Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα παντος δεν μου είχε βγαλει οσες φορες ειχα συνδεθει με 4G το lte σε vodafone

Και πως το ήξερες ότι είχες 4G, σου έβγαλε το εικονίδιο 4G?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πως το ήξερες ότι είχες 4G, σου έβγαλε το εικονίδιο 4G?

 

Επειδή εμένα η ρομ δεν υποστηριζει 4G, το ειχα ρυθμισει απο το hidden menu και οταν επιασε στην περιοχη που ημουν εμφανισε το 4G

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα εχο στο κινητο custom rom κ θελω να βαλω οfficial με flashtool k ξεκιναει κανονικα η εγκατασταση κ στο 49% σταματαει...το εκανα 3 φορεσ κ τα ιδια...ξερει κανεισ τι φταει?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε,γτ διαβασα οτι πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση της υπηρεσιας 4g.μου την εκαναν πριν κανα μισαωρο και μου ειπαν να κανω επανεκινηση σε λιγα λεπτα.εχω κανει μερικες εδω και μιση ωρα,αλλα ακομα κολλημενος στο H ειμαι στη status bar..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς έτσι.

 

Official rom , T mobile

Τη λαθος ωρα στην βγαζει μονο στην status bar ή και στην εφαρμογη του ρολογιού;

Εχεις αλλαξει το framework;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τη λαθος ωρα στην βγαζει μονο στην status bar ή και στην εφαρμογη του ρολογιού;

Εχεις αλλαξει το framework;

 

Την βγάζει και στα 2, δεν έχω αλλάξει framework τίποτα !:wacko:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζει και στα 2, δεν έχω αλλάξει framework τίποτα !:wacko:

Φανταζομαι του 'χεις κανει κανα reboot, ετσι;

Δοκιμασε επισης να κανεις τις δυο εκαθαρισεις που εχει η εφαρμογη ρολόι μεσα απο τις ρυθμισεις και πληροφοριες εφαρμογων μπας και...

Αν ουτε παλι, μπες στο recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε,γτ διαβασα οτι πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση της υπηρεσιας 4g.μου την εκαναν πριν κανα μισαωρο και μου ειπαν να κανω επανεκινηση σε λιγα λεπτα.εχω κανει μερικες εδω και μιση ωρα,αλλα ακομα κολλημενος στο H ειμαι στη status bar..

 

Πρεπει να εισαι και περιοχη που πιανει ταχυτητα 4G.

Αν δεις οτι συνεχιζεις να μην εχεις 4G ξαναπαρτους τηλεφωνο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει και με καποια αλλα widgets.

Οταν το κανει, κλιστε τον launcher απο τις εφαρμογες και θα επανεκκινησει οταν πατησετε το home. Ή μπορουμε να επιλεξουμε την λειτουργια που παντωντας παρατεταμενα το κουμπι back τοτε κλεινει εντελως η εφαρμογη που βρησκομαστε εκεινη την ωρα, ακομα και ο launcher. Οποτε μεσα σε 2 δευτερολεπτα εχει κανει επανεκκινηση και ειμαστε κομπλε.

 

αυτό με τπ παρατεταμένο δεν το κάνει, πάλι λείπει το widget.

τον launcher πως τον κλείνουμε απο τις εφαρμογές ;

Link to comment
Share on other sites

What?????

:confused:

:wacko::wacko:

 

καλημερα κ σορυ για τα χθεσινα τελικα το κιν καταφερα κ το εκανα hard reset και περασα την open germany D80210E και επαθα πλακα τελειο!!!!!!!!(το πηρα μεταχειρησμενο και στημενο οπως το ειχε ο αλλος αυτο εφταιγε)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράθεση από trifos >

ελπιζω με την 4.4 να βελτιωθει το G2 γιατι εχει αρκετο lag και αυτο το βλεπω γιατι εχω επισης ενα samsung s3 4G με 4.3 stock και πεταει και ειναι απαραδεκτο για τα χαρακτηριστικα του..

What?????

:confused:

:wacko::wacko:

 

καλημερα κ σορυ για τα χθεσινα τελικα το κιν καταφερα κ το εκανα hard reset και περασα την open germany D80210E και επαθα πλακα τελειο!!!!!!!!(το πηρα μεταχειρησμενο και στημενο οπως το ειχε ο αλλος αυτο εφταιγε)

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από trifos >

ελπιζω με την 4.4 να βελτιωθει το G2 γιατι εχει αρκετο lag και αυτο το βλεπω γιατι εχω επισης ενα samsung s3 4G με 4.3 stock και πεταει και ειναι απαραδεκτο για τα χαρακτηριστικα του..

What?????

:confused:

:wacko::wacko:

 

καλημερα κ σορυ για τα χθεσινα τελικα το κιν καταφερα κ το εκανα hard reset και περασα την open germany D80210E και επαθα πλακα τελειο!!!!!!!!(το πηρα μεταχειρησμενο και στημενο οπως το ειχε ο αλλος αυτο εφταιγε)

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

αυτό με τπ παρατεταμένο δεν το κάνει, πάλι λείπει το widget.

τον launcher πως τον κλείνουμε απο τις εφαρμογές ;

Ενω το εχεις σαν επιλογη;

 

Πας στις ρυθμισεις, στις εφαρμογες, σε αυτες που εκτελουντε τωρα, πατας το κουμπι του μενου και επιλεγεις εφαρμογες που εκτελουντε στο παρασκηνιο διαλεγεις το "Home" και το τερματιζεις.

Οι λεξεις μπορει να μην ειναι ετσι ακριβως επειδη εγω το εχω στα αγγλικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα στα ακουστικά της lg

ενώ για κάποιο λόγο ακούω τα πάντα καθαρά κανεις δεν με ακουει να μιλάω

 

 

καμιά ιδέα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι του 'χεις κανει κανα reboot, ετσι;

Δοκιμασε επισης να κανεις τις δυο εκαθαρισεις που εχει η εφαρμογη ρολόι μεσα απο τις ρυθμισεις και πληροφοριες εφαρμογων μπας και...

Αν ουτε παλι, μπες στο recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik.

Μπερδευτηκα :/ που είναι οι δυο εκαθαρισσεις

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα :/ που είναι οι δυο εκαθαρισσεις

System settings/general/apps/all/clock

Εκει που ειναι οι εφαρμογες σου δηλαδη. Πώς κανεις απεγκατασταση; Πώς κοιτας την εκδοση καθε εφαρμογης; κ.τ.λ.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

 

καλημερα κ σορυ για τα χθεσινα τελικα το κιν καταφερα κ το εκανα hard reset και περασα την open germany D80210E και επαθα πλακα τελειο!!!!!!!!(το πηρα μεταχειρησμενο και στημενο οπως το ειχε ο αλλος αυτο εφταιγε)

Μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλο λογο μη πεις ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τρελή ιδέα: έχει χαλάσει το μικρόφωνο των ακουστικών;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το ματιαξανε το λατρεμένο μου!

Πατούσα να πάω στις επαφές ή να αλλάξω οθόνη από την αρχική και έμενε κολλημένο για 1-2 δευτερόλεπτα. Μετά ξεκολλουσε και έκανε ότι είχα πατήσει προσπαθώντας να το ξεκολλήσω μαζεμένα!

Του κανα ένα ρεσταρτ και ελπίζω να στρώσει!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζω να παίξει ενα τραγουδι ο ηχος βγαινει μονο απο το ενα ηχειο... (μπορει να ρωταω χαζομαρα αλλα πχ οταν βαζω το χερι μου στο ενα απο τα δυο ηχιακια (το δεξι) απο το αριστερο δεν ακουγεται τιποτα) υπαρχει θεμα η ειναι ετσι η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζω να παίξει ενα τραγουδι ο ηχος βγαινει μονο απο το ενα ηχειο... (μπορει να ρωταω χαζομαρα αλλα πχ οταν βαζω το χερι μου στο ενα απο τα δυο ηχιακια (το δεξι) απο το αριστερο δεν ακουγεται τιποτα) υπαρχει θεμα η ειναι ετσι η συσκευη?

 

το ένα είναι το ηχείο...το άλλο είναι το μικρόφωνο

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι το πληκτρολόγιο της lg έχει λειτουργία swype! Απλά το καλύτερο πληκτρολόγιο που έχω δοκιμάσει, με δεδομένο ότι έχει swype, εμφανίζει τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα και ότι με ένα πλήκτρο αλλάζει γλώσσα!

 

Επίσης θετική εντύπωση μου έκανε ότι μπορεί να αποκρύψει εφαρμογές χωρίς κάποια πρόσθετη εφαρμογή και η οποία μάλιστα συνήθως -αν όχι πάντα- απαιτεί root.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ αυτό που θέλω.. Θέλω να παραγγείλω το κινητό από το open365.gr ρώτησα από που είναι το κινητό και αν καλύπτεται από εγγύηση και μου απάντησαν ότι είναι εισαγωγή από Γερμανία και ότι έχει δύο χρόνια εγγύηση από την LG. Να προχωρήσω άφοβα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

προχώρα άφοβα, από εκεί το πηρα κ εγώ, γερμανικό vodafone και αν θες του περνάς ευρωπαικό firmware και είσαι κομπλέ, εγώ το άφησα όπως ήταν καθώς μόνο το logo της vodafone εμφανίζεται αρχικά (δεν το κλείνω και συχνά οπότε δεν το πολυβλέπω). Για εγγύηση πιστεύω ότι όλα τα branded καλύπτονται

 

κάτι άλλλο τώρα, παρατήρησα ότι με το xposed όταν πάω να μικρύνω την navigation bar κάτω του 50/% κρύβει το κάτω κομμάτι των κάτω κάτω εικονιδίων στην home screen και δεν φαίνονται οι ονομασίες τους, αυτό συμβαίνει μόνο με τον launcher της lg, με nova όλα καλά. Το έχεις δει κανένας αυτό?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...