Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο μεσα ειναι το ιδιο πραγμα?
Ακριβώς το ίδιο είναι!

Αλλά κράτα κάπου εξωτερικά ότι δεν θες να χάσεις από μεσα γιατί δεν θα μείνει τίποτα. Θα είναι σαν να το αγοράσεις σήμερα άδειο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα κάτοχος του πανέμορφου κινητού lgg2 κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω κινητό τι προτείνεται; Το κινητό είναι ακόμα με την kit kat και πάει μια χαρά . Με την μπαταρία έχω μεγάλο θέμα το φορτίζω 4 φορές την ημέρα και κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή.

 

Άλλαξε μια μπαταρία είναι κρίμα

Δουλεύει καλά το τηλέφωνο

Για απορίες θα μπεις στην ενότητα Περί συσκευών και επιλογή συσκευής για να σε βοηθήσουν σε ότι χρειάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και γω μπαταρία μετα από 3.5 χρόνια αψεγάδιαστης λειτουργίας παρ όλα τα φλασαρισματα μπορω να πω έπιασα ξανά τις 6 ώρες sot και εκει που έλεγα να το βάλω στο συρτάρι με βλέπω για κανένα χρονακι ακόμα μαζι!!Procordia 27€!!
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο κινητό ,αν δεν σε νοιάζει η φωτογραφία σε νυχτερινές λήψεις και ο αποθηκευτικός χώρος ,τότε παραμένει ακόμα και σήμερα μια πολύ καλή επιλογή κινητού.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και γω μπαταρία μετα από 3.5 χρόνια αψεγάδιαστης λειτουργίας παρ όλα τα φλασαρισματα μπορω να πω έπιασα ξανά τις 6 ώρες sot και εκει που έλεγα να το βάλω στο συρτάρι με βλέπω για κανένα χρονακι ακόμα μαζι!!Procordia 27€!!

Ώστε είδες μεγάλη διαφορά ε; Φαντάζομαι άλλαξες μόνο μπαταρία κι όχι και ROM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα κάτοχος του πανέμορφου κινητού lgg2 κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω κινητό τι προτείνεται; Το κινητό είναι ακόμα με την kit kat και πάει μια χαρά . Με την μπαταρία έχω μεγάλο θέμα το φορτίζω 4 φορές την ημέρα και κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή.

 

Kαλα δε μιλας σοβαρά αντε άλλαξε μια μπαταρία φιλε μου και κράτα το κινητο μη κανεις λαθος να το δωσεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά..Για αλλαγή μπαταρίας στην κάνουν άμεσα ή πρέπει να τους το αφήσεις και σε ειδοποιούν???

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Ώστε είδες μεγάλη διαφορά ε; Φαντάζομαι άλλαξες μόνο μπαταρία κι όχι και ROM.

Αρκετή διαφορά μπορώ να πω ενα δυορακι σιγουρα με την ίδια ρομ άλλωστε μόνο την μπαταρία άλλαξα δεν χρειάζεται φορματ.Πήγα procordia (γιατί παίζει πολύ μαϊμού) πηρα με 27€ την μπαταρία και την τοποθέτησα μόνος μου γιατί ήθελε άλλα 10€ σε 20 λεπτά ήταν ετοιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά..Για αλλαγή μπαταρίας στην κάνουν άμεσα ή πρέπει να τους το αφήσεις και σε ειδοποιούν???

 

Sent from my LG-D802

Δεν ξέρω σίγουρα αλλά αν τους πιέσεις λίγο εκεινη την ώρα λογικά θα στο κάνουν ...την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα να πάρω την μπαταρία ήταν ένας πριν απο μένα μάλλον για πλακέτα γιατί δεν άναβε και τους παρακάλεσε αν μπορούν να το κάνουν τώρα και του ειπε να περιμένει την συνεχεια δεν την ξέρω γιατί έφυγα πιο γρηγορα.Πάντως αν δεις κανα δυο βιντεάκια στο youtube και πιάνουν λίγο τα χέρια σου την αλλάζεις και μονος σου γλυτώνεις και τα 10€ ευρω που θελει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο παίχτης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι με Cloydy 3.3 εδώ και αρκετό καιρό και σήμερα το τηλέφωνο μου κολλάει!

Πας να γράψεις κάτι γράφει για λίγο και μετά κολλάει για λίγο!

Τι μπορώ να κάνω?Θέλει ένα softwarικο καθάρισμα γενικά!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι με Cloydy 3.3 εδώ και αρκετό καιρό και σήμερα το τηλέφωνο μου κολλάει!

Πας να γράψεις κάτι γράφει για λίγο και μετά κολλάει για λίγο!

Τι μπορώ να κάνω?Θέλει ένα softwarικο καθάρισμα γενικά!

Ευχαριστώ πολύ!

Η cloudy ναι μεν είναι πολύ καλή και σταθερή αλλά θεωρείται παλιά...θα μου πεις όλες οι rom παλιές είναι πλέον. Αν θες να κρατήσεις την cloudy προχώρα σε μια νέα καθαρή εγκατάσταση της αλλιώς πέρνα την srk που είναι εντελώς σαν την στοκ ή την google edition..βάλε και ένα κερνελ πχ xceed ή dorimanx που έχει κάνει πλέον τρομερή δουλειά..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy ναι μεν είναι πολύ καλή και σταθερή αλλά θεωρείται παλιά...θα μου πεις όλες οι rom παλιές είναι πλέον. Αν θες να κρατήσεις την cloudy προχώρα σε μια νέα καθαρή εγκατάσταση της αλλιώς πέρνα την srk που είναι εντελώς σαν την στοκ ή την google edition..βάλε και ένα κερνελ πχ xceed ή dorimanx που έχει κάνει πλέον τρομερή δουλειά..

 

Sent from my LG-D802

 

Εγώ πάντως σε δύο φίλους όταν έσβηνα το Facebook και το messenger το τηλέφωνο δούλευε σφαίρα σαν να ήταν πρώτη μέρα

Έκανες πάλι εγκατάσταση την cloudy και μόλις βάλεις τις 2 αυτές εφαρμογές πάλι τα ίδια

 

Ας δοκιμάσει να σβήσει τις εφαρμογές αυτές και βλέπουμε. Νομίζω δεν χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το fb lite είναι όνομα και πράγμα τουλάχιστον στα δικά μου κινητά ένα xperia Z & s7 edge που έχω...τα άλλα δύο είναι χάλια γενικά οι εφαρμογές τους fb και ο μεσεντζερη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ούτε facebook ούτε messenger.τωρα εβγαλα κ το lite να δω πως θα πάει...
Βάλε messenger lite

Και μπες Facebook από browser. Βάλε και τον σελιδοδείκτη στην αρχική σου οθόνη και τέλος! Θα δεις διαφορά στην μπαταρία!

 

Ο Chrome και ο Samsung Internet browser έχουν και notifications στην οθόνη όταν έχεις κάτι στο Facebook και σε ειδοποιεί κατευθείαν. Δεν ξέρω ποιοι άλλοι έχουν.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βάλε messenger lite

Και μπες Facebook από browser. Βάλε και τον σελιδοδείκτη στην αρχική σου οθόνη και τέλος! Θα δεις διαφορά στην μπαταρία!

 

Ο Chrome και ο Samsung Internet browser έχουν και notifications στην οθόνη όταν έχεις κάτι στο Facebook και σε ειδοποιεί κατευθείαν. Δεν ξέρω ποιοι άλλοι έχουν.

Έτσι, πολύ σωστή είσαι!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι παίζω...ειδικά το τελευταίο update του Samsung browser στο s7 edge με έχει καταπλήξει ευχάριστα φυσικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες την AOSP Extended (7.1.2), πάει σφαίρα. Κάποιο ζόρι στην αρχή γιατί φόρτιζε αργά, αλλά έβαλα τον Lambda και το Kernel Adiutor και το θέμα λύνεται κατά 99%. Κάποιες φορές φορτίζει αργά, απλά ξανατρέχεις τον Kernel Adiutor, βγάζεις το καλώδιο και το ξαναβάζεις και φορτίζει γρήγορα (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό!)

Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το Tethering, αλλά προσωπικά δεν το χρειάζομαι.

Πολύ καλή διαχείριση μνήμης (με εγκατεστημένα τα facebook, messenger, viber που τα θεωρώ βαριά). Από ήχο κλασσική AOSP, θέλει λίγο πείραγμα για να ανεβάσεις τα dB (στις ρυθμίσεις εννοώ, όχι όπως παλιά - από το Kernel Audiutor ανεβάζεις νομίζω και το gain).

Μπαταρία, θετική, την πρώτη φορά έπαθα πλάκα με standby και οθόνη, μετά σαν να χειροτέρεψε, αλλά νομίζω είναι καλύτερη από την SRKG2 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι με Cloydy 3.3 εδώ και αρκετό καιρό και σήμερα το τηλέφωνο μου κολλάει!

Πας να γράψεις κάτι γράφει για λίγο και μετά κολλάει για λίγο!

Τι μπορώ να κάνω?Θέλει ένα softwarικο καθάρισμα γενικά!

Ευχαριστώ πολύ!

 

kit kat ΤΡΕΧΕΙ απροβλημάτιστα......! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες την AOSP Extended (7.1.2), πάει σφαίρα. Κάποιο ζόρι στην αρχή γιατί φόρτιζε αργά, αλλά έβαλα τον Lambda και το Kernel Adiutor και το θέμα λύνεται κατά 99%. Κάποιες φορές φορτίζει αργά, απλά ξανατρέχεις τον Kernel Adiutor, βγάζεις το καλώδιο και το ξαναβάζεις και φορτίζει γρήγορα (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό!)

Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το Tethering, αλλά προσωπικά δεν το χρειάζομαι.

Πολύ καλή διαχείριση μνήμης (με εγκατεστημένα τα facebook, messenger, viber που τα θεωρώ βαριά). Από ήχο κλασσική AOSP, θέλει λίγο πείραγμα για να ανεβάσεις τα dB (στις ρυθμίσεις εννοώ, όχι όπως παλιά - από το Kernel Audiutor ανεβάζεις νομίζω και το gain).

Μπαταρία, θετική, την πρώτη φορά έπαθα πλάκα με standby και οθόνη, μετά σαν να χειροτέρεψε, αλλά νομίζω είναι καλύτερη από την SRKG2 που είχα.

Ωραία εξέφραση εντυπώσεων. Θα την έχω στο νου μου αυτή τη ROM αν αποφασίσω να πειραματιστώ μέσα στο καλοκαίρι. Η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι κι έχω κατασταλάξει, μετά την SRKG2, με την Google Edition 1.5 αρκετούς μηνες πλέον.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Εχω ένα G2 περίπου 2.5 χρόνια, με έβγαλε ασπροπροσωπο.Δυστυχώς είχε αρχίσει δυο εβδομάδες τώρα και είχε προβλήματα η οθόνη αφής, πατιοντουσαν μονα τους διαφορα. Μεχρι που κάποια στιγμή εκανε επανεκκίνηση, πατησε μονο του τρεις λάθος κωδικούς και μου κλείδωσε την κάρτα sim και από τα νεύρα μου το κοπανησα στο τραπέζι, έσπασε η οθόνη και δεν πατιεται τίποτα τώρα. Έχει σπάσει μόνο εξωτερικά, γιατί τα χρώματα φαίνονται κανονικά, χωρις κάποια παραμόρφωση. Ξέρει κανείς εαν μπορώ να κανω τώρα με κάποιο τρόπο backup των εφαρμογων που είχα, ωστε να τα κάνω restore σε άλλη συσκευή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατσε, επρεπε να παθεις ζημια για να παρεις backup τις εφαρμογες σου;

το "των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν το εχεις ακουστα;"

 

εντωμεταξυ αυτο το πατιοταν οτι ναναι το εχω δει οταν παιρνει υγρασια η οθονη στο moto e

μετα απο τρεξιμο, εστω και ελαχιστη να παρει, μετα ειναι λιγο δυσκολο να σχεδιασεις ακομα και

το μοτιβο για να το ξεκλειδωσεις..

 

anyway, pc desktop/laptop φανταζομαι εχεις, απο adb κατεχεις;

Link to comment
Share on other sites

kit kat ΤΡΕΧΕΙ απροβλημάτιστα......! ;)

 

Ετσι είναι γαζωνει το κινητο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...