Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

 

Εχω παρατηρησει οτι οταν χτυπησει το ξυπνητηρι και δεν το απενεργοποιησεις απο το

dismiss ή το snooze (πχ σημερα ανοιξα το καπακι της θηκης και σταματησε) το λεντακι

ξεκιναει να αναβοσβηνει σε διαφορα χρωματα και δεν σταματαει. Ξερει καποιος γιατι συμβαινει

αυτο και πως μπορω να το σταματησω χωρις να κανω reset το κινητο?

 

..και μενα μου το εκανε μια φορα,θα φλασαρε λιγο,μηχανημα ειναι...reset και ολα οκ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην οθόνη κλειδώματος μου έκατσε το τηλεκοντρόλ δεν κατάλαβα πως και δεν το θέλω, πως θα το βγάλω?
Link to comment
Share on other sites

Συρε το, όπως βγάζεις ένα widget, από την αρχική οθόνη.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Συρε το, όπως βγάζεις ένα widget, από την αρχική οθόνη.

 

δεν κουναει με τιποτα, δεν ειναι στην αρχικη, ειναι στην οθονη κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

εφόσον υπάρχει διαθέσιμη η D80210C-HKG-XX για ποιο λόγο οταν προσπαθώ να κάνω έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού απ το τηλεφωνο,μου γραφει οτι χρησιμοποιω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού?εγω εχω την D80210B..

 

Καλησπερα.Σε βλεπω οτι παιδευεσαι εδω και 2-3 μερες.Λοιπον εγω εχω Hong Kong 32gb η τελευταια εκδοση ειναι η D80210D-HKG-XX.Κατεβασε το LG SUITE συνδεσε το κινητο βαλτω στην επιλογη για το λογισμικο ανοιξε το lg suite στο pc σου και πατα ενημερωση αναβαθμισης θα σου βγαλει να κανεις εγκατασταση την D80210D-HKG-XX.Με την διαδικασια μεσω ΟΤΑ (WI FI) δεν γινεται η αναβαθμιση θελει με το pc.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε βλεπω οτι παιδευεσαι εδω και 2-3 μερες.Λοιπον εγω εχω Hong Kong 32gb η τελευταια εκδοση ειναι η D80210D-HKG-XX.Κατεβασε το LG SUITE συνδεσε το κινητο βαλτω στην επιλογη για το λογισμικο ανοιξε το lg suite στο pc σου και πατα ενημερωση αναβαθμισης θα σου βγαλει να κανεις εγκατασταση την D80210D-HKG-XX.Με την διαδικασια μεσω ΟΤΑ (WI FI) δεν γινεται η αναβαθμιση θελει με το pc.

 

οκ το δοκιμάζω μεσω lg suite,ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

δεν κουναει με τιποτα, δεν ειναι στην αρχικη, ειναι στην οθονη κλειδωματος

 

Παρατεταμενο κλικ και διαγραφη. Επισης ενω είναι κλειδωμένο κανω scroll πανω και εχει επιλογή καμερα, κοντρολ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε βλεπω οτι παιδευεσαι εδω και 2-3 μερες.Λοιπον εγω εχω Hong Kong 32gb η τελευταια εκδοση ειναι η D80210D-HKG-XX.Κατεβασε το LG SUITE συνδεσε το κινητο βαλτω στην επιλογη για το λογισμικο ανοιξε το lg suite στο pc σου και πατα ενημερωση αναβαθμισης θα σου βγαλει να κανεις εγκατασταση την D80210D-HKG-XX.Με την διαδικασια μεσω ΟΤΑ (WI FI) δεν γινεται η αναβαθμιση θελει με το pc.

 

λοιπόν μόλις δοκίμασα έλεγχο αναβάθμισης και μεσω lg suite,αλλα το βιολί του : η τελευταία έκδοση ειναι ήδη εγκατεστημένη.... τελευταια έκδοση D80210B....δεν μπορω να καταλαβω...περα απ το lg suite δοκιμασα και με ενα αλλο προγραμμα,το "lg mobile support tool" ,με ίδιο αποτέλεσμα δυστυχώς..Η τελευταία έκδοση του λογισμικού είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο. Έκδοση λογισμικού D80210B

Edited by tas0s7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βάλω το ΙΜΕΙ της συσκευής για να δω ημερομηνία κατασκευής ;

http://sndeep.info/en

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μόλις δοκίμασα έλεγχο αναβάθμισης και μεσω lg suite,αλλα το βιολί του : η τελευταία έκδοση ειναι ήδη εγκατεστημένη.... τελευταια έκδοση D80210B....δεν μπορω να καταλαβω...περα απ το lg suite δοκιμασα και με ενα αλλο προγραμμα,το "lg mobile support tool" ,με ίδιο αποτέλεσμα δυστυχώς..Η τελευταία έκδοση του λογισμικού είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο. Έκδοση λογισμικού D80210B

 

το πρόβλημα που είναι ακριβώς;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα που είναι ακριβώς;

 

δεν θα πρεπε να εβρισκε μεσω του lg suite την D80210D που ειναι και η πιο πρόσφατη οπως ειπε και ο Rospy7?ουτε καν την D80210C....

Edited by tas0s7
Link to comment
Share on other sites

κανε οτι λεει εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484476 αν σου βγάζει για κατεβασμα την B σημαινει οτι σ αυτη την εκδοση βρισκεται η ρομ που φορας και δεν υπαρχει θεμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

κανε οτι λεει εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484476 αν σου βγάζει για κατεβασμα την B σημαινει οτι σ αυτη την εκδοση βρισκεται η ρομ που φορας και δεν υπαρχει θεμα

 

εκανα αυτο που μου ειπες,D80210B_00.kdz μου εγραψε,που σημαινει οντως εχω ηδη εγκατεστημένη την τελευταια οκ ;).. πάντως απορω, γιατι σε αυτο το site λεει πως η D είναι η πιο πρόσφατη : g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/ (HKG/HONG KONG LGD802 2013/12/21 D80210D

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο fimware απλα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει καμια νεότερη εκδοση ; (T-Mobile )

 

τώρα φοράω : D80201A-262-01

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

3 ποστ από πάνω διάβασε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμα gsir,σχετικα με την ασιατική έκδοση που εχω και την απουσία του 4g,πατώντας *#*#4636#*#* μου εμφανίζει στο menu -> πληροφοριες τηλεφώνου -> ορισμος προτιμώμενου δικτύου : εχοντας ηδη προεπιλεγμενο το : GSM auto (PRL)..... να το αλλαξω σε :

LTE/CDMA/Evdo/GSM/WCDMA ή LTE/GSM/WCDMA ?? για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας,τις στιγμες που δεν χρειαζομαι το 4g να το επαναφέρω στο GSM auto (PRL)?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το 4g δεν έχει νόημά αυτή η επιλογή. Όταν δεν θες δεδομένα άφηνε το στο gsm only και βάζε το σε 3g η lte αν θες δεδομένα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

3 ποστ από πάνω διάβασε

 

Με ΟΤΑ δεν έχει εμφανίσει κάποια ενημέρωση :/

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Ποστ #6032

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μια καλη εφαρμογή για music player free ή και επί πληρωμή(αρκει να μην χρειάζεται να είσαι root). Ενα φιλαρακι μου, μου είπε την poweramp αλλά πρεπει να εισαι root.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για android εφαρμογές υπάρχει ένα ολόκληρο sub-forum με δεκάδες σχετικά νήματα. Ας μείνουμε on topic :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...