Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που δίνουν δωράκι από το to2c παλευεται παιδιά; για τη μεμβράνη λέω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που δίνουν δωράκι από το to2c παλευεται παιδιά; για τη μεμβράνη λέω..

 

Η δική μου εντύπωση ήταν θετική. Δοκιμασα μια και δεν υπηρχε προβλημα. Δεν ειχα ξαναχρησιμοποιήσει μεμβράνη και η εφαρμογή που εκανα δεν ηταν η καλυτερη :p Ευτυχως που εχω αλλες δυο !

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το wsm tools ολα οκ..τωρα απο που κατεβαζω το xposed γιατι θελω τα μυνηματα να ειναι 160 χαρακτηρες η υπαρχει στο wsm τετοια επιλογη?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το wsm tools ολα οκ..τωρα απο που κατεβαζω το xposed γιατι θελω τα μυνηματα να ειναι 160 χαρακτηρες η υπαρχει στο wsm τετοια επιλογη?

 

υπάρχει , βάλε το Mi-tools που περιλαμβάνει τα πάντα (από αυτά που υπάρχουν στο wsm)

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εντύπωση ήταν θετική. Δοκιμασα μια και δεν υπηρχε προβλημα. Δεν ειχα ξαναχρησιμοποιήσει μεμβράνη και η εφαρμογή που εκανα δεν ηταν η καλυτερη :p Ευτυχως που εχω αλλες δυο !

 

εχω μια εντυπωση οτι θα ταιριάζουν οι μεμβράνεις απο το One καθως εχουν ιδια διαγωνιο οθονης..θα ενημερωσω αν ισχυει κατι τετοιο μολις με το καλο το εχω στα χερια μου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

...δεν αμφισβητώ κανένα. Γιατί είστε όλοι τόσο τσιτωμένοι; Απλά στο ανέφερα διότι η αρχική αναφορά στο error, αφορούσε την official αγγλική-κινέζικη rom που προέρχεται από το miui team απευθείας και όχι τη multilanguage που προέρχεται από το forum υποστήριξης.

Οπότε αν εξετάσουμε τον ισχυρισμό ότι η official rom για κάποιο λόγο "ενοχλείται" από πιθανές ρέπλικες, ίσως υπάρχει μία βάση. Ίσως πάλι όχι. Απλά εξετάζουμε όλες τις πλευρές για να συμπεράνουμε.

 

Δεν είμαι καθόλου τσιτωμενος. Πως βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να εχεις τη συσκευή? Είναι δυνατόν να σχολιάζουμε κάτι που δεν ξέρουμε?

Μονο η v5 δεν περνάει απο official, οι προηγούμενες official εκδόσεις περνάνε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όλα χαράζουν.2 samsung έχω να το επιβεβαιώσουν αυτό...το θέμα είναι ότι χαράζουν δύσκολα.

κάλε ένα καλό screen protector να έχεις την ησυχία σου,έτσι και αλλιώς και χωρίς αυτό η οθόνη γεμίζει δαχτυλιές και πάλι.

 

Λοιπόν Χρυσόστομε κοίτα τι βρήκα :)

1. http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Explosion-proof-Tempered-glass-Screen-Protector-For-xiaomi-red-rice-New-2014-Fashion-Protective/1597400517.html

2. http://www.ibuygou.com/p-original_scratch_resistant_high_transparent_screen_protector_for_hongmi_smartphone-5553-usd.html

θα τα πάρω και τα 2 και μόλις έρθουν θα σου πω εντυπώσεις :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

με εψησες για το 2ο :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Πιστεύω ότι το original Xiaomi θα είναι καλο.

ίδωμεν!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

singapore βαλε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στα 179$ από merimobiles (κουπόνι 5% για αγορές αππό 100-200$).

 

Τι μεταφορικά να βάλω?

 

Singapore Post ή το εντελώς free?

 

Singapore Post εννοείται!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όλα χαράζουν.2 samsung έχω να το επιβεβαιώσουν αυτό...το θέμα είναι ότι χαράζουν δύσκολα.

κάλε ένα καλό screen protector να έχεις την ησυχία σου,έτσι και αλλιώς και χωρίς αυτό η οθόνη γεμίζει δαχτυλιές και πάλι.

 

δεν χρειαζεται μεμβρανη η συσκευη εκτος αν εχεις το κινητο σε κανα κουτι με εργαλεια

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

gorilla ειχα σε ολες τις συσκευες μου. δυσκολα χαραζουν αλλα αμυχες κανουν πολυ ευκολα και γινονται κυριως απο σκονη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται μεμβρανη η συσκευη εκτος αν εχεις το κινητο σε κανα κουτι με εργαλεια

 

Δεν το βάζω μαζί με τα εργαλεία μου, συνήθως στην τσέπη το έχω. Αλλά ξεχνάω μέσα στην τσέπη μου πολλές φορές καμία βίδα, κανένα κατσαβίδι κτλ. :whistle:

Καταλαβαίνεις τώρα γιατί ψάχνω screen protector. :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

τεσπα.... οπως και να χει εγω ειμαι κατα στις μεμβρανες στα τηλ που εχουν οθονες δυσκολες σε σπασιμο η γρατζουνιες

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει δωρο στην γυναικα και εχθες ανακαλυψε οτι στην αναπαραγωγη των βιντεο και της ηχογρφησης ακουγεται ενας θορυβος δυνατος(τραγουδια,αναπαραγωγη βιντεο απο νετ παιζει κανονικα)μπορει να λυθει αυτο με καποιον τροπο?

Καμια ιδεα καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο review

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει , βάλε το Mi-tools που περιλαμβάνει τα πάντα (από αυτά που υπάρχουν στο wsm)

 

το εκανα εβαλα strip all codes και long sms αλλα τιποτα...επισης στο wsm manage λεει

app_process 47

xposedbridge.jar 43 δηλαδη εχει εγκατασταθει και το xposed?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καθόλου τσιτωμενος. Πως βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να εχεις τη συσκευή? Είναι δυνατόν να σχολιάζουμε κάτι που δεν ξέρουμε?

Μονο η v5 δεν περνάει απο official, οι προηγούμενες official εκδόσεις περνάνε κανονικά...

 

...καλύτερα να μη συνεχίσουμε άλλο τη συζήτηση αυτή φίλτατε, δεδομένου ότι έχεις μπερδευτεί. Καταρχάς, σαφώς και έχω λάβει το κινητό, το παρέλαβα, το έστησα και το προώθησα απλά μετά στον ιδιοκτήτη του.

Εγώ απλά ξεκαθάρισα ότι άλλο η οfficial αγγλική-κινέζικη και άλλο η multilanguage αντίστοιχη.

Τα περί "Μονο η v5 δεν περνάει απο official, οι προηγούμενες official εκδόσεις περνάνε κανονικά..." δεν τα κατάλαβα. Ας το αφήσουμε, ότι κατάλαβε ο καθένας κατάλαβε. Καλή χρονιά να έχουμε. :-)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα εβαλα strip all codes και long sms αλλα τιποτα...επισης στο wsm manage λεει

app_process 47

xposedbridge.jar 43 δηλαδη εχει εγκατασταθει και το xposed?

 

ουσιαστικά το xposed είναι απλά αυτό είναι πιο συμβατό για Miui

 

αν δεν κάνω λάθος , έπαιζε (τουλάχιστόν σε μένα , απλά έβαλα τελικά gosms για άλλους λόγους) απλά σε επόμενη αναβάθμιση σταμάτησε πάλι να λειτουργεί

 

αν μπορείς βάλε gosms να τελειώνεις με αυτό το θέμα (υποστηρίζει πλέον dualsim)

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό φαίνεται από οτι διαβάζω ...κανα video review?

 

ενα καλο review

ωραίο φαίνεται ...με ψήνει πολύ !!

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...