Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω από Ελλάδα μιας και δεν το βρίσκω με διαφορά από Κίνα, από το παρακάτω μαγαζί (είναι σε στοκ):

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=74494

 

1. Υπάρχει διαφορά με το αντίστοιχο κινέζικο; Τι έχει η "Ευρωπαϊκή" έκδοση;

2. Κάπου διάβασα πως βγήκε η KitKat για το P6.. Ισχύει;

 

Είχα πολύ μεγάλο δίλλημα (ανάμεσα σε αυτό και το LG L9II που ήδη πήρε KitKat) αλλά κατέληξα εδώ... :)

 

By the way: Τέλος Ιουνίου θα πάω Κίνα (Shangai). Εκεί σκέφτομαι να πάρω το Mi3 (αν ρωτώντας εδώ μου πουν πως δεν θα έχω θέμα με τα ελληνικά μετά)....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.Υπάρχει διαφορά με το αντίστοιχο κινέζικο; Τι έχει η "Ευρωπαϊκή" έκδοση;

 

Το κινέζικο δεν θα έχει google apps και θα πρέπει να τις περάσεις χειροκίνητα. Επίσης στις εισερχόμενες κλήσεις θα βλέπεις κινέζικα γράμματα στο όνομα της περιοχής. Επιπλέον σε διάφορες εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται στην Κίνα θα έχεις θέμα με τον κέρσορα ( δεν θα τον βλέπεις όταν θα γράφεις πχ στο Google Play ). Τέλος δεν θα έχεις εγγύηση στην Ελλάδα και θα πρέπει να στείλεις το κινητό στην Κίνα αν πάθει κάτι. Συμπέρασμα : Μην το πάρεις από Κίνα εκτός αν σου αρέσει να παιδεύεσαι.

 

2. Κάπου διάβασα πως βγήκε η KitKat για το P6.. Ισχύει;

 

Η κινέζικη ΚΚ έχει κυκλοφορήσει για τα κινέζικα P6. H international ΚΚ λένε ότι θα έρθει τον Ιούνη και μάλιστα η Huawei Ουγγαρίας ισχυρίζεται ότι θα την φέρει αυτήν την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ μεγάλο δίλλημα (ανάμεσα σε αυτό και το LG L9II που ήδη πήρε KitKat) αλλά κατέληξα εδώ... :)

 

 

Kαι πολύ καλά έκανες... ¨Εχω το P6 από τον Σεπτέμβρη και έιχα για μεγάλη συμπάθεια με το L9 II από τότε που βγήκε. Τελικά πριν μια εβδομάδα απόφάσισα να το αγοράσω να το δω και από κοντά αν αξίζει. Οτι αξίζει για τα λεφτά του αξίζει και είναι αρκετά smooth κινητό, αλλά μια ώρα "έπαιξα" μαζί του και πίσω στο κουτί για μεταπώληση... Είναι τόσο ποιοτικό το P6 σαν συσκευή και τόσο όμορφο που βάζοντας τα δίπλα δίπλα η διαφορά ήταν απλά χαώδης....

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη αυτονομια εστω και σε αναμονη.Λογω δουλειας δεν το χρησιμοποιουσα πολυ.Ειμαι αρκετα ιμανοποιημενος παντως. Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανω απο τοπικη ενημερωση εγκατασταση την κινεζικη κιτ κατ αλλα μου ξανα ανοιγη στην τζελλη μπιν γιατι??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε το κινητο σου βγαζει ανετα την μερα με ανοιχτα δεδομενα?

 

Δεν το εχω δουλεψει ιδιαιτερα με δεδομενα..Αν και νομιζω πως ναι..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανω απο τοπικη ενημερωση εγκατασταση την κινεζικη κιτ κατ αλλα μου ξανα ανοιγη στην τζελλη μπιν γιατι??

 

Κάνει κανονικά την εγκατάσταση; Ποια έκδοση της τζέλι έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να εγκαταστησω την κινεζικη Kit Kat;Εννοω αν μπορει να μπει στο Ευρωπαϊκο μοντελο..

Στο Xda που διαβασα ελεγαν οτι μπορει να εχει καποια προβληματα..

Αν την εχει βαλει καποιος μπορει να πει αν λειτουργει σωστα και απροβληματιστα οπως ην Β125;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αλλα μην το κανεις. Λιγες μερες υπομονη και θα βγει η επισημη διεθνης... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την Ηuawei Ρουμανίας 10 Ιούνη θα βγει η kitkat και το κινητό θα πάρει μέχρι το τέλος του 2014 μερικές ακόμα "minor" ενημερώσεις...
Link to comment
Share on other sites

@GMF80, καλές οι φωτό, σε μικρές ωστόσο διαστάσεις :)

 

@pantelas, έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση της rom; Aν όχι κάνε το. Αν ναι τότε θα πρέπει να ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία :

1. Root your Phone

2. Go to Cust folder in System

3. Rename some folder to "dt"

4. Open the dt folder you just renamed

5. Rename inside folder to "mk"

6. Do Factory Reset

7. Done - you will have notification bar settings

 

 

 

Εμενα δεν λυθηκε με επαναφορα..Ποιους φακελους πρεπει να κανω Rename;

Link to comment
Share on other sites

http://www.huaweiblog.de/firmware/beta-tester-fuer-das-huawei-ascend-p6-kitkat-update-gesucht/

 

όποιος θέλει δηλώνει για beta testing, αλλά αρχές ιουλίου η κιτκατ?? είναι δυνατόν??

Link to comment
Share on other sites

http://www.huaweiblog.de/firmware/beta-tester-fuer-das-huawei-ascend-p6-kitkat-update-gesucht/

 

όποιος θέλει δηλώνει για beta testing, αλλά αρχές ιουλίου η κιτκατ?? είναι δυνατόν??

 

 

Προφανώς μας δουλεύει η Huawei... Αν δεν ήταν για την περσινή ναυαρχίδα αλλά για ένα απλό μοντέλο δεν θα είχα απαιτήσεις για ενημερώσεις... Αλλά μας δουλεύουν εδώ και μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Παμε για Κινεζικη Kit Kat και στα @@ μας ολα! :p

Παντως απο αναβολη σε αναβολη ειναι..Δεν ειναι καθολου σωστο απεναντι στον πελατη..

Αφου εχει βγει η Κινεζικη,εχει βγει η 4.2.2 για το P7 γιαιτι δεν την βγαζουν και για εμας;

Link to comment
Share on other sites

Παμε για Κινεζικη Kit Kat και στα @@ μας ολα! :p

Παντως απο αναβολη σε αναβολη ειναι..Δεν ειναι καθολου σωστο απεναντι στον πελατη..

Αφου εχει βγει η Κινεζικη,εχει βγει η 4.2.2 για το P7 γιαιτι δεν την βγαζουν και για εμας;

 

Γιατί λογικά θα περιμένουν να βγει πρώτα το P7 στην αγορά και μετά... Είναι ένα μικρό κίνητρο για τον αγοραστή το λογισμικό ώστε να πάει στο P7..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λογικά θα περιμένουν να βγει πρώτα το P7 στην αγορά και μετά... Είναι ένα μικρό κίνητρο για τον αγοραστή το λογισμικό ώστε να πάει στο P7..

 

Μα αφού το συντριπτικό μερίδιο αγοράς το κατέχει στην Κίνα όπου έχει δώσει την kitkat...πραγματικά είναι απαράδεκτο αυτό που γίνεται. Τι να κάνω δεν ξέρω...να ξαναβάλω την κινέζικη και να μην έχω κέρσορα; Δεν λέει. Να βάλω καμιά custom kikkat; Mα ακόμα έχουν προβλήματα. Αϊ σιχτίρ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις καρτα Sd δεν μπορω να περασω την Kit Kat;(Μεσω local update)

 

Εβαλα την Κιτ Κατ..Πολυ γρηγορη φαινεται..Ποια ειναι η πιο καινουργια εκδοση..Εγω εχω την 506..Τωρα θα παιρνω Auto Updates;

Περασα το googlesync αλλα δεν μου εμφανιζει τις επαφες..

Και πως περναω το playstore;

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .το πήρε η γυναίκα μου σήμερα και το έριξα μια καλή ματιά..φοράει την 132 καταπληκτικό σχεδιασμό και αίσθηση..η οθόνη αξιοπρεπεστατη..στα αρνητικά τωρα..η φωτογραφική εχει πολυ θόρυβο, ισως επειδη εχω το σ4 εχω καλομαθει, ζεσταίνεται αρκετα μετα απο έντονη χρήση, και το πιο σπαστικο η φωτεινότητα μειωνεται απο μονη της και ας εχω αφερεσει την εξυπνη λειτουργία και τελος γραφει αραια κ που το απομακρυσμενο σερβις διακόπηκε ή κατι τετοιο...καθε βοηθεια καλοδεχουμενη
παοκ
Link to comment
Share on other sites

Διοχετεύτηκε σήμερα η international ΚΚ με 2.3 emotion ui σε beta testers. Η ΚΚ με emotion ui 2.0 λένε ότι θα μας έρθει 10 Ιούνη. Δεν ξέρω όμως μήπως γίνει νωρίτερα κανένα leak της ΚΚ με 2.3 emotion ui

 

@paokathens, δεν έχω απάντηση σε αυτά που ανάφερες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορεί να γίνει leak της beta, όπως έγινε και την προηγούμενη φορά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...