Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ποιο λόγο; Έχει bugs η lollipop?

Τρώει περισσότερη μπαταρία ;

 

Εχοντας δοκιμασει κι εγω προσφατα τη Lollipop της LG θα σου ελεγα να το κρατησεις σε kk. Δεν χανεις τιποτα ιδιαιτερο. Αν παλι θες οπωσδηποτε Android 5, καλυτερα πηγαινε σε custom ROM που πλεον εχει γινει πανευκολη η εγκατασταση της στο G2 :)

Link to comment
Share on other sites

SOS

Είχα αφήσει το κινητό να φορτίσει. Συνειδητοποίησα πριν λίγο ότι το κινητό δε φόρτιζε όσο ήταν στην πρίζα. Το έκλεισα το ξανάνοιξα τίποτα. Δοκίμασα σε άλλη πρίζα πάλι τίποτα. Ούτε και σε pc. Έχω μείνει με 10% μπαταρία και δε μπορώ να το κάνω ούτε reset. Είμαι σε lollipop 5.0.2 μαμά. Έχει συμβεί σε κανέναν? Το περίεργο είναι πως αν κλείσω το κινητό και το συνδέσω στη πρίζα βγάζει ένδειξη ότι φορτίζει, αλλά δε κάνει τίποτα. Δοκίμασα να του φλασάρω rom με flash tool, αλλά δε βρίσκει το κινητό. Καμιά ιδέα. Επίσης θυμάται κανείς που είναι η επιλογή στο μενού για να αλλάξεις την ενέργεια που θέλεις να γίνεται όταν συνδέεις το κινητό στο pc? (φόρτιση, λογισμικό αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά δεν ξέρω! Ξεκινησα διάβασμα απο την σελίδα 1100 δηλαδή από τοτε που βγήκε περίπου το lollipop για το g2 μπας και βγαλω συμπερασματα. Μου κάνουν εντυπωση οι παρατηρησεις σας γιατί 3 φίλοι μου που εχουν lollipop δεν είχαν κάποιο θέμα, εκτός ίσως από κάποια αυξηση θερμοκρασίας που αναφέρετε εσείς αλλά όχι κάτι το ανησυχητικό.

Από gps πως είναι το g2; Ποια εφαρμογή είναι η καλύτερη(ας είναι και επι πληρωμή) ;

Χρειαζομαι κάποιο antivirus και καμμια εφαρμογη για καθαρισμό της ram ;

Link to comment
Share on other sites

Αντιβαιρους δεν χρειάζεσαι.

Για χάρτες εγώ έχω τους Google & here maps.

Όσο για τα θέματα που έχουν κάποιοι είναι λογικό να ξεχωρίζουν αφού συνήθως γράφουν όσοι έχουν πρόβλημα για να βρουν λύση, όσοι δεν έχουν σπάνια γράφουν ότι όλα είναι οκ.

Πάντως αν κάποιος θέλει lp είναι καλύτερο να πάει σε custom rom που έχει 2-3 πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά δεν ξέρω! Ξεκινησα διάβασμα απο την σελίδα 1100 δηλαδή από τοτε που βγήκε περίπου το lollipop για το g2 μπας και βγαλω συμπερασματα. Μου κάνουν εντυπωση οι παρατηρησεις σας γιατί 3 φίλοι μου που εχουν lollipop δεν είχαν κάποιο θέμα, εκτός ίσως από κάποια αυξηση θερμοκρασίας που αναφέρετε εσείς αλλά όχι κάτι το ανησυχητικό.

Από gps πως είναι το g2; Ποια εφαρμογή είναι η καλύτερη(ας είναι και επι πληρωμή) ;

Χρειαζομαι κάποιο antivirus και καμμια εφαρμογη για καθαρισμό της ram ;

 

Αν κάποιος δεν ασχολείται δεν βλεπει και πολλες διαφορές και τον ρωτας λεει μια χαρα ειναι.

Εσυ ο ίδιος πρεπει να δουλεψεις μια συσκευη με lollipop και να κανεις συγκρισεις.

Καποιοι εμπειροι χρηστες εδώ λένε ότι κερδίζεις μένοντας σε kit kat απο θεμα μπαταριας θερμοκρασιας και συνεπως κιτρινιλα στην οθονη που μαλλον οφειλεται σε υψηλες θερμοκρασιες.

Εγω με kit kat δεν μου λείπει τίποτα γιατι να μπω σε μπελάδες?

Το κυριοτερο είναι οτί δουλευουν ολες οι εφαρμογες και στην μια εκδοση και στην αλλη οπότε γιατι να πας σε μια πιο καινούργια έκδοση που από την μαμά google έχει προβλήματα μπαταρίας και θερμοκρασίας σε εκατομμύρια συσκευές?

 

Antivirus & task killer και λοιπα δεν χρειάζεσαι. Γενικά ότι επεμβαίνει στο σύστημα να το αποφύγεις γιατί μόνο καλό δεν θα κάνεις.

Όλοι το γνωρίζουν αυτό.

Κι όσο για το Here maps οσοι το έχετε μπορειτε να δείτε λιγο μεσα απο ρυθμισεις/εφαρμογες/λειτουργια αν διπλα στο here λεει συνέχεια ΄΄γινεται επανεκκίνηση΄΄γιατι 2 φορες το έβαλα και μ εκανε έτσι συνεπως καταναλωση μπαταριας και πόρων οπότε το έστειλα

 

Κι ένα βίντεο από τα πολλά για σύγκριση

 

Αυτές οι μικρό διαφορές σε καθημερινή full χρήση κάνουν την διαφορά και λες ναι η Kit Kat είναι πιο σβελτη

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

[quote=Tasos19s;6293935

Κι όσο για το Here maps οσοι το έχετε μπορειτε να δείτε λιγο μεσα απο ρυθμισεις/εφαρμογες/λειτουργια αν διπλα στο here λεει συνέχεια ΄΄γινεται επανεκκίνηση΄΄γιατι 2 φορες το έβαλα και μ εκανε έτσι συνεπως καταναλωση μπαταριας και πόρων οπότε το έστειλα

 

\

 

ειδα στις εφαρμογες πριν ανοιξω τους Here maps και δεν υπηρχε τιποτα.

τους ανοιξα, τους εκλεισα και πηγα αμεσως παλι στις ρυθμισεις, τους ειχε γραφοντας απο κατω 0 διεργασιες 1 υπηρεσια,

 

μετα απο καποια δευτερολεπτα δεν φαινοταν πουθενα αλλα μετα απο δευτερο ελεγχο πυ εκανα εινα να γραφει γινεται επανεκκινηση και μετα παλι 1 διεργασια 1 υπηρεσια, αυτα αφου καθαρισα απο τα recent τις εφαρμογες που τρεχαν .....

Link to comment
Share on other sites

ειδα στις εφαρμογες πριν ανοιξω τους Here maps και δεν υπηρχε τιποτα.

τους ανοιξα, τους εκλεισα και πηγα αμεσως παλι στις ρυθμισεις, τους ειχε γραφοντας απο κατω 0 διεργασιες 1 υπηρεσια,

 

μετα απο καποια δευτερολεπτα δεν φαινοταν πουθενα αλλα μετα απο δευτερο ελεγχο πυ εκανα εινα να γραφει γινεται επανεκκινηση και μετα παλι 1 διεργασια 1 υπηρεσια, αυτα αφου καθαρισα απο τα recent τις εφαρμογες που τρεχαν .....

 

Δηλαδή το βλέπεις να κάνει επανεκκίνηση?

Δεν κλείνω τις εφαρμογές από το multitasking ποτέ δεν ξέρω να σου πω αν φταιει κάτι από αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μέχρι να έρθει η αναβάθμιση περίπου την άνοιξη του 2016 όλα τα G2 του κόσμου θα έχουν κιτρινισει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ολα λιγο υπερβολικο σε βρισκω.

 

Αστειεύομαι φυσικά. Ας έρθει μόνο να δουλεύει σωστά να δώσει λόγο ύπαρξης στην συσκευή για παραπάνω καιρό ακόμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάο εμένα μου αρέσουν οι αναβαθμισεις που έρχονται για την συσκευή μου αλλά και χωρίς αυτές θα την έχω γιαβπολυ καιρό ακόμα αφού πιστεύω ότι θα συνεχίσει να στέκεται αξιοπρεπέστατα έναντι άλλων.
Link to comment
Share on other sites

Μάο εμένα μου αρέσουν οι αναβαθμισεις που έρχονται για την συσκευή μου αλλά και χωρίς αυτές θα την έχω γιαβπολυ καιρό ακόμα αφού πιστεύω ότι θα συνεχίσει να στέκεται αξιοπρεπέστατα έναντι άλλων.

 

Εγώ βλέπω πάντως ότι οι Android συσκευές δουλεύουν καλά και όσο και να περάσει ο καιρός. Ενώ τα Apple γίνονται πολύ βαριά με τα χρόνια.

Αν δεις ένα Samsung S2 με 4.1.2 νομίζω είναι καλύτερο από ένα iphone 4s με ios 8.4

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μεγάλο πρόβλημα η συσκευή μου έπεσε σε νερό και δεν λειτουργεί...Ποίες επιλογές έχω? Επειδή είναι μέσα στην εγγύηση υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μεγάλο πρόβλημα η συσκευή μου έπεσε σε νερό και δεν λειτουργεί...Ποίες επιλογές έχω? Επειδή είναι μέσα στην εγγύηση υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν?

 

H εγγύηση δεν καλύπτει λάθος δικό σου. Αρα ατύχησες. Πας για άλλο τηλέφωνο...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μεγάλο πρόβλημα η συσκευή μου έπεσε σε νερό και δεν λειτουργεί...Ποίες επιλογές έχω? Επειδή είναι μέσα στην εγγύηση υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν?

 

1ον Δεν έπρεπε να το ανοίξεις (λειτουργία) για να μην βραχυκύκλωση.

2ον Να το βάλεις σε μια σακούλα με ρύζι για 2 μέρες....!;) και μετά ΟΝ.;)

 

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το βλέπεις να κάνει επανεκκίνηση?

Δεν κλείνω τις εφαρμογές από το multitasking ποτέ δεν ξέρω να σου πω αν φταιει κάτι από αυτό

Ναι, εκανε επανεκινηση, τωρα που ξαναειδα δεν την εχει καθολου ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κατασκευαστικό λάθος. Είναι ΔΙΚΟ σου λάθος. Πως να μπει στην εγγύηση; Εχεις λάθος ερμηνεία στον όρο εγγύηση μου φαίνεται.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην εγγύηση δεν μπαίνει? Και αν όχι ποιο περίπου το κόστος επισκευής?

 

Δεν υπάρχει κόστος επισκευής το πετάς φίλε λογικά. Έπρεπε να βγει η μπαταρία άμεσα. Τώρα μπορεί να έχουν αρπάξει πολλά. Μητρική οθόνη ηχείο ακουστικό μπαταρία κάμερα και οτιδήποτε έχει ηλεκτρονικό κύκλωμα. Οπότε το πετάς

Όλα αυτά αν το δουλεψες αφού έπεσε στο νερό. Αν έβγαλες την μπαταρία τότε αλλάζει το πράμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περίπου ένα κόστος επισκευής?

 

Mόνο η οθόνη έχει 180€ περίπου. Οπότε αν βάλεις και μπαταρία, βράσε ρύζια. Αν θέλει μητρική πλακέτα, το πετάς.

Κλάφτο...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...