Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν σου είναι εύκολο γράψε μου σε παρακαλώ πώς κάνεις έλεγχο στην θερμοκρασία της συσκευής για να δω αυτήν τη στιγμή σε τι επίπεδα βρίσκεται η δική μου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

@arxontas71

Βαγγελη απτο πρωι εως τωρα 4g ποση μπαταρια σουχει μεινει;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπέρα βενο, το έβαλα στην φόρτιση μόλις έπιασε 20% στις 6 και το απόγευμα,το πρωί στις 9 που το άνοιξα ξεκίνησα με 74% και ήταν συνέχεια σε 4g το πρόβλημα πιστεύω στην κατανάλωση μπαταρίας βρίσκεται στην αναζήτηση της συσκευής να δουλέψει σε 4g και στην κακή κάλυψη δικτύου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, η συσκευή μου παρότι δεν βρίσκει 4g και ζορίζεται δεν έχει καμιά απολύτως μεταβολή θερμοκρασίας, τώρα εάν αυτό που αναφέρεις πέρα από την ένδειξη είναι και αισθητό στην αφή τότε πιστεύω ότι πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα για doa.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπέρα βενο, το έβαλα στην φόρτιση μόλις έπιασε 20% στις 6 και το απόγευμα,το πρωί στις 9 που το άνοιξα ξεκίνησα με 74% και ήταν συνέχεια σε 4g το πρόβλημα πιστεύω στην κατανάλωση μπαταρίας βρίσκεται στην αναζήτηση της συσκευής να δουλέψει σε 4g και στην κακή κάλυψη δικτύου.

 

 

:)

Καλα εισαι τηρουμενων των αναλογιων για τετοια οθονη και σκαλιζοντας το.απο 74---20% απο το πρωι εως το απογευμα.αν ησουν με 100% απο το πρωι θα τοβαζες βραδυ,να υποθεσω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, η συσκευή μου παρότι δεν βρίσκει 4g και ζορίζεται δεν έχει καμιά απολύτως μεταβολή θερμοκρασίας, τώρα εάν αυτό που αναφέρεις πέρα από την ένδειξη είναι και αισθητό στην αφή τότε πιστεύω ότι πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα για doa.

 

το θεμα ειναι αφου βρει 4g και γινει χρηση του ιντερνετ με 4g για καποια ωρα .. εκει μιλάω για μεταβολή..

Link to comment
Share on other sites

Το Lumia 1020 ένιωθε αρκετά μόνο του και είπα να του βρω συντροφιά! :)

Πριν λίγο παρέλαβα από eshop, η συσκευασία είχε μέσα το πενάκι και το bluetooth?(μάλλον).

Δυστυχώς οι επόμενες ώρες θα είναι αφιερωμένες στο τέρας, οπότε θα επιστρέψω αύριο με τις πρώτες εντυπώσεις.

Μια ερώτηση μόνο... Να το αναβαθμίσω ή όχι?

 

EDIT 1/6/2014:

Τι γίνεται ρε παιδιά, δεν υπάρχει κανένας στο forum? Κρίμα που δεν υπάρχει κινητικότητα γιατί από τις πρώτες μου μέρες με το ultra μπορώ να πω με μεγάλη σιγουριά ότι είναι ότι καλύτερο έχει κατασκευάσει η sony σε android συσκευή!

-Υψηλή ποιότητα κατασκευής (γυαλί και μέταλλο), πάρα πολύ λεπτή συσκευή (δίνει τρομερή αίσθηση), δεν χορταίνει το μάτι σου να την βλέπει!

-Είναι η μοναδική συσκευή της sony με οθόνη που ανταγωνίζεται άνετα super amoled και retina οθόνες σε ένταση χρώματος και ευκρίνεια.

-Έχει αναβαθμιστεί στην 4.4.2 kitkat και ΝΑΙ παρόλο που είναι android συσκευή, παρόλο που έχει το ui της sony ΔΕΝ κολλάει με τίποτα!

-Μου αρέσει πάρα πολύ που σε αντίθεση με τα smartphones της sony, στο ultra μπορείς να ανοίξεις πάρα πολλές μικρές εφαρμογές ταυτόχρονα (άνοιξα τουλ 6).

-Πολύ καλός ήχος.

-Για την μπαταρία θα περιμένω λίγο ακόμα καιρό για να διατυπώσω άποψη, αλλά απ' ότι φαίνεται θετική θα είναι.

 

EDIT: Χρησιμοποίησα το Light Manager και λειτουργεί μια χαρά το notification led και έχει και πολλά χρώματα.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα παιδιά, φίλε geo_xar με γεια το εργαλείο να το χαρείς και καλοδούλευτο:)

πράγματι δεν υπάρχει κίνηση στο νήμα αυτής της κορυφαίας συσκευής :mad:

μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα χρήσης με το ultra μόνο τα καλύτερα έχω να αναφέρω και το ευχάριστο είναι ότι έχει στρώσει και η μπαταρία, επίσης οποίος φίλος έχει τοποθετήσει

μεμβράνες προστασίας μπρος-πίσω αν μπορεί να τις προτείνει, ευχαριστώ :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να αποφασίσω ποια θήκη θα πάρω πήγα και πήρα μια sentio στα 3,9 από πλαίσιο για να μην έχουμε κάτι απρόοπτο.

Είμαι μεταξύ της ROXFIT και της KLD. Κανένας που να έχει μια από τις 2?

Link to comment
Share on other sites

Παιδα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για το πανεμορφο λευκο αλλα φοβαμαι το πως θα το μεταφερω γιατι 1) φοραω στενα τζιν και ωρα με τις βερμουδες θαναι πολυ δυσκολο. 2) ουτε στο τσαντακι μου παιζει να χοραει.. :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε προχωρά αφοβα:) στην αγορά του θηρίου, για παντελόνι τζην δεν γνωρίζω μιας και φοράω υφασμάτινα όπου σε κίνηση χωράει άνετα στην τσέπη και με θήκη η οποία είναι απαραίτητη και στο χέρι επίσης δεν κουράζει,πάντως για επαγγελματία ή χρήση μηχανής κάποιο τσάντακι επιβάλλεται, αντε να το πάρεις με το καλό και περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε προχωρά αφοβα:) στην αγορά του θηρίου, για παντελόνι τζην δεν γνωρίζω μιας και φοράω υφασμάτινα όπου σε κίνηση χωράει άνετα στην τσέπη και με θήκη η οποία είναι απαραίτητη και στο χέρι επίσης δεν κουράζει,πάντως για επαγγελματία ή χρήση μηχανής κάποιο τσάντακι επιβάλλεται, αντε να το πάρεις με το καλό και περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

Ειναι ο,τι πιο ομορφο μετα το Ζ που εσπασα.. :(

Εχω και τσαντακι αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα χωραει στο μηκος. Οπως καο να χει ειναι ενα πληρως απολαυστικο εργαλειο και πιθανοτατα να το αποκτησω μεσα στην εβδομαδα..

εννοειται θα ερθω με εντυπωσεις και αποριες για root στην 4.3 (γιατι δεν ψηνομαι για kitkat)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο,τι πιο ομορφο μετα το Ζ που εσπασα.. :(

Εχω και τσαντακι αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα χωραει στο μηκος. Οπως καο να χει ειναι ενα πληρως απολαυστικο εργαλειο και πιθανοτατα να το αποκτησω μεσα στην εβδομαδα..

εννοειται θα ερθω με εντυπωσεις και αποριες για root στην 4.3 (γιατι δεν ψηνομαι για kitkat)

 

Κωνσταντίνε προς ολοταχώς για το τέρας. Δεν πρόκειται να το μετανιώσεις.

Με αυτά που διάβαζα είχα και εγώ τις αμφιβολίες μου για την kitkat, την πέρασα όμως και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Θα φανεί στην πορεία.

 

EDIT: Να αναφερθώ επίσης άλλη μια φορά στα βασικά (είναι κουραστικό να το κάνεις σε κάθε thread, αλλά είναι ακόμα πιο κουραστικό να μην σε ακούνε!). Όταν περνάμε σε android η windows phone συσκευή ένα mass update και δεν κάνουμε hard reset, ότι πρόβλημα και να αντιμετωπίσουμε φταίει το κακό μας το κεφάλι που δεν κάναμε hard reset. Εάν αντιμετωπίζουμε επαναλαμβανόμενα ένα πρόβλημα αφότου έχουμε κάνει hard reset τότε μπορούμε να κάτσουμε όλοι μαζί ήρεμα και ωραία και να το συζητήσουμε. Ελπίζω να μην έγινα πολύ κουραστικός...:)

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα geo_xar . Όσο και αν προσπάθησα να κάνω hard reset μεσω συνδιασμό πατημένων πλήκρτρων δεν το κατάφερα. Είδα και βίντεο στο YouTube αλλά δεν με βοήθησαν. Είναι αστείο να βλέπεις το βίντεο, να πατάς τα ίδια κουμπιά, αλλά να μη γίνεται τίποτα...

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο μου φοράει 4.4.2 είναι το πρώτο μου τηλέφωνο μετά από 4 με android, τα οποία τα έστελνα μέσα σε 20 ημέρες. Στη συνέχεια κρατούσα το παλιό μου iPhone. Αυτό το τηλέφωνο δεν έχει τις εγγενείς αδυναμίες του Android. (Κολλήματα , lagarismata, reset χωρίς λόγο (reboot)) Επιπλέον είναι αδιάβροχο, επιτρέπει multi tasking αν και οι εφαρμογές για multi tasking είναι ελάχιστες προς το παρών, η οθόνη απλά δεν έχει αντίπαλο και σας το λέω έχοντας πολύ μεγάλη γνώση στις οθόνες και στο καλιμπράρισμα αυτών). Η αστεία εμμονή, να μπορεις να εγκαταστήσεις εφαρμογές μόνο στο τηλέφωνο, και όχι στην κάρτα παραμένει, μετά την αναβάθμιση σε kit kat ,αλλα αυτό δεν είναι πρόβλημα της sony αλλα της google, αλλά για εμας που έχουμε αυτό το τηλέφωνο, ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. ΔΙΟΤΙ ΜΕ 16 GB μνήνη, ΟΣΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ , ΠΑΛΙ ΧΩΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ!!! Για αυτό ακριβώς δεν καίγομαι να κάνω root , διότι απλά δεν υπάρχει λόγος. Επίσης το να κάνω εγκατάσταση την ROM του κάθε μάγειρα, το θεωρώ άχρηστο, διότι με την συγκεκριμμένη rom που είναι σχεδόν πεντακάθαρη και απαλλαγμένη από σαβουροεφαρμογές είμαι 100% ευχαριστημένος. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ότι μετά την αναβάθμιση σε επίσημη 4.3 το τηλέφωνο απέκτησε bugs τα οποία η Sony για να τα διορθώσει σήκωσε bug fixing update... Οπότε γιατί να κάθομαι να πειραματίζομαι, με τις άγνωστες ρομ? Τέλος είναι προς τιμήν της Sony, που έχει ειδική ιστοσελίαδα όπου και σου δίνει εργαλεία και documentation να κάνεις το τηλέφωνο σου root και να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Αν δεν το έκανε θα έχανε το τραίνο...

Μην σας φανεί περίεργο αν κάποια στιγμή η ίδια η Apple σου σηκώσει αντίστοιχη σελίδα για να κάνεις τη συσκευή σου Jailbreak. Από τη στιγμή που κάτι το αγοράζεις και σου ανήκει γιατί να έχεις γελοίους περιορισμούς???

Αγοράστε το τηλέφωνο άφοβα για δύο λόγους:

1)Είναι πάμφηνο... Με 325 ευρώ που το αγόρασα είναι πιο φθηνό από άλλα υποδιέστερα κορεάτικα πλαστικά μοντέλα . Μάλιστα μέσα στην τιμή συμπεριλάμβανε και βάση φόρτισης.

2)Είναι ένα ιστορικό μοντέλλο το οποίο θα παραμείνει classic & cult. Θα είναι ένα μοντέλο που κάποτε όλοι θα αναφέρονται ότι άλλαξε το πλανήτη τον κινητών. Κάτι π.χ. σαν το Yamaha XT του 1989 που ακόμα και σήμερα δεν ξεπεράστηκε ποτέ από κανένα XT σε ομότητα και αγριάδα.... ΕΙΝΑΙ CULT ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ CULT ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΤΩΧΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ!!!

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα geo_xar . Όσο και αν προσπάθησα να κάνω hard reset μεσω συνδιασμό πατημένων πλήκρτρων δεν το κατάφερα. Είδα και βίντεο στο YouTube αλλά δεν με βοήθησαν. Είναι αστείο να βλέπεις το βίντεο, να πατάς τα ίδια κουμπιά, αλλά να μη γίνεται τίποτα...

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο μου φοράει 4.4.2 είναι το πρώτο μου τηλέφωνο μετά από 4 με android, τα οποία τα έστελνα μέσα σε 20 ημέρες. Στη συνέχεια κρατούσα το παλιό μου iPhone. Αυτό το τηλέφωνο δεν έχει τις εγγενείς αδυναμίες του Android. (Κολλήματα , lagarismata, reset χωρίς λόγο (reboot)) Επιπλέον είναι αδιάβροχο, επιτρέπει multi tasking αν και οι εφαρμογές για multi tasking είναι ελάχιστες προς το παρών, η οθόνη απλά δεν έχει αντίπαλο και σας το λέω έχοντας πολύ μεγάλη γνώση στις οθόνες και στο καλιμπράρισμα αυτών). Η αστεία εμμονή, να μπορεις να εγκαταστήσεις εφαρμογές μόνο στο τηλέφωνο, και όχι στην κάρτα παραμένει, μετά την αναβάθμιση σε kit kat ,αλλα αυτό δεν είναι πρόβλημα της sony αλλα της google, αλλά για εμας που έχουμε αυτό το τηλέφωνο, ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. ΔΙΟΤΙ ΜΕ 16 GB μνήνη, ΟΣΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ , ΠΑΛΙ ΧΩΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ!!! Για αυτό ακριβώς δεν καίγομαι να κάνω root , διότι απλά δεν υπάρχει λόγος. Επίσης το να κάνω εγκατάσταση την ROM του κάθε μάγειρα, το θεωρώ άχρηστο, διότι με την συγκεκριμμένη rom που είναι σχεδόν πεντακάθαρη και απαλλαγμένη από σαβουροεφαρμογές είμαι 100% ευχαριστημένος. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ότι μετά την αναβάθμιση σε επίσημη 4.3 το τηλέφωνο απέκτησε bugs τα οποία η Sony για να τα διορθώσει σήκωσε bug fixing update... Οπότε γιατί να κάθομαι να πειραματίζομαι, με τις άγνωστες ρομ? Τέλος είναι προς τιμήν της Sony, που έχει ειδική ιστοσελίαδα όπου και σου δίνει εργαλεία και documentation να κάνεις το τηλέφωνο σου root και να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Αν δεν το έκανε θα έχανε το τραίνο...

Μην σας φανεί περίεργο αν κάποια στιγμή η ίδια η Apple σου σηκώσει αντίστοιχη σελίδα για να κάνεις τη συσκευή σου Jailbreak. Από τη στιγμή που κάτι το αγοράζεις και σου ανήκει γιατί να έχεις γελοίους περιορισμούς???

Αγοράστε το τηλέφωνο άφοβα για δύο λόγους:

1)Είναι πάμφηνο... Με 325 ευρώ που το αγόρασα είναι πιο φθηνό από άλλα υποδιέστερα κορεάτικα πλαστικά μοντέλα . Μάλιστα μέσα στην τιμή συμπεριλάμβανε και βάση φόρτισης.

2)Είναι ένα ιστορικό μοντέλλο το οποίο θα παραμείνει classic & cult. Θα είναι ένα μοντέλο που κάποτε όλοι θα αναφέρονται ότι άλλαξε το πλανήτη τον κινητών. Κάτι π.χ. σαν το Yamaha XT του 1989 που ακόμα και σήμερα δεν ξεπεράστηκε ποτέ από κανένα XT σε ομότητα και αγριάδα.... ΕΙΝΑΙ CULT ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ CULT ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΤΩΧΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ!!!

 

Καλησπέρα φίλε.

Hard Reset: Ρυθμίσεις-->Δημ. αντ. ασφαλ. και επαναφορά-->Επαναφορά εργοστ. δεδομένων (διαγράφονται τα πάντα)

*Εγώ το πήρα 318 από eshop αλλά δεν είχε βάση φόρτισης... οπότε πρέπει να την τσιμπήσω από ebay γιατί Ελλάδα έχει 35...

*Μάλλον είμαι πολύ παράξενος κάτοχος γιατί το έχω ούτε μια βδομάδα αλλά το έχω ερωτευτεί παράφορα!:):D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθούσα να κάνω Hard reset από recovery mode και δεν το κατάφερα ποτέ. Αυτό που λες εσύ συμφωνώ ότι θα πετύχει... Αλλά δεν ξέρω αν είνο το ίδιο σωστό... Το τηλέφωνο είναι πραγματικά ένα απάυγασμα της τεχνολογίας. Όσο και να θες να το κατηγορήσεις, όσο και κομπλεξικός να είσαι, όσο και ορκισμένος σε άλλα brands να είσαι (και μάλιστα εγώ είμαι ορκισμένος με την Apple καθότι ασχολούμε με τους υπολογιστές της από το 1986, και μισώ τα windows), είναι το καλύτερο τηλέφωνο παραγωγής αυτή τη στιγμή. Ο μοναδικός περιορισμός του είναι η έλειψη φλας (με τα phablet είναι αστείο να τραβάς φωτογραφίες ούτως ή άλλως) και η αυτονομία, αλλά αυτό είναι εγγενές μειονέκτημα της τεράστιας οθόνης που καταναλώνει τα άντερα της σε ενέργεια.

Υπάρχει μία υποψία ότι η φόρτιση που διαρκεί 2 1/2 ώρες είναι μεγάλος χρόνος, αλλά το iPad 3 Retina που έχω φορτίζει σε 5 1/2 ώρες!! Παιδιά αυτονομία σημαίνει τεράστια μπαταρία, και τεράστια μπαταρία σημαίνει μεγάλος χρόνος φόρτισης. Αν αγοράσεις έναν φορτιστή after market με μεγαλύτερη δύναμη φόρτισης ( o default είναι στα 1500 mA) θα κερδίσεις ταχύτητα φόρτισης αλλά ΠΙΘΑΝΟΝ να καταστρέψεις την μπαταρία. ΠΙΘΑΝΟΝ και όχι.

Αγοράστε το τηλέφωνο άφοβα, εφόσον σας ενδιαφέρουν οι μεγάλες οθόνες και πραγματικά τις χρειάζεστε. Αν το αγοράσετε από εφέ θα το εγκαταλείψετε πολύ σύντομα. Τέλος απαραίτητο αξεσουάρ του είναι το και το Bluetooth Sony SBH52 . Εδώ οι πληροφορίες προϊόντος: http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/smart-bluetooth-handset-sbh52/

Με το συγκεκριμμένο Bluetooth έχω το εξής πρόβλημα: Δεν μου δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στην οθόνη σχετικά με το μηνήματα και τα μέιλ μου.

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν παιδιά αντε να ζωντανεύει το νήμα, σχετικά με την επαναφορά από τα πλήκτρα το είχα προσπαθήσει αλλά από την σονυ μου ανέφεραν ότι δεν γίνεται, επίσης διαβάζω και στις διάφορες παρτίδες ανάλογα τον προμηθευτή αλλάζει και το περιεχόμενο συσκευασίας, π.χ.το δικό μου από βοντα είχε θήκη και ακουστικά, το θηρίο είναι πραγματικά ερωτας:) και με τα κατάλληλα παρελκόμενα γίνεται σούπερ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οσους το πηραν προσφατα. Με αυτην την τιμη κανατε την καλυτερη αγορα. Λοιπον εγω το εχω απο τα Χριστουγεννα και ακομη ο ερωτας δεν εχει περασει. Με εχουν κοροιδεψει , και εχουν γελασει παρα πολλοι για το μεγεθος αλλα τους εχω γραμμενους. Οταν αγαπας την τεχνολογια κανεις και υπερβασεις. Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου. Τωρα η μπαταρια του να ξερετε όσο θα το δουλευετε τοσο θα στρωνει. Ασε που την βλεπω εφταψυχη. Με την 4.3 κρατουσε λίγο περισσοτερο. Για την οθονη βαλτε tempered glass και αφηστε τις μεμβρανες. Η αισθηση που αφηνει το tempered glass λογο της μεγαλης επιφανειας του κινητου ειναι απιστευτη. Θηκη δεν το εβαλα ποτε , το χαιρομαι οπως ειναι αν και μου επεσε 2 φορες (σε ξυλινη επιφανεια μεσα σε καφετερια ) και δεν επαθε την παραμικρη γραντζουνια το τερας. Εγω με την συσκευασια σταθηκα ατυχος (και σας ζηλευω) γιατι δεν ειχε μεσα τιποτε ουτε καν ακουστικα. Ετυχα την ''φτωχη'' ελληνικη.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν παιδιά αντε να ζωντανεύει το νήμα, σχετικά με την επαναφορά από τα πλήκτρα το είχα προσπαθήσει αλλά από την σονυ μου ανέφεραν ότι δεν γίνεται, επίσης διαβάζω και στις διάφορες παρτίδες ανάλογα τον προμηθευτή αλλάζει και το περιεχόμενο συσκευασίας, π.χ.το δικό μου από βοντα είχε θήκη και ακουστικά, το θηρίο είναι πραγματικά ερωτας:) και με τα κατάλληλα παρελκόμενα γίνεται σούπερ.

Αυτό δείχνει ότι για ακόμη μία φορά σηκώνουν βίντεο στο YouTube περιεγχόμενο scumm . Είπα και εγώ ρε π@υστη μου γκαβός είμαι? Έκανα ότι έδειχνε το βίντεο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοριζικο σε οσους το πηραν προσφατα. Με αυτην την τιμη κανατε την καλυτερη αγορα. Λοιπον εγω το εχω απο τα Χριστουγεννα και ακομη ο ερωτας δεν εχει περασει. Με εχουν κοροιδεψει , και εχουν γελασει παρα πολλοι για το μεγεθος αλλα τους εχω γραμμενους. Οταν αγαπας την τεχνολογια κανεις και υπερβασεις. Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου. Τωρα η μπαταρια του να ξερετε όσο θα το δουλευετε τοσο θα στρωνει. Ασε που την βλεπω εφταψυχη. Με την 4.3 κρατουσε λίγο περισσοτερο. Για την οθονη βαλτε tempered glass και αφηστε τις μεμβρανες. Η αισθηση που αφηνει το tempered glass λογο της μεγαλης επιφανειας του κινητου ειναι απιστευτη. Θηκη δεν το εβαλα ποτε , το χαιρομαι οπως ειναι αν και μου επεσε 2 φορες (σε ξυλινη επιφανεια μεσα σε καφετερια ) και δεν επαθε την παραμικρη γραντζουνια το τερας. Εγω με την συσκευασια σταθηκα ατυχος (και σας ζηλευω) γιατι δεν ειχε μεσα τιποτε ουτε καν ακουστικα. Ετυχα την ''φτωχη'' ελληνικη.

Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου. Για να πω την αλήθεια επειδή είμαι κολλημένος με τις συσκευές τις Apple από το 1986 το πήρα εν αναμονή του νέου iPhone 6 με τις 5.5 ίντσες. Αλλά αρχίζω και σκέφτομαι σοβαρά να το κρατήσω, διότι ειλικρινά το μόνο πράγμα που πραγματικά σας ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ότι θα κάνει καλύτερα το iPhone 6 θα είναι η ταχύτητα του . Αλλά έτσι και αλλιώς το Ultra Z έχει ταχύτητα στρατοσφαιρική. Οπότε με 325 ευρώ που το αγόρασα δεν αγοράζω ούτε ανταλλακτική οθόνη από την Apple, άρα βλέπω να μην το πουλάω όπως αρχικά ήταν το concept. Σχετικά με την tempered glass οθόνη μπορείς να στείλεις κάποιο λινκ σχετικά με τιμές και κάποιο βίντεο να δούμε πως αλλάζει?

Τέλος παιδιά ξαναρωτάω αν μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κανω καλα και δεν παιρνω ειδοποησεις από μηνήματα στο Bluetooth SBH 52 της sony...

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι άποψη έχουμε; Είχα την εντύπωση ότι θα βγάζει μία μέρα εύκολα. Με χαμηλή φωτεινότητα πόσες ώρες οθόνης βγάζει;

 

guru, κατέβασες τις εφαρμογές που πρέπει; smart connect και λοιπά;

ρώτησε και εδώ που το έχουν αρκετοί και σίγουρα θα σου πούνε τι παίζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=451

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε τις πρώτες ημέρες είχε γρήγορη απώλεια η μπαταρία, τώρα πιστεύω να έχει αρχίσει να στρώνει και πάει καλύτερα :) πέρα από την αυτόματη φωτεινότητα σημαντικό ρόλο παίζει και η χρήση ίντερνετ από mobile ή wifi, π.χ. με 4g που χρησιμοποιώ βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας λόγω δικτύου σε σχέση με το vdsl που έχω σπίτι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

To smart connect ηταν προεγκατεστημένο αν θυμάμαι καλά. Κατέβασα μία άλλη εφαρμογή από την επίσημη Sony μέσω φυσικά Google Play με την οποία μπορώ και βλεπω εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις και μάλιστα με ελληνικούς χαρακτήρες ονοματων στις επαφές. Άρα κατά το ήμιση δουέυει. Μολονότι διάβασα το user manual (έγινε και αυτό , διαβάσαμε manual από bluetooth device ...) ακρη δεν έβγαλα.... Πάντως σε ευχαριστώ για το λινκ που μου έδωσες... :yahoo:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωνσταντίνε τις πρώτες ημέρες είχε γρήγορη απώλεια η μπαταρία, τώρα πιστεύω να έχει αρχίσει να στρώνει και πάει καλύτερα :) πέρα από την αυτόματη φωτεινότητα σημαντικό ρόλο παίζει και η χρήση ίντερνετ από mobile ή wifi, π.χ. με 4g που χρησιμοποιώ βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας λόγω δικτύου σε σχέση με το vdsl που έχω σπίτι.

Κοίτα σαν τηλέφωνο σου βγάζει 2 ημέρες με ενεργοποιημένα όλα τα modes οικονομίας. Αλλά αν αρχίζεις να το σκαλίζεις (σαν μπλιμπλικι που είναι θέλει σκάλισμα) στην καλύτερη 1 1/2 μέρα. Αλλιώς μία μέρα. ΚΑι η φόρτηση θέλει 2 1/2 ώρες από τέρμα άδειο. Μεγάλη μπαταρία , μεγάλος χρόνος φόρτωσης. Το ξαναγράφω. 3500 mAh είναι αυτά. Όσα έχουν 2 iPhone 3Gs + κάτι ακόμα...

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες μου. Δεν χρησιμοποιώ 4G και τη φωτεινότητα δεν την έχω πάνω από 10% όταν είμαι σπίτι.

Απλά με το Ζ έβγαζα +- 4 ώρες οθόνης.. (έτσι έχω μάθει να υπολογίζω την μπαταρία) και θα ήθελα να βγάζω 6 αν ήταν δυνατόν. Γιατί θα πουλήσω το tablet μου και όλα θα τα κάνω με το θηριάκι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...