Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προχώρα άφοβα, από εκεί το πηρα κ εγώ, γερμανικό vodafone και αν θες του περνάς ευρωπαικό firmware και είσαι κομπλέ, εγώ το άφησα όπως ήταν καθώς μόνο το logo της vodafone εμφανίζεται αρχικά (δεν το κλείνω και συχνά οπότε δεν το πολυβλέπω). Για εγγύηση πιστεύω ότι όλα τα branded καλύπτονται

 

κάτι άλλλο τώρα, παρατήρησα ότι με το xposed όταν πάω να μικρύνω την navigation bar κάτω του 50/% κρύβει το κάτω κομμάτι των κάτω κάτω εικονιδίων στην home screen και δεν φαίνονται οι ονομασίες τους, αυτό συμβαίνει μόνο με τον launcher της lg, με nova όλα καλά. Το έχεις δει κανένας αυτό?

 

Nova με 45% σμικρυνση στα πληκτρα εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω HKG έκδοση και το QuickRemote στα κλιματιστικά έχει μόνο 4 εταιρίες (Haier, Hisense, LG & NEC).

Στο ελληνικό ενός φίλου ο κατάλογος είναι μεγάλος οπότε μάλλον είναι θέμα rom.

 

  1. Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει άλλος χρήστης με HKG version?
  2. Υπάρχει πουθενά το APK της ευρωπαϊκής έκδοσης για να το περάσω από επάνω;

 

thanks,

ioann1s

Έστειλα την ακόλουθη ερώτηση στο LG support (HKG):

Hi, My D802 has software version D80210c-HKG-XX. The Air conditioner list on my QuickRemote application shows only 4 brands (Haier, Hisense, LG & NEC) Other versions of the D802 (EUR per example) have many more companies listed there. Is there a way to add more brands on mine? Will upgrading to version D80210d-HKG-XX fix this? Thanks, John

 

και ακολουθεί η απάντηση που έλαβα σε Engrish :)

Title Re: QuickRemote and Air conditioner list 06/02/2014

Dear Customer, Thank you for your enquiry. Sorry, for D80210d in HK, the Quick Remote apps will not change anything on it. But we will help report to company to try and more brands on it as an opinion. Should you have any further enquiries, please don't hesitate to call our Customer Service Hotline at 35437777. Thank you. Best Regards, LG Electronics Hong Kong Limited

 

btw Έβαλε κανείς με rooted D80210c-HKG-XX την D80210d-HKG-XX μέσω OTA?

Έχει δύο μέρες που με ζαλίζει το reminder και ψήνομαι να το κάνω αλλά το ψηλοφοβάμαι. Δεν έχω τπτ custom σε restore.

Thanks,

ioann1s

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε η λειτουργία remote control για τα κλιματιστικά, να πω ότι οι ελληνικές συσκευές παρότι περιλαμβάνουν πολλούς κατασκευαστές(ακόμα και άγνωστους), δεν έχουν την Toyotomi!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, για ποιο xposed μιλάμε; γιατί στο google play είδα τουλάχιστον 2...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

Μιας και αναφέρθηκε η λειτουργία remote control για τα κλιματιστικά, να πω ότι οι ελληνικές συσκευές παρότι περιλαμβάνουν πολλούς κατασκευαστές(ακόμα και άγνωστους), δεν έχουν την Toyotomi!

Ουτε fujitsu

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Παντως στις custom 4.4.2 που δοκιμασα δεν γυριζε σε Art..

Το nexus 7 μου εχει μεγαλη διαφορα με art συγκριτικά με Dalvik.Μακαρι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας εχω ξεμεινεια απο κινητο και θελω να αγορασω σε λογικη τιμη συσκευη lg g2 UNBRANDED ευρωπαικη αφου η ελληνικη αντιπροσωπια τις εχει στο θεο τις τιμες, μπορειτε να με συμβουλεψετε απο την εμεπειρια σας που μπορω να βρω ?
Link to comment
Share on other sites

Παντως στις custom 4.4.2 που δοκιμασα δεν γυριζε σε Art..

Το nexus 7 μου εχει μεγαλη διαφορα με art συγκριτικά με Dalvik.Μακαρι!

σόρυ τι είναι το art ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας εχω ξεμεινεια απο κινητο και θελω να αγορασω σε λογικη τιμη συσκευη lg g2 UNBRANDED ευρωπαικη αφου η ελληνικη αντιπροσωπια τις εχει στο θεο τις τιμες, μπορειτε να με συμβουλεψετε απο την εμεπειρια σας που μπορω να βρω ?

 

Προσωπικά πήρα αγγλικό unbranded από mobile14. Επικοινώνησε μαζί τους για να σου πουν τι προέλευσής συσκευές έχουν για να σαι σίγουρος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σόρυ τι είναι το art ???

4 ποστς πιο πανω βρε! :rolleyes:

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε η λειτουργία remote control για τα κλιματιστικά, να πω ότι οι ελληνικές συσκευές παρότι περιλαμβάνουν πολλούς κατασκευαστές(ακόμα και άγνωστους), δεν έχουν την Toyotomi!
εδω δεν εχουν fujitsu καλα καλα... το κομματι του ΑC remote θελει update..... :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες να ρωτήσω κατι....καποια στιγμη ειχα βρει την επιλογη οταν το κινητο ειναι σε φορτιση να εμφανιζει το "φασολακια" της εκδοσης μας! Αλλα τωρα δεν ξερω που στο καλο ειναι αυτο και δεν μπορω να το βρω! Μηπως το αφερασαν με την αναβαθμιση του firmware; Εχω SEA-10f

 

Κανεις καμια ιδέα;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας εχω ξεμεινεια απο κινητο και θελω να αγορασω σε λογικη τιμη συσκευη lg g2 UNBRANDED ευρωπαικη αφου η ελληνικη αντιπροσωπια τις εχει στο θεο τις τιμες, μπορειτε να με συμβουλεψετε απο την εμεπειρια σας που μπορω να βρω ?

 

 

Κοιτα στο birdphone πηρα απο εκει ελληνικης αντιπροσωπειας λευκο στα 437.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.κάτοχος εδω και 5 μέρες του LG G2 32GB απο mobile14..επειδη είναι το πρώτο android κινητο μου,αν μπορουσε κάποιος να με βοηθήσει βήμα-βήμα (pm) στο πως να του περάσω την ευρωπαική ρομ..ελπιζω μονο στην προσπάθεια μου να το rootarw (λογω απειριας η και λαλακιας) μη γινει καμια στραβή..στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει πως έχω την : D80210b-HKG-XX ...χθες έκανα και ενα test στο antutu και έδωσε σκορ 35928.. Edited by tas0s7
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να περάσεις ευρωπαϊκή?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για το 4g το θέλεις επομένως. Αν δεν χρησιμοποιείς 4g εντατικά δεν έχει νόημα να περάσεις ευρωπαϊκή ρομ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εφόσον υπάρχει διαθέσιμη η D80210C-HKG-XX για ποιο λόγο οταν προσπαθώ να κάνω έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού απ το τηλεφωνο,μου γραφει οτι χρησιμοποιω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού?εγω εχω την D80210B..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο birdphone πηρα απο εκει ελληνικης αντιπροσωπειας λευκο στα 437.

 

Προσωπικά πήρα αγγλικό unbranded από mobile14. Επικοινώνησε μαζί τους για να σου πουν τι προέλευσής συσκευές έχουν για να σαι σίγουρος..

 

παιδες ευχαριστω μαλλον για birdphone το κοβω δινεις κατι παραπανω και εχεις την γκλαβα σου ησθχη !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την πλοήγηση στην notification bar...γιατί μου βγαίνει πότε πότε ; καμία ιδέα ;[ATTACH]41027
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω βάλει mod

το προβλημα συνεχίζεται, δυστυχώς πρέπει να κάνω restart καθε φορά και αποκαθίσταται μόνο για 2 ή 3 κλήσεις

 

αυτο μιλάμε για το απευθείας ακουστικό

στο bluetooth (έχω ενα mw1 της sony) δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εχω παρατηρησει οτι οταν χτυπησει το ξυπνητηρι και δεν το απενεργοποιησεις απο το

dismiss ή το snooze (πχ σημερα ανοιξα το καπακι της θηκης και σταματησε) το λεντακι

ξεκιναει να αναβοσβηνει σε διαφορα χρωματα και δεν σταματαει. Ξερει καποιος γιατι συμβαινει

αυτο και πως μπορω να το σταματησω χωρις να κανω reset το κινητο?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω αυτη που εχει τωρα,δεν εχει καν επιλογη για 4g

το απάντησα εδώ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5163197#post5163197

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με την πλοήγηση στην notification bar...γιατί μου βγαίνει πότε πότε ; καμία ιδέα ;[ATTACH]41027

Από το Google Νow είναι επειδή δήλωσες διεύθυνση σπιτιού ή/και εργασίας

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...