Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά από ένα 24ωρο χρήσης με την 757 νομίζω ότι είμαστε οκ. Το πρόβλημα με τον ήχο διορθώθηκε και η μπαταρία πήγε στα επίπεδα της 4.3 (136). Λαγκαρισματα εξακολουθούν να μην υπάρχουν και γενικά το τηλ πάει σφαίρα. Δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα. Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα τα νέα, γιατί είχες ταλαιπωρηθεί αρκετά

 

Ναι αυτό είναι αλήθεια, αλλά τέλος καλό, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές το κινητό αρχίζει να δονείται ακατάπαυστα χωρίς λόγο. Μόνη λύση το shutdown.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω ποιους από όλους τους ADB DRIVER θα πρέπει να έχουμε στο PC για το Z ultra….παρεμπιπτόντως και με την νέα αναβάθμιση πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μερικές φορές το κινητό αρχίζει να δονείται ακατάπαυστα χωρίς λόγο. Μόνη λύση το shutdown.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι; :worry:

 

Μάλλον πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα. Κάτοχος και εγώ του θηρίου από χθες και έχω να πω ότι σκοτώνει σε όλα του. Φόραγε την 4,2 και αμέσως έκανε 2αναβαθμισεις καπάκι και πήγε στην 4,4,2.δεν έχω γνώμη για την 4.3 αλλά και έτσι φυσάει και από μπαταρία μια χαρά μου φαίνεται. Να ρουτάρω η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα. Κάτοχος και εγώ του θηρίου από χθες και έχω να πω ότι σκοτώνει σε όλα του. Φόραγε την 4,2 και αμέσως έκανε 2αναβαθμισεις καπάκι και πήγε στην 4,4,2.δεν έχω γνώμη για την 4.3 αλλά και έτσι φυσάει και από μπαταρία μια χαρά μου φαίνεται. Να ρουτάρω η όχι?

 

Η 4.3 είχε λίγο καλύτερη μπαταρία. Τώρα, για το αν θα κάνεις η όχι ρουτ αυτό είναι δικό σου θέμα ανάλογα με τις ανάγκες σου.Εγώ προσωπικά είναι το μόνο τηλ εδώ και χρόνια που δεν το έχω κάνει ρουτ και το χαίρομαι έτσι οπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.3 είχε λίγο καλύτερη μπαταρία. Τώρα, για το αν θα κάνεις η όχι ρουτ αυτό είναι δικό σου θέμα ανάλογα με τις ανάγκες σου.Εγώ προσωπικά είναι το μόνο τηλ εδώ και χρόνια που δεν το έχω κάνει ρουτ και το χαίρομαι έτσι οπως είναι.

 

Επειδή ότι έχει περάσει από το χέρι μου το έχω ρουτάρει λέω αν αξίζει τον κόπο ή αν υπάρχει καμία ρομ καστομ που να είναι καλύτερη από την μαμά ??

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η μπαταρια εγινε ακομα χειροτερη. Οπως επισης το app της καμερας αργει να ανοιξει.

Γενικοτερα νομιζω πως η καλυτερη αναβαθμιση ηταν 4.3.

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η μπαταρια εγινε ακομα χειροτερη. Οπως επισης το app της καμερας αργει να ανοιξει.

Γενικοτερα νομιζω πως η καλυτερη αναβαθμιση ηταν 4.3.

 

Δεν το συζητάμε, η 4.3 ήταν κορυφαία. Όντως η εφαρμογή της κάμερας αργεί περισσότερο να ανοίξει σε σχέση με την 4.3 αλλά η μπαταρία είναι ''περίπου'' στα ίδια επίπεδα. Πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθούν το οποία μικροπροβλήματα υπάρχουν. Πάντως και άλλες συσκευές γενικά έχουν θεματάκια με την 4.4.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, μετα απο ενα χρονο στο Νοτελι 2 ειπα να δοκιμασω το ''ΤΕΡΑΣ''.

 

Μια ερωτηση, το ''Movies'' που λογικα ειναι ο player για τις ταινιες, μπορει να προβαλει .srt υποτιτλους ή θα πρεπει να καταφυγω σε third part application.

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, μετα απο ενα χρονο στο Νοτελι 2 ειπα να δοκιμασω το ''ΤΕΡΑΣ''.

 

Μια ερωτηση, το ''Movies'' που λογικα ειναι ο player για τις ταινιες, μπορει να προβαλει .srt υποτιτλους ή θα πρεπει να καταφυγω σε third part application.

 

Thanks.

 

MX PLAYER FREE:-h

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια εκ μερους ενος φιλου.Ειναι στο 90% να αγορασει το θηριο αλλα επειδη δεν αλλαζει συχνα κινητο,τον απασχολει το θεμα της μπαταριας.Αν στο μελλον χρειαστει να την αλλαξει,πως θα πρεπει να γινει η ολη εγχειρηση?Ειδε κατι βιντεο στο youtube οπου φαινεται δυσκολη διαδικασια η αλλαγη μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια εκ μερους ενος φιλου.Ειναι στο 90% να αγορασει το θηριο αλλα επειδη δεν αλλαζει συχνα κινητο,τον απασχολει το θεμα της μπαταριας.Αν στο μελλον χρειαστει να την αλλαξει,πως θα πρεπει να γινει η ολη εγχειρηση?Ειδε κατι βιντεο στο youtube οπου φαινεται δυσκολη διαδικασια η αλλαγη μπαταριας.

 

Ναι είναι αρκετά δύσκολο. Το στέλνεις στο service, π.χ στην άβατο στην αλλάζουν και τέλειωσες. Μόνος σου μπορεί να κάνεις καμιά ζημιά και να σου βγει πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αρκετά δύσκολο. Το στέλνεις στο service, π.χ στην άβατο στην αλλάζουν και τέλειωσες. Μόνος σου μπορεί να κάνεις καμιά ζημιά και να σου βγει πιο ακριβά.

 

Να εισαι καλα φιλε μου:)

Μαλλον θα τον απογοητευσει αυτο με τη μπαταρια:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. το εχω κανει παραγγελία απο voda στα 299 που ειχε για λίγο χτες.. να κάνω 2 ερωτησούλες .. απο καθημερινή χρήση πως βολεύει δηλαδη οταν φορας απλά ρουχα χωρις τσαντα ή μπουφαν πως κουβαλιέται ? δευτερον ειναι τόσο καλό οσο διαβάζω?ακομα και με το s5 που βγήκε τωρα αυτο το παταει ?
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη το πήρες χωρίς να γνωρίζεις τι γίνεται; το "τηλέφωνο" εχει 6,44 ιντσες οθονη..αν δεν εχεις προβλημα να βαζεις στο αυτί σου ενα μινι δισκο και να προχωρας οκ...τετοιες συσκευες συνηθως με bluetooth τις δουλευεις..αμα φοράς παντελόνι με φαρδυες τσέπες η βερμούδα κατι γινεται αλλιως για τσαντάκι σε κοβω..η κάμερα 8αρα χωρις φλας..κατα τ αλλα είναι αψογο Phablet και τρομερη κατασκευή. εγω απο την αρχή το ζαχάρωνα..παιζει ομως σε περίεργη κατηγορια..ουτε για τηλ κανει ουτε για tablet γι αυτό και δεν το πήρα.

το s5 τί εννοείς αν το πατάει; το s5 τώρα κυκλοφορησε και ειναι πιο δυνατο. το z ultra τρεχει πολυ smooth καλύτερα απο το s5 αλλα ειναι λιγο πιο κατω σε επιδόσεις..η τιμή που το πήρες είναι πολύ καλή, αλλά αν δεν είχες αλλη τέτοια συσκευή και δεν ξέρεις καν αν σε βολευει στη καθημερινότητα σου, δε σε κοβω να το κρατας για πολυ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει παραγγελία και δεν το εχω παραλάβει ακόμα γιαυτο ρωταω. ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε μου. απλα στα χρήματα αυτα δν βρίσκω κατι αλλο τοσο δυνατό. εχεις κάτι να προτείνεις ? οσο για το μέγεθος εχω δουλέψει το note 3 και ηταν μια χαρα αλλα αυτό ισως με δυσκολέψει.
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά nexus 5 και lg g2 και s4 επίσης..δεν παύει να είναι τρομερή συσκευή το ultra αλλα το μέγεθος είναι περίεργο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το μονο μου προβλημα ειναι το πως θα το κουβαλαω.. ολα τα αλλα δεν με ενοχλούν. οσο εχω δει τα αλλα που μου προτείνεις δεν μου αρέσουν στην ποιότητα κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...