Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έχω περασμένο τον. Nova launcher και από icon pack και αυτά που αναφέρει ο φίλος ennio και το nox και πολύ ωραίο και το moonshine και το axis για όποιον θέλει ρετρό icon, επίσης και το Background HD και το Zedge έχουν πολλά και ωραία θέματα.

 

[ATTACH]61775[/ATTACH]

[ATTACH]61776[/ATTACH]

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω περασμένο τον. Nova launcher και από icon pack και αυτά που αναφέρει ο φίλος ennio και το nox και πολύ ωραίο και το moonshine και το axis για όποιον θέλει ρετρό icon, επίσης και το Background HD και το Zedge έχουν πολλά και ωραία θέματα.

 

[ATTACH]61775[/ATTACH]

[ATTACH]61776[/ATTACH]

τελεια ,ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την 270 όπου όταν έκανα έλεγχο στο Ζ έλεγε ότι έχω την τελευταία ενημέρωση και μόλις άνοιξα το pc μου έβγαλε μήνυμα το sony pc corporation ότι έχω νέα ενημέρωση προς εγκατάσταση... Ξέρει κανείς τι διορθώνει αυτή η ενημέρωση?

 

Καλημέρες,

 

διορθώνει προβληματάκια γενικώς:

 

– Ensured the lock screen / notification bar doesn’t indicate “no service” when the device has coverage

 

Added a Sony feature; bringing back the “close-all-button” in the activity menu, so you can easily close all apps at once

 

– Unblocked devices with server policies (such as Exchange Active Sync for e-mail), to enable the new Lollipop lock-screen notifications

 

– Ensured the LED light is lit across all sound modes – and no longer offset by “silent”

 

– Made the necessary fixes to enable the easy movement of content from internal memory to external microSD card (something we saw affecting a few devices)

 

– Improved messaging functionality in Ultra stamina mode – some conversations could not be opened before in Ultra stamina mode

 

 

* Εγώ πάλι έχω αγοράσει τον Apex launcher και τον έχω φέρει στα μέτρα μου :) όπως μικρά εικονίδια και χρήση των χειρονομιών για ενέργειες που θέλω. π.χ. όταν σέρνω δύο δάχτυλα προς τα κάτω εμφανίζεται η μπάρα γρήγορων ρυθμίσεων.

 

* Αν δεν έχετε δοκιμάσει το mighty text δοκιμάστε το. Αυτό που κάνει είναι να διαχειρίζεστε το κινητό απο τον Η/Υ (sms (αποστολή-λήψη), εισερχόμενες κλήσεις (ποιος καλεί, απόρριψη), συγχρονισμός φωτογραφιών, κ.α.). Με ένα plug-in στον Chrome (που χρησιμοποιώ εγώ) πάει ρολόι.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα root βγηκε για το z ultra 6833 εχω την τελευταια αναβαθμιση 270 σας ευχαριστω πολυ παιδια
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία.. τελευταία αναβάθμιση.. την δεύτερη δηλαδή το κινητό αδειάζει σφαίρα από μπαταρία και οι θερμοκρασίες στον Θεό... Αντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

παιδια καλησπερα root βγηκε για το z ultra 6833 εχω την τελευταια αναβαθμιση 270 σας ευχαριστω πολυ παιδια

 

Kingo Root (σημ. αν περαστεί αναβάθμιση τότε χάνεται η πρόσβαση και χρειάζεται να ξαναγίνει η διαδικασία).

 

Μετά την τελευταία.. τελευταία αναβάθμιση.. την δεύτερη δηλαδή το κινητό αδειάζει σφαίρα από μπαταρία και οι θερμοκρασίες στον Θεό... Αντε να δούμε!

 

Περιμένουμε και άλλη άμεσα (.283) και άλλη τον Ιούλιο (5.1.1) :)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... Και το δικό μου, αγορασμένο από Ελλάδα (MediaMarkt) γερμανικής προέλευσης, πήρε μέσω PC companion την 270. Τώρα μόλις ολοκληρώνει τη βελτιστοποίηση των εφαρμογών.

Ελπίζω να σταματήσει το ενοχλητικό redraw των εικονιδίων μετά την ενεργοποίηση της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που εμφανιζεται στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλησεις αυτού που μας καλεί η καλούμε εμείς έχει μικρυνει από την lollipop η έκανα καμία βλακεια? Και πως μεγαλώνει?
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που εμφανιζεται στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλησεις αυτού που μας καλεί η καλούμε εμείς έχει μικρυνει από την lollipop η έκανα καμία βλακεια? Και πως μεγαλώνει?

Τις ξαναβαζεις απο την αρχή και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις χρειαστεί να ξανασυγχρονίσει η Google από την αρχή τις επαφές σου, θα ξαναμικρύνουν...
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις χρειαστεί να ξανασυγχρονίσει η Google από την αρχή τις επαφές σου, θα ξαναμικρύνουν...

Δεν νομίζω να το κάνει κάθε μέρα. .. υπάρχει άλλη λύση? ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι τον καθημερινό συγχρονισμό. Αν χρειαστεί από την αρχή ο συγχρονισμός, όταν πχ στήνεις από την αρχή το τηλέφωνο.

Αν βρεις άλλο τρόπο πες τον, γιατί εγώ δεν έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Με τον καθημερινό συγχρονισμό δεν νομίζω ότι αλλάζει τις φωτογραφίες ξανά σε μικρές. .. Εγώ στο note 4 που έχω (γιατί στο Ζ δεν έχω βάλει κάρτα το έχω σαν ταμπλετακι ) και που έχω Google account μου άλλαξαν οι φώτο μόνο όταν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και συγχρονισμό από την αρχή για να περάσω την λολιποπ. Μετα τις έβαλα μεγάλες και δεν μου έχουν ξανααλαξει σε μικρές από τοτε. .. αυτό έκανα και είναι οκ.

Ναι από την αρχή οκ δεν υπάρχει μάλλον τρόπος ε αν στηνεις το τηλ και είναι καινουριο είναι ευκαιρία και για παίξιμο. .

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

παιδιτα θα ηθελα να ρωτησω κατι περιεργο κ αν ειναι αληθεια ΕΝΤΕΛΩς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

ειμαι κατοχος z ultra αγορασμενο απο mediamarkt κ ακομη φοραει 4.4.4!!!!!!:O:O:O:O κ ακουω κατι χαζα για 5.1.1 ακομη την 5.0 εγω δεν ειδα!!!!:lol::lol::lol:

Πηγα στον αντιπροσωπο της sony στην θεσσαλονικη κ μου ανεφερα κατι οτι ασχετως που ειμαι εγω δηλ. εαν το τηλεφωνο ειναι γερμανικο εαν δεν εχει δωθει εκει θα πρεπει να περιμενεις δεν υπαρχει κατι που μπορεις να κανεις να ττον λεω δεν μπορει ολα να αναβθμιστηκαν κ το δικο μου τιποτα να τονισω οτι ουτε μεσω υπολογιστη ουτε ΟΤΑ δεν δειχνει αναβαθμιση να εχει

ειναι δυνατον????? εαν ναι συγνωμη αλλα ειναι εντελως χαζο αυτο κ μου δινει πατημα να παω σε IOS συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) και το δικό μου θηρίο γερμανικό είναι από birdfone και φοράει την 5.0.2

το είχα πάει προ μηνός στην Δωδεκανήσου στο σέρβις και μου πέρασαν κανονικά lollipop

τι να πω αυτά που διαβάζω μένω άφωνος :blink: είναι δυνατόν να μην έχει έρθει σε όλα τα ultra ;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα γερμανικό είναι και πήρε την αναβάθμιση σε Lollipop σχεδόν αμέσως. Άργησε όμως να παρει την δεύτερη αναβάθμιση που δόθηκε πρόσφατα σε .270, σε σχέση τουλάχιστον με τα υπόλοιπα παιδιά.

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος κανόνας λοιπόν, ούτε ανάλογα με τη χώρα.

 

Θα πρότεινα στον φίλο μας, αντι να χαλιέται περιμένοντας, να πάει στη Sony και να ζητήσει να του περάσουν τη Lollipop. Θα χάσει όμως τα δεδομένα του, αλλά μικρό το κακό. Σε κανένα από τα Sony μου δεν έκατσε σωστά η αναβάθμιση, ούτε στο Ultra, ούτε στο Ζ1, και χρειάστηκε να κάνω clean install και στα δύο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Για τις επαφές μπορείτε να δοκιμάσετε εφαρμογή που κάνει τη δουλειά με τις εικόνες. Full screen caller νομίζω.

 

Με τις αναβαθμίσεις δεν ξέρω τι παίζει!!! Το δικό μου ήταν Γερμανικό και του πέρασα την αναβάθμιση της Αγγλικής 270.

 

Για την 5.1 ανακοίνωσε η Sony πως η σειρά Xperia θα πάρει όλη αναβάθμιση. Μαζί και το θηρίο μας :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που εμφανιζεται στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλησεις αυτού που μας καλεί η καλούμε εμείς έχει μικρυνει από την lollipop η έκανα καμία βλακεια? Και πως μεγαλώνει?

 

Απλα πράγματα κατέβασε το και κάνε της ρυθμίσεις όπως γουστάρεις. τις φωτο της έχει σε όλη την επιφάνεια του κινητού… για έμενα δεν παίζεται το συγκεκριμένο App. Το έχω πάνω από δυο χρόνια και δεν έχει κολλήσει ούτε μια φορα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tw.nicky.HDCallerID

Link to comment
Share on other sites

παιδιτα θα ηθελα να ρωτησω κατι περιεργο κ αν ειναι αληθεια ΕΝΤΕΛΩς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

ειμαι κατοχος z ultra αγορασμενο απο mediamarkt κ ακομη φοραει 4.4.4!!!!!!:O:O:O:O κ ακουω κατι χαζα για 5.1.1 ακομη την 5.0 εγω δεν ειδα!!!!:lol::lol::lol:

Πηγα στον αντιπροσωπο της sony στην θεσσαλονικη κ μου ανεφερα κατι οτι ασχετως που ειμαι εγω δηλ. εαν το τηλεφωνο ειναι γερμανικο εαν δεν εχει δωθει εκει θα πρεπει να περιμενεις δεν υπαρχει κατι που μπορεις να κανεις να ττον λεω δεν μπορει ολα να αναβθμιστηκαν κ το δικο μου τιποτα να τονισω οτι ουτε μεσω υπολογιστη ουτε ΟΤΑ δεν δειχνει αναβαθμιση να εχει

ειναι δυνατον????? εαν ναι συγνωμη αλλα ειναι εντελως χαζο αυτο κ μου δινει πατημα να παω σε IOS συσκευες

 

μην εισαι χαζος.μακαρι ναχα το δικο σου με 4.4.4 kit kat.οι αναβαθμισεις σε lollipop ως τωρα ηταν σκετη αποτυχια,εξαφανισαν εντελως τον sony χαρακτηρα της συσκευης καθως κ την ιδιαιτεροτητα της ως ultra.πλεον ειναι σαν ενα μεγεθυμενο Ζ2 με τα τεραστια εικονιδια του.αισχος.

 

δυστυχως δεν εχω τον απαραιτητο χρονο για να κατσω να διαβασω λιγο πως να το γυρισω σε kit kat χωρις να χασω εγγυηση DRM keys κ τα σχετικα.

 

επαναλαμβανω,μη σε τρωει που δε πηρες την λολιποπ,εισαι τυχερος.

απλα καθε φορα που βγαινει ενα update σε καθε συσκευη ολοι τρωνε το παραμυθι των developer οτι ειναι καλυτερο.τριχες ειναι.γεματο bugs-αφου ειναι καινουριο-τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Mediamarkt είναι και μένα πέρσι το καλοκαίρι το αγόρασα. Ακόμα δεν έχει πάρει ούτε την πρώτη αναβάθμιση είμαι ακόμα σε 4.4.4 kitkat. Βέβαια με αυτά που ακούω ίσως και να ναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα.

Υποστηρικτής της Sony και των Xperia ειδικότερα καιρό, ψάχνω για ένα κινητό - tablet.

Συγκεκριμένα, θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ ως κινητό, με καλή φωτο (έστω και αν δεν έχει φλας, που είναι λιγότερο σημαντικό για τις φωτογραφίες), να είναι γρήγορο, με δυνατότητα για χρήση και ως αναγνώστη pdf κυρίως, όπου θα μπορώ να κάνω και κάποιες σημειώσεις μέσω pen. Σε αυτό το σημείο θεωρώ σημαντικό να μπορεί να συνδεθεί και να διαβάσει εξωτερικό σκληρό δίσκο και να αναβαθμίζεται με εφαρμογές μέσω google play.

 

Κατέληξα λοιπόν μετά πολύ ψάξιμο σε αυτό.

1. Κατάλαβα ότι μάλλον καλύπτει τις ανάγκες μου (και άλλες που δεν είχα σκεφτεί)

 

2. Είδα εδώ το C6833 (λέει) στα 240€, απ' ότι κατάλαβα το καλύτερο(;) από τις εκδόσεις του.

3. Υπάρχει η δυνατότητα εξαγωγής σε HDMI ή VGA για projector - βιντεοπροβολέα;

4. Να το προτιμήσω ως συσκευή; Να το πάρω από αυτό το κατάστημα ή θα το βρω και αλλού φθηνότερα; Μεδιαμαρκτ το είδα στα 249. Ποια η γνώμη σας; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...