Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο paypal οταν παμε για πληρωμη εχει σε 2 σημεια pay .. πανω και κατω και κατι παιζει με αυτο μπορει καποιος να με διαφωτισει ;

 

Oποιο θελεις πατας,δεν εχει καμια σημασια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η επιλογή ειναι δική σου. Εγω το πηρα απο το to2c και ηλθε μια χαρα με EMS και όλα τα δωρα και γνησιότατο. Για 2 δολ. παρε την κανονική συσκευασία. Επίσης πηρα την αγγλική εκδοση για ευκολα updates. Με το βγηκε απο το κουτί αναβαθμίσθηκε στην έκδοση 5.0 χωρις κανενα προβλημα. Εβαλα το playstore με την έυκολη μεθοδο του gizchina και προσθεσα και ενα πληκτρολογιο απο το playstore για Ελληνικά.

Πολυ καλη συσκευή!

 

Σ ευχαριστώ, αυτά σκεφτόμουν κι εγώ με τη διάφορα οτι θα προτιμησω απλό ταχυδρομείο για μια στις 1000 κι ας αργήσει λίγο περισσότερο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Παρέλαβα πριν λίγες μέρες από μινιντιλ. Όλα οκ

Το κινητό είναι άψογο.

Οθόνη, wifi, gps, λειτουργίες απλού τηλ, όλα καταπληκτικά.

Όσοι το σκέφτεστε, προχωρήστε.

Επίσης οι 4.7 ίντσες είναι πιο βολικές στο χέρι σε σχέση με τις 5.

Link to comment
Share on other sites

εμενα λογικα θα ερθει αυριο!απλα θελω να ρωτησο επειδη θα ερθει ρουτ και με μουλτι ρομ...αν κανω update την recovery απο mobileuncle tools ολα τα wipes και περασω την 5.0

θα γινει η εγκασταση η οχι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εγω περιμενα με ems, εφαγε ενα σκαλωμα στο τελωνειο και τελικα δεν την γλιτωσαμε... εψαχνα το δεμα σημερα, εμαθα τελικα οτι ειναι ταχυδρομειο και οχι στα ελτα courier, πηγα απο εκει δεν μου το εδωσαν γιατι λενε πρεπει να μου φερει πρωτα ο ταχυδρομος το χαρτακι, αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω 72 ευρω....

 

Απο to2c παρηγγειλα και θυμαμαι οτι ειχαμε πει να γραψει 28.80$ αλλα μαλλον την κανανε την μαλ*** τους....

 

Παντως απο οτι εχω καταλαβει απο το ψαξιμο που εκανα οταν σκαλωσε στο τελωνειο για καμια 10αρια μερες οτι περναει απο τελωνειο θεσσαλονικης εκτελωνιζετε κανονικα, αθηνα πιο χαλαρα τα πραγματα...

 

Θα το παρω αυριο το πρωι και θα ανεβασω και ss απο το δεμα και αν εχουν γραψει και σε εμενα 250 θα κλαψω λιγο και εγω στο thread του to2c....

Καλημέρα στο forum και καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε μου εγώτο πήρα από minideals.net μεσω EMS και σκάλωσα με το τελωνείο που είπες ( γιατί εγω δεν τους ειπα για να μου γράψουν 30 € αλλά του είπα ελπίζω να μου το στείλετε με ασφαλεια και να φτιάξετε το πακέτο χωρίς να πληρώσω extra taxes!!!και μου απαντήσανε ότι θα κάνουμε ότι καλήτερο! Το πήρα 30/12/2013 1:30 το πρωί , που μπορώ να δω την κίνηση??? γιατί εδώ http://www.singpost.com δεν μου εμφανίζει κάτι!!!

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum και καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε μου εγώτο πήρα από minideals.net μεσω EMS και σκάλωσα με το τελωνείο που είπες ( γιατί εγω δεν τους ειπα για να μου γράψουν 30 € αλλά του είπα ελπίζω να μου το στείλετε με ασφαλεια και να φτιάξετε το πακέτο χωρίς να πληρώσω extra taxes!!!και μου απαντήσανε ότι θα κάνουμε ότι καλήτερο! Το πήρα 30/12/2013 1:30 το πρωί , που μπορώ να δω την κίνηση??? γιατί εδώ http://www.singpost.com δεν μου εμφανίζει κάτι!!!

 

Συνήθως κάνει μερικές ημέρες να εμφανισθεί. Δοκίμασε εδώ http://www.17track.net/ .

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάνει μερικές ημέρες να εμφανισθεί. Δοκίμασε εδώ http://www.17track.net/ .

 

μπα τιποτα και εκεί! Θα προσπαθήσω σε 1-2 μερες να δω τι παιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum και καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε μου εγώτο πήρα από minideals.net μεσω EMS και σκάλωσα με το τελωνείο που είπες ( γιατί εγω δεν τους ειπα για να μου γράψουν 30 € αλλά του είπα ελπίζω να μου το στείλετε με ασφαλεια και να φτιάξετε το πακέτο χωρίς να πληρώσω extra taxes!!!και μου απαντήσανε ότι θα κάνουμε ότι καλήτερο! Το πήρα 30/12/2013 1:30 το πρωί , που μπορώ να δω την κίνηση??? γιατί εδώ http://www.singpost.com δεν μου εμφανίζει κάτι!!!

 

εγω προσπικα απο minideal με ems 2 τηλεφωνα δεν με εποιασε τελωνειο και δεν τους ειχα πει και κατι γιατι το ειχα ξεχασει!!ανχωθηκα οταν ειδα "package held by customs"η καπως ετσι αλλα ηρθε καρφι και ουτε τελωνειο ουτε τιποτα!:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεια! επειδή αύριο η μεθαύριο θα το παραγγείλω, προτείνεται minideal η to2c? καπου πήρε το ματι μου οτι απο το to2c ήρθε σε μέλος μαιμου η το αντιθετο.

Αν παραγγείλω απο to2c βλέπω ότι το εχει με 138Ε και δωρο θήκη σιλικόνης η με 150 με όλα τα δωρακια, θηκη, καρτα μεμβρανες κλπ. αν δεν υπάρχει θεμα με το to2c θα παραγγειλω απο κει με τα 150..βλέπω επισης ότι κατι αναφερει για +2Ε επιβαρυνση για original packaging..εσεις τι επιλέξατε;

για τα λεφτα δεν ρωταω περισσότερα για μειονεκτηματα. η τιμη ειναι αψογη! gps ειπατε οι περισσότεροι κομπλέ οποτε τα υπολοιπα στο μεσο ορο θα ειναι.

Τέλος, επειδή δεν εχω θεμα ειτε εχει ελληνικα είτε μονο αγγλικα προτείνεται multilanguage η stable αγγλικη;

ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κουρασα με τις πολλές ερωτησεις..

 

εγω το πηρα απο to2c και ειναι γνησιο οπως ολων των παιδιων που πηραν απο εκει... απλα προσοχη να μην γραψουν 250$ στην συσκευασια και πληρωσεις τελωνειο οπως εγω... ειδικα τα παιδια απο βορεια ελλαδα να προσεχουν γιατι το τελωνειο της θεσσαλονικης φαινετε πιο "τυπικο"...

 

Καλημέρα στο forum και καλή χρονιά να έχουμε! Φίλε μου εγώτο πήρα από minideals.net μεσω EMS και σκάλωσα με το τελωνείο που είπες ( γιατί εγω δεν τους ειπα για να μου γράψουν 30 € αλλά του είπα ελπίζω να μου το στείλετε με ασφαλεια και να φτιάξετε το πακέτο χωρίς να πληρώσω extra taxes!!!και μου απαντήσανε ότι θα κάνουμε ότι καλήτερο! Το πήρα 30/12/2013 1:30 το πρωί , που μπορώ να δω την κίνηση??? γιατί εδώ http://www.singpost.com δεν μου εμφανίζει κάτι!!!

 

 

αν γραψουν μικρη αξια στο πακετο λογικα δεν θα εχεις προβλημα γιατι το πακετο ειναι μικρο...

θα αργησει κανα 2 μερες να εμφανιστει μην ανησυχεις...

 

 

Στο paypal οταν παμε για πληρωμη εχει σε 2 σημεια pay .. πανω και κατω και κατι παιζει με αυτο μπορει καποιος να με διαφωτισει ;

 

νομιζω οτι η διαφορα ειναι οτι στην μια επιλογη την μετατροπη απο $ σε ευρω την κανει το paypal ενω στην αλλη η τραπεζα...

η τραπεζα θα σε χρεωσει λιγοτερο και το πολυ πολυ το ιδιο με το paypal...

η προεπιλεγμενη επιλογη ειναι μετατροπη απο paypal και ειναι καλυτερα να την αλλαξεις, αλλα μια αναζητηση στο google θα σε βοηθησει σιγουρα περισσοτερο...

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ..........

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα και εκεί! Θα προσπαθήσω σε 1-2 μερες να δω τι παιζει!!!

Στην αρχή τα πακέτα από sg post εμφανίζονται στο 4px

 

εμενα λογικα θα ερθει αυριο!απλα θελω να ρωτησο επειδη θα ερθει ρουτ και με μουλτι ρομ...αν κανω update την recovery απο mobileuncle tools ολα τα wipes και περασω την 5.0

θα γινει η εγκασταση η οχι?

 

Μόλις το πάρεις περνάς αγγλικό recovery.

Κρατάς back up μέσω recovery.

Πάλι μέσω recovery περνάς την νέα ρομ που θες, κάνοντας wipes κλπ

Μετά θα πρέπει να ρουταρεις πάλι το κινητό.

Έτσι περασα εγώ την 5 moulti stable.

 

 

νομιζω οτι η διαφορα ειναι οτι στην μια επιλογη την μετατροπη απο $ σε ευρω την κανει το paypal ενω στην αλλη η τραπεζα...

 

η προεπιλεγμενη επιλογη ειναι μετατροπη απο paypal και ειναι καλυτερα να την αλλαξεις,

Η μετατροπή γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του paypal και δεν παίζει κανένα ρόλο ποιο κουμπί θα πατήσεις κατά την διάρκεια της πληρωμής

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα!!ολα οκ απο θεμα γνησιοτητας περασα αγγλικο recovery ηρθε ρουτ με μουλτι απο μινιντιλ κανω ολα τα wipes βαζω την 5 εκδοση απο το official site και δεν την περναει σημειωτεον την βαζο στην εσωτερικη μνημη ...

 

παιδια η 5 μουλτι μπορει να γινει ρουτ γιατι την περασα και δεν μπορω με το vroot

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα!!ολα οκ απο θεμα γνησιοτητας περασα αγγλικο recovery ηρθε ρουτ με μουλτι απο μινιντιλ κανω ολα τα wipes βαζω την 5 εκδοση απο το official site και δεν την περναει σημειωτεον την βαζο στην εσωτερικη μνημη ...

 

παιδια η 5 μουλτι μπορει να γινει ρουτ γιατι την περασα και δεν μπορω με το vroot

 

ποσο χρονο εκανε? Με τελωνειο ειχες θεμα?

Link to comment
Share on other sites

περιπου 2,5 εβδομαδες...ολα οκ τελικα τα καταφερα!!εχει κανει καποιος το swap sd memmory?οχι με τελωνειο τιποτα ηταν με singpost
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και εγω μια μικρη δοκιμη με το GPS. Με τα δεδομενα κλειστα κλειδωσε κανονικά σε 10-15 δευτερόλεπτα. Επίσης το navigon (cosmote edition) δουλεψε κανονικότατα ενω σε άλλο mediatek κινητό που είχα δεν εβλεπε καθόλου GPS.
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

εφυγε τελικα κι απο μενα η παραγγελία απο to2c με όλα τα δωράκια. 2 ερωτήσεις:

1)δεν παρατήρησα να αναφερεται το χρωμα πουθενα. Υποθετω οτι στελνουν σε ολους το μαυρο η κανω λαθος;

2)η καρτα που στελνουν δωρο τι λεει παιδια; την χρησιμοποιεί κανενας για εννιαιο αποθηκευτικο χωρο στο τηλεφωνο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εφυγε τελικα κι απο μενα η παραγγελία απο to2c με όλα τα δωράκια. 2 ερωτήσεις:

1)δεν παρατήρησα να αναφερεται το χρωμα πουθενα. Υποθετω οτι στελνουν σε ολους το μαυρο η κανω λαθος;

2)η καρτα που στελνουν δωρο τι λεει παιδια; την χρησιμοποιεί κανενας για εννιαιο αποθηκευτικο χωρο στο τηλεφωνο;

 

- Δεν έχω δει να εχουν επιλογη χρωματος. Ειναι το μαυρο.

- Η καρτουλα που ηλθε σε εμενα ειναι Toshiba 32 GB class 10. Ακομη δεν εχω φθασει στα προχω κόλπα ενοποίησης όμως :)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

- Δεν έχω δει να εχουν επιλογη χρωματος. Ειναι το μαυρο.

- Η καρτουλα που ηλθε σε εμενα ειναι Toshiba 32 GB class 10. Ακομη δεν εχω φθασει στα προχω κόλπα ενοποίησης όμως :)

 

παραγγειλα και εγω σημερα 2 red rice και ενα mi2s απο το to2c

τους ρωτησα για την καρτουλα και μου ειπαν οτι ειναι class 10

κανε ενα τεστ στον υπολογιστη σου και δες πως παει στην αντιγραφη δεδομενων.

ποσα mb/sec σου μεταφερει

Link to comment
Share on other sites

εκανα την εννοπιηση που λενε στο xiaomi.eu με την αλλαγη του αρχειου αλλα που θα καταλαβω οτι ολες οι εφαρμογες πανε στην καρτα sd στο app2sd μου τις δειχνει σχεδον ολες στην μνημη...καποιος που να το εχει κανει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή τα πακέτα από sg post εμφανίζονται στο 4px

 

 

Το δοκιμασα και αυτό μου βρήσκει από πιο courier τι κινας είναι αλλά μέχρι εκεί! Μάλλον σκαλώνει επειδή είναι γιορτές!!!

Link to comment
Share on other sites

το παρέλλαβα, στο site που γίνεται επαλήθευση http://order.xiaomi.com/service/imei όταν βάλω το imei και s/n αναφέρει (μετάφραση): Οι πληροφορίες που εισάγετε στο δίκτυο κεχρί Δεν υπάρχουν εγγραφές πωλήσεων, επαλήθευση και στη συνέχεια το ερώτημα. . Τελικά είναι γνήσιο;
Link to comment
Share on other sites

το παρέλλαβα, στο site που γίνεται επαλήθευση http://order.xiaomi.com/service/imei όταν βάλω το imei και s/n αναφέρει (μετάφραση): Οι πληροφορίες που εισάγετε στο δίκτυο κεχρί Δεν υπάρχουν εγγραφές πωλήσεων, επαλήθευση και στη συνέχεια το ερώτημα. . Τελικά είναι γνήσιο;

 

Μηπως δεν εβαλες κατι καλα? Εμενα με πηγε σε άλλη σελιδα και μου εβγαλε τα παρακατω:

 

"Αποτελέσματα του ερωτήματος

Αυτό είναι ένα κόκκινο ρύζι H2W-WCDMA + GSM έκδοση της σύμβασης (γκρι κάλυμμα της μπαταρίας)

 

Όπως περιγράφεται πληροφορίες που λαμβάνει δεν ταιριάζει με τα προσωπικά σας στοιχεία, παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε κατά πόσον τα επίσημα κανάλια της αγοράς.

IMEI, S / N αριθμό του τι σημαίνει να βρεθεί στις πληροφορίες

 

Παρέχουμε κάποιες πληροφορίες για σας για να ελέγξετε τηλεφωνικές παραγγελίες, παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε την ώρα της παραγγελίας σας και το χώρο υποδοχής.

Κάθε IMEI, τον αριθμό S / N αντιστοιχεί σε ένα μοναδικό συνδυασμό ενός κινητού τηλεφώνου, και μόνο εσείς έχετε.

Εάν αγοράσετε αυτό το τηλέφωνο ανεπίσημων διαύλων, και αμφισβήτησε την αυθεντικότητά του, συνιστάται να πάτε σε ένα τοπικό κεχρί σπίτι ή εξουσιοδοτημένα καταστήματα επισκευής για τη δευτερογενή επιβεβαίωση."

 

Το αγόρασα απο TO2C.

Edited by clicker007
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εβαλες κατι καλα? Εμενα με πηγε σε άλλη σελιδα και μου εβγαλε τα παρακατω:

 

"Αποτελέσματα του ερωτήματος

Αυτό είναι ένα κόκκινο ρύζι H2W-WCDMA + GSM έκδοση της σύμβασης (γκρι κάλυμμα της μπαταρίας)

 

Όπως περιγράφεται πληροφορίες που λαμβάνει δεν ταιριάζει με τα προσωπικά σας στοιχεία, παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε κατά πόσον τα επίσημα κανάλια της αγοράς.

IMEI, S / N αριθμό του τι σημαίνει να βρεθεί στις πληροφορίες

 

Παρέχουμε κάποιες πληροφορίες για σας για να ελέγξετε τηλεφωνικές παραγγελίες, παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε την ώρα της παραγγελίας σας και το χώρο υποδοχής.

Κάθε IMEI, τον αριθμό S / N αντιστοιχεί σε ένα μοναδικό συνδυασμό ενός κινητού τηλεφώνου, και μόνο εσείς έχετε.

Εάν αγοράσετε αυτό το τηλέφωνο ανεπίσημων διαύλων, και αμφισβήτησε την αυθεντικότητά του, συνιστάται να πάτε σε ένα τοπικό κεχρί σπίτι ή εξουσιοδοτημένα καταστήματα επισκευής για τη δευτερογενή επιβεβαίωση."

 

Το αγόρασα απο TO2C.

Ξεχασα να βάλω ένα μηδενικό, όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...