Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοηθησε με λιγο...εχω βαλει την β132 πανω απο την β634 πατωντας το +- volume και power..και εχω τα εξης προβληματα boot animation μου λεει android αντι να εχει το σημα τουhuawei...καο δεν δειχνει τις γρηγορες ρυθμισεις στο status bar... Edited by kalodiakias
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκανε πληροφορίες για την αναβάθμιση σε EMUI 3.0

 

http://ww3.sinaimg.cn/large/6b2f80f3jw1ekbwufp06dj20hm0huwg6.jpg

 

Λογικά μέσα στον Νοέμβριο θα έχετε την πρώτη official.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκανε πληροφορίες για την αναβάθμιση σε EMUI 3.0

 

Λογικά μέσα στον Νοέμβριο θα έχετε την πρώτη official.

 

Τέλεια!Θα πάει το lag σύννεφο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να δωσει μια βοηθεια.......εκανα το κινητο downgrade απο την β634 στην β132 πατωντας volume up down και power button...αλλα εχω τα εξης προβληματα δεν μπορω να βαλω στο notification panel τις συντομευσης του (wifi κλπ) και στο boot animation δεν μου βγαζει το σημα της huawei μου λεει ANDROID..γιατι γινετε αυτο??τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ενα reset... Παντα χρειάζεται μετά απο upgrade η downgrade όταν υπάρχουν θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ενα reset... Παντα χρειάζεται μετά απο upgrade η downgrade όταν υπάρχουν θέματα.

 

εκανα αλλα τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκανε πληροφορίες για την αναβάθμιση σε EMUI 3.0

 

http://ww3.sinaimg.cn/large/6b2f80f3jw1ekbwufp06dj20hm0huwg6.jpg

 

Λογικά μέσα στον Νοέμβριο θα έχετε την πρώτη official.

 

Νοέμβριο ; Κάτι μέσα μου λέει ότι θα βλέπουμε Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο και θα μας έρθει άκυρο ΟΤΑ :lol:

Μακάρι να στηρίζεται στο Android L και να μην λαγκάρει σαν την κιτκατ... (για το P6 μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ να βρω ένα lag στην kitkat με το set up που έχω (nova launcher, stock web browser) και δεν μπορώ... Σκέφτομαι να χτυπήσω το καινούργιο Μoto G αλλά δουλεύει τόσο καλά το P6 που διστάζω...
Link to comment
Share on other sites

Must have το Perfect L theme απο XDA. Εδω σε συνδυασμό με Nova. [ATTACH]49903[/ATTACH][ATTACH]49904[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει οταν βαζετε αφύπνιση και πατατε αναβολη και μετα την κλεινετε μενει ακομη ενα ξυπνητήρι και χτυπαει μετα;;
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει οταν βαζετε αφύπνιση και πατατε αναβολη και μετα την κλεινετε μενει ακομη ενα ξυπνητήρι και χτυπαει μετα;;

 

Αυτό γίνεται με όλα τα ξυπνητηρια, αναβολή σημαίνει οτι θα ξαναχτύπήσει μετά...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ να βρω ένα lag στην kitkat με το set up που έχω (nova launcher, stock web browser) και δεν μπορώ...

 

Μπορείς πολύ απλά αν φορτώσεις μία σελίδα σε οποιονδήποτε browser και σκρολάρεις πάνω κάτω ή κάνοντας zoom in zoom out. Πραγματικά αν δεν παρατηρήσεις λόξυγγα, θα πιστέψω ότι δεν έχεις πιάσει ποτέ πραγματικά smooth κινητό.:) Αν έχεις κανένα φίλο με G2 , πάρε το λίγο, φόρτωσε ίδιες σελίδες και στα δύο κινητά και κάνε scroll πάνω κάτω και zoom in zoom out και στα δύο. Πιστεύω θα καταλάβεις τότε τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πολύ απλά αν φορτώσεις μία σελίδα σε οποιονδήποτε browser και σκρολάρεις πάνω κάτω ή κάνοντας zoom in zoom out. Πραγματικά αν δεν παρατηρήσεις λόξυγγα, θα πιστέψω ότι δεν έχεις πιάσει ποτέ πραγματικά smooth κινητό.:) Αν έχεις κανένα φίλο με G2 , πάρε το λίγο, φόρτωσε ίδιες σελίδες και στα δύο κινητά και κάνε scroll πάνω κάτω και zoom in zoom out και στα δύο. Πιστεύω θα καταλάβεις τότε τη διαφορά.

Δεν θα το εκανα το πείραμα καθώς δεν με απασχολεί αν υπάρχει τέτοιο θέμα, απο την στιγμη που διαβάζω αυτά που θέλω χωρίς θέμα δεν βλέπω που το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς..λες να μη ξερω τι είναι η αναβολη; αφου μετα την αναβολη το κανω διακοπη μενει το σηματακι για το ξυπνητήρι στο notification bar αλλα οταν μπω στα ξυπνητηρια ειναι ολα κλειστά. Παρολα αυτα χτυπάει μετα παλι
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καποιο ξυπνητήρι απο το playstore τοτε. Το timely ειναι παρ πολυ καλό και θα στο συνιστούσα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερες

 

το ειδα σημερα στον κωτσοβολο και μαρεσε παρα πολυ για τη γυναικα μου

εχουμε και λεμε λοιπον

 

χρηση

facebook / gmail / news και φυσικα sms & τηλεφωνα

 

ερωτησεις


περα απο τα 70-80 ευρω , τι αλλη διαφορα εχει απο το να το παρω απο την ελλαδα? (ελληνικα πχ , να εχουν διωξει τις κινεζιες κλπ κλπ?)

 


θα δουλεψει οπως το παρω ή πρεπει να σεταρω πραματα? ρομ κλπ κλπ?

 


απο οσα διαβασα (περιπου 70-80 σελιδες:wacko:) καταλαβα πως θα μεινω στη jb και ισως στη ρομ που θα εχει το τηλ. Αμα ειναι να αρχισω τα σκαλισματα και αλλα λοιπα καθε τοσο (οπως με τη miui) θα παω στο s4 mini

 

θα διαβασω τωρα και τα faq

αλλα το μεγα θεμα για μενα ειναι το εξης:

το πηρα κατεβασα f/b & gmail apps περασα και το email για τις επαφες

ΞΕΚΙΝΑΩ?

 

ευχαριστω

 

υγ η συσκευη οπως την ειδα φυσαει!

 

ευχαριστω

 

edit

βρηκα και απο που θα της παρω θηκη

http://www.teramobile.de/Huawei/Ascend-P6/

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

περα απο τα 70-80 ευρω , τι αλλη διαφορα εχει απο το να το παρω απο την ελλαδα? (ελληνικα πχ , να εχουν διωξει τις κινεζιες κλπ κλπ?)

 

Καλορίζικο :) Κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει καμία διαφορά στο UI όπως σε όλα τα ευρωπαϊκά P6 με international stock rom. Ποια stock rom φορά το δικό σου?

 

ΥΓ : Αν δεν σου αρέσει τελικά η θήκη που θα βάλεις και θελήσεις να προστατέψεις την ευαίσθητη σε χαρακιές πλάτη (μπροστά δεν παθαίνει τίποτα ) τότε πάρε το black carbon fiber sticker της atfolix αν το πήρες σε μαύρο το κινητό.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :) Κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει καμία διαφορά στο UI όπως σε όλα τα ευρωπαϊκά P6 με international stock rom. Ποια stock rom φορά το δικό σου?

 

ΥΓ : Αν δεν σου αρέσει τελικά η θήκη που θα βάλεις και θελήσεις να προστατέψεις την ευαίσθητη σε χαρακιές πλάτη (μπροστά δεν παθαίνει τίποτα ) τότε πάρε το black carbon fiber sticker της atfolix αν το πήρες σε μαύρο το κινητό.:)

 

Βρε δε το πηρα ακομα!!!!!!!!

Για αυτο ρωταω:D

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum! Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος σε μη ρουταρισμένο Ρ6 να γίνεται απόκρυψη των κουμπιών στο κάτω μέρος της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Οι οδηγίες του ipred με βοήθησαν να εγκαταστήσω εύκολα την kitkat παρότι είμαι άσχετος με το androit. Όμως αυτό δεν μπόρεσα να το κάνω και φαντάστηκα πως πρέπει να προηγηθεί ρουτ
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια επειδή στην kitkat τα πλήκτρα είναι διάφανα δεν δοκίμασα ποτέ στην Β512 τη μέθοδο "κάτω βελάκι" που έχω γράψει στην απάντηση 4 στο F.A.Q. Στη jb πιάνει πάντα και σίγουρα γιατί το έχω κάνει πολλές φορές. Αν κάποιος που φορά τώρα kitkat το έχει κάνει ας μου στείλει feedback ότι ισχύει κανονικά όπως στη jb ώστε να μην προσθέσω κάτι στο F.A.Q.

 

Εντωμεταξύ όσο αφορά την εγκατάσταση της kitkat, θα αλλάξω την απάντηση γιατί η ολόκληρη Β512 μπαίνει κατευθείαν με το κλασικό local update πάνω από οποιαδήποτε B1XX:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...