Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα την Β510 και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοιποιημενος εως τωρα..Δεν εχω καθολου battery drain οπως ειχα οταν ειχα περασει την B506 πιο παλια..Απενεργοποιησα και την αναφορα τοποθεσιας..

Δεν εχω διαπιστωσει κατι που να με ενοχλει σε σχεση με την JB,ουτε στον stock launcher παρατηρω κολληματα ισως να ειναι ενα κλικ πιο αργος.. :)

Παντως ωραια τα θεματα της Kit Kat και το εφε της lockscreen..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απόλυτα σύμφωνος με ipred. Θέλω να αναφέρω κάτι ακόμα μήπως συνέβη και σε εσάς:

 

Στην σύνδεση με USB σε PC από τις οθόνες (δηλαδή τα homescreens στον stock launcher), εξαφανίζονται όλα τα downloaded apps για κάποιο λόγο. Συνεχίζουν τα υπάρχουν τα gapps και μαμίσιες εφαρμογές του emui. Για να εμφανιστούν κάνω restart το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τί παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως εφαρμογές αποθηκευμένες στην εξωτερική κάρτα ; ( η οποία εξωτερική γίνεται disabled στο κινητό όταν την βλέπει το pc σου )
Link to comment
Share on other sites

Έκανε σήμερα ενημέρωση κκ Ναι πραγματικά τι κινητό το έκανε πολύ όμορφο εύχρηστο έχει διορθώσει σχεδόν όλες της ατέλειες.άξιζε τον κόπο για την διαφορά.το αιωρουμενο το έχω αλλά δεν ξέρω τι κάνει .αν θέλει ας μου πει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..η γυναίκα μου που έχει το π6 γκρινιάζει οτι λόγω της αναβάθμισης σε κκ κολλάει ο browser. ..προτείνετε κάποιο άλλο browser η να την χωρισω και να τελειωνω
παοκ
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα οταν το συνδεω στο pc και επιλεγω μονο φορτιση δεν βλεπει την sdcard και μετα θελει επανεκκινηση.φιλε χωρισε την να γλυτωσεις δεν παλευονται αυτες οι γυναικες.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε σήμερα ενημέρωση κκ Ναι πραγματικά τι κινητό το έκανε πολύ όμορφο εύχρηστο έχει διορθώσει σχεδόν όλες της ατέλειες.άξιζε τον κόπο για την διαφορά.το αιωρουμενο το έχω αλλά δεν ξέρω τι κάνει .αν θέλει ας μου πει κάποιος

 

Οντως ειναι πολυ καλη η Kit Kat..Το αιωρουμενο κουμπι το χρησιμοποιεις για μινι εφαρμογες π.χ. αριθμομηχανη και αν δεν θες να χρησιμοποιησεις τα software button μπορεις να εχεις αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα οταν το συνδεω στο pc και επιλεγω μονο φορτιση δεν βλεπει την sdcard και μετα θελει επανεκκινηση

 

Σε μένα απενεργοποιεί την εξωτερική όταν το συνδέω διαλέγοντας "Mονάδα flash USB". Στο "Μόνο φόρτιση" δεν την απενεργοποιεί.:)

 

Καλησπέρα παιδιά..η γυναίκα μου που έχει το π6 γκρινιάζει οτι λόγω της αναβάθμισης σε κκ κολλάει ο browser. ..προτείνετε κάποιο άλλο browser η να την χωρισω και να τελειωνω

 

Θα της πεις να κάνει υπομονή μέχρι να βγει update στην B510. Αν το update δεν λύσει το θέμα ή αν δεν μπορεί να περιμένει, τότε ας γυρίσει πίσω στην B132. Αν δεν μπορεί ούτε να περιμένει αλλά ούτε να γυρίσει πίσω στην Β132 , τότε άρχισε να σκέφτεσαι τον χωρισμό. :p

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Έχω το P6 περίπου μήνα και όλα καλά. Ξέρει κάποιος με ποιο τρόπο να κάνω ROOT σε b510, στο XDA λένε διάφορα για διαφορετικούς τρόπους. Αυτό που παρατήρησα στο XDA, είναι πως κάποιοι τρόποι εγκαθιστούν και κινέζικες εφαρμογές. Έχει κανείς rootαρει την b510? με κινέζικες/χωρίς κινέζικες. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι ευτυχής κάτοχος P6 (custom 103). Προσπαθώ να αντιγράψω την Β510 στο φάκελο dload αλλά δεν τον δέχεται... Μπορεί κανεις να βοηθήσει παρακαλώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι ευτυχής κάτοχος P6 (custom 103). Προσπαθώ να αντιγράψω την Β510 στο φάκελο dload αλλά δεν τον δέχεται... Μπορεί κανεις να βοηθήσει παρακαλώ;

Τι εννοεις ; Σου λεει οτι δεν βρίσκει το αρχειο; Δοκίμασε με αυτό το αρχείο ΕΔΩ

Edited by gpelekanos
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ; Σου λεει οτι δεν βρίσκει το αρχειο; Δοκίμασε με αυτό το αρχείο ΕΔΩ

Αυτο το αρχειο έχω κι εγώ το οποιο μετονομασα σε update. Αυτο το αρχείο μπορω να το αντιγραψω στην sd αλλά και σε άλλους φακέλου της συσκευής ( androit, download) όμως οχι στο φακελο dload. Όταν προσπαθω να το αντιγράψω εκει βγάζει το εικονίδιο της αντιγραφής αλλά απλώς δεν το αντιγράφει ποτέ.

Edited by spak123
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι ευτυχής κάτοχος P6 (custom 103). Προσπαθώ να αντιγράψω την Β510 στο φάκελο dload αλλά δεν τον δέχεται... Μπορεί κανεις να βοηθήσει παρακαλώ;

 

Αυτο το αρχειο έχω κι εγώ το οποιο μετονομασα σε update. Αυτο το αρχείο μπορω να το αντιγραψω στην sd αλλά και σε άλλους φακέλου της συσκευής ( androit, download) όμως οχι στο φακελο dload. Όταν προσπαθω να το αντιγράψω εκει βγάζει το εικονίδιο της αντιγραφής αλλά απλώς δεν το αντιγράφει ποτέ.

 

Κατεβασε το αρχειο που σου εδωσα, δεν εχεις το ιδιο, δεν χρειαζεται καμια μετονομασια. Κανε μια δοκιμη, ειχα το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! το κατέβαακι αυτό αλλά και με αυτό συμβαίνει το ίδιο. Μπορώ να το πάω παντού εκτός από το φάκελο dload...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φόρτωσα τρεις διαφορετικούς τύπους βίντεο (mp4, avi, mkv) από 3 επεισόδια τηλεοπτικών σειρών καθώς επίσης και τα αντίστοιχα srt αρχεία υποτίτλων που έχουν το ίδιο όνομα ακριβώς με τον τίτλο του βίντεο. Οι υπότιτλοι βγαίνουν κινέζικοι. Όχι "ιερογλυφικοί" χαρακτήρες σαν να λείπουν τα δεδομένα των Ελληνικών Γραμματοσειρών μιλάμε τώρα κινέζικα σύμβολα αντί για Ελληνικούς υπότιτλους. Αυτά στον stock video player ο οποίος στην JB έπαιζε τα πάντα μια χαρά. Έχει κανείς να προτείνει λύση ή άλλο video player;
Link to comment
Share on other sites

Spak123 η διαδικασία έχει ως εξής :

 

1.Κατεβάζεις και εγκαθιστάς στον υπολογιστή σου τον USB driver για το κινητό :

http://www.mediafire.com/download/o04drss9o4agbfg/DriverSetup.exe

2. Κατεβάζεις την B132 από το link που σου έδωσε ο mitpanos :

http://dl-uk.huaweinews.com/index.php?dir=Roms/Ascend-P6/

3. Aφού κατέβει στον υπολογιστή σου το αρχείο , το ξεζιπάρεις και εμφανίζεται ο φάκελος dload.

4. Ενώνεις μέσω usb το κινητό σου στον υπολογιστή σου και κάνεις αντιγραφή/επικόλληση το φάκελο dload στην εξωτερική κάρτα του κινητού σου.

5. Στο κινητό, πας : Ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλέφωνο -> ενημέρωση συστήματος -> τοπική ενημέρωση -> επιβεβαίωση. Το κινητό κάνει restart και εγκαθιστά τη rom.

6. Αφού έχει μπει η B132, διαγράφεις τον dload φάκελό της από την εξωτερική σου κάρτα.

7. Κατεβάζεις την B510 από εδώ και ΔΕΝ τη ξεζιπάρεις ( δεν ξεζιπάρεις δλδ το αρχείο update.zip ) :

https://drive.google.com/?usp=chrome_app#folders/0ByjEFdm-4A3EQlZuejlla2xaUTQ

8. Φτιάχνεις ένα φάκελο στον υπολογιστή σου με το όνομα dload και βάζεις μέσα του το update.zip που κατέβασες.

9. Επαναλαμβάνεις τα βήματα 4&5.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια την περασα πανω απο την b125 κανονικα με local update παρα πολυ απλα. Το κατεβασα απο huaweiblog.de και ξεζιπαρα στην SD με το 7zip.τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια την περασα πανω απο την b125 κανονικα με local update παρα πολυ απλα. Το κατεβασα απο huaweiblog.de και ξεζιπαρα στην SD με το 7zip.τιποτα αλλο.

 

Στο XDA έχουν γράψει ότι η Β510 Beta μπαίνει πάνω από τη B125 ενώ η B510 Official Ρουμανίας μπαίνει πάνω από τη B132. Είσαι σίγουρος ότι κατέβασες την Β510 Official Ρουμανίας και όχι την Β510 Beta ; Tέλος πάντων, όπως και να έχει το πράγμα , τι Β510 Οfficial Ρουμανίας, τι B510 beta...η ίδια Rom είναι, το ίδιο build number έχει οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ούτως ή άλλως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!εδω και μηνες ειμαι κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου και ολα δουλευουν αψογα.Ξερει κανεις αν ηρθε η kitkat?μπορω να κανω δηλαδη αναβαθμιση απο το κινητο μου αμεσως?θελω να ειναι η επισημη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!εδω και μηνες ειμαι κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου και ολα δουλευουν αψογα.Ξερει κανεις αν ηρθε η kitkat?μπορω να κανω δηλαδη αναβαθμιση απο το κινητο μου αμεσως?θελω να ειναι η επισημη.

Ναι εννοείτε από b132 από όσο ξέρω μπαίνει αμέσως εγώ το έκανα ενημέρωση συστήματος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...