Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Welcome back στην ομορφιά :) Εγώ σκέφτομαι να του βάλω ένα αυτοκόλλητο skinomi fiber carbon στην πλάτη ( έχει φθαρεί αρκετά ) όταν φύγουν οι ζέστες γιατί τώρα φοβάμαι μήπως το αυτοκόλλητο δεν θα αφήνει τη θερμότητα να εξέρχεται σωστά. Άσε που δεν το πουλούν εκτός HΠΑ και πρέπει να ψαχτώ.

 

http://www.skinomi.com/sk13713-huawei-ascend-p6-carbon-fiber-skin-protector.html

 

Άλλη εναλλακτική να αγοράσω την ίδια την πλάτη και να πάω σε κάποιον να τη βάλει. Κοστίζει μόνο 6.61 χωρίς τα ταχυδρομικά :

 

http://www.parts4repair.com/back-cover-for-huawei-ascend-p6-black/

 

Φιλε ipred που μας ανοιξες τα ματια με τον οδηγο σου.αν δεν το εχεις δει ηδη τοτε παρε απο δω οπως και γω.και για οσους αγοραζουν απο εξωτερικο ειναι μια πολυ καλη φθηνη λυση.εμεινα ικανοποιημενος και προλαβα να μην γινουν αλλες γρατζουνιες για οντως παιδια το κινητο μας ειναι πολυ ευαισθητο στην πλατη του.τωρα εχω μονο 2 μικρες αλλα δεν φαινονται εντονα και αυτο εγινε μεχρι να ερθει η παραγγελια.το κινητο μετα γινεται γυαλιστερο με τη ζελατινα μπρος πισω πανω κατω δεξια αριστερα αλλα εχει ωραια αισθηση και δεν φοβασαι πλεον να το ακουμπησεις σε οποιαδηποτε επιφανεια.

Edited by seskou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα , παιδια το κινητο δεν αναγνωριζει την καρτα sim , δοκιμασα και αλλη μια χωρις να γινει κατι. Εχετε καμια ιδεα τι γινεται! Ποια εταιρεια εχει το service huawei:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Το σκρουτζαδικο που το παραγγειλα δεμ το ειχε διαθέσιμο τελικα. Μήπως να επιλέξω το άσπρο; Δεν ειχα ποτε λευκό κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ipred που μας ανοιξες τα ματια με τον οδηγο σου.αν δεν το εχεις δει ηδη τοτε παρε απο δω οπως και γω.και για οσους αγοραζουν απο εξωτερικο ειναι μια πολυ καλη φθηνη λυση.εμεινα ικανοποιημενος και προλαβα να μην γινουν αλλες γρατζουνιες για οντως παιδια το κινητο μας ειναι πολυ ευαισθητο στην πλατη του.τωρα εχω μονο 2 μικρες αλλα δεν φαινονται εντονα και αυτο εγινε μεχρι να ερθει η παραγγελια.το κινητο μετα γινεται γυαλιστερο με τη ζελατινα μπρος πισω πανω κατω δεξια αριστερα αλλα εχει ωραια αισθηση και δεν φοβασαι πλεον να το ακουμπησεις σε οποιαδηποτε επιφανεια.

 

Tην είχα πάρει αυτή αλλά δεν μπορούσα να την κολλήσω σωστά και μου άφηνε ασπρίλες και 3-4 φουσκαλίτσες. Γενικά δεν το έχω με τις ζελατίνες :lol:

 

καλησπερα , παιδια το κινητο δεν αναγνωριζει την καρτα sim , δοκιμασα και αλλη μια χωρις να γινει κατι. Εχετε καμια ιδεα τι γινεται! Ποια εταιρεια εχει το service huawei:(:(:(

 

Το service γίνεται εδώ :

http://www.vrisko.gr/details/7_36be5h3cdg4e5gcjbkbk4642ch__bf

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ευρωπαϊκό μοντέλο, το μόνο που μπορώ να κάνω για να σε βοηθήσω είναι να σου παραθέσω ένα post που είχε κάνει ο GKako :

καταρχήν σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια μετά από πολύ διάβασμα κατάφερα και έβαλα την 513 το τηλέφωνο τώρα δουλεύει απροβλημάτιστα έως αυτή τη στιγμή ευχαριστώ και πάλι.

Επειδή έχω ευρωπαϊκό μοντέλο, το μόνο που μπορώ να κάνω για να σε βοηθήσω είναι να σου παραθέσω ένα post που είχε κάνει ο GKako :
Link to comment
Share on other sites

Στις 23/7 κυκλοφόρησε. Για όποιον θέλει να τη δοκιμάσει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ :

https://drive.google.com/folderview?id=0BxeMK2MEhYjIRFVjWFRYWl9HT2M&usp=sharing

Beta είναι και αυτή και σαν θετικό αναφέρεται το καλύτερο σήμα δικτύου και gps.

Προσωπικά έχω σταματήσει τις δοκιμές των διάφορων kitkat μέχρι να βγει κάποια πραγματικά τελική.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα μεταχειρισμένο στα 150.

Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις.

Ωραία οθόνη, γρήγορη ανταπόκριση, καλή κάμερα, όμορφο και το interface.

 

Τα μόνα που με προβληματίζουν και θα τα δω εν καιρώ, είναι η διάρκεια της μπαταρίας και αν θα έχει υποστήριξη στις αναβαθμίσεις.

Με την KitKat τι γίνεται θα την πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα μόλις τώρα και θέλω μια βοήθεια.

Η δόνηση δεν λειτουργεί αν και είναι ενεργοποιημένη.

 

Έχει βλάβη το κινητό ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ηρθε με την Β132. Αντεγραψα την B510 με το γνωστο.τροπο αλλα δεν την βρισκει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα μόλις τώρα και θέλω μια βοήθεια.

Η δόνηση δεν λειτουργεί αν και είναι ενεργοποιημένη.

 

Έχει βλάβη το κινητό ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει;

 

Το κινητό έχει βουλίτσα για τη δόνηση σε 3 ρυθμίσεις : "Ήχος", "Κλήση" και "Μηνύματα". Όταν ενεργοποιείς τη βουλίτσα στο "Ήχος" τότε ενεργοποιεί αυτόματα και τη βουλίτσα στη "Κλήση" και αντιστρόφως. Αντίθετα δεν την ενεργοποιεί στα "Μηνύματα" όπου πρέπει να πας κάτω και να την ενεργοποιήσεις.

 

Το κινητό ηρθε με την Β132. Αντεγραψα την B510 με το γνωστο.τροπο αλλα δεν την βρισκει.

 

Αν ήμουν στη θέση σου θα αφαιρούσα την εξωτερική κάρτα και θα έβαζα τον dload φάκελο με το update.zip στην εσωτερική μνήμη. Συνήθως όποιος συναντά προβλήματα είναι είτε γιατί δεν βλέπει εκείνη την ώρα σωστά την εξωτερική κάρτα το κινητό είτε γιατί έχει ρουτάρει το κινητό.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ολες οι δονησεις ειναι στο on αλλα η δονηση δεν...

Οταν το χτυπαω απο πισω λιγο με το δαχτυλο παιρνει μπρος αλλα μετα απο λιγο δεν λειτουργει παλι.

 

Μαλλον δεν το γλιτωνω το service ή την ανταλλαγη.

 

Αν εμδιαφερεται κανεις ας στειλει p.m.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο αξιζει?

το βρηκα στα 200 ευρω.

Λαγκαρει πολυ? Απο μπαταρια πως τα παει? Βγαζει 2 μερες?

Ποσο ελευθερη ram εχει?

Τωρα εχω το huawei u8800 pro και εχω περασμενη μια custom miui .To εχω 2 χρονια και κατι μηνες.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Στις 23/7 κυκλοφόρησε. Για όποιον θέλει να τη δοκιμάσει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ :

https://drive.google.com/folderview?id=0BxeMK2MEhYjIRFVjWFRYWl9HT2M&usp=sharing

Beta είναι και αυτή και σαν θετικό αναφέρεται το καλύτερο σήμα δικτύου και gps.

Προσωπικά έχω σταματήσει τις δοκιμές των διάφορων kitkat μέχρι να βγει κάποια πραγματικά τελική.

 

αμα την βαλω πανω στην κιτκατ β510 θα διαγραφουν ολα τα αρχεια και οι εφαρμογες απο το κινητο??

Link to comment
Share on other sites

ipred ουτε αυτο πετυχε για καποιο λογο...

 

Μετά από λίγη προσπάθεια τα κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα αναφερθει μερικα ποστ πιο πριν για την καρτα μνημης που μου εκανε κατι τρελα αλλα ειχε στρωσει με ενα φορματ.σημερα λοιπον σταματησε να μου την αναγνωριζει.δεν την βλεπει καν.δεν εχω την πολυτελεια να δοκιμασω με καποια αλλη αυτη την στιγμη αλλα ηθελα να ρωτησω αν ετυχε σε καποιον αλλο αυτο το θεμα.και αν γνωριζει κανεις πως μπορω να την τσεκαρω αν ειναι ενταξει ή αν ειναι για πεταμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα αναφερθει μερικα ποστ πιο πριν για την καρτα μνημης που μου εκανε κατι τρελα αλλα ειχε στρωσει με ενα φορματ.σημερα λοιπον σταματησε να μου την αναγνωριζει.δεν την βλεπει καν.δεν εχω την πολυτελεια να δοκιμασω με καποια αλλη αυτη την στιγμη αλλα ηθελα να ρωτησω αν ετυχε σε καποιον αλλο αυτο το θεμα.και αν γνωριζει κανεις πως μπορω να την τσεκαρω αν ειναι ενταξει ή αν ειναι για πεταμα.

 

Δοκίμασες να την βάλεις σε έναν cardreader?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να την βάλεις σε έναν cardreader?

 

Αυτη τη στιγμη οχι γιατι ειμαι στη δουλεια.αλλα αν σε βοηθαει να καταλαβεις τι τρεχει,να σου πω οτι προχθες την εβλεπε και κινητο και υπολογιστης αλλα δεν μπορουσα να περασω τιποτα μεσα.εδειχνε οτι μεταφεροταν το αρχειο αλλα μολις τελειωνε η μεταφορα μετα τιποτα.σαν να μην περασε.ετσι και με την καμερα του κινητου.εβγαζα αλλα δεν μπορουσε να κανει την εγγραφη στην sd και μου την εμφανιζε μαυρη μεσα στη συλλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...