Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου δεν θελει και πολλές εξηγήσεις το μοντακι ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 αν εχεις ροοτ και custom recovery απλα φλασσαρεις το ζιπακι και εισαι ετοιμος!!:Dεγω το εχω περασμενω και ειναι καλύτερο απο στοκ!!!

Εχεις δοκιμασει φιλε μου καποιο καινουργιο modακι; Εγω εχω ακομη την εκδοση 1.1.1 και θελω να δοκιμασω καποιο πιο νεο αλλα δεν ξερω ποιο δουλευει καλα! Εχει δοκιμασει καποιος την 1.3.1;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον σημερα στην δουλεια τραβηξα ενα απλο βιντεο ταυτοχρονα με το g2 το δικο μου και το s4 mini ενος συναδελφου, ηταν μερα αλλα χωρις φωτα για να μην υπαρχει επαρκες φωτισμος, και εκανα επιτηδες γρηγορες κινησεις. Το αποτελεσμα κατα την γνωμη μου και θελω και την δικη σας, ειναι πως το g2 εχει μεν καθαροτερη και ποιο φωτεινη εικονα απο το αλλο, αλλα στο κουνημα δεξια αριστερα τις καμερας θαμπωνει πολυ και το γ@μ@ει το βιντεο, ενω στο αλλο που ειναι ενα αρκετα κατωτερο κινητο το βιντεο ειναι πολυ ποιο ομαλο. Φανταστειτε εξω στον ηλιο!!!! τα εχω δει ταυτοχρονα στον υπολογιστη μιση μιση οθονη με διαφορετικους players και τα εχω παρει παλυ στο κρανιο. Και τα δυο είναι 1920χ1080. Θελω την γνωμη σας και μηπως γινεται να διορθωθει αυτο, γιατι ειναι κριμα ενα τετοιο φοβερο τηλ να το χαλαει τοσο εκει!!! Ευχαριστω και περιμενω. Για το s4 mini είναι εδω:http://www.youtube.com/watch?v=ydI6ZeoxApI και για το g2 εδω:http://www.youtube.com/watch?v=wVO7ixsl7hk
.

Οντος φιλε μου το g2 πολυ θολουρα δεν ξερω τι να πω,εγω δεν το εχω το τηλ αλλα θελω να το παρω και με βαζεις σε σκεψεις:confused: τελικα ολα τα τηλ εχουν τα +&-

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε branded T mobile μπορούμε να αφαιρέσουμε τις pre install t mobile εφαρμογές ; χωρίς να χρειαστεί root ;

επίσης το boot animation αλλάζει ;

 

Ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε branded T mobile μπορούμε να αφαιρέσουμε τις pre install t mobile εφαρμογές ; χωρίς να χρειαστεί root ;

επίσης το boot animation αλλάζει ;

 

Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις τις περισσότερες από αυτές, δες αν χρειάζεσαι ή όχι το φάκελο του navigon. To bootanimation από ότι ξέρω δεν αλλάζει.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

.

Οντος φιλε μου το g2 πολυ θολουρα δεν ξερω τι να πω,εγω δεν το εχω το τηλ αλλα θελω να το παρω και με βαζεις σε σκεψεις:confused: τελικα ολα τα τηλ εχουν τα +&-

 

Λογικό δεν ειναι?Και βίντεο κάμερα να πάρεις,αν την χρησιμοποιείς με αυτο τον τρόπο θα θολώσει.Το κινητο φταίει?Και τα 2 βίντεο ειναι χάλια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν ειναι?Και βίντεο κάμερα να πάρεις,αν την χρησιμοποιείς με αυτο τον τρόπο θα θολώσει.Το κινητο φταίει?Και τα 2 βίντεο ειναι χάλια.

 

Και τα 2 ειναι χαλια δεν το συζηταμε αυτο αλλα του lg ειναι χειροτερο απο το ς3

Link to comment
Share on other sites

Αν...έτρεχες ακόμα περισσότερο το χέρι σου θα έβγαινε ακόμα χειρότερο!! Στα 30 δεν έχει κάποιο πρόβλημα,στο δικό μου τουλάχιστον, στα 60 θέλει απλά πιο σταθερό χέρι και λιγότερο ...τρέξιμο για να προλάβει να εστιάσει.

και κανονικα να το τραβαγα όπως εχω δοκιμασει το αποτέλεσμα είναι το ιδιο, τουλάχιστον σε χαμηλο φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

.

Οντος φιλε μου το g2 πολυ θολουρα δεν ξερω τι να πω,εγω δεν το εχω το τηλ αλλα θελω να το παρω και με βαζεις σε σκεψεις:confused: τελικα ολα τα τηλ εχουν τα +&-

 

ασε ασε φιλε μου το μοναδικο θεμα που μου τη δινει σε αυτό το τηλ. πριν το παρω και εγω σε μια καφετερια το ειχε ενας φιλος και εγω ειχα το s4 mini και προσεξα από τοτε την θολουρα στο κουνημα η σε βιντεο η σε φωτογραφια με εβαλε σε σκεψεις αλλα παρολα αυτά το πηρα,πιθανολογωντας πως δεν είναι τιποτα και θα φτιαχνει με καμια ρυθμιση αλλα!!!!!!!!!!. γι αυτό το εκανα αυτό μηπως ξερει καποιος κατι εκτος από root κλπ με πιθανες βελτιωσεις που δεν πιστευω πως θα εχει. Ενταξει ξερω δεν είναι βιντεοκαμερα αλλα όταν εχεις ένα τηλ που τραβαει ένα βιντεο αρκετα καλο HD και μετα περνεις το g2 που υποτίθεται εχει οπτικο σταθεροποιητή, βιντεο μεχρι 60 fps, καμερα 13 mp, δινεις και καποια αρκετα λεφτα και το βιντεο είναι χειροτερο? τι να πεις μετα!!!!!

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το G2 t-mobile και έχω φλασάρει την Open Europe Οι διαφορές σε T-moblie rom -Open Europe και Greek rom ξέρει κάποιος ποιές είναι?Yπάρχουν κάποιες εφαρμογές παραπάνω στην μία ή στην άλλη rom ? Γιατί η T-mobile είναι 2,1g και η Greek 1.9g ?

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το G2 t-mobile και έχω φλασάρει την Open Europe Οι διαφορές σε T-moblie rom -Open Europe και Greek rom ξέρει κάποιος ποιές είναι?Yπάρχουν κάποιες εφαρμογές παραπάνω στην μία ή στην άλλη rom ? Γιατί η T-mobile είναι 2,1g και η Greek 1.9g ?

 

Να σε ρωτήσω, ΟΤΑ έχεις με το flash open europe ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, ΟΤΑ έχεις με το flash open europe ;

 

Οχι,για αυτό ρωτάω.Εβγαλα την T-mobile και έβαλα την Open-Europe γιατί θεωρούσα οτι θα πάρω με ota πιο γρήγορα τα όποια update firmware βγούν .Βλέπω όμως οτι η Greek-Rom και η T-mobile έχουν ήδη αναβαθμιστεί.

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα στην δουλεια τραβηξα ενα απλο βιντεο ταυτοχρονα με το g2 το δικο μου και το s4 mini ενος συναδελφου, ηταν μερα αλλα χωρις φωτα για να μην υπαρχει επαρκες φωτισμος, και εκανα επιτηδες γρηγορες κινησεις. Το αποτελεσμα κατα την γνωμη μου και θελω και την δικη σας, ειναι πως το g2 εχει μεν καθαροτερη και ποιο φωτεινη εικονα απο το αλλο, αλλα στο κουνημα δεξια αριστερα τις καμερας θαμπωνει πολυ και το γ@μ@ει το βιντεο, ενω στο αλλο που ειναι ενα αρκετα κατωτερο κινητο το βιντεο ειναι πολυ ποιο ομαλο. Φανταστειτε εξω στον ηλιο!!!! τα εχω δει ταυτοχρονα στον υπολογιστη μιση μιση οθονη με διαφορετικους players και τα εχω παρει παλυ στο κρανιο. Και τα δυο είναι 1920χ1080. Θελω την γνωμη σας και μηπως γινεται να διορθωθει αυτο, γιατι ειναι κριμα ενα τετοιο φοβερο τηλ να το χαλαει τοσο εκει!!! Ευχαριστω και περιμενω. Για το s4 mini είναι εδω:http://www.youtube.com/watch?v=ydI6ZeoxApI και για το g2 εδω:http://www.youtube.com/watch?v=wVO7ixsl7hk

παιδια ηθελα να πω και κατι άλλο που το ειδα τωρα. παω στο βιντεο στον υπολογιστη παταω ιδιότητες παω λεπτομεριες και εκει λεει πως τα καρε είναι 15/λευτερολεπτο, γιατι τι παιζει? εγω το ειχα στα 30.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε πριν λίγες ώρες επίσημο update ΚιτΚατ για το Κορεάτικο F320K. Ακόμα και αν αργήσει η επίσημη κυκλοφορία στην Ευρώπη, στις επόμενες ημέρες θα δούμε custom roms ΚιτΚατ για το 802.

 

1. Έχω δοκιμάσει στο Σ4 ΚιτΚατ και είναι όντως πιο ελαφρύ. Φαντάζομαι πόσο καλύτερο θα είναι στο 802!

2. Περιμένω το 4.4 για να χρησιμοποιήσω κάποια ΒΤ4 αξεσουάρ. Ακόμα και με CM/AOSP δουλεύουν.

3. Υπάρχει sto 4.2 ήδη Mod της LG (μεταφορά από κάποιο beta) με το οποίο κρύβεις τα navigation buttons στο επίπεδο του λειτουργικού. Η Κορεάτικη έκδοση toy KitKat που κυκλοφόρησε το έχει στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το 3 μ άρεσε πολύ :)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το βράδυ θα την έχω βάλει....

 

Σε ευχαριστουμε που μας φτιαχνεις την διαθεση.Να σαι καλα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ αν δεν είχα την μπετα θα είχα βάλει την ΟΤΑ.Αλλα,τωρα πρέπει να βάλω παλι την δική του με το προγραμμα τις LG και μετα ΟΤΑ..... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εκλεισα το nexus για πωληση σε ενα παιδι και λεω να παω κι εγω για το g2.

ελπιζω να μην αντιμετωπισω προβλημα με pixels,κιτρινες οθονες και αλλα.

το κακο ειναι οτι δε μπορω να βρω λευκο στο skroutz οποτε κι εβαλα αγγελια ζητησης για λευκο μπας και βρω κατι καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για οθόνη τουλάχιστον δεν ακούστηκε κανένα παράπονο. Μόνο το smoothness θα σου λήψει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει φιλε μου καποιο καινουργιο modακι; Εγω εχω ακομη την εκδοση 1.1.1 και θελω να δοκιμασω καποιο πιο νεο αλλα δεν ξερω ποιο δουλευει καλα! Εχει δοκιμασει καποιος την 1.3.1;

Μολις δοκιμασα την 1.3.1 και ειχα error στην καμερα οποτε εβαλα την 1.1.1 που ειπες οτι σου δουλευει κι ολα καλα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει φιλε μου καποιο καινουργιο modακι; Εγω εχω ακομη την εκδοση 1.1.1 και θελω να δοκιμασω καποιο πιο νεο αλλα δεν ξερω ποιο δουλευει καλα! Εχει δοκιμασει καποιος την 1.3.1;

 

φιλε ναι εχω δοκιμασει ολα και την 1.3.1 την alt γιατι η άλλη 1.3.1 απλη δεν δουλευει !! αλλα βρισκο πιο καλη την Version 1.2.0 Details: - *LG Codebase 10 users read below :D εσυ δοκιμασε τα μονος σου και δες πιο σου ταιριάζει καλυτερα!!:D(παντα κανεις ενα backup την καμερα !!)

Link to comment
Share on other sites

Έλα η ομάδα να μαζεύει διακρίσεις, το Stuff δέν έμεινε ασυγκίνητο http://www.stuff.tv/gadget-awards-2013/gadget-awards-2013-lg-g2-best-smartphone-year/feature
Link to comment
Share on other sites

ασε ασε φιλε μου το μοναδικο θεμα που μου τη δινει σε αυτό το τηλ. πριν το παρω και εγω σε μια καφετερια το ειχε ενας φιλος και εγω ειχα το s4 mini και προσεξα από τοτε την θολουρα στο κουνημα η σε βιντεο η σε φωτογραφια με εβαλε σε σκεψεις αλλα παρολα αυτά το πηρα,πιθανολογωντας πως δεν είναι τιποτα και θα φτιαχνει με καμια ρυθμιση αλλα!!!!!!!!!!. γι αυτό το εκανα αυτό μηπως ξερει καποιος κατι εκτος από root κλπ με πιθανες βελτιωσεις που δεν πιστευω πως θα εχει. Ενταξει ξερω δεν είναι βιντεοκαμερα αλλα όταν εχεις ένα τηλ που τραβαει ένα βιντεο αρκετα καλο HD και μετα περνεις το g2 που υποτίθεται εχει οπτικο σταθεροποιητή, βιντεο μεχρι 60 fps, καμερα 13 mp, δινεις και καποια αρκετα λεφτα και το βιντεο είναι χειροτερο? τι να πεις μετα!!!!!

 

τα βιντεο ηταν όντως πολύ χαλια!!αν πρόσεξες το βιντεο του g2 ηταν αρκετα πιο φωτεινό απο σ4 μινι!!αν χειροκίνητα χαμηλώσεις τον φωτισμό της καμερας θα δεις οτι τα πραγματα θα ειναι πολυ καλυτερα!!!τα χαμηλά fps γίνονται λόγω χαμηλου φωτισμού και ειναι ο λόγος για τα σπασιματα που κανει το ειχα παθει και εγω στην αρχη!!!αλλα με το μοντακι που σου εγραψα τραβαει στα 30 και σε χαμηλό φωτισμό!!!

Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο ηταν όντως πολύ χαλια!!αν πρόσεξες το βιντεο του g2 ηταν αρκετα πιο φωτεινό απο σ4 μινι!!αν χειροκίνητα χαμηλώσεις τον φωτισμό της καμερας θα δεις οτι τα πραγματα θα ειναι πολυ καλυτερα!!!τα χαμηλά fps γίνονται λόγω χαμηλου φωτισμού και ειναι ο λόγος για τα σπασιματα που κανει το ειχα παθει και εγω στην αρχη!!!αλλα με το μοντακι που σου εγραψα τραβαει στα 30 και σε χαμηλό φωτισμό!!!

 

ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες αυτές, αλλα φοβάμαι να το πειραξω (root κλπ) ακομα γιατι δεν ξερω καλα, θα δουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...