Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα αργούν να ανοίξουν στην περίπτωση που είμαι σε 2G, τα ανοίγω, ξεχνάω ότι έχω βάλει 2G, τα κλείνω, βάζω 3G και τα ξανανοίγω. Αν έχω εξαρχής θέσει 3G ανοίγουν άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να κανω δηλαδη?εχει εξαφανιστει το emotion της huawei- το παιδι απο οπου το πηρα εβαλε την 122 και ειπε οτι δεν ειναι official..

me kit-kat θα ξαναεμφανιστει το emotion της huawei?

 

Δοκίμασες factory reset?

 

 

To kit-kat αργεί ακόμα... Πρωτα θα βγει για τους Κινέζους και μετά για τους υπόλοιπους....

Link to comment
Share on other sites

1)Tην κατεβάζεις από εδώ και την ξεζιπάρεις στο PC σου:

http://dl.huaweinews.com/index.php?dir=Roms/Ascend-P6/

 

2) Από το ξεζιπάρισμα προκύπτει ένας φάκελος τον οποίο κάνεις ολόκληρο αντιγραφή στην εξωτερική σου κάρτα χωρίς να τον βάλεις μέσα σε κανένα άλλο φάκελο.

 

3) Πας Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημέρωση συστήματος - Τοπική ενημέρωση και η διαδικασία ξεκινά.

 

Το τηλέφωνο θα κάνει restart από μόνο του , θα εμφανιστεί το ρομποτάκι και διάφορες γραμμές.Όταν τελειώσει η φόρτωση των γραμμών, το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση ξανά και όλα ok. Προσωπικά όσο είναι beta η 122 δεν τη βάζω και παραμένω στην 119.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developer....php?t=2453926 φιλε ipred για βοηθα λιγο ξεζιπαρω βαζω τον φακελο στην sd και μετα πως κανουμε restore ? τρεχουμε καποιο.apk?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developer....php?t=2453926 φιλε ipred για βοηθα λιγο ξεζιπαρω βαζω τον φακελο στην sd και μετα πως κανουμε restore ? τρεχουμε καποιο.apk?

Πας Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημέρωση συστήματος - Τοπική ενημέρωση και η διαδικασία ξεκινά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη την εφαρμογή στο κινητό σου και λέγεται "Αντίγραφο ασφαλείας" . Αυτήν τρέχεις και πατάς "επαναφορά από την κάρτα SD" :)

 

@Harispao για τη διαδικασία του 4ου κουμπιού ρώτησε ο φίλος :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

φιλε ipred το εκανα ενημερωση βγηκε το ρομποτακι μετα επανεκκινηση αλλα το βελακι δεν βγηκε...ευχαριστω για την βοηθεια παντως
Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε το.Θα σου βγει. Σε όλους έχει πετύχει. Mήπως δεν έκανες copy τον φάκελο στην εξωτερική αλλά στην εσωτερική μνήμη? Επίσης γιατί λες "το έκανα ενημέρωση" ? Για το βελάκι μιλάμε ε, όχι για ενημέρωση της έκδοσης. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε στην sd το εβαλα ξεζιπαρισμενο ... το αρχειο αυτο π σου παραθετω εκανα αλλα η διαδικασια ειναι ιδια οπως αναβαθμισα την 119
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κοινό σημείο τους είναι ότι μεταφέρεις φάκελο στην εξωτερική SD. Από κει και πέρα :

 

Στην μεν αναβάθμιση πας Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημέρωση συστήματος - Τοπική ενημέρωση

 

ενώ για το 4ο κουμπί βρίσκεις την εφαρμογή "Αντίγραφο ασφαλείας", την τρέχεις και πατάς "επαναφορά από την κάρτα SD"

 

Μήπως είδες το post του Harispao και όχι αυτό που απάντησα μετά?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κοινό σημείο τους είναι ότι μεταφέρεις φάκελο στην εξωτερική SD. Από κει και πέρα :

 

Στην μεν αναβάθμιση πας Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημέρωση συστήματος - Τοπική ενημέρωση

 

ενώ για το 4ο κουμπί βρίσκεις την εφαρμογή "Αντίγραφο ασφαλείας", την τρέχεις και πατάς "επαναφορά από την κάρτα SD"

 

Μήπως είδες το post του Harispao και όχι αυτό που απάντησα μετά?

 

Να σαι καλα φιλε μου για τη βοηθεια σου.Το ειχα κατεβασει το αρχειο αλλα δεν ηξερα πως το κανεις restore.Μια ερωτηση μονο.Αν αποκρυψεις τα κουμπια πως τα επαναφερεις;Γιατί εγω μονο μεσω notifacation μπορω

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αποψη σου μπορεις να μου πεις τις πρωτες σου εντυπωσεις;

 

Τελικά,καλύτερα να μην γράψω την άποψη μου...

Παρά τον αρχικό ενθουσιασμό,κράτησα μόνο την καλή οθόνη και την κατασκευή του.

Τα υπόλοιπα άστο καλύτερα.δεν γράφω.για έναν μέσο χρήστη πάντως καλό είναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,καλύτερα να μην γράψω την άποψη μου...

Παρά τον αρχικό ενθουσιασμό,κράτησα μόνο την καλή οθόνη και την κατασκευή του.

Τα υπόλοιπα άστο καλύτερα.δεν γράφω.για έναν μέσο χρήστη πάντως καλό είναι.

 

γιατι ρε φιλε?τι παραπανω περιμενες?το κινητο ειναι σουπερ!απαιχτη κατασκευη,πολυ καλη καμερα,φοβερη οθονη,....

Link to comment
Share on other sites

Η ευρωπαϊκή οδηγία 1999/44/EC λέει : ''A two-year guarantee applies for the sale of all consumer goods everywhere in the EU. In some countries, this may be more, and some manufacturers also choose to offer a longer warranty period.''. Φρόντισε μόνο το IMEI της συσκευής να είναι προορισμένο για χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης ( πχ γερμανικό, ολλανδικό, γαλλικό κτλ ). Αν πάθει κάτι το κινητό σου μέσα σε διάστημα 2 χρόνων χωρίς δική σου υπαιτιότητα, τότε το εξουσιοδοτημένο service στην Ελλάδα οφείλει να στο επισκευάσει δωρεάν εφόσον το IMEI του είναι ευρωπαϊκό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...