Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατα μαζι το power+vol down για screenshot..για recovery νομιζω μεσα απο την εφαρμογη updater μπορεις να κανεις reboot σε recovery η αν εισαι ρουτ μπορεις να δοκιμασεις την εφαρμογη rebooter η το elixir widget..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα επειδη ειμαι λιγο ασχετοΣ!πως τραβαω screenshot και πως μπαινω σε recover menu???

 

εχει κουμπί για screenshot λέγεται αποτυπομα στα ελληνικά μολις κατεβάσεις το status bar στους διακοπτες.. και για recover πας στο googleplay και κατεβαζεις το mobileuncle tools εγκατάσταση και στης επιλογες reboot in recovery

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρηγγηλα την πεμπτη απο minideal και στο tracking του singapore post μου λεει απο χτες Received from Customer.lol?:p

 

Λογικό το βρίσκω, τι δεν καταλαβαίνεις? Το παρέλαβε το ταχυδρομείο από αυτούς και μόλις σου το στείλουν θα γράψει dispatched to gr

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

θα πας επαφες ρυθμίσεις contact display και θα πατήσεις εκει που λέει επαφες σιμ(μοιάζει σαν διακόπτης).

Ευχαριστώ. Βρήκα άκρη με τις επαφές. Μπήκα Άτομα / επαφές / πληκτρο ρυθμίσεων / εισαγωγη απο σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό το βρίσκω, τι δεν καταλαβαίνεις? Το παρέλαβε το ταχυδρομείο από αυτούς και μόλις σου το στείλουν θα γράψει dispatched to gr

 

Α οκ..Μπερδευτηκα και νομιζα οτι εννοουσε πως το παρελαβα εγω..thanks

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις?δηλαδη και στους αγωνες δεν κολαει?

οχι τι να κολάει..:)τι είναι αυτό....:p

το κατέβασα και το παίζω πρώτη φορά στο hongmi

έκδοση real racing 3:2.0.0(H584)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει κουμπί για screenshot λέγεται αποτυπομα στα ελληνικά μολις κατεβάσεις το status bar στους διακοπτες.. και για recover πας στο googleplay και κατεβαζεις το mobileuncle tools εγκατάσταση και στης επιλογες reboot in recovery

 

scree nshot παίρνεις όπως σε όλα σχεδόν τα android πατώντας ταυτόχρονα το menu κάτω αριστερά και το volyme (down λογικά αυτό βολεύει)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κάποιες μέρες να μπω και βλέπω το χαμό κυριολεκτικά με οδηγούς και κόντρα οδηγούς για να ανακαλύψουμε αν κάτι είναι αυθεντικό ή όχι.............

Όπως πριν απο 15 περίπου σελίδες έγραψα η καλύτερη λύση είναι να πέρνουμε το τηλέφωνο με την official stable Αγγλοκινέζικη έκδοση τεστάροντας παράλληλα στο update αν επιτυγχάνεται σύνδεση με τον update server.

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ και χωρίς πολλές σκοτούρες........

Μετά απο αυτό όσοι θέλετε μπορεί να ακολουθείται τους σχετικούς οδηγούς για να εγκαταστήσετε μια multi language, αν τη χρειάζεστε και αφού αποκτήσετε μια οικειότητα με το τηελεφωνο και το software.

 

Προσωπικά πήρα απο το to2c multi rooted την οποία έβγαλα και έβαλα official stable αγγλική για να έχω το autoupdate.

 

Καλησπέρα

Έχω κι εγώ την multi (V1) από το to2c και θέλω να βάλω την official stable αγγλική.

Πως το έκανες αυτό ? Υπάρχει κάποιος οδηγός ?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την γνώμη κάποιων προλαλήσαντων.

 

Αν δεν βαριέται κάποιος χρήστης, ας κάνει έναν οδηγό με το τι πρέπει να κάνουμε μόλις πάρουμε το κινητό στα χέρια μας, είτε με τη μανίσιο λειτουργικό είτε με multilang root.

 

Ποια τεστ (για πιστοποίηση αυθεντικότητας), τι έκανε για να στρώσει η μπαταρία του (αν χρειάστηκε κάτι πέρα από τα γνωστά), απαραίτητα apps για το κινητό ή οτιδήποτε χρήσιμο.

It's never enough
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος οδηγός με τι πρέπει να κάνουμε όταν παραλάβουμε το τηλέφωνο?

Ευχαριστω!!!

 

Έλείστε τον αόματο.... :cool:

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω κι εγώ την multi (V1) από το to2c και θέλω να βάλω την official stable αγγλική.

Πως το έκανες αυτό ? Υπάρχει κάποιος οδηγός ?

 

εγω οταν εβαλα την αγγλο/κινεζικη εκανα τα εξης

πρωτα απ ολα εκανα BACK UP!!!

1:φλασαρα την recovery 3e(ο gsir την εχει ανεβασει ποιο πισω)

2:εβαλα την ρομ στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

3;εκανα τα οποια wipes μπορεις να κανεις με αυτη την recovery

4:reboot και root με το vroot..εμενα πρωσοπικα ετσι δουλεψε ο καθενας το κανει με δικια του ευθηνη!:cool::cool::)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν εβαλα την αγγλο/κινεζικη εκανα τα εξης

πρωτα απ ολα εκανα BACK UP!!!

1:φλασαρα την recovery 3e(ο gsir την εχει ανεβασει ποιο πισω)

2:εβαλα την ρομ στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

3;εκανα τα οποια wipes μπορεις να κανεις με αυτη την recovery

4:reboot και root με το vroot..εμενα πρωσοπικα ετσι δουλεψε ο καθενας το κανει με δικια του ευθηνη!:cool::cool::)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοείς αυτή τη recovery ? http://xiaomi.eu/community/threads/can-be-installed-with-stock-or-cwm-recovery.23316/#post-194342

 

Εγώ προσπάθησα να φλασάρω με την miui recovery και χτυπάει στα asserts. Έσβησα την πρώτη γραμμή με τα asserts και πάλι μου βγάζει failed :(

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την γνώμη κάποιων προλαλήσαντων.

 

Αν δεν βαριέται κάποιος χρήστης, ας κάνει έναν οδηγό με το τι πρέπει να κάνουμε μόλις πάρουμε το κινητό στα χέρια μας, είτε με τη μανίσιο λειτουργικό είτε με multilang root.

 

Ποια τεστ (για πιστοποίηση αυθεντικότητας), τι έκανε για να στρώσει η μπαταρία του (αν χρειάστηκε κάτι πέρα από τα γνωστά), απαραίτητα apps για το κινητό ή οτιδήποτε χρήσιμο.

 

Όντως αυτό θα διέφερε αρκετούς και ας μπει και σε ξεχωριστό θέμα αν κρίνεται σκόπιμο. Καλή ιδέα Madafaka

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοείς αυτή τη recovery ? http://xiaomi.eu/community/threads/can-be-installed-with-stock-or-cwm-recovery.23316/#post-194342

 

Εγώ προσπάθησα να φλασάρω με την miui recovery και χτυπάει στα asserts. Έσβησα την πρώτη γραμμή με τα asserts και πάλι μου βγάζει failed :(

 

οχι κοιτα 2-3 σελιδες πισω..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369820&page=91 ποστ #1354

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό θα διέφερε αρκετούς και ας μπει και σε ξεχωριστό θέμα αν κρίνεται σκόπιμο. Καλή ιδέα Madafaka

 

Υπάρχει οδηγός εδώ: http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-cwm-root-guide.22095/

έχει και οδηγό στο miui.gr αν θες σε ελληνική γλώσσα. μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το google translate.

Άσε που έχουν γραφτεί και καμία 10αριά ακόμη σε προηγούμενα ποστ.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα απο οτι λενε τα παιδια λειτουργει το vroot στην v5 stable..αν μετονομασω το zip σε update zip θα κανω δουλεια απο το 3e recovery η μονo cwm?εδω το Mi recovery για οποιον το θελει

 

αν εννοειται αυτο το ποστ δεν ειχα ανεβασει την 3e recovery αλλα τη mi recovery την original δηλαδη της miui

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ...

Υπάρχει κάποιος μικρός οδηγός που να έχει συγκεκριμένα βήματα για αλλαγή από multi σε official english stable ?

Ποια recovery χρησιμοποιώ για να επιτύχει το φλασάρισμα της ROM ?

Πιστεύω ότι θα βοηθούσε αρκετούς όσους έχουν παραγγείλει με mutli και θέλουν να γυρίσουν σε english official :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ...

Υπάρχει κάποιος μικρός οδηγός που να έχει συγκεκριμένα βήματα για αλλαγή από multi σε official english stable ?

Ποια recovery χρησιμοποιώ για να επιτύχει το φλασάρισμα της ROM ?

Πιστεύω ότι θα βοηθούσε αρκετούς όσους έχουν παραγγείλει με mutli και θέλουν να γυρίσουν σε english official :)

 

Υπάρχει οδηγός εδώ: http://xiaomi.eu/community...t-guide.22095/

έχει και οδηγό στο miui.gr αν θες σε ελληνική γλώσσα. μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το google translate.

Άσε που έχουν γραφτεί και καμία 10αριά ακόμη σε προηγούμενα ποστ.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο μαδαφακα μια εφαρμογή που προτείνω είναι το weatherbz ρωσική σημβατη με μιουι γουιτζετ και τουλάχιστον για την περιοχή μου με καλη πρόγνωση
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν εβαλα την αγγλο/κινεζικη εκανα τα εξης

πρωτα απ ολα εκανα BACK UP!!!

1:φλασαρα την recovery 3e(ο gsir την εχει ανεβασει ποιο πισω)

2:εβαλα την ρομ στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

3;εκανα τα οποια wipes μπορεις να κανεις με αυτη την recovery

4:reboot και root με το vroot..εμενα πρωσοπικα ετσι δουλεψε ο καθενας το κανει με δικια του ευθηνη!:cool::cool::)

 

OK, μόλις ξεμπερδεύτηκα γιατί νόμιζα ότι έπρεπε να φλασάρω με την recovery της miui..

Με βοήθησες πολύ και σε ευχαριστώ, μόλις τελείωσα το φλασάρισμα επιτυχώς !!

Όποιος λοιπόν επιθυμεί να περάσει από multi σε english θα πρέπει:

Αν δεν έχει την recovery 3e να την κατεβάσει από εδώ: https://www.dropbox.com/s/to6v6ax8ylupagn/mi_recovery.zip

και στη συνέχεια όπως περιγράφει ο φίλος Shinig παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοειται αυτο το ποστ δεν ειχα ανεβασει την 3e recovery αλλα τη mi recovery την original δηλαδη της miui

 

OK, μόλις ξεμπερδεύτηκα γιατί νόμιζα ότι έπρεπε να φλασάρω με την recovery της miui..

Με βοήθησες πολύ και σε ευχαριστώ, μόλις τελείωσα το φλασάρισμα επιτυχώς !!

Όποιος λοιπόν επιθυμεί να περάσει από multi σε english θα πρέπει:

Αν δεν έχει την recovery 3e να την κατεβάσει από εδώ: https://www.dropbox.com/s/to6v6ax8ylupagn/mi_recovery.zip

και στη συνέχεια όπως περιγράφει ο φίλος Shinig παραπάνω.

 

Αυτή αγόρι είναι η mi recovery και όχι η 3e.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Αυτή αγόρι είναι η mi recovery και όχι η 3e.

 

Πάνω-πάνω έγραφε 3e με το ανδροειδές... πριν από λίγο το έκανα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...