Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανενα καλό παιδι με ελληνική stock που εχει κανει root για να μου δωσει τον φακελο του quick remote με τα xml ή ακομα καλυτερα το apk...

Δυστυχως το QR του G3 δεν εχει τα iR codes του OTE και μου χρειαζονται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να κατεβασω καινουργιες γραμματοσειρες για το τηλεφωνο. παω στο google play και τις κατεβαζω κανονικα αλλα οταν παω να τις βαλω μου λεει οτι το κινητο δεν υποστηρίζει fonts. τι μπορω να κανω? αυτες που εχει προεγκατεστημενες δεν μου αρεσουν πολυ. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενα καλό παιδι με ελληνική stock που εχει κανει root για να μου δωσει τον φακελο του quick remote με τα xml ή ακομα καλυτερα το apk...

Δυστυχως το QR του G3 δεν εχει τα iR codes του OTE και μου χρειαζονται...

 

Eπειδη δεν βλεπω φως μηπως τουλάχιστον καποιος μπορει να μου ανεβασει το build.prop της EΛΛΗΝΙΚΗΣ stock ?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια icons.Ποιο θέμα χρησιμοποιείς?

 

Δικά μου είναι κατέβασε τα icon widget G2 είναι για την επιφάνεια. Πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις, σου βγάζει το πινελάκι, μετά στο +μετά ο.κ. και το παίρνεις από το φάκελο που τα έχεις βάλει. ;)

 

είναι όλα διαφανή..!!!

http://s28.postimg.org/3zgftmmkd/Picture0001.png

upload image free

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ως υποψηφιος αγοραστης του κινητου θα ηθελα να σας ρωτησω για τον αποθηκευτικο χωρο στο μοντελο τον 16gb εσας που ειστε ηδη χρηστες!

απ οσο ξερω ο καθαρος χωρος του κινητου ειναι 10, κατι gb αυτο για μενα προσωπικα που θελω να το φορτωσω με 20-30 εφαρμογες , το sygic , ελαχιστες φωτογραφιες 2-3 βιντεο μικρης διαρκειας στο περιπου καθολου μουσικη ποσος χωρος θα μου μεινει κενος πανω κατω?

επειδη γενικα κινητα δεν αλλαζω πολυ συχνα θα ηθελα να ξερω αν θα με καλυψει στο μελλον και αν τυχον τα mb των εφαρμογων θα αυξανοντε με τον καιρο!

Link to comment
Share on other sites

Δικά μου είναι κατέβασε τα icon widget G2 είναι για την επιφάνεια. Πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις, σου βγάζει το πινελάκι, μετά στο +μετά ο.κ. και το παίρνεις από το φάκελο που τα έχεις βάλει. ;)

 

είναι όλα διαφανή..!!!

http://s28.postimg.org/3zgftmmkd/Picture0001.png

upload image free

Φιλε επειδη δεν καταλαβα πως τα βαζουμε...Παιρνουμε τον φακελο η το zip και που το εγκαθιστουμε;Λιγο ποιο αναλυτικα γινετε να δωσεις οδηγιες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ως υποψηφιος αγοραστης του κινητου θα ηθελα να σας ρωτησω για τον αποθηκευτικο χωρο στο μοντελο τον 16gb εσας που ειστε ηδη χρηστες!

απ οσο ξερω ο καθαρος χωρος του κινητου ειναι 10, κατι gb αυτο για μενα προσωπικα που θελω να το φορτωσω με 20-30 εφαρμογες , το sygic , ελαχιστες φωτογραφιες 2-3 βιντεο μικρης διαρκειας στο περιπου καθολου μουσικη ποσος χωρος θα μου μεινει κενος πανω κατω?

επειδη γενικα κινητα δεν αλλαζω πολυ συχνα θα ηθελα να ξερω αν θα με καλυψει στο μελλον και αν τυχον τα mb των εφαρμογων θα αυξανοντε με τον καιρο!

 

Φιλε μου χωρις μουσικη με iGO Navigon, ΤοmΤom, Sygic, 2GB περιπου ταινιες και αλλα τοσα σε εφαρμογες εχω κοντα στα 2GB free.. Δες το screenshot που σου παραθετω και πραξε αναλογα...

 

https://app.box.com/s/2m793omskyt8d2r68jji

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

παιδια ως υποψηφιος αγοραστης του κινητου θα ηθελα να σας ρωτησω για τον αποθηκευτικο χωρο στο μοντελο τον 16gb εσας που ειστε ηδη χρηστες!

απ οσο ξερω ο καθαρος χωρος του κινητου ειναι 10, κατι gb αυτο για μενα προσωπικα που θελω να το φορτωσω με 20-30 εφαρμογες , το sygic , ελαχιστες φωτογραφιες 2-3 βιντεο μικρης διαρκειας στο περιπου καθολου μουσικη ποσος χωρος θα μου μεινει κενος πανω κατω?

επειδη γενικα κινητα δεν αλλαζω πολυ συχνα θα ηθελα να ξερω αν θα με καλυψει στο μελλον και αν τυχον τα mb των εφαρμογων θα αυξανοντε με τον καιρο!

Αν ειναι φιλε μου λιγο-πολυ αυτα μονο που θα εχεις στο κινητο, θα σε καλυψει το 16αρι!

Το sygic (μονο με χαρτη Ελλαδος) θελει 500-600 mb, οι εφαρμογες που θελεις ουτε 1 gb, αν δεν εχεις πολλα βιντεο και φωτο θα εχεις πανω-κατω 6 gb ελευθερα.

Ο μεγαλος ογκος ειναι οι φωτο και κυριως τα βιντεο. Αν σου αρεσει που και που να βγαζεις κανενα βιντεακι, θα το γεμισεις για πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη δεν καταλαβα πως τα βαζουμε...Παιρνουμε τον φακελο η το zip και που το εγκαθιστουμε;Λιγο ποιο αναλυτικα γινετε να δωσεις οδηγιες;

 

Το ξεζιπαρεις, και βάζεις το φάκελο icon widget G2 στης photo και πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις........

 

http://s27.postimg.org/wzatxg9ab/image.png

upload pictures online

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξεζιπαρεις, και βάζεις το φάκελο icon widget G2 στης photo και πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις........

 

http://s27.postimg.org/wzatxg9ab/image.png

upload pictures online

Ενταξει σε ευχαριστω.Υπαρχουν και αλλα τετοια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα δυστυχώς έπεσε ένα 20 κιλο βάρος στο γυμναστηριο πάνω στο λευκο 32 αρι LG G2 μου. Αξίζει η επισκευή ?Πόσο περίπου κοστίζει?Η οθόνη έχει μαυρίσει δε λειτουργεί το touch screen αλλά το κινητό λειτουργεί( το κατάλαβα γιατι όταν με καλούν χτυπάει) . Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα δυστυχώς έπεσε ένα 20 κιλο βάρος στο γυμναστηριο πάνω στο λευκο 32 αρι LG G2 μου. Αξίζει η επισκευή ?Πόσο περίπου κοστίζει?Η οθόνη έχει μαυρίσει δε λειτουργεί το touch screen αλλά το κινητό λειτουργεί( το κατάλαβα γιατι όταν με καλούν χτυπάει) . Ευχαριστώ!

 

Κρίμα, η επίσημη τιμή για το 16αρι είναι 349 ευρώ, ανεπίσημα είναι πιο κάτω, ρωτά στην procordia και αποφάσισε.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα δυστυχώς έπεσε ένα 20 κιλο βάρος στο γυμναστηριο πάνω στο λευκο 32 αρι LG G2 μου. Αξίζει η επισκευή ?Πόσο περίπου κοστίζει?Η οθόνη έχει μαυρίσει δε λειτουργεί το touch screen αλλά το κινητό λειτουργεί( το κατάλαβα γιατι όταν με καλούν χτυπάει) . Ευχαριστώ!

Wtf!!!! Γιατι ρε φιλε ετσι? Παντα απορω πως γινεται και συμβαινουν κατι τετοια! Κριμα

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες :lol:. .Anyway τους έστειλα email στη procordia , αναμένω απάντηση. Αν κάποιος έχει κάποιο γνωστό τεχνικό που αναλαμβάνει τέτοιου είδους ζημιές είναι ευπρόσδεκτος να μου στείλει pm!
Link to comment
Share on other sites

Wtf!!!! Γιατι ρε φιλε ετσι? Παντα απορω πως γινεται και συμβαινουν κατι τετοια! Κριμα

 

Γιατί απλά δεν έχει καμιά δουλειά σε επικίνδυνα μέρη η συσκευή, και αν είναι απαραίτητο, την εξασφαλιζουμε...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

260 το 16αρι !! 100 € περίπου θα μου κοστίσει η επισκευή... :(

 

Πάρε καινούργιο καλύτερα (αν φυσικά το επιτρέπει η τσέπη σου :) )

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

260 το 16αρι !! 100 € περίπου θα μου κοστίσει η επισκευή... :(

 

100€ για επισκευή, πούλα το για ανταλλακτικά 100€, βάλε και άλλα 60€, και πάρε καινούργιο.......λέω εγώ τώρα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αξίζει η επισκευή.140€ μου ζήτσαν απο την procordia. Το σκέφτομαι μήπως να πάρω ανταλλακτικά από ebay και γίνει αλλιώς η δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχω σε απόσταση 15 εκατοστών και χρησιμοποιώ την εφαρμογή της φωνητικής εγγραφής η φωνή μου γράφεται και ακούγεται κανονικά στο playback. Αν το έχω όμως σε απόσταση πάνω από 5 εκατοστά κατά τη διάρκεια κλήσης τότε ο συνομιλητής δεν μπορεί να ξεχωρίσει τι του λέω. Μιλάω για τα lg quadbeat 2 κι είναι μεταχειρισμένα. Εσένα σε ακούνε κανονικά με τη χρήση του handsfree ;

 

Πρέπει να είναι θέμα των handsfree τελικά Δοκίμασα τα samsung hss-300 του samsung s4 και παίζουν κι ακούγομαι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα εχω παρατηρησει και εγω. Πιο πολυ πιστευω οτι ειναι θεμα calibration και οχι οθονης. Η δικια μου ειναι κατι ενδιαμεσο πιο θερμη απο τα Mediamarkt που ειχα τσεκαρει..

Οποιος εχει νεοτερα ας μας ενημερωσει... (κακο δεν ειναι απολυτα η θερμη οθονη υποψιν, γιατι η οθονη του g2 θεωρειται off στα χρωματα μιας και ειναι πολυ ψυχρη...)

Link to comment
Share on other sites

Δικά μου είναι κατέβασε τα icon widget G2 είναι για την επιφάνεια. Πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις, σου βγάζει το πινελάκι, μετά στο +μετά ο.κ. και το παίρνεις από το φάκελο που τα έχεις βάλει. ;)

 

είναι όλα διαφανή..!!!

http://s28.postimg.org/3zgftmmkd/Picture0001.png

upload image free

 

Καλημερα εγω που δεν ειμαι root μπορω να τα αλλαξω τα icons ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...