Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντιση.Ναι για το 16αρι κοιτάω.Το IMEI το γράφει στην συσκευασία πριν το ανοίξω;Κι το είδα.Πως θα καταλάβω πως είναι απο ευρωπαική χώρα;Το S/N κι αυτό υπάρχει στη συσκευασία πριν το ανοίξω; Θα πρέπει να ξεκινάει ο κωδικός του S/N με 401 ή 402;

 

Oταν θα παρεις τηλεφωνο ρωτησε αν ειναι απο ευρωπαικη χωρα για να σε καλυπτει η εγγυηση.Το serial ναι ετσι πρεπει να ξεκιναει.Στο κουτι απεξω τα γραφουν ολα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ανταλλαξα σημερα λιγο κινητο με ενα φιλο να δει αν ακουγεται καπως το ακουστικο, μου ειπε οτι αν δε του ελεγα δε θα καταλαβαινε τιποτα και πως δεν του φανηκε να ακουγεται και απλα μου ειπε οτι στο τερμα η ενταση ακουγεται πολυ δυνατα ο αλλος. εν τω μεταξυ το δικο του το s3, ο ηχος απο το ακουστικο πολυ βουβος. καταληγω στο οτι ειναι ιδεα μου :p

 

Θελει λιγο χρονο και αρκετες κλησεις για να καταλαβεις οτι ειναι τρελα ενοχλητικο- εγω ειχα το τριξιμο στη τερμα ενταση και μουντο ηχο οχι καθαρο απο τον συνομιλητη το εδωσα για service οπου παραδεχτηκαν το προβλημα και μου καναν αλλαγη ακουστικου. Πηρα το κινητο και διαπιστωσα οτι το τριξιμο εφυγε οχι τελειως(σπανια το κανει) αλλα η ποιοτητα ηχου το ιδιο χαλια. Κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλακιστηκε πολυ η lg στο ακουστικο ειτε εναι προβλημα ορισμενων ειτε οχι. Τετοιο χαλι ουτε σε κινητο του '2000. Μου αρεσει πολυ το lg g pro 2 και το ειχα κατα νου για αγορα αλλα πραγματικα φοβαμαι μην εχει παρομοιο προβλημα γιατι ειναι προβλημα. Με τα samsung δεν χρειαζοταν καν να ακουμπησω το κινητο στο αυτι και ακουγα πεντακαθαρα. Οσοι ειστε ικανοποιημενοι με το ακουστικο σας σε συγκριση με αλλα κινητα καλως δεν αντιλεγω γνωμη σας. Εγω δοκιμασα σε κληση και αλλα 2 g2 και εισεπραξα το ιδιο οπως το ιδιο μου ειπαν και οι κατοχοι τους. Το εδωσα και για service αλλα μισο το αποτελεσμα. Τα εχω παρει άσχημα γιατι ρε ****το κατα τα αλλα ειναι καλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Η kitkat ποτε θα ειναι διαθεσιμη για το κινητο; Και πως θα γινει η αναβαθμιση; Μεσω OTA; Το κινητο αγορασμενο απο kaizer, οποτε ειναι παραεισαγωγης λογικα.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις μέχρι τέλος του μήνα. Η LG προς το παρόν την έχει δώσει μόνο για branded συσκευές της Vodafone. Ήδη έπρεπε να την έχει κυκλοφορήσει και για τις Ευρωπαϊκές unbranded συσκευές δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένει, αλλά LG είναι αυτή μην το ξεχνάμε έχει παράδοση στις αναβαθμίσεις. Μπορεί να την τρενάρει λίγο ακόμα μέχρι δλδ να πάρει kitkat και το Galaxy S2:lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως θα γινει η αναβαθμιση οταν θα ερθει με το καλο; Χρειαζεται πιο πριν να εχουμε κρατησει backup;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελαίνεστε για την 4.4 την εχω 9 μερες τωρα, ελεγα και εγω ποτε θα ερθει. Ε και? καμια διαφορα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Καμία διαφορά σε αυτόματη φωτεινότητα, ταχύτητα κλείστρου, διαθέσιμη RAM και μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα... Προσωπικά ερχόμενος απο το optimus g με έχει ενοχλήσει πολυ το lag του κινητου. Το Ε975 με σαφώς κατώτερο hardware και πετάει, επίσης θέματα με το gps, με το ηχείο τι να πεις...

Πραγματικά δεν είχα φανταστεί τέτοια αστεία θέματα σε κινητο του 2013 αλλά η LG βγάζει μόνη της τα μάτια της, τα ίδια και χειρότερα με το nexus 5 και όσο για την τιμή πια το S4 σχεδόν τα ίδια λεφτά έχει... Οι κορεάτες αντι να αφήσουν κατι απλό και λειτουργικό βάζουν συνέχεια εξωτικές λειτουργίες και χαλάνε τα βασικά. Πάντως αν αξίζει για κάτι να λατρέχεις αυτη την συσκευή είναι η οθόνη του!

Όσο για το κιτκατ ελπίζω να το καθυστερεί για να λύσει πρώτα τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν στις πρώτες αναβαθμισεις...

Just my two cents

Edited by stratdevel
Link to comment
Share on other sites

Το lag όντως είναι εμφανές και πιο έντονο σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Οι νέες εκδόσεις συσκευών ποιες είναι?γιατί το έδωσα το 32 και παράγγειλα το 16 λευκό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...με έχει ενοχλήσει πολυ το lag του κινητου...

 

Lag στο G2? Δεν νομίζω να έχει αναφερθεί ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...Να κανω και εγω μια ερωτηση για το κινητο σας ζεστενεται με ανοιχτα τα δεδομενα ;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Το lag όντως είναι εμφανές και πιο έντονο σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Οι νέες εκδόσεις συσκευών ποιες είναι?γιατί το έδωσα το 32 και παράγγειλα το 16 λευκό

 

Από παρτίδες είναι 401 , 402. Δεν ξέρω αν έχει βγει και 403.

:D
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο widget για το ραδιο?? Απορω που δεν το εχει βαλει απο μαμα η lg. Η στο μαρκετ η οπου αλλου υπαρχει τιποτα ?? :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω εγω το πηρα &παλια παρτιδα μαλιστα απο πλαισιο μια βδομαδα τωρα ολα αυτα που ακουγονται εδω για lag &τριξιματα στον ηχο δεν τα ειδα ακομα και ελπιζω να μην τα δω μετα (πιστευω δυσκολο .απο την αρχη φαινετε) τωρα στο gps ενα free που εχω μια χαρα παει .εχω και στην κατοχη μου galaxy note 3 ,s4 &i phone 5&5s

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα...Να κανω και εγω μια ερωτηση για το κινητο σας ζεστενεται με ανοιχτα τα δεδομενα ;;;

 

σε ολουσ και σε ολα τα κινητα αλου πολυ αλλου λιγο

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειναι παρτιδα 312 (απο uae) και μεχρι τωρα κανενα απολυτως προβλημα ουτε με ηχο, gps, μπαταρια η ο,τι εχει αναφερθει μεχρι τωρα.
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το G2 εδώ και μερικές ημέρες (402 παρτίδα), οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, ανταποκρίνεται άνετα σε ότι του πεις να κάνει.

Η μπαταρία είναι πραγματικά φαινόμενο, τριξίματα δεν υπαρχουν απο το σώμα του κινητού, το GPS κλειδώνει σχετικά γρήγορα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε συνθήκες πλοήγησης, η οθόνη είναι πολύ καλή αλλά είναι και σχετικά σκοτεινή, και επίσης δυστυχώς τα λαγκαρίσματα σε κάποια σημεία υπάρχουν και δεν δικαιολογούν την ισχύ του επεξεργαστή αλλά δείχνουν την αδυναμία του Android σαν λειτουργικό ότι δεν είναι προσεγμένο όπως πρέπει. Το Knock On δεν πιάνει πάντα και πρέπει να ξαναπροσπαθήσεις για να δουλέψει αλλά είναι πολύ βολικό και τα κουμπιά στην πλάτη επίσης είναι πολύ βολικά.

 

Αν είχε και microsd θα είμουν πανευτυχής αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή:D

Link to comment
Share on other sites

Το android μια χαρά γραμμένο είναι στην 4.4.2, τα καστομ ui των περισσότερων κατασκευαστών είναι για τ ανάθεμα.

Μόνο και μόνο που μπήκα στη διαδικασία να φλασαρω, σημαίνει ότι το ui της LG δεν μ άφησε ικανοποιημένο σε προσωπικό επίπεδο πάντα..να μου πεις τουλάχιστον φλασαρεις πανεύκολα και χωρίς φόβο όπως γίνεται σε άλλους, αλλά κάτι modακια ήχου και κάμερας θα έπρεπε να είχαν δωθει σαν διορθωτικά update από την LG εδω και καιρό..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το G2 εδώ και μερικές ημέρες (402 παρτίδα), οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, ανταποκρίνεται άνετα σε ότι του πεις να κάνει.

Η μπαταρία είναι πραγματικά φαινόμενο, τριξίματα δεν υπαρχουν απο το σώμα του κινητού, το GPS κλειδώνει σχετικά γρήγορα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε συνθήκες πλοήγησης, η οθόνη είναι πολύ καλή αλλά είναι και σχετικά σκοτεινή, και επίσης δυστυχώς τα λαγκαρίσματα σε κάποια σημεία υπάρχουν και δεν δικαιολογούν την ισχύ του επεξεργαστή αλλά δείχνουν την αδυναμία του Android σαν λειτουργικό ότι δεν είναι προσεγμένο όπως πρέπει. Το Knock On δεν πιάνει πάντα και πρέπει να ξαναπροσπαθήσεις για να δουλέψει αλλά είναι πολύ βολικό και τα κουμπιά στην πλάτη επίσης είναι πολύ βολικά.

 

Αν είχε και microsd θα είμουν πανευτυχής αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή:D

 

Χαίρομαι που κάποιος συμφωνεί μαζί μου σχετικά με τη σκοτεινή οθόνη του g2. Εγώ μιλάω πάντα σε σύγκριση με το nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

κανεις πλάκα έτσι;

 

Προφανώς. Έχει εμφανιστεί στους περισσότερους από εμάς αλλά σε αρκετά μικρό βαθμό (σε σχέση με τον ανταγωνισμό φυσικά και εξαιρουμένου του Ν5)...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι αυτα τα mods για την καμερα? εβγαλα βιντεο σε εσωτερικο χωρο και δεν εκανε καλο auto focus και τα fps 23....πσιλοχαλια...αυτο φτιαχνεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει τσεκάρει κανένας κάποια από αυτές http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FKitKat+4.4.2+Firmwares%2FKDZ%60s%2F ? Είναι Kit Kat, αλλά λειτουργούν ?
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Lag στο G2? Δεν νομίζω να έχει αναφερθεί ξανά...

 

Με την 4.2.2 έχει lag το κινητό όσο και αν προσπαθούμε να το κρύψουμε. Έχω IOS συσκευές και ξέρω τι θα πει lag. Με την 4.4.2 πιστεύω θα βελτιώθηκε αρκετά.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...