Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα κι εγώ τα ξημερώματα ( CMF80 να σαι καλά, μου γλίτωσες διάβασμα στο XDA για την εγκατάσταση ) . Feedback θα δώσω αύριο αφού το ξεψειριάσω.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περνάω κι εγώ τώρα...! ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που πάω από Β120CN σε B125... :blink:

 

Καλημερα , εχω στα χερια μου λιγες μερες ενα ρ6 και θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο κατα την χρηση (ιντερνετ μεσω wifi) ανεβαινει η θερμοκρασια του σωματος το κινητου (πισω πλευρα):worry:

κι εμένα ανεβάζει θερμοκρασία στα πλαινά με πολύ χρήση ιντερνετ... λογικό μου φαίνεται να ανεβαίνει η θερμοκρασία όταν δουλεύει φουλ επεργαστής, οθόνη, gpu κτλ., αλλά έως ένα όριο. Δεν είναι λογικό να καίει τόσο ώστε να μην μπορείς να το πιάσεις όμως :P

 

Edit: Την πέρασα κι εγώ, όλα καλά κι ομαλά. Μεγάλη η διαφορά στο interface, σίγουρα ευχάριστη η αλλαγή. Καταναλώνει πολύ λιγότερη μνήμη από ότι πριν. Ερώτηση, για root τι θα χρησιμοποιήσουμε?

Edited by purpendicular
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εμφανισω το βελακι με αυτο τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2453926

αλλα κανω κατι λαθος..

1.Download the attached zip. and unzip it.

2.You will find a folder HuaweiBackup after unzipping.

3.Now put this folder in your sdcard or internal storage.

4.Open Huawei backup software.

5.Select restore from sd card.

6.U will see an option of restore having only settings.

7.Press it And U will see the small arrow on Navigation bar.

 

Στο βημα 4 ποιο προγραμμα εννοει να ανοιξουμε..Και στο απο το 5 και κατω κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Link to comment
Share on other sites

 

Στο βημα 4 ποιο προγραμμα εννοει να ανοιξουμε..Και στο απο το 5 και κατω κανω απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

 

Το πρόγραμμα λέγεται Αντίγραφο Ασφαλείας

 

Παιδια εχει παρατηρήσει κανενας οτι το ηχειο οταν μιλαμε μικροφωνιζει; εχω την β132

 

Όχι καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ έχεις, με την B125 τα περισσότερα προβλήματα έχουν λυθεί, αλλά αν το σήμα είναι χαμηλό έχει προβληματάκια....

 

 

 

Όλα καλά προς το παρών, 15300 έπιασα antutu

 

 

 

Όχι

πως βλεπω ποια ρομ εχω απο σημα δεν εχει προβλημα απλα ξαφνηκα με πεταει εξω το κανει μονο στα router της cosmote τα zte συγκεκρημενα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία κάτι παίχτηκε με το κινητό μετά την αναβάθμιση σε κιτκατ και σκάλλωσε στο boost screen για κανά τέταρτο και μετά άνοιξε...!! το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό??
Link to comment
Share on other sites

τελικα λειπουν καποια πραγματακια απο την κιτκατ.λειπει η θερμοκρασια χρωματος οπως και τα θεματα ειναι πολυ λιγα .κατα τα αλλα δουλευει καλα σε μενα μεχρι στιγμης.δεν ξερω αν με την official κιτκατ τα βαλουν αυτα που λειπουν?επισης μου φαινεται οτι καλυτερευσε λιγο το βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής και σε μένα όλα πάνε καλά με την kitkat. Στο μαμίσιο πλέον Swype εννοείται ότι απενεργοποίησα τα γνωστά πράγματα για να μην κολλάει. Τρέχει μια χαρά αλλά με ενόχλησε που έφυγε το dedicated smile button.Το μόνο που με χάλασε στο νέο interface είναι ότι μίκρυνε το πλαίσιο κειμένου στα sms. Επίσης περίμενα να δω μια αύξηση της ταχύτητας εναλλαγής 2G->3G αλλά δεν την είδα τελικά ούτε στην kitkat ( = όταν είμαι σε 2G και θέλω να ανοίξω 3G και δεδομένα , πρέπει πάλι να περιμένω αρκετά ). Αυτά σαν πρώτη εντύπωση. Με τον stock launcher δεν ασχολήθηκα γιατί έβαλα με τη μία τον Nova Prime. Το ίδιο και με τον dialer και τις επαφές και τη συλλογή και τον video player και τον music player. Δεν χρησιμοποιώ τις μαμίσιες οπότε δεν μπορώ να εκφράσω άποψη. Browser δεν έχω τεστάρει για να δω αν λαγκάρει στο zoom in zoom out. Ούτε κάμερα έχω προλάβει να τεστάρω. Η μπαταρία μου φαίνεται ότι βελτιώθηκε αλλά μπορεί να είναι και placebo.
Link to comment
Share on other sites

Εζω πολυ battery drain..Πεφτει σε κατασταση αναμονης πολυ γρηγορα η μπαταρια..Τι μπορει να φταιει;

Περιπου η μιση αυτονομια απο την B125..

Link to comment
Share on other sites

απατη αυτη η συγκεκριμενη ΚΙΤΚΑΤ

1.Σημαντικα μικροτερη ζωη μπαταριας

2. ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να τρεξεις εφαρμογες απο την SD card. πχ GPS NAVIGATOR

3. EXEI μικροκολληματα λαγκαρισματα

 

 

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ

και γιαυτο η HUAWEI αργει για το Ρ6 την ΚΙΤΚΑΤ

Επιστρεφω σε Β125

 

ΜΑΚΡΥΑ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Που και που βγάζει ενα μηνυμα "remote service has stopped". Λαγκαρισματα και battery drain δεν έχω παρατηρήσει... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μεσα σε 8-10 ωρες χωρις σχεδον καθολου χρηση επεσε απο το 100% στο 30%..Ενω οταν ειχα την Β125 ακριβως με την ιδια χρηση ηταν στο 90%..Περιεργα πραγματα..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους ειχαν περασει την κινεζικη kitkat: Λυση με τον συχρονισμο των επαφων, βρηκατε?

 

Με την 4.2 ειχα περασει το GoogleContactsSyncAdapter.apk και δουλευει μεχρι και τωρα. Δεν ξερω ομως αμα γινει clean install, θα δουλευει το apk ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

1.Περνάς πρώτα αυτό στο κινητό μέσω local update :

http://dl.vmall.com/c01l4l4a2y#

2. Mετά περνάς τη ROM που θέλεις μέσω πάλι local update

3. Αν το κινητό στο τελευταίο restart κολλήσει στο φόρτωμα του logo τότε :

α) βγάζεις την εξωτερική κάρτα

β) πατάς ταυτόχρονα και τα 3 πλήκτρα του κινητού μέχρι να μπεις σε stock recovery και επιλέγεις wipe data.

 

Εκανα την διαδικασια αυτη αλλα κολλαει στο logo(εκανα wipe)..Τωρα τι κανουμε; :p

 

Edit:Την ξαναπερασα και κομπλε..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

@viper, όταν είχα την κινέζικη kitkat είχα ακολουθήσει τον οδηγό προσθήκης συγχρονισμού επαφών και είχε δουλέψει μια χαρά. Για δοκίμασε να τρέξεις αυτό :

http://www.sendspace.com/file/59tcfx

Γιατί ασχολείσαι όμως με την κινέζικη kitkat ???

 

@CMF80, σ εμένα δεν έχει συμβεί αυτό με το "remote service has stopped". Όταν σου εμφανίζεται, τρέχει στο background κάποια εφαρμογή που να σχετίζεται με remote service ; ( mail clients, messengers )

Link to comment
Share on other sites

μολις το ετοιμασα το κινητο μετα την επαναφορα συστηματος και του εκανα ενα antutu να δω πως τα παει...16770 εκανε.με την 4.2 δεν ξεπερνουσε τις 15500..πραγμα που σημαινει οτι η κιτκατ δουλευει καλυτερα.η μπαταρια ειναι σαν την 125.στα ιδια επιπεδα την βλεπω προς το παρον.μου αρεσε η κιτκατ αλλα νομιζω λειπουν πραγατακια απο μεσα..οταν θα ρθει η official νομιζω θα διορθωθουν μερικα που λειπουν...η καμερα σαφως και ειναι καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

@viper, όταν είχα την κινέζικη kitkat είχα ακολουθήσει τον οδηγό προσθήκης συγχρονισμού επαφών και είχε δουλέψει μια χαρά. Για δοκίμασε να τρέξεις αυτό :

http://www.sendspace.com/file/59tcfx

Γιατί ασχολείσαι όμως με την κινέζικη kitkat ???

 

Ποιον οδηγο εννοεις? Ειναι ευκολο ενα link?

 

Εχω (η συζυγος) China Telecom εκδοση του P6. Με 2 sim (χωρις sd καρτα) οποτε δεν μπορω να περασω κατι αλλο εκτος οτι μου στειλει μεσω ΟΤΑ η Telecom:p

Link to comment
Share on other sites

@viper, κατέβασε το apk από το link μου , κάνε το copy στο κινητό και τρέξε το. Είχε δουλέψει μια χαρά το συγκεκριμένο apk. ( ξέχνα τον "οδηγό" που ανέφερα )

 

@CMF80 και Zak81, κι εγώ δεν καταλαβαίνω τους 2 φίλους που μίλησαν για τρελό drain. Εχτές όλη μέρα δεν είδα κάτι τέτοιο. Σήμερα ξεκίνησα με 100% φόρτιση , μπήκα playstore με wifi για ενημέρωση 3 εφαρμογών, έστειλα κάτι μηνύματα, έκανα μια γρήγορη κλήση, έπαιξα με τις ρυθμίσεις , ανανέωσα καιρό στα HD widgets και σε διάστημα 2 ωρών η μπαταρία μου βρίσκεται στο 97%. Χρησιμοποιώ 2G σήμα και Nova Prime. Facebook , Viber και λοιπές ενεργοβόρες εφαρμογές παρασκηνίου δεν χρησιμοποιώ. Ως σχέδιο διαχείρισης μπαταρίας χρησιμοποιώ το "κανονικό".

 

Όσο για την Huawei έκδοση του Swype, δεν μου άρεσε και εγκατέστησα την έκδοση του Playstore. Όλα άψογα κι έχω πίσω και το dedicated smile button μου :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας με την Kitkat :) 20% απώλεια σε 13 ώρες με ελαφρά χρήση :

 

http://s12.postimg.org/ptj2uwsc9/Screenshot_2014_06_02_04_24_21.jpg

 

Γενικά όλα δουλεύουν ρολόι χωρίς κανένα bug μέχρι στιγμής. Αν συνεχίσει έτσι το πράγμα τότε δεν θα μπω καν στη διαδικασία να βάλω την official. :)

Link to comment
Share on other sites

@viper, κατέβασε το apk από το link μου , κάνε το copy στο κινητό και τρέξε το. Είχε δουλέψει μια χαρά το συγκεκριμένο apk. ( ξέχνα τον "οδηγό" που ανέφερα )

 

Ευχαριστω. Δουλεψε μια χαρα:)

Link to comment
Share on other sites

Το βγαζει και σε μενα αλλα ειμαι b125. Παρατηρησα οτι αρχισε απο τοτε που εβαλα αυτοματο το clean master οταν δηλαδη κανει καθαρισμο διεργασιων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...