Jump to content

Help for the party!


crazy_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί ο τίτλος να μην βοηθάει(αν ένας moderator θέλει μπορεί να τον αλλάξει)

Πρόκειται να κάνω ένα πάρτυ και σκέφτηκα το εξής:

έχω κάποια video clips στον υπολογιστή μου.Σκέφτηκα λοιπόν καθώς θα παίζει η μουσική στο πάρτυ να προβάλεται και στην τηλεόραση και το κατάλληλο βίντεο, σε συγχρονισμό βέβαια!

Ξέρετε πως μπορώ να το κάνω αυτό?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η κάρτα γραφικών σου να υποστηρίζει TV-out.Έαν το υποστηρίζει, τότε χρειάζεσαι μόνο ένα καλώδιο διασύνδεσης της τηλεόρασης με τον υπολογιστή( μου διαφεύγει το όνομά του ).
Link to comment
Share on other sites

an den kano lathos nomizo pos o crazy_4 zitaei kapoio programma na kanei sixronismo kai oxi ton tropo gia na sindesei TV-PC

an kano lathos,diorthoste :worry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος εύκολος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ τώρα είναι να έχεις όλα τα videoclips και η εικόνα να φαίνεται σε μια τηλεόραση με μια vga με tv-out. Ο ήχος μπορεί να πηγαίνει σε κάποιον ενισχυτή για παράδειγμα. Όμως ο ήχος που έχουν τα αρχεία video είναι, κατά κανόνα, μέτριος. Κι αυτό στην καλύτερη περίπτωση. Οπότε μάλλον δεν αξίζει.

 

Η άλλη σκέψη, για συγχρονισμό δηλαδή, μου φαίνεται τουλάχιστον δύσκολο να υλοποιηθεί. Δεν θα έκανα καν τον κόπο να ασχοληθλω, αν ήμουν στη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas ( 7 Αύγ. 2004 , 14:43)

 

an den kano lathos nomizo pos o crazy_4 zitaei kapoio programma na kanei sixronismo kai oxi ton tropo gia na sindesei TV-PC

an kano lathos,diorthoste :worry:

 

Ψάχνω ένα τρόπο να φένεται το βίντεο και να ακούγεται και το τραγούδι χωρίς να είναι το τραγούδθι πχ πιο μπροστά από την εικόνα ή και το αντίστροφο.

mcde: Ο ήχος όντως δεν είναι ο καλύτερος αλλά θα το συνδέσω με μεγάλα ηχεία και δεν νομίζω να καταλάβουν πολλοί την διαφορά!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να υποστηριζει και S-video το μοντελο της τηλεορασης για να παιζει.

 

Πριν κανεις οτιδηποτε ρωτα το πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις dvd-player στην τηλεοραση, κανε τα videoclip videocd και θα παιζουν μια χαρα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

den bazeis kalitera to mad na paizei kai na min pedeyese!!!

 

an exei tv out sothikes!pare ena aplo kalodio pigene sta settings tis othonis kai bale proteunta tin othonei tis tv kai bale na paizoun ta videoclips!

http://images.allposters.com/images/151/Reload2_a.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crazy_4 ( 7 Αύγ. 2004 , 13:26)

 

Μπορεί ο τίτλος να μην βοηθάει(αν ένας moderator θέλει μπορεί να τον αλλάξει)

Πρόκειται να κάνω ένα πάρτυ και σκέφτηκα το εξής:

έχω κάποια video clips στον υπολογιστή μου.Σκέφτηκα λοιπόν καθώς θα παίζει η μουσική στο πάρτυ να προβάλεται και στην τηλεόραση και το κατάλληλο βίντεο, σε συγχρονισμό βέβαια!

Ξέρετε πως μπορώ να το κάνω αυτό?

 

Από την στιγμή που ο ήχος είναι στο videoclip για ποιο λόγο να μην παίζει συγχρονισμένα?Εκτός και αν είναι γραμμένα με dropped frames.Πάντως αν η κάρτα γραφικών σου δεν έχει tv out υπάρχει μια συσκευή στο Πλαίσιο PC TO TV λέγεται και κοστίζει 30€.Την συνδέεις στην κάρτα γραφικών και έχεις ταυτόχρονα εικόνα στην τηλεόραση(rca,s-video,RGB) και στην οθόνη του Pc.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στο tab που λέει "οθόνη". Απο κει θα αλλάξεις και θα βάλεις την τηλεόραση (μπορεί να την γράφει σαν analog monitor) εφόσον εχεις κάνει ήδη τη σύνδεση.. Θα βλέπεις όμως πλέον μόνο στην τηλεόραση και όχι και στον υπολογιστή. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...