Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε μην τσακώνεστε!!!!

 

Ας κάνει ο καθένας οοοτιιι νομίζει.

 

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό.

 

Μπράβο στην LG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις άλλα δεν μ' ενδιαφέρει κιόλας. Εγώ δεν μιλάω με σκεπτικά, μιλάω σύμφωνα με το τι συμβαίνει Νομικά και τι γίνεται στην πράξη και εφόσον δεν γνωρίζεις καλύτερα μα μην δημιουργείς εντυπώσεις. Καλό θα ήταν να είσαι και λίγο πιο ευγενικός και καλοπροαίρετος, δεν σε έθιξε κανείς ενώ εσύ το έκανες παραπάνω και με άλλους συνομιλητές και με μένα. Στο κάτω-κάτω να βοηθήσουμε θέλαμε όποιον αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στην επικοινωνία του με την LG, δεν θέλεις; οκ!!! αφού όμως δεν γνωρίζεις τα πράγματα και δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον μην μας τη λες και από πάνω. Αυτά τα ολίγα.......!!!!!!

Δεν έχω εγώ εμπειρία κι έχεις εσύ???

Οκ...το ακούσαμε κι αυτο...

Όσες συσκευές έχω αλλάξει το τελευταίο χρόνο δε θα αλλάξεις σε 10!Άρα μη μιλάς για εμπειρία σε after sales support...

 

AN διάβασες τα λόγια μου που παρέθεσες κι όλας, λέω ότι εγώ θα το ''έτρεχα'' το θέμα, αλλά δε θα πρότεινα απρόσωπα σε ένα φόρουμ ''φέρτε συσκευές 32GB αβέρτα'' αυθαίρετα μιας και πολλοί θέλουν να έχουν την ηρεμία τους σε θέματα εγγύησης.Το ότι νομικά μπορεί να το τρέξει κάποιος και πιθανότατα να 'βγει κερδισμένος το έχω πει πάρα πολλές μέρες τωρα εδω.

 

Κι σαν Ρομπέν των μελών, μπορείς να μου πεις ποιον άλλον έθιξα εκτός απο εσένα που δε καταλαίνεις τί γράφω σε παρακαλώ???

 

Τί δε κατάλαβες λοιπόν?????

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγώ εμπειρία κι έχεις εσύ???

Οκ...το ακούσαμε κι αυτο...

Όσες συσκευές έχω αλλάξει το τελευταίο χρόνο δε θα αλλάξεις σε 10!Άρα μη μιλάς για εμπειρία σε after sales support...

 

AN διάβασες τα λόγια μου που παρέθεσες κι όλας, λέω ότι εγώ θα το ''έτρεχα'' το θέμα, αλλά δε θα πρότεινα απρόσωπα σε ένα φόρουμ ''φέρτε συσκευές 32GB αβέρτα'' αυθαίρετα μιας και πολλοί θέλουν να έχουν την ηρεμία τους σε θέματα εγγύησης.Το ότι νομικά μπορεί να το τρέξει κάποιος και πιθανότατα να 'βγει κερδισμένος το έχω πει πάρα πολλές μέρες τωρα εδω.

 

Κι σαν Ρομπέν των μελών, μπορείς να μου πεις ποιον άλλον έθιξα εκτός απο εσένα που δε καταλαίνεις τί γράφω σε παρακαλώ???

 

Τί δε κατάλαβες λοιπόν?????

Δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου γιατί προφανώς δεν ξέρεις τι λες και ούτε ξέρεις με ποιον μιλάς και ποια είναι η ιδιότητα του. Άρα, το ότι έχεις αλλάξει 10 συσκευές και παρόμοια τέτοια να τα πεις σε κάποιον άλλον. Αυτά λίγο σεβασμός, στο φόρουμ περισσότερο, δε βλάπτει...!!!!!

 

ΥΓ

Ζητώ συγνώμη από τους mods για το off topic, δε συνεχίζω τη συγκεκριμένη συζήτηση, ευχαριστώ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις άλλα δεν μ' ενδιαφέρει κιόλας. Εγώ δεν μιλάω με σκεπτικά, μιλάω σύμφωνα με το τι συμβαίνει Νομικά και τι γίνεται στην πράξη και εφόσον δεν γνωρίζεις καλύτερα μα μην δημιουργείς εντυπώσεις. Καλό θα ήταν να είσαι και λίγο πιο ευγενικός και καλοπροαίρετος, δεν σε έθιξε κανείς ενώ εσύ το έκανες παραπάνω και με άλλους συνομιλητές και με μένα. Στο κάτω-κάτω να βοηθήσουμε θέλαμε όποιον αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στην επικοινωνία του με την LG, δεν θέλεις; οκ!!! αφού όμως δεν γνωρίζεις τα πράγματα και δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον μην μας τη λες και από πάνω. Αυτά τα ολίγα.......!!!!!!

Ρε αδερφέ, μια χαρά στα λέει ο άλλος. Εσυ εχεις κολλήσει με τα νομικά. Νομικά έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά αυτο δεν ενδιαφέρει τον υποψήφιο αγοραστή. Ο όποιος θέλει να ξέρει αν θα καλυφθεί αν του τύχει ελαττωματική συσκευή. Μη κολας σε μεμονομένες περιπτωσεις οπου εβγαλες ή δεν εβγαλες άκρη με δικηγόρους συνήγορο πολίτη κλπ. Γιατί πίστεψε με παρα πολλοί το έχουν κυνηγήσει και ΔΕΝ έβγαλαν άκρη. Φυσικά άλλοι έβγαλαν.

Σε διαβεβαιω εκ πηρας οτι νομικά δεν πρόκειται ποτε να βγαλεις άκρη. Κάθε μέρα ασχολουμαι με δικηγόρους. Το πρωτο που σου λένε (αν τον γνωρίζεις και δε θέλει να σε εκμεταλλευτεί), είναι οτι το κοστος της οποιαδήποτε δικής, ξεπερνάει τα 1000€. Οποτε και να κερδίσεις, είσαι εκ των προτέρων καμενος απο χερι.

Οποίος γράφει για δικηγόρους για τέτοια ποσά, (παααρα πολοι) , είναι απλα άσχετος. Ουτε φοβάται καμια εταιρία. Απλα πολλές φορες όταν βλέπουν πελάτη να απειλεί με δικές, συνήγορο κλπ, τον εξυπηρετούν απλα για να μη τους πριζουν.. Όχι παντα όμως. 50/50 είναι.

Η εταιρία επισήμως σου λέει: ΔΕΝ σε καλυπτω. Η οθόνη μπορεί να έχει πρόβλημα, έχει πρόβλημα και η μνήμη σου λέει η εταιρία, και δεν εχω ανταλακτικο. Άντε βγάλε άκρη εσυ..

Οποίος κατάλαβε κατάλαβε. Δε θα απαντήσω γι αυτο ξανά για να μη το κάνω flame. Γραφτε οτι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την υπόθεση εγγύηση τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπαν ότι επειδή είναι μοντέλο που δεν το εισάγουν επίσημα δεν έχουν ανταλλακτικά.

Αν αυτό το οποίο έχει χαλάσει είναι ανταλλακτικό ίδιο με αυτό που εισάγουν, γιατί μην ξεχνάμε μόνο η μνήμη αλλάζει το επισκευάσουν εντός εγγύησης.

Αν όμως είναι κάτι το οποίο δεν το έχουν θα πρέπει να σταλεί από εμάς η το κατάστημα το οποίο το αγοράσαμε στην χώρα από την οποία ήρθε για να επισκευαστεί Δεν εισάγουν εκείνοι το ανταλλακτικό.

Εάν το εισήγαγε η ελληνική αντιπροσωπεία δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα από όποια Ευρωπαϊκή χώρα και να το είχαμε αγοράσει.

Και από Vnp είπαν ότι η Procordia μας καλύπτει ίσως γιατί σαν σέρβις και όχι αντιπροσωπεία, που γνωρίζουν ότι έχουν τα ίδια ανταλλακτικά, μας καλύπτουν.

Πράγμα που συμφωνεί και με αυτό πολύ μου είπαν από Lg.

 

Άρα αφουωτα 2 μοντέλα έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά (εκτός απο την μνήμη) είναι ολα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφουωτα 2 μοντέλα έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά (εκτός απο την μνήμη) είναι ολα κομπλέ.

 

Ρε παιδιά 20 ποστ χωρίς ΝΟΗΜΑ.

 

Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ. ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣΣΣΣΣ...........

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

σας εμφανιζει την επιλογη για 4g?

 

Σε comsote εχει κανονικοτατα εχει 4G.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

σας εμφανιζει την επιλογη για 4g?

 

Φίλε και εμένα δεν μου εμφανίζει την επιλογή για 4G.

 

Εβαλα και Sim Cosmote το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 20 ποστ χωρίς ΝΟΗΜΑ.

 

Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ. ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣΣΣΣΣ...........

 

Όντως 21 ποστ χωρίς ΝΟΗΜΑ.

 

ΔΕ ΛΕΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ LG!!...:P

 

Πάντως το ίδιο ίσχυε και για το nexus 4 μέχρι να κυκλοφορήσει Ελλάδα το 16αρι.

Άρα (γιατί πρέπει να τα λέμε αναλυτικά για κάποιους), πηγαίνετε βάσει τον Ευρωπαϊκών νόμων και τους απειλείτε τηλεφωνικα ή προσωπικά μπλα, μπλα μπλα όπως θα έκανα εγώ,

ή

πηγαίνετε ήρεμα και τυπικά με τις συσκευές 16GB που τώρα καλύπτει η αντιπροσωπεία

ή

παίρνετε απο έξω και το στέλνετε πάλι έξω σε περίπτωση προβλήματος.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα δεν μου εμφανίζει την επιλογή για 4G.

 

Εβαλα και Sim Cosmote το ίδιο.

 

εαν πατησεις *#*#4636#*#* εμφανιζει μενου οπου ενεργοποιηται το 4g και μαλιστα ειδα σημερα 76mb.

Δεν μπορει ομως να μην υπαρχει δυνατοτητα επιλογης απο το κεντρικο μενου.Μηπως επειδη το εχω αγορασει απο το vnp και ειναι εισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Build number JDQ39B

Software Version: D80210b-HKG-XX

 

Εαν έχει την καλοσύνη κάποιος που έχει 4G να μου πεί τι φοράει

 

JDQ39B

D80210a-EUR-XX

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο,θα επανέλθω με νέες φώτο :3 Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εαν πατησεις *#*#4636#*#* εμφανιζει μενου οπου ενεργοποιηται το 4g και μαλιστα ειδα σημερα 76mb.

Δεν μπορει ομως να μην υπαρχει δυνατοτητα επιλογης απο το κεντρικο μενου.Μηπως επειδη το εχω αγορασει απο το vnp και ειναι εισαγωγης?

 

Επειδή είναι εισαγωγής η Rom που φοράμε δεν υποστηρίζει τα 4G.

 

Τα παιδιά φοράνε EUR ενώ εμείς HKG.

 

ή φλασάρουμε EUR firmware ή περιμενουμε για κάνα update

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι εισαγωγής η Rom που φοράμε δεν υποστηρίζει τα 4G.

 

Τα παιδιά φοράνε EUR ενώ εμείς HKG.

 

ή φλασάρουμε EUR firmware ή περιμενουμε για κάνα update

 

μεχρι τοτε κατεβαστε απο το market το 4g switch και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο. Γιατί η κοινότητα για το LG G2 είναι ακόμα προς κυκλοφορία? Κάντε επίσημο το post μαζί με άλλες ενότητες όπως φωτογραφίες, διαθεσιμότητα, κτλπ κτλπ....
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G2 από χθες βράδυ, όλα καλά κι όλα ωραία, μέχρι που πριν λίγο πήγα να κατεβάσω το facebook messenger και έκτοτε έχει φάει τρελό κόλλημα.

 

Προτού κατέβει η εφαρμογή έβγαλε μήνυμα στην οθόνη ότι η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει και δε λέει να ξεκολλήσει. Τι επανεκιννήσεις κλπ, τίποτα!

 

Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G2 από χθες βράδυ, όλα καλά κι όλα ωραία, μέχρι που πριν λίγο πήγα να κατεβάσω το facebook messenger και έκτοτε έχει φάει τρελό κόλλημα.

 

Προτού κατέβει η εφαρμογή έβγαλε μήνυμα στην οθόνη ότι η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει και δε λέει να ξεκολλήσει. Τι επανεκιννήσεις κλπ, τίποτα!

 

Τι κάνω?

 

αν με την επανεκκίνηση δεν στρώσει κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων από το μενού της συσκευής. λογικά θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

 

Κάποιο bug θα έχουν οι αλγόριθμοι του Σκρουτζ γιατί στην παρακάτω αναζήτηση δεν βγαίνει.

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html?keyphrase=LG+g2

 

Παρότι το σάιτ είναι sto skroytz kai to 16gb φαίνεται.

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

αν με την επανεκκίνηση δεν στρώσει κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων από το μενού της συσκευής. λογικά θα στρώσει

 

Με πολλές επανεκκινήσεις δεν έστρωσε. Δεν μπορούσα ούτε στο μενού να μπω. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες μπήκα στο μενού και έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και έστρωσε.

 

Το πακέτο βέβαια είναι άντε να σετάρεις πάλι εφαρμογές, ρυθμισούλες κλπ.

 

Τόσα χρόνια δε μου έφαγε καμία συσκευή ποτέ κόλλημα, τώρα βρήκε?? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug θα έχουν οι αλγόριθμοι του Σκρουτζ γιατί στην παρακάτω αναζήτηση δεν βγαίνει.

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html?keyphrase=LG+g2

 

Παρότι το σάιτ είναι sto skroytz kai to 16gb φαίνεται.

 

:confused:

bestprice.gr/item/2153729026/lg-g2-32gb/?fromq=LG+G2+32GB

Μπορεις να το κοιτας απο εδω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν εσύ τα γνωρίζεις τα πράγματα και όχι εμείς, εξήγησέ μας που το στηρίζεις αυτό που λές.Σε Ευρωπαϊκή νομοθεσία, που ναι, υπαρχει μεγάλη περίπτωση να δικαιωθείς ή γνωρίζεις καταστάσεις και πράγματα μέσα απο την LG και σε ενημέρωσαν;;;

Η πληροφορία σε όποιο κατάστημα φέρνει τη συσκευή είναι ότι το 32αρι ΔΕ καλύπτεται απο εγγύηση απο τη στιγμή που δε το έχει εισάγει η LG Hellas.

Δε συζητάμε εδω αν είναι σωστό/λάθος/παράνομο ή όχι. Σημειώνουμε αυτό που λέει η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία.Και εκεί πρέπει να ρωτάτε όλοι κι όχι στα διάφορα skroutzομαγαζα.

Τώρα αν τους ''κυνηγήσεις'' είναι ένα διαφορετικό θέμα.

 

Δε μου αρέσει να διαφημίζω το μαγαζί και δεν είμαι εδω για αυτό τον λόγο.Πιο πίσω, αρκετές σελίδες, είχα μιλήσει για τις θήκες.

Όταν έρθουν θα postαρω φωτό.

 

Παιδια οτι και να λενε στην LG αν το αναφερεις στο συνηγορο του πολιτη και γινει καποια ενοχληση απο αυτους ,στην εταιρια θα κανουν κολοτουμπες μεχρι και το αφεντικο θα κατεβει να σας εξυπηρετησει.Ολες οι μαγκιες κοβονται.Ειναι πολυ απλα τα πραγματα.Αρκει αυτο που λεμε να το οριζει ο νομος

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι και να λενε στην LG αν το αναφερεις στο συνηγορο του πολιτη και γινει καποια ενοχληση απο αυτους ,στην εταιρια θα κανουν κολοτουμπες μεχρι και το αφεντικο θα κατεβει να σας εξυπηρετησει.Ολες οι μαγκιες κοβονται.Ειναι πολυ απλα τα πραγματα.Αρκει αυτο που λεμε να το οριζει ο νομος

Αυτό είναι. Ότι ΔΕΝ είναι απλά τα πράγματα.

Το παίρνεις και σε 5 μέρες αστοχεί ή οθόνη. Τι θα κάνεις;

Πας και σου λένε εμείς δε το δεχόμαστε γιατί δε το εισάγουμε.

Θα πας στο ΣΤΠ? Και?

Ποτέ δε θα βγάλεις άκρη. Και θα μείνει τελικά χωρίς τηλέφωνο.

Αν διαφωνείς, πές μου κι ένα χρονο διάγραμμα που πιστεύεις ότι θα ισχύσει.

bestprice.gr/item/2153729026/lg-g2-32gb/?fromq=LG+G2+32GB

Μπορεις να το κοιτας απο εδω. :)

Ναι, οκ. Έχω βάλει ούτως ή άλλως ένα script που κοιτάζει πότε αλλάζει η τιμή και με ειδοποιεί άμεσα για πολλά πραγματα κινητά, αυτοκίνητα κλπ.

Απλώς υπάρχει bug στο Skroutz που δημιουργεί πρόβλημα.

 

 

Κρίμα πάντως να πάει "άπατο" το LG G2 32gb με αυτά περι εγγύησης κλπ.

Όπως φαίνεται από το VNP που το φέρνει (και το 16) η διαφορά είναι 15-20ε.

Βλακεία της εδώ LG.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...