Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανες καποια ρυθμιση η απλα εβαλες την σιμ στο κινητο?

 

οχι απλα την εβαλα και τελος!!εξ αρχης μια χαρα!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Cool-Hightest-Quality-Aluminium-Metal-Case-for-Xiaomi-HongMi-XIAOMI-Red-Rice-Metal-case/1504192193.html

πρώτες εντυπώσεις είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα, τέλειο κούμπωμα στο κινητό, λίγο ποιο μεγάλη από το γνήσιο πίσω καπάκι.

Σε γενικές γραμμές αξίζει τα λεφτά του.

Φίλε μου στο aliexpress με ποιον τρόπο πλήρωσες?

Γιατί δεν υποστηρίζει το site paypal...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο aliexpress με ποιον τρόπο πλήρωσες?

Γιατί δεν υποστηρίζει το site paypal...

 

Έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί χωρίς paypal και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, προσέχω όμως να αγοράζω από έμπιστους sellers.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Την παρηγγειλα και γω, αλλα απο αλλο seller.. ΕΙναι οντως μεταλλικη; Γιατι σε αυτο που πηρα λεει material:other και σε εναν αλλο πωλητη λεει material: plastic

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχει αντεμωτιπει κανεις προβλημα με το 3τζι της wind? εχω MB και τις σωστες ρυθμισεις APN αλλα δεν μπαινει!η σιμ2 μια κοσμοτε πιανει κανονικα 2g ιντερνετ!

 

Και γω wind έχω δεν εκανα κάτι απλα την έβαλα και έχω full ( H ). Tα data τα ανοιγεις έτσι ? Στην επιλογή δικτύου έχει 3g και 2g ,3g,2g να επιλέξεις το 3g μονο του.μακάρι να βοήθησαν!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά μπορεί να μου πεί κάποιος 1) αν βρήκε πως αποθηκεύονται οι Φώτος στην εξωτερική; Δε βλέπω ρύθμiση πουθενά.2) αν σας δουλεύει το flash player. Μου ζητάει το 10 και πανω λέει αλλά δε βρίσκω συμφατό με τη συσκευή κάποιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω wind έχω δεν εκανα κάτι απλα την έβαλα και έχω full ( H ). Tα data τα ανοιγεις έτσι ? Στην επιλογή δικτύου έχει 3g και 2g ,3g,2g να επιλέξεις το 3g μονο του.μακάρι να βοήθησαν!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά μπορεί να μου πεί κάποιος 1) αν βρήκε πως αποθηκεύονται οι Φώτος στην εξωτερική; Δε βλέπω ρύθμiση πουθενά.2) αν σας δουλεύει το flash player. Μου ζητάει το 10 και πανω λέει αλλά δε βρίσκω συμφατό με τη συσκευή κάποιο!!!

 

Μπα! Τίποτα ακόμα.όλα ανοιχτα στις ρυθμίσεις.παιζει να φταιει η σιμ;;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι 3g;;;βάλε αλλη καρτα να δεις ενεργοποιηται το 3g;;;;
Link to comment
Share on other sites

αν σας δουλεύει το flash player. Μου ζητάει το 10 και πανω λέει αλλά δε βρίσκω συμφατό με τη συσκευή κάποιο!!!

 

έχεις βάλει αυτό ;

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

 

(δεν παίζει με chrome το flash ,μη δοκιμάσεις :) )

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις εβαλα την v5 το μονο που εκανα μετα(το κινητο ηρθε ρουτ και μουλτι) ηταν να περασω ενα ζιπακι su απο το χδα και τελος

Μήπως έχεις το ζιπακι;

Και μια ερώτηση παίδες. Το έκανα ξερουταρισμα αλλά μόλις κατεβαζω το Root Master μπορώ να πάρω ρουτ δικαιώματα κατευθείαν. Είναι λογικό; Δεν μου φαίνεται πάντως. Κάποια μακακία έχω κάνει τελικά με το vroot.

Link to comment
Share on other sites

Και μερικά νέα από Gizchina ...

 

The Beijing based phone maker isn’t just focussing on the high-end phone market though as a replacement for the Hongmi is also rumoured. The Hongmi 1S will be an updated version of the current Hongmi model (same physical design) but will ship with a 1.7Ghz MT6592 octacore chip.

 

Αν του δώσουν και 2GB RAM στην S έκδοση του, τότε μιλάμε για το ιδανικό κινητό specs - ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το ζιπακι;

Και μια ερώτηση παίδες. Το έκανα ξερουταρισμα αλλά μόλις κατεβαζω το Root Master μπορώ να πάρω ρουτ δικαιώματα κατευθείαν. Είναι λογικό; Δεν μου φαίνεται πάντως. Κάποια μακακία έχω κάνει τελικά με το vroot.

 

οχι ψαξε στο xda και πατα su update και θα στο βγαλει

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση , ενω στο σπιτι συνδεεται κανονικα με το ρουτερ σημερα που πηγα σε 2 μερη που ηταν δωρεαν wifi ενω εκανε συνδεση δεν δουλευε το internet ουτε στο ενα μερος ουτε στο αλλο και εβγαζε error -2, μηπως θελει καμια ρυθμιση για τα δωρεαν χωρις ασφαλεια δικτυα ????
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναζήτησή κινητού και μάλλον οδεύω προς την αγορά του

Προχτές μπήκα σε κινεζομαγαζα να δώ τιμες...ξαναμπήκα σήμερα και παρατήρησα αύξηση της τάξης των 15€

Χωρίς να κάνω ισοτιμία ευρώ στα μαγαζιά...μάλλον έχει πέσει πολύ διαφήμιση

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι 3g;;;βάλε αλλη καρτα να δεις ενεργοποιηται το 3g;;;;

 

Φιλε μου έβαλα την κοσμοτε στη θέση 1 και πιανει κανονικά 3τζι.Η+ κιόλας.παιζει να φταίει η σιμ της wind? Την είχα κόψει με το χερι μικρο και τώρα έχω ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο internet μου βγάζει οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση: MIUI JHBCNAL 5.0 (Stable Built).

Είναι αγορασμένο από to2c με ελληνικά κ MIUI JHBCNAL 1.0 (Stable Built).

Απλά κάνω update? Θα χάσω την ελληνική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

και να πατησεις δεν θα στο κανει το update..δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναζήτησή κινητού και μάλλον οδεύω προς την αγορά του

Προχτές μπήκα σε κινεζομαγαζα να δώ τιμες...ξαναμπήκα σήμερα και παρατήρησα αύξηση της τάξης των 15€

Χωρίς να κάνω ισοτιμία ευρώ στα μαγαζιά...μάλλον έχει πέσει πολύ διαφήμιση

 

ναι το ειδα και εγω ελεος απο 189.99 δολαρια πηγε στο minideal 209.99.

φτου και μου αρεσει που γραφει και 10%off.

επρπεπε να το επερνα ****το τοτε που ειναι φτηνο,αλλα περιμενω απαντηση απο το πλαισιο που πηγα το htc για φτιαξιμο αμα τελικα το καλυπτει η εγγυηση και φτιαχτει τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

και να πατησεις δεν θα στο κανει το update..δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα..

 

Μου βγαζει "device will automatically reboot to update after apply" και μου προτείνει να κανω backup.

Δεν προχώρησα παρακάτω. Θα χασω root & multi?

Link to comment
Share on other sites

οι multi δεν μπορουν να κανουν update ota σε κανενα xiaomi. οπως ανεφεραν και αλλα παιδια δεν θα σου κανει την αναβαθμιση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οι multi δεν μπορουν να κανουν update ota σε κανενα xiaomi. οπως ανεφεραν και αλλα παιδια δεν θα σου κανει την αναβαθμιση..

 

ok, σ'ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Και μερικά νέα από Gizchina ...

 

 

 

Αν του δώσουν και 2GB RAM στην S έκδοση του, τότε μιλάμε για το ιδανικό κινητό specs - ποιότητα

 

καλο ακουγετε αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι ακομη φημες. μεχρι να βγει θα περασουν τουλαχιστο 6-7 μηνες

Link to comment
Share on other sites

καλο ακουγετε αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι ακομη φημες. μεχρι να βγει θα περασουν τουλαχιστο 6-7 μηνες

 

φαινεται οντως να αργουν αρκετα απο τις φημες στην κυκλοφορία. Εκτός εαν τους σπρωξει η αγορα, γιατι διαβαζω για πολλους ανταγωνιστές που μπαινουν ή ετοιμαζονται να μπουν.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει αυτό ;

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

 

(δεν παίζει με chrome το flash ,μη δοκιμάσεις :) )

 

ναι το δοκιμασα/!Αλλά δεν υπάρχει θέμα! Ο default browser της v5 παιζει flash!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα/!Αλλά δεν υπάρχει θέμα! Ο default browser της v5 παιζει flash!!!

 

ρε τι το θελετε το φλας?:confused:

ΤΣΟΝΤΕΣ βλεπετε?:lol:

 

ατακα φιλου μου αιφονα αυτη:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου έβαλα την κοσμοτε στη θέση 1 και πιανει κανονικά 3τζι.Η+ κιόλας.παιζει να φταίει η σιμ της wind? Την είχα κόψει με το χερι μικρο και τώρα έχω ανταπτορα.

 

 

Εμ δε στο είπα; Η κάρτα σου φταίει. Πιστεύω ότι 99% θα σου παίξει όταν την αλλάξεις . f2g έχεις ; Κ γω πήρα 1 προσφορά απο κάτι γκόμενες σε ενα μετρό. Κ έχω για πάντα 1000' προς ολους και 1gb με 5 ευρώ .πολύ καλη φαση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ποσο μνήμη ελεύθερη έχετε μετά από clean up;; ( εγώ 330-350

)

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε τι το θελετε το φλας?:confused:

ΤΣΟΝΤΕΣ βλεπετε?:lol:

 

ατακα φιλου μου αιφονα αυτη:p

 

Games+βαλς + κλεμμένα όνειρα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...