλαβα, παντως η 25.0 δεν ειναι official stable. Παιζει να ειναι η εκδοση 5 multi απο miuiandroid αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος, βαλε ενα απο τα δυο που σου στειλα παντως ειναι οι τελευταιες εκδοσεις :)
απο το μεσημερι προσπαθω να την κατεβασω τη multi και ακομα 15,3 mb εχει κατεβασει.ειναι τοσο αργο το κατεβασμα η να ξαναδοκιμασω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο το μεσημερι προσπαθω να την κατεβασω τη multi και ακομα 15,3 mb εχει κατεβασει.ειναι τοσο αργο το κατεβασμα η να ξαναδοκιμασω?

 

Την κατεβαζω και εγω τωρα, με 1,5Mb/s 3 λεπτα και κατεβηκε ολο :P μαλλον θα ξαναδοκιμασεις!!

Εγω το προβλημα που εχεις εσυ το ειχα με την Stable ! Και αναγκαστηκα να βαλω Download manager γιατι ολο το ακυρωνε, κατεβαζε με Bytes λογο του server. Παντως στο Multi παει πολυ καλα τωρα που το κατεβασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα παραγγειλω και εγω το κινητο απο to2c.com. Ειχει παραγγειλει κανεις απο εκει το κινητο; Φοβαμαι μην ερθει κανενας κλωνος.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω και εγω τωρα, με 1,5Mb/s 3 λεπτα και κατεβηκε ολο :P μαλλον θα ξαναδοκιμασεις!!

Εγω το προβλημα που εχεις εσυ το ειχα με την Stable ! Και αναγκαστηκα να βαλω Download manager γιατι ολο το ακυρωνε, κατεβαζε με Bytes λογο του server. Παντως στο Multi παει πολυ καλα τωρα που το κατεβασα.

δοκιμασα παλι και κατεβηκε πολυ γρηγορα!ευχαριστω!θα τη φλασαρω τωρα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα παλι και κατεβηκε πολυ γρηγορα!ευχαριστω!θα τη φλασαρω τωρα!:)

Δοκιμασε και πες μας την γνωμη σου αν μπορεις αν βρεις τυχον προβληματα κτλ :D

 

 

Παιδια μαλλον θα παραγγειλω και εγω το κινητο απο to2c.com. Ειχει παραγγειλει κανεις απο εκει το κινητο; Φοβαμαι μην ερθει κανενας κλωνος.

Εγω απο minideal παντως πηρα γνησιο για to2c δεν γνωριζω δυστηχως, ελπιζω καποιος να μπορεσει να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και πες μας την γνωμη σου αν μπορεις αν βρεις τυχον προβληματα κτλ :D

 

 

 

Εγω απο minideal παντως πηρα γνησιο για to2c δεν γνωριζω δυστηχως, ελπιζω καποιος να μπορεσει να απαντησει.

 

την εβαλα και μου φαινεται πολυ οκ!αν διαπιστωσω καποιο προβλημα θα το αναφερω εδω.

και εγω απο minideal το αγορασα και σε 15 μερες ηταν στο σπιτι μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το περιμενω το τηλεφωνο, αλλα απ'οσα διαβαζω εδω μεσα, αναθεμα κι αν καταλαβαινω τιποτα. :lol:

Ελπιζω οταν το πιασω στα χερια μου να ξεστραβωθω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεστραβωθεις, το 90% απο μας δεν ηξερε τπτ πριν. Αλλα και να μην ασχοληθεις δεν τρεχει απολυτως τπτ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και μου φαινεται πολυ οκ!αν διαπιστωσω καποιο προβλημα θα το αναφερω εδω.

και εγω απο minideal το αγορασα και σε 15 μερες ηταν στο σπιτι μου.

Εμενα εκανε 25 μερες για Θεσσαλονικη :) Me Free Singapore Post ! Και δεν περασε τελωνειο :p

 

Παιδια εγω το περιμενω το τηλεφωνο, αλλα απ'οσα διαβαζω εδω μεσα, αναθεμα κι αν καταλαβαινω τιποτα. :lol:

Ελπιζω οταν το πιασω στα χερια μου να ξεστραβωθω.

 

Don't worry , εδω ειμαστε και εμεις :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα παραγγειλω και εγω το κινητο απο to2c.com. Ειχει παραγγειλει κανεις απο εκει το κινητο; Φοβαμαι μην ερθει κανενας κλωνος.

 

Και εγώ από κει το πήρα, με singapore. Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

και το to2c ειναι απο τα ποιο αξιοπιστα σαιτ αυτο και το minideal.

αμα κοιταγατε αρκετες σελιδες πισω θα το βλεπατε.

το to2c εχει καλυτερες προσφερες απο το minideal παντος.

Link to comment
Share on other sites

μια πληροφορια: οι ενημερωσεις ειναι οτα και στην εκδοση με ελληνικα η μονο στην αγγλικη?

 

Μονο στην Αγγλικη/Κινεζικη, οχι στην Multi. Εκτος αν ειναι Custom rom , οπως το Ultimate, εκει εχει .

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μήνες το πήρα για εναν φίλο απο το Antelife.

Τελικά δεν άντεξα και το παρήγγειλα και εγω , τώρα απο το to2c .Χθες μου έβγαζε ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ.

Σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου ..

Link to comment
Share on other sites

αυτη που εχει το κινητο μου ειναι η MIUI -JHBCNAL 25,0.επειδη το αγορασα πολυ προσφατα εχω αλλαξει μονο το recovery τιποτα αλλο,να υποθεσω οτι η rom που εχω ειναι παλαιοτερη απο αυτη την miui που μου εστειλες?:)

Ένα λινκ για το ρεκόβερυ γιατί κι εγώ πρόσφατα παρέλαβα και λόγω εορτών δεν μπόρεσα να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εβαλα την tempered glass μεμβρανη, εχω να πω τι μλκια εκανα και πηρα τοσες απλες ζελατινες πρωτα, πολυ διαυγης, ειναι σα να εχεις την κανονικη οθονη, δε γυαλιζει περισσοτερο οπως φοβομουν. Απο αντοχη δεν ξερω, δεν το δοκιμαζω με κατσαβιδια.

 

Και επισης τα Xiaomi pistons, τα πηρα φτηνα, δεν ξερω γνησια ή οχι, αλλα η συσκευασια και μονο ειναι απο αλλο πλανητη, μεχρι και αρωματικη την εχουνε κανει :p

To μπασο βαραει, οχι αστεια. Μονο ενα μικρο γρατζουνισμα εχει (στον ηχο) στο ενα ακουστικο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...