Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες,

 

φιλαράκο εδώ είδες;

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω.

Ως προς το αν καλύπτει τις ανάγκες μου που έγραψα παραπάνω τι λέτε;

Είμαι ένα βήμα ακριβώς πριν προχωρήσω στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω.

Ως προς το αν καλύπτει τις ανάγκες μου που έγραψα παραπάνω τι λέτε;

Είμαι ένα βήμα ακριβώς πριν προχωρήσω στην αγορά.

 

Παρτοοοοοοοοοοο γιατί έχεις αργήσει και να σου είναι καλορίζικο, και να είσαι σίγουρος ότι μετά το θηρίο ολα τα άλλα θα σου φαίνονται φληναφήματα.. και ένα τελευταίο το θηρίο δεν είναι σε Χ κατηγορία άλλα είναι από μονο του μια κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα.

Υποστηρικτής της Sony και των Xperia ειδικότερα καιρό, ψάχνω για ένα κινητό - tablet.

Συγκεκριμένα, θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ ως κινητό, με καλή φωτο (έστω και αν δεν έχει φλας, που είναι λιγότερο σημαντικό για τις φωτογραφίες), να είναι γρήγορο, με δυνατότητα για χρήση και ως αναγνώστη pdf κυρίως, όπου θα μπορώ να κάνω και κάποιες σημειώσεις μέσω pen. Σε αυτό το σημείο θεωρώ σημαντικό να μπορεί να συνδεθεί και να διαβάσει εξωτερικό σκληρό δίσκο και να αναβαθμίζεται με εφαρμογές μέσω google play.

 

Κατέληξα λοιπόν μετά πολύ ψάξιμο σε αυτό.

1. Κατάλαβα ότι μάλλον καλύπτει τις ανάγκες μου (και άλλες που δεν είχα σκεφτεί)

 

2. Είδα εδώ το C6833 (λέει) στα 240€, απ' ότι κατάλαβα το καλύτερο(;) από τις εκδόσεις του.

3. Υπάρχει η δυνατότητα εξαγωγής σε HDMI ή VGA για projector - βιντεοπροβολέα;

4. Να το προτιμήσω ως συσκευή; Να το πάρω από αυτό το κατάστημα ή θα το βρω και αλλού φθηνότερα; Μεδιαμαρκτ το είδα στα 249. Ποια η γνώμη σας; Ευχαριστώ.

 

3. Δες εδώ . Δεν ξέρω αν το έχει κάποιος φίλος από εδώ μέσα, ώστε να μας πει την εμπειρία του.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια ROM που να μας δίνει λίγο ταχύτητα. Είμαι πολύ απογοητευμένος απο την ταχύτητα του κινητου και την σταθερότητα του. Εαν και ειχα τρελό κόλλημα να το παρω αυτό το τηλ, απο την πρωτη μέρα που το έχω με απογοητευει. Πριν μπω στην διαδικασία να το πουλησω θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία με καποια custom ROM.

Σημείωση έχω κάνει την τελευταια αναβαθμιση.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Παρτοοοοοοοοοοο γιατί έχεις αργήσει και να σου είναι καλορίζικο, και να είσαι σίγουρος ότι μετά το θηρίο ολα τα άλλα θα σου φαίνονται φληναφήματα.. και ένα τελευταίο το θηρίο δεν είναι σε Χ κατηγορία άλλα είναι από μονο του μια κατηγορία.

 

 

Καλησπερες :) όπως λέει και ο φίλος ennio έπρεπε ήδη να το έχεις πάρει και να μας δείχνεις φωτογραφίες από το unboxin και το θηρίο :D και αν σηκώνει ο προϋπολογισμος πάρε και το

sbh52. Καλές αγορές :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια ROM που να μας δίνει λίγο ταχύτητα. Είμαι πολύ απογοητευμένος απο την ταχύτητα του κινητου και την σταθερότητα του. Εαν και ειχα τρελό κόλλημα να το παρω αυτό το τηλ, απο την πρωτη μέρα που το έχω με απογοητευει. Πριν μπω στην διαδικασία να το πουλησω θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία με καποια custom ROM.

Σημείωση έχω κάνει την τελευταια αναβαθμιση.

 

περίεργο αυτό που γράφεις!!! Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και "τραβάει στον ανήφορο" - για τις δικές μου ανάγκες τουλάχιστον. Στο Antutu είχε πιάσει 39000 ~ (έτσι για την ιστορία). Ενώ ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα νομίζω είχε γράψει 41.000 με custom.

 

Μήπως να το πήγαινες στη Sony για να του περάσουν την τελευταία αναβάθμιση πάλι ώστε να γίνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

περίεργο αυτό που γράφεις!!! Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και "τραβάει στον ανήφορο" - για τις δικές μου ανάγκες τουλάχιστον. Στο Antutu είχε πιάσει 39000 ~ (έτσι για την ιστορία). Ενώ ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα νομίζω είχε γράψει 41.000 με custom.

 

Μήπως να το πήγαινες στη Sony για να του περάσουν την τελευταία αναβάθμιση πάλι ώστε να γίνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

εχω κάνει τα παντα που μπορω να κάνω μόνος μου. Επανεγκατασταση, φορματ, καθαρη εγκατασταση, καθαρισμο εφαρμογων, τα παντα. Αυτο το συνεχόμενο lag που αναφερουν και άλλοι χρήστες στα εικονίδια της οθονης μου σπαει τα νευρα. επισης η καθυστέρηση μερικών δευτερολεπτων σε πολλές εντολές. Δυστυχώς το κινητό δεν με εχει ικανοποιήσει ακόμα. Ερχόμενος απο τη σειρά note της samsung είχα πολλές φιλοδοξίες για αυτή τη συσκευη. Η εμπειρία χρήσης για εμενα είναι απλα τραγική και ας βγαζει 65000 βαθμους στα τεστ (χωρις να θελω να σε θίξω).

Προτιμώ να κάνω παντως ότι μπορώ με τα χέρια μου παρά να το παεω στην αντιπροσωπεία που δεν ξέρω τι θα του κάνουν (εγω το έχω στολίδι)

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως μια μικρή καθυστέρηση στις εντολές εφαρμογών και ελπίζω σε κάποιο update να λυθεί οριστικά, ωστόσο δεν είναι κάτι που να έχει αλλάξει την άποψή μου για το ultra :happy:

Με αγορά Nova launcher και icon pack εδώ και αρκετό διάστημα δεν έχω δει ακόμη πόσο μεγάλωσαν τα εικονιδια μετά την αναβάθμιση, πάντως με τα προαναφερομενα λύνεται και αυτό. Σίγουρα πήγαινε πιο ομαλά με κιτκατ αλλά ας δώσουμε την απαιτούμενη πιστωση, εξάλλου τόσο καιρό την περιμέναμε την lollipop και γρινιαζαμε :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) όπως λέει και ο φίλος ennio έπρεπε ήδη να το έχεις πάρει και να μας δείχνεις φωτογραφίες από το unboxin και το θηρίο :D και αν σηκώνει ο προϋπολογισμος πάρε και το

sbh52. Καλές αγορές :rolleyes:

το sbh52 το βλέπω στα 60+ € οπότε χλωμόοοοο αυτή τη στιγμή. Έχει όμως και ανεξάρτητο ραδιόφωνο είδα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου , ναι έχει ραδιόφωνο εκτός κινητού και συμπληρώνει τέλεια με το θηρίο :rolleyes: βολεύει και το χρησιμοποιείς και σαν μικρό κινητο:happy: από τιμή περίπου είκοσι και πλέον ευρώ από την αρχική, έχε το στα υπόψιν και θα με θυμηθείς :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

περίεργο αυτό που γράφεις!!! Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και "τραβάει στον ανήφορο" - για τις δικές μου ανάγκες τουλάχιστον. Στο Antutu είχε πιάσει 39000 ~ (έτσι για την ιστορία). Ενώ ένας άλλος φίλος από εδώ μέσα νομίζω είχε γράψει 41.000 με custom.

 

Μήπως να το πήγαινες στη Sony για να του περάσουν την τελευταία αναβάθμιση πάλι ώστε να γίνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Εγώ προβληματιστηκα με αυτό που λέει ο nikolaos. Υποτίθεται ότι ένα μεγάλο ατού του ultra είναι οι επιδόσεις του.

 

Αν είναι με μια αναβάθμιση το κινητό (και κάθε κινητό android γενικά) να αρχίζει τα κολλήματα, τότε ή πολύ γρήγορα απαξιώνονται οι επεξεργαστές ή η κάθε αναβάθμιση κάνει το κινητό να σέρνεται για να πάρεις άλλο. Κάτι που από όσο έχω διαβάσει δεν ισχύει σε Windows Phone και ios.

 

Έχω ενα Samsung S Advance 2,5 έτη (και με custom rom) και ο βασικός λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι τα άπειρα lags του, ενώ κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά και έχει πέσει και κάτω 30 φορές.

 

Μετά λέω ότι ίσως είναι καλύτερο να μένεις με την αρχική στοκ έκδοση όπως το πήρες, ούτε αναβαθμίσεις, ούτε τίποτα.

 

Γενικά το Android με προβληματιζει. Αγοράζεις ένα κινητό με δυνατά specs και σε 1,5-2 ετη παύει να είναι λειτουργικό και άνετο στη χρήση.

 

Φιλικά πάντα, ως ένας δυνητικός αγοραστής του ultra.

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβληματιστηκα με αυτό που λέει ο nikolaos. Υποτίθεται ότι ένα μεγάλο ατού του ultra είναι οι επιδόσεις του.

 

Αν είναι με μια αναβάθμιση το κινητό (και κάθε κινητό android γενικά) να αρχίζει τα κολλήματα, τότε ή πολύ γρήγορα απαξιώνονται οι επεξεργαστές ή η κάθε αναβάθμιση κάνει το κινητό να σέρνεται για να πάρεις άλλο. Κάτι που από όσο έχω διαβάσει δεν ισχύει σε Windows Phone και ios.

 

Έχω ενα Samsung S Advance 2,5 έτη (και με custom rom) και ο βασικός λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι τα άπειρα lags του, ενώ κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά και έχει πέσει και κάτω 30 φορές.

 

Μετά λέω ότι ίσως είναι καλύτερο να μένεις με την αρχική στοκ έκδοση όπως το πήρες, ούτε αναβαθμίσεις, ούτε τίποτα.

 

Γενικά το Android με προβληματιζει. Αγοράζεις ένα κινητό με δυνατά specs και σε 1,5-2 ετη παύει να είναι λειτουργικό και άνετο στη χρήση.

 

Φιλικά πάντα, ως ένας δυνητικός αγοραστής του ultra.

 

Απο το 2013 που κατασκευάστηκε, η Sony το υποστηρίζει και δεν το άφησε πίσω κοιτώντας τα νέα μοντέλα της. Αυτό από μόνο του έχει σημασία.

 

Το android το προτιμώ γιατί μπορείς να το αλλάξεις - παραμετροποιήσεις όσο δεν πάει. Στα windows και στο IOS δεν υπάρχει τόση παραμετροποίηση (αν κάνω λάθος διορθώστε με) (δεν συζητάω καν για custom rom's). Η Microsoft θα πάψει να αναβαθμίζει. Η Apple το κάνει ήδη.

 

Οι αναβαθμίσεις είναι χρήσιμες αν θες να είσαι συμβατός με την τρέχουσα τεχνολογία, καινούρια χαρακτηριστικά του λειτουργικού. Αν θες να μείνεις με παλιά έκδοση δικαίωμα σου.

 

Επίσης φιλικά,

 

ευχαριστημένος κάτοχος :)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ωραίες οι αναβαθμίσεις, ανανεώνεται το κινητό σου και συνήθως βελτιώνεται η χρήση του. Όταν όμως γεμίζει προβλήματα γιατί το κινητό (οποιοδήποτε, όχι μόνο το ultra) δε τη σηκώνει ή γιατί είναι κακογραμμένη και θες πάλι να πας πίσω και βάζεις μια custom που κι αυτή μπορεί να έχει προβλήματα, ε, εμένα προσωπικά με κουράζει, μιας και το έχω κάνει. Γι αυτό λέω ίσως η καλύτερη εμπειρία χρήσης να είναι με τη στοκ.

Anyway, το ultra σε οσα reviews έχω δει και γνώμες έχω διαβάσει φαίνεται πως είναι πολύ γρήγορο κι απροβλημάτιστο. Το σκέφτομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ωραίες οι αναβαθμίσεις, ανανεώνεται το κινητό σου και συνήθως βελτιώνεται η χρήση του. Όταν όμως γεμίζει προβλήματα γιατί το κινητό (οποιοδήποτε, όχι μόνο το ultra) δε τη σηκώνει ή γιατί είναι κακογραμμένη και θες πάλι να πας πίσω και βάζεις μια custom που κι αυτή μπορεί να έχει προβλήματα, ε, εμένα προσωπικά με κουράζει, μιας και το έχω κάνει. Γι αυτό λέω ίσως η καλύτερη εμπειρία χρήσης να είναι με τη στοκ.

Anyway, το ultra σε οσα reviews έχω δει και γνώμες έχω διαβάσει φαίνεται πως είναι πολύ γρήγορο κι απροβλημάτιστο. Το σκέφτομαι ακόμα.

 

Καλημέρες,

 

την ταλαιπωρία δεν την θέλει κανείς φιλαράκο.

 

Αν θες iphone το αγοράζεις. Απροβλημάτιστη χρήση γράφουν.

 

To Ultra είναι πολύ καλή επιλογή (απο χαρακτηριστικά και ποιότητα. Καμία σχέση με το τηλέφωνο που ανέφερες πριν) στα χρήματα που το βρίσκει κανείς και την εγγύηση Sony ;)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να πάρω iPhone, κάθε άλλο, έχω μάθει το Android και μου αρέσει. Και το ultra στην τιμή αυτή νομίζω ότι είναι χάρισμα. Απλά με προβληματισε λιγο η γνώμη του φίλου για lags κλπ. Ευχαριστώ για τη γνώμη σου.

 

Το θεμελιώδες και καίριο ερώτημα είναι : Z Ultra μαύρο ή λευκό;;;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε μαύρο, αλλά εάν το έπαιρνα πάλι σήμερα θα το αγόραζα σε άσπρο.

Γιατί; Λόγω των δαχτυλιών πίσω; Αυτό έχω εντοπίσει οτι θα με ενοχλούσε στο μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Λόγω των δαχτυλιών πίσω; Αυτό έχω εντοπίσει οτι θα με ενοχλούσε στο μαύρο.

 

Μπρος πισω οι δακτυλιες...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το μπροστά δεν αλλάζει, πάλι μαύρο είναι με τη διαφορά του χρωμιωμενου πλαισιου. Η πίσω όψη λευκή. Το μαύρο είναι πιο διακριτικό και μαζεύει λίγο το μεγάλο μέγεθος αλλά είναι λίγο βαρετό σα σχέδιο και πίσω γεμίζει δαχτυλιες. Το λευκό είναι πιο ιδιαίτερο, σπάει τη μαυρίλα, δείχνει νομίζω καλύτερα το γυαλί αλλά φαίνεται το κινητό ακόμη πιο ογκώδες.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγάλεις άκρη τώρα. Εγώ θα το ξανά έπαιρνα το θηρίο με κλειστά τα ματια μιας και κομμάτι δύσκολο το να βγει μελλοντικά κάτι τόσο φινετσάτο και σύναμμα τόσο σκυλί. Από προσωπική μου εμπειρία η Sony με το θηρίο ταβάνωσε.. Το έχω από το 2013 και του έχω πετάξει τα ματια έξω στην κυριολεξία το τι έχει τραβήξει δεν λέγεται από στριμοκολα ρουταρισματα μέχρι εσχάτων εφαρμογών… Κιχ δεν έχει κανει ούτε κατά διάνοια.. προσωπικά για το θέμα τον οπουδήποτε ενημερώσεων καρφί δεν μου καίγεται, δεν τραβαω τέτοια ζόρια με μικρά και μεγάλα εικονίδια ας είναι καλά οι launcher και η παραμετροποίηση… γιατί Αndroid ίσον παραμετροποίηση και σκάλισμα . ουδέποτε είχα θέμα με την μπαταρια και γενικότερα με αυτό που οι περισσότεροι ονομάζουν ταχύτητα αποκρίσεις εφαρμογών…. Δεν ξέρω αν είναι της παρούσης αλλά ένα ρουταρισμενο και καλά στημένο θηρίο είναι εντελώς άλλο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγάλεις άκρη τώρα. Εγώ θα το ξανά έπαιρνα το θηρίο με κλειστά τα ματια μιας και κομμάτι δύσκολο το να βγει μελλοντικά κάτι τόσο φινετσάτο και σύναμμα τόσο σκυλί. Από προσωπική μου εμπειρία η Sony με το θηρίο ταβάνωσε.. Το έχω από το 2013 και του έχω πετάξει τα ματια έξω στην κυριολεξία το τι έχει τραβήξει δεν λέγεται από στριμοκολα ρουταρισματα μέχρι εσχάτων εφαρμογών… Κιχ δεν έχει κανει ούτε κατά διάνοια.. προσωπικά για το θέμα τον οπουδήποτε ενημερώσεων καρφί δεν μου καίγεται, δεν τραβαω τέτοια ζόρια με μικρά και μεγάλα εικονίδια ας είναι καλά οι launcher και η παραμετροποίηση… γιατί Αndroid ίσον παραμετροποίηση και σκάλισμα . ουδέποτε είχα θέμα με την μπαταρια και γενικότερα με αυτό που οι περισσότεροι ονομάζουν ταχύτητα αποκρίσεις εφαρμογών…. Δεν ξέρω αν είναι της παρούσης αλλά ένα ρουταρισμενο και καλά στημένο θηρίο είναι εντελώς άλλο πράγμα.

 

Καλά τα λες, αλλά όλοι δεν είμαστε στο ίδιο πνεύμα. Σε κάποιους φίλους όλα αυτά μπορεί φαίνονται "χακερίστικα" (root, dual boot, recovery κλπ.). Ας γίνεται κουβέντα για οτιδήποτε και όποιος μπορεί βοηθάει :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, αλλά όλοι δεν είμαστε στο ίδιο πνεύμα. Σε κάποιους φίλους όλα αυτά μπορεί φαίνονται "χακερίστικα" (root, dual boot, recovery κλπ.). Ας γίνεται κουβέντα για οτιδήποτε και όποιος μπορεί βοηθάει :)

 

Δεν με βρίσκεις αντίθετο σε αυτό που λες απλα αυτό που ήθελα να πω είναι ότι ορισμένοι χρήστες θα είναι δυσαρεστημένοι θέλοντας και μη ,θες γιατί η συσκευή τους βγήκε μάπα από την αρχή θες γιατί έκαναν επάνω της το αγροτικό τους και αυτή παρέδωσε πνεύμα .. άλλα προς θεού να προδικάζουμε την οποιαδήποτε ενημέρωση και τον κατακερματισμός της συσκευής γιατί σε θέμα προσωπικού γούστου μας χαλάει ένα κάτι από την Χ ενημέρωση.. από όσο ξέρω δεν κρίνουμε μια συσκευή έτσι απλα για να την κρίνουμε ναι όντως ορισμένα παιδια έχουν κάποια ποικίλα θέματα άλλα αυτό είναι ένα άλλο πράγμα το αν είναι επιτυχημένη η όχι η συσκευή αυτή κάθε αυτή. Θελω να πιστευω ότι είναι αυτονόητο ότι στίς παρα πολλές χιλιάδες συσκευών θα βγουν και ορισμένες με μερική η ολική αστοχία υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά 236.26 από εδώ.

 

Το βλέπεις και καταλαβαίνεις γιατί το λένε θηρίο !!!

Τώρα, άμεσα νομίζω ότι χρειάζομαι μία θήκη τύπου βιβλίο. (κάποια πρόταση;)

Έχω ένα στερεοφωνικό bluetooth Sony που θα παίξει προς το παρόν γιατί δεν υπάρχουν άλλα φράγκα.

Ελπίζω το κατάστημα να είναι αξιόπιστο.

Η συσκευασία περιλαμβάνει μία πρίζα φορτιστή, ένα καλώδιο usb φόρτισης, και στεροφωνικά ακουστικά.

ΆΛλη πρόταση για το τι άλλο θα μου είναι απαραίτητο;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά 236.26 από εδώ.

 

Το βλέπεις και καταλαβαίνεις γιατί το λένε θηρίο !!!

Τώρα, άμεσα νομίζω ότι χρειάζομαι μία θήκη τύπου βιβλίο. (κάποια πρόταση;)

Έχω ένα στερεοφωνικό bluetooth Sony που θα παίξει προς το παρόν γιατί δεν υπάρχουν άλλα φράγκα.

Ελπίζω το κατάστημα να είναι αξιόπιστο.

Η συσκευασία περιλαμβάνει μία πρίζα φορτιστή, ένα καλώδιο usb φόρτισης, και στεροφωνικά ακουστικά.

ΆΛλη πρόταση για το τι άλλο θα μου είναι απαραίτητο;

 

Καλορίζικο φιλαράκο :)

 

Για θήκη θα κοιτάξεις τι σου αρέσει και το αγοράζεις. Εγώ π.χ. έχω μια Mercury.

 

Κάτι που σου προτείνω και ίσως φανεί χρήσιμο είναι το γυαλί προστασίας της οθόνης (tempered glass).

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...