Jump to content

Windows XP: Service Pack 2


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα με windows xp home sp1 προεγκατεστημενα,μολις εγκατεστησα το sp2 μου δημιουργηθηκε προβλημα στη συνδεση με το ιντερνετ.Ενω μπαινει κανονικα μετα απο μερικα λεπτα η ταχυτητα μειωνεται δραματικα.Κατεβαζει-σταματαει κτλ.Στην αρχη νομιζα πως χαλασε το μοντεμ αλλα τελικα απεγκατεστησα το sp2 και ολα καλα.Και τωρα διαβαζω λιγο παραπανω πως και αλλος φιλος ειχε το ιδιο προβλημα.Τι γινεται δεν καταλαβαινω.Any help?θα ηθελα να το ξαναπερασω διοτι γενικοτερα απο τις 2 μερες που το ειχα μου φανηκε καλυτερο και γρηγοροτερο.Thanx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα με τις συνδεσεις και την ταχυτητα στα d/l Οφειλετε στα 10 tcp connections που επιτρεπει το sp2. υπαρχει ενα σχετικο patch που τις κανεις τουλαχιστον 50...

δειτε τον event viewer και θα καταλαβετε...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν απο λίγες μέρες το έβαλα και πάει τέλεια.

Επίσης είναι και ποιο γρήγορο!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση να βάλω το SP2.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω αν αξιζει να το βαλω μετα απο το format που σκοπευω να κανω. Παρακαλω οσοι το κατεχουν το θεμα ας απαντησουν please.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

καμμιά ιδέα για το πρόβλημά μου παιδιά??(σελ 14)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

to sp2 prosopika theoro oti einai to mono aksiologo update pou bgike. aksizei na to peraseis meta apo to format kleinei polles trypes ma para polles to perasa stin douleia mou sto pc pou exo kai kamia sxesi se sxesi me proigoumena updates
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος santako (16 Οκτ. 2004 , 18:21)

 

to sp2 prosopika theoro oti einai to mono aksiologo update pou bgike. aksizei na to peraseis meta apo to format kleinei polles trypes ma para polles to perasa stin douleia mou sto pc pou exo kai kamia sxesi se sxesi me proigoumena updates

 

 

Σε ευχαριστω. Και εγω 99% μετα το format θα το περασω. Αν μπορει και καποιος αλλος να πει την γνωμη του θα τον ευγνωμονουσα :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

E όχι και φορμάτ ρε παιδιά δεν θα το αντέξω...μόνο που το αναφέρατε χλώμιασα.

Είναι πολλά τα progs (που πρέπει να ξανα-περαστούν) 'Αρη...:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τόσες σελίδες και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο έυκολο το έχετε το φορμάτ. Ελεος... Για μένα πάντως είναι 48 ώρες χαμένες κάθε φορμάτ.

 

Επίσης το Sp2 το έβαλα - χωρίς φορμάτ :p - και δεν αντιμετώπισα κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενες σελίδες... :rolleyes:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Ghost και λοιπές... δυνάμεις του χώρου, ώστε να γυρνάς πίσω σε σημείο που όλα δούλευαν ρολόι. ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (17 Οκτ. 2004 , 13:02)

 

Διάβασα τόσες σελίδες και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο έυκολο το έχετε το φορμάτ. Ελεος... Για μένα πάντως είναι 48 ώρες χαμένες κάθε φορμάτ.

 

Επίσης το Sp2 το έβαλα - χωρίς φορμάτ :p - και δεν αντιμετώπισα κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενες σελίδες... :rolleyes:

 

 

Γιατι τοσο πολυ; Εγω το πολυ σε 5-6 ωρες εχω καθαρισει. Οχι οτι ειναι λιγο βεβαια, αλλα οχι και 48 ωρες.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ιlia είναι ψυχοφθόρο.

5-6 ώρες που πρέπει να ξαναστήσεις ότι έστηνες σταδιακά τόσο καιρό.

 

Anyway..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το format λειτουργω με μια συγκεκριμενη λογικη: Εγκαθηστω τα προγραμματα οταν τα χρειαστω. πχ Μετα το format βαζω μονο τα βασικα (DC, AV, firewall κλπ). Για παραδειγμα το DVDShring θα το εγκαταστησω μονο οταν θελω να γραψω ταινια και υστερα το αφηνω μεσα. Επεισης το powerDVD πχ δεν θα το βαλω απτην αρχη, αλλα οταν το χρειαστω για πρωτη φορα. Με αυτη τη λογικη δεν τα εγκαθηστω ολα απτην αρχη και να καθομαι με τις ωρες για να βαζω μεσα προγραμματα που θα τα χρησιμοποιησω 2 βδομαδες μετα :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (17 Οκτ. 2004 , 13:02)

 

Διάβασα τόσες σελίδες και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο έυκολο το έχετε το φορμάτ. Ελεος... Για μένα πάντως είναι 48 ώρες χαμένες κάθε φορμάτ.

 

Επίσης το Sp2 το έβαλα - χωρίς φορμάτ :p - και δεν αντιμετώπισα κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενες σελίδες... :rolleyes:

 

 

Πόσες ώρες είναι το format; 2 μέρες; Όχι ρε παιδιά!!! Εγώ το πολύ πολύ να κάνω 3 με 4 ώρες!!! Τα προγράμματα που χρειάζομαι (και πιστέψτε με είναι πάρα πολλά) τα έχω μαζεμένα σε CD (και DVD) και όχι σκόρπια! Οπότε η εγκατάστασή τους είναι πολύ εύκολη και η ρύθμισή τους είναι επίσης απροβλημάτιστη γιατί ξέρω ακριβώς τι θέλω (αφού τα χρησιμοποιώ)! Ε όχι και... μέρες το format... προς Θεού!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα εγκατάσταση του SP2 σε ελληνικά ΧΡ (όχι φρέσκια εγκατάσταση windows...).

 

Μέχρι τώρα έχω να σημειώσω τα εξής:

 

1) ΠΡΙΝ κάνετε εγκατάσταση δείτε μήπως ο προμηθευτής του υπολογιστή σας έχει πληροφορίες για απαιτούμενες ενέργειες (π.χ. η DELL εχεί νέους οδηγούς για να μην υπάρχει πρόβλημα με το bluetooth και την ATI 9800)

 

2) Κάντε οπωσδήποτε αντίγραφα ασφαλείας και τυπώστε τις οδηγίες για απεγκατάσταση του SP2 (γιατί ποτέ δεν μπορείς να φυλάγεσαι πολύ)

 

3) Κάντε εγκατάσταση (και με λίγη τύχη...).

 

Εγώ προσωπικά αντιμετώπισα (κυριολεκτικά) δύο προβλήματα:

 

1) μετά από την εγκατάσταση ο Η/Υ "κράσαρε" σε κάθε δεξί κλικ... Αφού ηρέμησα από το σοκ, διάβασα σε forum της Dell ότι μπορεί να έφταιγε ο Dr. DixV (που έχω πράγματι εγκατεστημένο), του έκανα μία αναβάθμιση και λύθηκε το πρόβλημα! (το ανέφερε και στο forum του DivX)

 

2) Έπαψα να ακούω ήχο από ταινίες κωδικοποιημένες με AC3. Έκανα μία αναβάθμιση στον AC3 codec και ησύχασα!

 

Μέχρι στιγμής (φτου και ξανά φτου) κανένα άλλο πρόβλημα. Ότι πάθω και βρω λύση, θα γράψω σχετικές εμπειρίες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (17 Οκτ. 2004 , 13:02)

 

Διάβασα τόσες σελίδες και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο έυκολο το έχετε το φορμάτ. Ελεος... Για μένα πάντως είναι 48 ώρες χαμένες κάθε φορμάτ.

 

Επίσης το Sp2 το έβαλα - χωρίς φορμάτ :p - και δεν αντιμετώπισα κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενες σελίδες... :rolleyes:

 

 

Εγώ πολύ έχω όταν κάνω εγκατάσταση τα windows βάζω και ότι προγράμματα χρησιμοποιώ στάνταρ και του τραβάω ένα ghost μετά και τελείωσε η υπόθεση, έχω ρυθμίσει και όλα τα αρχεία που δουλεύω (τα έγγραφα μου,mp3 κτλ) να αποθηκεύονται στο δεύτερο partition του δίσκου και γλιτώνω και τα copy κάθε φορά που θέλω να επαναφέρω τα windows από το ghost και έτσι γλιτώνω πολύ χρόνο σε 30 λεπτά έχω καθαρό σύστημα. :cool:

 

Όσο για το SP2 δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ούτε στο pc στο σπίτι ούτε στο pc της δουλείας και το είχα βάλει όταν ήταν beta πριν βγει η τελική έκδοση. :o

Link to comment
Share on other sites

προκειμένου να λύσω το τεράστιο πρόβλημα που έχω με την κάρτα ethernet,έβαλα και εγώ πριν λίγο το sp2 .....η κάρτα πάλι τζίφος...κατά τ'άλλα, νομίζω πως όλα καλά είναι...:o
Link to comment
Share on other sites

οκ λύθηκε το πρόβλημα το ξαναπέρασα και έβαλα μόνο τη προστασία από το norton 2005 και όλα κομπλέ..το μηχάνημα πετάει!...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ώρες έχω το CD στα χέρια μου. Έκατσα και διάβασα όλο το thread κι ακόμα 50-50 είμαι μετά από αυτά που άκουσα...

Θα την πάρω το πρωί την απόφαση, με καθαρό μυαλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (20 Οκτ. 2004 , 01:56)

 

Εδώ και μερικές ώρες έχω το CD στα χέρια μου. Έκατσα και διάβασα όλο το thread κι ακόμα 50-50 είμαι μετά από αυτά που άκουσα...

Θα την πάρω το πρωί την απόφαση, με καθαρό μυαλο :lol:

 

 

εγώ πάντως , αν και πολύ αρνητικός με το SP2 και όλα αυτά που είχα διαβάσει γι'αυτό, πήρα την απόφαση με ...''βρώμικο'' μυαλό ( βλ. ύστατη λύση για το κουλό πρόβλημα που έχω με την ethernet κάρτα) και ευτυχώς όλα είναι μια χαρά... :) αα...εκτός από την ethernet εννοείται... :o :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...