Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μέθοδος αυτή για την απόκρυψη λειτουργεί μια χαρά και στην κιτκατ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks για το feedback.:)

 

Έσβησα εντωμεταξύ την αχρειάστη πλέον απάντηση για την Β510 μιας και η νεότερη Β512 μπαίνει πάνω από οποιαδήποτε Β1ΧΧ με το γνωστό τρόπο. Όσο για το θέμα του lag δεν συνέχισα τη συζήτησή μας γιατί αντιμετωπίζουμε με διαφορετικές απαιτήσεις το θέμα. Προσωπικά δεν μπορώ να πω σε κάποιον που θα έρθει από lg optimus G, G2, nexus, windows phone, HTC One, iphone ότι δεν λαγκάρει στο internet γιατί θα δει τη διαφορά και θα μου πει μετά "τι μου λες ότι δεν λαγκάρει στην kitkat στο internet browsing". Aν έρθει από κανένα Xperia ή φτηνό Samsung ή Galaxy S3 τότε θα είναι συνηθισμένος στο lag οπότε δεν θα έχω πρόβλημα να του πω να βάλει την kitkat. Eλπίζω να καταλαβαίνεις με ποια έννοια διαφωνώ μαζί σου στο συγκεκριμένο πράγμα. ( σε όλα τα άλλα συμφωνούμε ).

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το feedback.:)

 

Έσβησα εντωμεταξύ την αχρειάστη πλέον απάντηση για την Β510 μιας και η νεότερη Β512 μπαίνει πάνω από οποιαδήποτε Β1ΧΧ με το γνωστό τρόπο. Όσο για το θέμα του lag δεν συνέχισα τη συζήτησή μας γιατί αντιμετωπίζουμε με διαφορετικές απαιτήσεις το θέμα. Προσωπικά δεν μπορώ να πω σε κάποιον που θα έρθει από lg optimus G, G2, nexus, windows phone, HTC One, iphone ότι δεν λαγκάρει στο internet γιατί θα δει τη διαφορά και θα μου πει μετά "τι μου λες ότι δεν λαγκάρει στην kitkat στο internet browsing". Aν έρθει από κανένα Xperia ή φτηνό Samsung ή Galaxy S3 τότε θα είναι συνηθισμένος στο lag οπότε δεν θα έχω πρόβλημα να του πω να βάλει την kitkat. Eλπίζω να καταλαβαίνεις με ποια έννοια διαφωνώ μαζί σου στο συγκεκριμένο πράγμα. ( σε όλα τα άλλα συμφωνούμε ).

 

εμενα αμα ερθει απο το ταπεινο

λουμια 610 ή 520 δεν ξερω θα ειναι ΟΚ?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή αντίγραφο ασφαλείας και επαναφορά δεδομένων (από ρυθμίσεις) δεν υπάρχει η επιλογή επαναφορά δεδομένων. παρά μόνο δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας, αυτόματη επαναφορά και επαναφορά εργοστ. δεδομένων...
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή εμφανίζεται αφού δημιουργήσεις και αποθηκέυσεις ένα αντίγραφο ασφαλείας.

 

ipred: Δεν διαφωνώ για αυτά που λες απλά εμένα δεν με ενοχλούν τόσο ώστε να κάνω downgrade. Το γεγονός ότι με 2 gb ram και τετραπύρηνο έχει αυτά τα θέματα είναι απαράδεκτο και φυσικά θέμα κακού software. Το Μoto G με κατώτερα specs "φυσάει" σε σχέση με το P6...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή εμφανίζεται αφού δημιουργήσεις και αποθηκέυσεις ένα αντίγραφο ασφαλείας.

 

ipred: Δεν διαφωνώ για αυτά που λες απλά εμένα δεν με ενοχλούν τόσο ώστε να κάνω downgrade. Το γεγονός ότι με 2 gb ram και τετραπύρηνο έχει αυτά τα θέματα είναι απαράδεκτο και φυσικά θέμα κακού software. Το Μoto G με κατώτερα specs "φυσάει" σε σχέση με το P6...

 

Αρα υπαρχει περιθωριο παραπερα βελτιωσης υποθετεις;

Και ξανα ρωταω για μεση χρηση ερχομενη απο λουμια (w p ) θα ειναι οκ;

Η θα το φαω στο κεφαλι;

Παντως για την οθονη του και το μεγεθος του ειναι πολυ handy

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα χρήσης και "κολλήματος", αν πχ ένα μικρό lagaρισμα σε ενοχλεί τότε θα το ψάχνεις συνέχεια και δεν θα σε ικανοποιεί. Είναι πανέμορφο, μια χαρά για χρήση ως τηλέφωνο και ιντερνετ και δεν είναι για πολύ gaming. Αλλά πχ το πιο φθηνό Μoto G είναι πολυ πιο smooth... A
Link to comment
Share on other sites

Χτες κατοχος του ascend p6.το πηρα μεταχειρο 2 μηνων σε αριστη κατασταση.η αναβαθμιση ποτε θα ερθει?πηγα ενημερωση αλλα τιποτα.δε σκαμπαζω να τη βαλω χειροκινητα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω λεω αλλα θα τοαρω καινουργιο

Δουλευει με τη μια ;

Η θα πνιγει στην κινεζια η κυρα μου;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Χτες κατοχος του ascend p6.το πηρα μεταχειρο 2 μηνων σε αριστη κατασταση.η αναβαθμιση ποτε θα ερθει?πηγα ενημερωση αλλα τιποτα.δε σκαμπαζω να τη βαλω χειροκινητα.

 

Ποια έκδοση έχει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ!!ποση ωρα σας κανει να φορτίσει το τηλεφωνο πλήρως??το δικο μου κανει 5 -6 ωρες με τον γνήσιο φορτιστή ειναι λογικο τοσο???!!:blink: και το αλλο θεμα ειναι οτι οταν ειναι στην φόρτιση σχεδον δεν μπορεις να το λειτουργήσεις καθολου κολλάει στο φουλ!!!!

ενω εχθες δοκιμασα να το φορτίσω με τον φορτιστή του lg g2 και το αποτελεσμα ηταν φοβερο σε δυο ωρες ειχε φορτιση φουλ και δεν κολουσε καθολου το τηλεφωνο !!!απλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προβλημα αν συνεχίσω να το φορτίζω με τον φορτιστή του g2??

διαβασα αρκετες σελιδες και βλεπω οτι οι περισσότεροι προτιμουν jb υπαχει τοσο μεγαλη διαφορα στο smoothnes και ταχυτητας απο την κιτ κατ??

αν απο αποφασίσω να το κανω downgrade στην jb b132 θα μου σβήσει τιποτα απο μεσα??

και κατι τελευταίο τι ειναι αυτο που μου τρώει τοσο την μπαταρια δειτε λήγω!! εσεις ποση ωρα περιπου βγαζετε με ανοιχτή οθονη ??

αυτα παιδια δεν πιστεύω να ειναι πολλα αυτα που ρωτάω:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 jelly bean

 

Εννοώ τον αριθμό έκδοσης, τα 4 τελευταία γράμματα. Θα είναι Β111, B118 η κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Απο B112 δεν γίνεται ενημέρωση μέσω σύνδεσης οπότε θα χρειαστεί να κανεις εσύ το update.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειςνα μου πεις ταβηματα?θα ρολαρει καλα η kit kat?σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ!!ποση ωρα σας κανει να φορτίσει το τηλεφωνο πλήρως??το δικο μου κανει 5 -6 ωρες με τον γνήσιο φορτιστή ειναι λογικο τοσο???!!:blink: και το αλλο θεμα ειναι οτι οταν ειναι στην φόρτιση σχεδον δεν μπορεις να το λειτουργήσεις καθολου κολλάει στο φουλ!!!!

 

Tίποτα από τα δύο που αναφέρεις δεν ισχύει τουλάχιστον στο δικό μου P6 είτε με jb είτε με kk. Πολύ γρήγορο charging και συμπεριφορά κανονική κατά τη διάρκειά του.

 

αν απο αποφασίσω να το κανω downgrade στην jb b132 θα μου σβήσει τιποτα απο μεσα??

 

To downgrade δεν είναι απλό στις περισσότερες περιπτώσεις και υπάρχει ισχυρή πιθανότητα να έχεις fail μέχρι να τα καταφέρεις. Όσο για το αν σβήνει την εσωτερική μνήμη , για μένα δεν πρέπει καν να υπάρχει αυτό το ερώτημα γιατί μετά από κάθε update/downgrade πρέπει από μόνοι μας να ρίχνουμε μια επαναφορά εργοστασιακών. Είναι σαν να βάζεις windows πάνω σε άλλα windows χωρίς format. Όχι και ότι καλύτερο για τη λειτουργία του λογισμικού. Πάντως τα updates μεταξύ Β1ΧΧ εκδόσεων δεν σβήνουν μνήμη. Το update αντίθετα κι αν θυμάμαι καλά στην B512 έσβησε αναπάντεχα την εσωτερική μνήμη. Στο downgrade δεν θυμάμαι καθόλου.

 

εσεις ποση ωρα περιπου βγαζετε με ανοιχτή οθονη ??

 

Το μόνο που μπορώ να πω προσωπικά είναι ότι στην σκληρότερη χρήση του κινητού = GPS + Internet δεδομένα+ Οθόνη σε full φωτεινότητα ανοιχτά συνεχόμενα, η μπαταρία μου κράτησε 7 ώρες. Σε φυσιολογική smartphone ( αρκετό internet και λίγο παιχνίδι ανά διαστήματα ) χρήση μου κρατά 1 μέρα και κάτι ενώ σε χρήση ως κινητό ( ελάχιστο wifi +μηδέν παιχνίδι ) μου έχει κρατήσει και 3 μέρες. Σήμερα για παράδειγμα που το χρησιμοποίησα μόνο για κλήσεις , βρίσκομαι μετά από 13 ώρες στο 84% :

http://s28.postimg.org/io5pfmg7t/Screenshot_2014_09_23_22_12_21.jpg

Link to comment
Share on other sites

To downgrade δεν είναι απλό στις περισσότερες περιπτώσεις και υπάρχει ισχυρή πιθανότητα να έχεις fail μέχρι να τα καταφέρεις. Όσο για ο αν σβήνει την εσωτερική μνήμη , για μένα δεν πρέπει καν να υπάρχει αυτό το ερώτημα γιατί μετά από κάθε update/downgrade πρέπει από μόνοι μας να ρίχνουμε μια επαναφορά εργοστασιακών. Είναι σαν να βάζεις windows πάνω σε άλλα windows χωρίς format. Όχι και ότι καλύτερο για τη λειτουργία του λογισμικού. Πάντως τα updates μεταξύ Β1ΧΧ εκδόσεων δεν σβήνουν μνήμη. Το update αντίθετα κι αν θυμάμαι καλά στην B512 έσβησε αναπάντεχα την εσωτερική μνήμη. Στο downgrade δεν θυμάμαι καθόλου.

 

δηλαδη να μην κανω δοκιμη για να πάω απο κιτ κατ σε jb?και αν το κανω το κανω με τον τροπο οπως γραφεις??

οσο για την μπαταρια τι ειναι αυτη η προστασια πλήκτρων που μου τρωι την μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

Και γω λεω αλλα θα τοαρω καινουργιο

Δουλευει με τη μια ;

Η θα πνιγει στην κινεζια η κυρα μου;

 

Καποιος να δωσει μια πειστικη απαντηση;

Ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην κανω δοκιμη για να πάω απο κιτ κατ σε jb?και αν το κανω το κανω με τον τροπο οπως γραφεις??

 

Δεν λέω να μην το κάνεις για να δοκιμάσεις και τη jb , απλά λέω ότι σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, να είσαι προετοιμασμένος. Εγώ όταν έκανα downgrade , είχα 3-4 αποτυχημένα πρώτα με αναγκαστικό hard reset μέσω της stock recovery και στο τέλος επιτέλους μπήκε. Αντίθετα στα updates πάντα η διαδικασία πάει μια χαρά χωρίς προβλήματα. Με άλλα λόγια αποθήκευσε ότι θέλεις από την εσωτερική μνήμη γιατί η πιθανότητα να αναγκαστείς να κάνεις hard reset είναι αυξημένη.:)

 

Και γω λεω αλλα θα τοαρω καινουργιοΔουλευει με τη μια ;Η θα πνιγει στην κινεζια η κυρα μου;

 

Προσωπικά δεν σου απάντησα γιατί δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "δουλεύει με τη μία ή θα πνιγεί στην κινεζιά;". Αν ρωτάς το αν το κινητό πωλείται στα μεγάλα καταστήματα και στα σκρουτζομάγαζα με έκδοση στα ελληνικά, ναι εννοείται πως έτσι πωλείται. Κάθε ευρωπαϊκή επίσημη έκδοση σε κάθε android κινητό έχει ελληνικά. Αν το πάρεις από Κίνα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν σου απάντησα γιατί δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "δουλεύει με τη μία ή θα πνιγεί στην κινεζιά;". Αν ρωτάς το αν το κινητό πωλείται στα μεγάλα καταστήματα και στα σκρουτζομάγαζα με έκδοση στα ελληνικά, ναι εννοείται πως έτσι πωλείται. Κάθε ευρωπαϊκή επίσημη έκδοση σε κάθε android κινητό έχει ελληνικά. Αν το πάρεις από Κίνα είναι άλλο θέμα.

 

απο εδω λεω να το παρω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα push app μηνυματα ειτε απο whatsapp ειτε facebook μου ερχονται οποτε να ναι.εχω κατεβασει και

μια εφαρμογη που λεγεται pnf και γενικοτερα εχω σεταρει το κινητο με 512 νοβα laucher κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το wifi κανει αποσυνδεσεις που και που?διορθωνεται αυτο?εχω εκδοση b112.πως γινεται να βαλω την kit-kat?
Link to comment
Share on other sites

Το wifi κανει αποσυνδεσεις που και που?διορθωνεται αυτο?εχω εκδοση b112.πως γινεται να βαλω την kit-kat?

 

Otenet έχεις ; Το ρωτώ γιατί μέχρι στιγμής όσοι είχαν αυτό το θέμα είχαν otenet και δεν ξέρω αν είναι απλά σύμπτωση ή αν είναι τόσο μάπα το router της otenet. Πάντως αν θυμάμαι καλά η B125 και η B132 βελτιώνουν ή διορθώνουν αυτό το θέμα. Αν δεν δεις φως τότε βάλε Kitkat μπας και...Εγώ με wind ( που δεν φημίζεται και το router της για το σήμα wifi ) δεν είχα ποτέ αποσύνδεση σε καμία από τις 7 roms που είχα βάλει στο κινητό. ( Β107,Β112,Β119,Β125,Β132,Β510,Β512 )

 

Το πως βάζεις μια rom μπορείς να το βρεις στο FAQ για το κινητό ( πάτα το "εδώ" στην υπογραφή μου )

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Οτε εχω ναι.θα το δοκιμασω και σε forthnet μηπως και.

Οσο για την αναβαθμιση ποια πρεπει να βαλω εγω?η offficial ποια ειναι?εχω μπερδευτει?b ποσο? Ειναι σαν αναβαθμιση απο wifi απλα τη κανω χειροκινητα.σωστα?δε χανω εγγυησεις.σ ευχαριστω πολυ

Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...