Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα με βγαλετε απο μεγαλο κόπο αν κάποιος έχει καταλήξει στο καλυτερο μοντάκι για την κάμερα να μου πει ποιο έβαλε για να μην τα περναω ενα ενα.

Θα ακολουθήσουν στο νήμα φωτογραφιες συγκρίσεις μαμά με mod αν σας ενδιαφέρει να το κάνω. Ευχαριστω

 

Φίλε μου εχω δοκιμάσει ολα αλλά πάντα καταλήγω 1,2 test version είναι η καλύτερη από τα υπόλοιπα για μένα! !!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας ευχαριστώ θερμά με βοηθησατε πολύ και οι 2.

Αν οποιαδήποτε στιγμη του κάνω hard reset χάνεται και το root η πρεπει πρωτα να κάνω unroot?

Φιλε μου εσύ που λες ότι το GPS σου χάνει το σήμα αν θες ενημέρωσε μας τι έγινε με την lg, εμένα μου το έκανε 2-3 φορες την παραμονή αλλά απο τοτε τίποτα δουλεύει μια χαρά.

Όσο για το σήμα που που πέφτει στη μια μπάρα, είναι ενμερει λογικό γιατί είσαι 4g. Αν το κανεις 2g θα εισαιμονιμως τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Και με 2g κάνει σκαμπανεβάσματα το σήμα το έχω παρατηρήσει.. Παρόλα αυτα δεν το χάνει το σήμα, δηλαδή δεν έχω χασει κλήσεις ποτέ.

Αν κανεις root Γιώργο δεν χάνεται μετα απο factory reset απλα θα πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση το supersu

 

@aris_volos πως το βλέπεις θα τη κρατήσεις τη συσκευή;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και με 2g κάνει σκαμπανεβάσματα το σήμα το έχω παρατηρήσει.. Παρόλα αυτα δεν το χάνει το σήμα, δηλαδή δεν έχω χασει κλήσεις ποτέ.

Αν κανεις root Γιώργο δεν χάνεται μετα απο factory reset απλα θα πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση το supersu

 

@aris_volos πως το βλέπεις θα τη κρατήσεις τη συσκευή;

 

Φίλε μου ή συσκευή είναι πραγματικά πολύ αξιόλογη, θέλω μια συσκευή που να δουλεύει απρόβληματιστα σε όλα... Το gps με προβληματιζει ιδιαίτερα γι αυτό αύριο θα μιλήσω με LG έσυ έχεις κανένα πρόβλημα; το έχεις δουλέψει το gps; και αν ναι ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το sygic και προς το παρόν δεν έχω θέμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχετε θεμα με το σημα, φανταζομαι οτι γνωριζετε οτι η κερεα βρησκετε στην κατω δεξια γωνια, ετσι; Η συνεπια ειναι οτι αν πιασουμε χαμηλα και σφιχτα τη συσκευη με το δεξι μας χερι το σημα να πεφτει στη μια γραμμη. Δοκιμαστε το.

 

Επισης οποιος ξερει ας μας απαντησει στην ερωτηση που εχει κανει δυο φορες ενας φιλος για το αν οι ρυθμισεις στο hidden menu παραμενουν ή χανοντε μετα απο hard reset.

 

Κι εγω με Sygic δεν εχω κανενα προβλημα με το GPS.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια η διαδικασία για να περάσω το mod της κάμερας..κατέβασα την v1.2 και είμαι root με ΤWRP recovery..Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που έχουν ασιατικές rom ποιες εφαρμογές από το play store μπορούν να χρησιμοποιούν για να πιάνουν 4g?Κάποιος που τις χρησιμοποιεί, είναι αξιόπιστες ή είναι καλύτερο να περαστεί κάποια ευρωπαική rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια η διαδικασία για να περάσω το mod της κάμερας..κατέβασα την v1.2 και είμαι root με ΤWRP recovery..Ευχαριστώ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47982104

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το S4 χρησιμοποιώ το CameraMX είναι πολύ καλή εφαρμογή και σε πολλές περιπτώσεις τραβάει πολύ καλύτερες φωτογραφίες από την μαμά κάμερα του g2.Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει είναι free στο Play Store.;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Sygic & IGO παίζουν μια χαρά απο GPS

 

Χρησιμοποιώ copilot, navigon και εκεί που δουλεύει άψογα λοκαροντας σε δευτερόλεπτα Χάνει το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα... Θα δοκιμάσω και αυτά που λέτε....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ copilot, navigon και εκεί που δουλεύει άψογα λοκαροντας σε δευτερόλεπτα Χάνει το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα... Θα δοκιμάσω και αυτά που λέτε....

 

Εμενα μου εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα 3-4 φορες με sygic αλλα και με το gps test. Εχανε το σημα και επανερχοταν μετα απο μερικα δευτερολεπτα. Απο την παραμονη πρωτοχρονιας το δουλευω συνεχεια και δεν εχει κανει το παραμικρο.

Καποιος εδω μεσα ειχε αναφερει οτι εχει θεμα η κεραια (δεν παταει καλα) αλλα δεν θελω να το πιστευω αυτο.

Παιδια συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει λιγο, με τις version το καταλαβα αλλα ποιανου χρησιμοποιειτε? του Xdabbeb's η του Jishnu's ?

Ευχαριστω

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα 3-4 φορες με sygic αλλα και με το gps test. Εχανε το σημα και επανερχοταν μετα απο μερικα δευτερολεπτα. Απο την παραμονη πρωτοχρονιας το δουλευω συνεχεια και δεν εχει κανει το παραμικρο.

Καποιος εδω μεσα ειχε αναφερει οτι εχει θεμα η κεραια (δεν παταει καλα) αλλα δεν θελω να το πιστευω αυτο.

Παιδια συγγνωμη αλλα εχω μπερδευτει λιγο, με τις version το καταλαβα αλλα ποιανου χρησιμοποιειτε? του Xdabbeb's η του Jishnu's ?

Ευχαριστω

 

Φίλε μου ο Jishnu's ακόμα δεν έχει κάνει κανένα update από παλιά ακόμα!!!όταν θα βγάλει σίγουρα θα δοκιμάσω! !αλλά προς το παρόν βάλε του xdabbeb. την 1,2 test version !!πριν περάσεις το μοντακι κατεβασε αυτο. d-h.st/DR7 και περνά το θα πάρει ένα backup της μαμα κάμερας και μετα περνά το μοντακι της κάμερας! !!κατεβασε και αυτο σε περιπτώσει που χρειαστείς να επαναφερεις την μαμα καμερα d-h.st/DR7 !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο Jishnu's ακόμα δεν έχει κάνει κανένα update από παλιά ακόμα!!!όταν θα βγάλει σίγουρα θα δοκιμάσω! !αλλά προς το παρόν βάλε του xdabbeb. την 1,2 test version !!πριν περάσεις το μοντακι κατεβασε αυτο. d-h.st/DR7 και περνά το θα πάρει ένα backup της μαμα κάμερας και μετα περνά το μοντακι της κάμερας! !!κατεβασε και αυτο σε περιπτώσει που χρειαστείς να επαναφερεις την μαμα καμερα d-h.st/DR7 !!!

 

Προσωπικά όποτε προσπαθησα να περασω ενα απο τα mod του xdabbeb ποτε δεν μου δουλεψε σωστα... ετσι το παρατησα... απλά δεν με θελει...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με LG θα με ενημερώσουν για αντικατασταση...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τον φορτιστή.

Τον βγάζετε καθολου απο την πριζα? Εγω τον αφηνω επανω. Παιζει να χαλασει?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τον φορτιστή.

Τον βγάζετε καθολου απο την πριζα? Εγω τον αφηνω επανω. Παιζει να χαλασει?

Κι εγω τον αφηνω παντα στην πριζα. Δε νομιζω να χαλαει ετσι. Το μονο κακο του να αφηνεις φορτιστες συνδεδεμενους στο κυκλωμα ειναι οτι καταναλωνουν ενα ελαχιστο ρευμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Απλα μην επηρεαστεί ελεγα και δεν φορτίζει τοσο γρήγορα αργότερα, με τον καιρό
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω απο expancys...θελετε να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω οσο αναφορα την εγγυηση και την αποδειξη αγορας που σου στελνουν -αν σου στελνουν- με αυτη την αποδειξη ειμαι καλυμμενος απο την lg Hellas.Απο οτι ξερω τα κινητα ειναι ευρωπαικα στο expancys.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μέρες που έχω στην κατοχή μου το τηλ θα κάνω μια σύγκριση με το 5αρι μήλο που είχα....

+ μεγαλύτερη οθόνη

+πολύ ωραία χρώματα

+μπαταρία καταπληκτική

Μικρόφωνο & ακουστικό στα ίδια επίπεδα...

+wifi που καλό

Όσον αφορά το σήμα δεν έχω χάσει καμιά κλήση αλλά κάνει κάτι κουλά σκαμπανεβασματα εκεί που έχει 4 γραμμές πέφτει απότομα στην μια για 4,5 δευτερόλεπτα...

Κατασκευή μέτρια πλαστικό, αλλά ψιλό αδιάφορο για μένα γιατί πάντα βάζω θήκες....

+κάμερα πολύ καλή με φοβερή ευκρίνεια αν και λίγο αργη, βίντεο μέτριο...

-gps πονεμένη ιστορία εκεί που δουλεύει χάνει ξαφνικά το σήμα απαράδεκτο για μένα δεν ξέρω αν έχω προβληματική συσκευή ή φταίει το software, αύριο θα μιλήσω με LG...

+για ανδροιδ είναι αρκετά smooth...

Φιλε μου επειδη εχω το ιδιο προβλημα με το gps μας λες τι σου απαντησε η lg

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω απο expancys...θελετε να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω οσο αναφορα την εγγυηση και την αποδειξη αγορας που σου στελνουν -αν σου στελνουν- με αυτη την αποδειξη ειμαι καλυμμενος απο την lg Hellas.Απο οτι ξερω τα κινητα ειναι ευρωπαικα στο expancys.

 

Αν ειναι το 32αρι δεν το υποστιριζει η LG Hellas νομιζω...

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το S4 χρησιμοποιώ το CameraMX είναι πολύ καλή εφαρμογή και σε πολλές περιπτώσεις τραβάει πολύ καλύτερες φωτογραφίες από την μαμά κάμερα του g2.Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει είναι free στο Play Store.;-)

 

θα το δοκιμασω και θα σου πω εντυπωσεις!

@aris_volos στο ειπαν τηλεφωνικα για αντικατασταση η το αφησες να το δουν? εμενα δεν μου το ξανακανε απο τοτε αλλα με τρωει να σου πω την αληθεια...δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η απλα εφαγε ενα κολλημα το software.

Κανεις αλλος με παρομοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω και θα σου πω εντυπωσεις!

@aris_volos στο ειπαν τηλεφωνικα για αντικατασταση η το αφησες να το δουν? εμενα δεν μου το ξανακανε απο τοτε αλλα με τρωει να σου πω την αληθεια...δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η απλα εφαγε ενα κολλημα το software.

Κανεις αλλος με παρομοιο θεμα?

 

Μίλησα τηλεφωνικά με LG και άυριο μου είπαν θα επικοινωνησει μαζί μου η procordia με σκοπό την αντικατασταση της συσκευής μου.... Ειδωμεν...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

@kostasrodos δοκιμασα το mx (το ειχα παλια στο optimus 2x αλλα δεν δουλευε καλα) και μπορω να πω οτι απο 2 φωτο που εβγαλα εχει διαφορα υπερ του mx. (βεβαια να τονισω οτι εχω βαλει quality 100%)

Στο ενα αρχειο βγηκε 2.76mb και του mx 3.85.

Θα παω τωρα να βγαλω φωτο και θα τις τσεκαρω, μετα θα τις βαλω αν αξιζει τον κοπο στο νημα φωτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...