Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες αυτές, αλλα φοβάμαι να το πειραξω (root κλπ) ακομα γιατι δεν ξερω καλα, θα δουμε!!!!

 

γιατι φοβασε το καλο με τo g2 ειναι οτι δεν εχει κανενα counter οπως τα samsung που επρεπε να μηδενίσεις τον counter σε περιπτώσει που χρειαζόταν service!!ενω εδω το κανεις οτι θελεις και αν θελεις να γυρισεις σε στοκ κατασταση απλα περνας την επίσημη ρομ και εισαι ετοιμος!!!απλα παντα διαβάζεις καλα της οδηγίες για οτιδιποτε !!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εορταστικο δωρακι για την αγορα της Κορεας η αναβαθμιση kitkat κατευθασε.

http://www.phonearena.com/news/Android-4.4-starts-rolling-out-in-Korea-for-the-LG-G2_id50671

 

Αντε να παιρνει σειρα η international εκδοση τωρα :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

γιατι φοβασε το καλο με τo g2 ειναι οτι δεν εχει κανενα counter οπως τα samsung που επρεπε να μηδενίσεις τον counter σε περιπτώσει που χρειαζόταν service!!ενω εδω το κανεις οτι θελεις και αν θελεις να γυρισεις σε στοκ κατασταση απλα περνας την επίσημη ρομ και εισαι ετοιμος!!!απλα παντα διαβάζεις καλα της οδηγίες για οτιδιποτε !!!:)

δεν ξερω ισως το δοκιμασω αργοτερα, παντως δοκιμασα αυτό που ειπες με την φωτεινοτητα και πραγματι παρολο ποιο σκοτεινο είναι πολύ ποιο βελτιωμενο στο κουνημα. Ανεβασα αυτά τα βιντεο για να μου πει καποιος αν γινεται κατι για να βελτιωθεί αυτό και αρχισαν αλλοι τις ειρωνιες οπως: δεν περνεις παλι το super s4 mini και τετοια χαζα αντι να πουν δεν ξερουμε!!! εννοω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039. Εισαι ο πρωτος που βοηθάς σε ευχαριστω πολύ!!!!!

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

τι να κανω προτίμησα την σιγουριά της ουδέτερης Ελβετίας :) Edited by xristakos2006
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ισως το δοκιμασω αργοτερα, παντως δοκιμασα αυτό που ειπες με την φωτεινοτητα και πραγματι παρολο ποιο σκοτεινο είναι πολύ ποιο βελτιωμενο στο κουνημα. Ανεβασα αυτά τα βιντεο για να μου πει καποιος αν γινεται κατι για να βελτιωθεί αυτό και αρχισαν αλλοι τις ειρωνιες οπως: δεν περνεις παλι το super s4 mini και τετοια χαζα αντι να πουν δεν ξερουμε!!! εννοω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039. Εισαι ο πρωτος που βοηθάς σε ευχαριστω πολύ!!!!!

 

τιποτα φιλε μου χαίρομαι που βοήθησα:)

αν πας να δοκιμασεις το μοντακι με την καμερα !!1)ροοτ 2)custom recovery 3)backup rom)backup την καμερα 5)και μετα φλασαρεις το μοντακι ανετα εγω αυτο εχω http://d-h.st/LOU γιατι μου αρεσε πιο πολυ το αποτελεσμα της καμερας!!:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι,για αυτό ρωτάω.Εβγαλα την T-mobile και έβαλα την Open-Europe γιατί θεωρούσα οτι θα πάρω με ota πιο γρήγορα τα όποια update firmware βγούν .Βλέπω όμως οτι η Greek-Rom και η T-mobile έχουν ήδη αναβαθμιστεί.

Πού είδες ότι έχει αναβαθμιστεί ΟΤΑ η T-Mobile?

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

φιλε ναι εχω δοκιμασει ολα και την 1.3.1 την alt γιατι η άλλη 1.3.1 απλη δεν δουλευει !! αλλα βρισκο πιο καλη την Version 1.2.0 Details: - *LG Codebase 10 users read below :D εσυ δοκιμασε τα μονος σου και δες πιο σου ταιριάζει καλυτερα!!:D(παντα κανεις ενα backup την καμερα !!)

Σ' ευχαριστω φιλε manthosffvll. Το "περασα" και 'γω το μοντακι και μου φαινεται καλο! Παντως παιδια εβγαλα φωτο και βιντεο μαζι το LG G2 και το galaxy s2 που εχω σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου (θεωρουσα οτι το galaxy s2 εχει καλη καμερα)! Τα αποτελεσματα εχουν μίλια διαφορά υπερ του G2 :p

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω, έχει βγει η αναβαθμιση kit kat στην Κορέα, οπότε σε λιγο καιρο την περιμενουμε και προς ευρωπη μεριά?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το μοντακι. Πως μπορω να δω τα fps των βιντεο? Πιο πολυ για να,δω το,720p με 60,fps... αν και μου φανηκε το 720p στα 30 fps καλυτερο,πιο smooth

 

Επισης ο ηχος ειναι χαλια.... με διακοπες....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το μοντακι. Πως μπορω να δω τα fps των βιντεο? Πιο πολυ για να,δω το,720p με 60,fps... αν και μου φανηκε το 720p στα 30 fps καλυτερο,πιο smooth

 

Επισης ο ηχος ειναι χαλια.... με διακοπες....

Παιδια πειτε μου οτι και σε σας ο ηχος του βιντεο ειναι απαραδεκτος. Δοκιμαστε να τραβηξετε βιντεο και στο χωρο να παιζει ενα τραγουδι για να καταλαβουμε τα κοψηματα του ηχου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το g2 το μονο που με κολλαει λιγο ειναι τα σχολια σας περι καμερας. Τωρα ειμαι κατοχος ενος lumia 920 και το βιντεο του ειναι αψογο μερα νυχτα. Θα εχω θεματα με το g2 στο video recording?

Και κατι τελευταιο: ειναι δυνατον κινητο αγορασμενο απο πλαισιο να ειναι 6de και οχι 6gr?

Ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις σας για να προχωρησω.

Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το g2 το μονο που με κολλαει λιγο ειναι τα σχολια σας περι καμερας. Τωρα ειμαι κατοχος ενος lumia 920 και το βιντεο του ειναι αψογο μερα νυχτα. Θα εχω θεματα με το g2 στο video recording?

Και κατι τελευταιο: ειναι δυνατον κινητο αγορασμενο απο πλαισιο να ειναι 6de και οχι 6gr?

Ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις σας για να προχωρησω.

Χρονια πολλα

 

χρόνια πολλά, για νυχτερινή χρήση οχι δεν ειναι... έχει θεμα με τις φωτο και το βιντεο, όμως τη μέρα είναι κορυφαίο επιπεδο dslr:)

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά, για νυχτερινή χρήση οχι δεν ειναι... έχει θεμα με τις φωτο και το βιντεο, όμως τη μέρα είναι κορυφαίο επιπεδο dslr:)

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οταν λες οτι για νυχτερινη χρηση δεν ειναι τι εννοεις? Συνθηκες νυχτας μιλας για σκοταδι με λιγο φωτισμο η π.χ. σε ενα σαλονι σπιτιου με φωτισμο? Σε σχεση με ενα S4?

Μεχρι στιγμης η καλυτερη καμερα ημερας που ειχα (μιλαμε για κινητα κατοχης μου) ηταν στις φωτο ημερας το s4 και σε βιντεο το lumia 920.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οταν λες οτι για νυχτερινη χρηση δεν ειναι τι εννοεις? Συνθηκες νυχτας μιλας για σκοταδι με λιγο φωτισμο η π.χ. σε ενα σαλονι σπιτιου με φωτισμο? Σε σχεση με ενα S4?

Μεχρι στιγμης η καλυτερη καμερα ημερας που ειχα (μιλαμε για κινητα κατοχης μου) ηταν στις φωτο ημερας το s4 και σε βιντεο το lumia 920.

 

Lumia 920 δεν ειχα και δεν το ξερω, ομως ειναι κοντα στο σ4 μετα την αναβαθμηση που το χαλασε.. γενικα σε χαμηλο φωτισμο δεν βγαζει καλες φωτο. εχουν πολυ θορυβο, για μενα το καλυτερο απο ολα ειναι το νοτε 3.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 920 δεν ειχα και δεν το ξερω, ομως ειναι κοντα στο σ4 μετα την αναβαθμηση που το χαλασε.. γενικα σε χαμηλο φωτισμο δεν βγαζει καλες φωτο. εχουν πολυ θορυβο, για μενα το καλυτερο απο ολα ειναι το νοτε 3.

 

Δυστυχως δεν υπαρχουν πουθενα να δω δειγματα απο δικους μας Ελληνες γιατι στο εξωτερικο γινεται χαμος αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος...

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικα χθες δεν πηρα 60 fps (εμενα δεν εχει 720p, μονο 1080).

Το δοκιμασα τωρα.Σε mx player, smooth αναπαραγωγη με ωραια εικονα, ηχος με σπασιματα!Στα 30 ολα παρα παρα πολυ καλα!Εσωτερικο σπιτιου με χαμηλο φωτισμο.για εμενα καμερα 9/10

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχουν πουθενα να δω δειγματα απο δικους μας Ελληνες γιατι στο εξωτερικο γινεται χαμος αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος...

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου

 

εχεις σε ΠΜ να δεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα..Υπαρχει καποιο αλλο παιδι εκτος απο μενα με προβλημα του double tap στο ανοιγμα της οθονης;Και αν ναι βρηκε καποια λυση;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου ειδα το βιντεο και δοκιμασα σε καθε πιθανη κλιση, κανενα προβλημα!hard reset ισως;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Lumia 920 δεν ειχα και δεν το ξερω, ομως ειναι κοντα στο σ4 μετα την αναβαθμηση που το χαλασε.. γενικα σε χαμηλο φωτισμο δεν βγαζει καλες φωτο. εχουν πολυ θορυβο, για μενα το καλυτερο απο ολα ειναι το νοτε 3.

 

Αυτό που το στηρίζεις?Αν μη τι άλλο ειναι ακριβώς το αντίθετο...Εγώ θα ήθελα να είχαν πιο πολύ θόρυβο και λιγότερη επεξεργασία.Νυχτερινες είχα τραβήξει μαζί με νοτε 3 και ηταν χειρότερο όχι καλύτερο...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα..Υπαρχει καποιο αλλο παιδι εκτος απο μενα με προβλημα του double tap στο ανοιγμα της οθονης;Και αν ναι βρηκε καποια λυση;

 

D80210a-262-01+Root: Κανένα πρόβλημα. Καμιά φορά έχανε κανένα άνοιγμα μέχρι που διάβασα μία συμβουλή και από τότε δεν χάνω κανένα: για να καταγραφεί το double tap πρέπει να γίνουν και τα 2 taps στο ίδιο σημείο της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου χαίρομαι που βοήθησα:)

αν πας να δοκιμασεις το μοντακι με την καμερα !!1)ροοτ 2)custom recovery 3)backup rom)backup την καμερα 5)και μετα φλασαρεις το μοντακι ανετα εγω αυτο εχω http://d-h.st/LOU γιατι μου αρεσε πιο πολυ το αποτελεσμα της καμερας!!:)

 

Φίλε μου. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις ένα βίντεο σε χαμηλό φωτισμό; έχω πολύ περιέργεια να δω το αποτελεσμα με το μοντακι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Μετά από δύο χρόνια συμβίωση με το Note 1 ήρθε η στιγμή να το αποχωριστώ και έτσι πριν λίγες μέρες ο Άγιος Βασίλης μου έφερε ένα G2 λευκό ελληνικό!:p Έρωτας με την πρώτη ματιά! Ανακάλυψα ότι έχω ένα θεματάκι όμως και δεν ξέρω κατά πόσο συμβαίνει σ' εμένα μόνο ή είναι γενικότερο bug.

Όταν λοιπόν ανοίγω την gallery και στην συνέχεια βγαίνω από αυτή χωρίς να την τερματίσω (βγαίνω με το home), κλείνω το τηλέφωνο αλλά το

τηλέφωνο δεν μπαίνει ποτέ σε sleep, παρουσιάζει wakelock. Το τσέκαρα από το cpu spy και το τηλέφωνο δεν μπαίνε ποτέ σε sleep mode.

Εάν όμως αφού ανοίξω την gallery και την τερματίσω με τον task manager ή βγω από αυτή με το back (στο android αν βγεις από μια εφαρμογή με το back στις περισσότερες εφαρμογές λειτουργεί σαν exit, τις τερματίζει δηλαδή) το τηλέφωνο μπαίνει πάλι κανονικά σε deep sleep.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος να το δοκιμάσει να δούμε εάν συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή μήπως μόνο σε έμενα οπότε ίσως να αρχίσω να σκέφτομαι καμία επαναφορά του τηλεφώνου. Όσοι λοιπόν παρατηρείται αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας έχετε στο μυαλό σας και αυτό.

Ανεβάζω και την πρώτη μου φωτογραφία με το τηλέφωνο, νυχτερινή λήψη με το night mode.

 

2013-12-23%2020.04.35.jpg

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Μετά από δύο χρόνια συμβίωση με το Note 1 ήρθε η στιγμή να το αποχωριστώ και έτσι πριν λίγες μέρες ο Άγιος Βασίλης μου έφερε ένα G2 λευκό ελληνικό!:p Έρωτας με την πρώτη ματιά! Ανακάλυψα ότι έχω ένα θεματάκι όμως και δεν ξέρω κατά πόσο συμβαίνει σ' εμένα μόνο ή είναι γενικότερο bug.

Όταν λοιπόν ανοίγω την gallery και στην συνέχεια βγαίνω από αυτή χωρίς να την τερματίσω (βγαίνω με το home), κλείνω το τηλέφωνο αλλά το

τηλέφωνο δεν μπαίνει ποτέ σε sleep, παρουσιάζει wakelock. Το τσέκαρα από το cpu spy και το τηλέφωνο δεν μπαίνε ποτέ σε sleep mode.

Εάν όμως αφού ανοίξω την gallery και την τερματίσω με τον task manager ή βγω από αυτή με το back (στο android αν βγεις από μια εφαρμογή με το back στις περισσότερες εφαρμογές λειτουργεί σαν exit, τις τερματίζει δηλαδή) το τηλέφωνο μπαίνει πάλι κανονικά σε deep sleep.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος να το δοκιμάσει να δούμε εάν συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή μήπως μόνο σε έμενα οπότε ίσως να αρχίσω να σκέφτομαι καμία επαναφορά του τηλεφώνου. Όσοι λοιπόν παρατηρείται αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας έχετε στο μυαλό σας και αυτό.

Ανεβάζω και την πρώτη μου φωτογραφία με το τηλέφωνο, νυχτερινή λήψη με το night mode.

 

2013-12-23%2020.04.35.jpg

 

Χρονια πολλα,

Οχι δεν συμβαινει σε μενα.

Πηγαινε στις ρυθμισεις, εφαρμογες, βρες την εφαρμογη gallery και καθαρισε τις προεπιλογες και το cache. Δοκιμασε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και ευχαριστώ για την βοήθεια. Προεπιλογές δεν υπάρχουν, ήταν γκριζαρισμένες, αν και είχα κάνει χθες έκανα clear data and cache. Τίποτα.:( Τι άλλες επιλογές έχω, επαναφορά του τηλεφώνου; Εσύ είσαι με το τελευταίο update;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...