Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσες φορες το δοκιμασα να του κανω ξανα install κολαει στο ιδιο σημειο... να σημειωσω οτι το update εγινε με online συνδεση και δε ξερω που ακριβως εχει αποθηκευτει το αρχειο Edited by george_sp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες σε stock recovery με πατημένα τα volume down και power και δοκίμασε να κάνεις wipe data / factory reset. Όταν το κινητό κάνει επανεκκίνηση κάνε υπομονή. Αν επανέλθει τότε από τη στιγμή που ο ίδιος λες ότι είσαι νέος στο android ΜΗΝ προσπαθήσεις να βάλεις ξανά την B513 η οποία ΔΕΝ μπαίνει με τον εύκολο τρόπο αλλά απαιτεί TWRP. Απορώ γιατί μπήκες σε αυτή τη διαδικασία. Αν είσαι σε jelly bean πέρνα με local update την Β510 και μετά πάρε με ΟΤΑ την Β512.
Link to comment
Share on other sites

το καταφερα με αυτα που ειπες πριν το δω ... το κινητο ειναι σε kit kat με b510 και μου το βγαζει σαν ενημερωση για την b512 και εφοσον διαβασα οτι βελτιωνει καποια πραγματα στο gps μπηκα στην διαδικασια αυτη. οταν λες οτα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σήμερα πέρασα την Β512 (δεν έκανα επαναφορά εργοσταστιακών ρυθμίσεων ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση) , και το μόνο που πρόσεξα είναι ότι στις γραμμές του σήματος πάνω δεξιά στην οθόνη μένει μόνιμo το εικονίδιo 3G παρόλου που έχω κλειστά τα δεδομένα(καμια φορά εμφανίζεται στη θέση του 3G το Η ή το G). Μόλις ανοίγω το WIFI φεύγουν αυτά τα σηματάκια και μόλις το ξανά κλείνω εμφανίζονται. Φαίνεται δηλαδή ότι έχω πάντα ανοιχτό Internet (τα δεδομένα κίνησης ), ενώ όλα είναι κλειστά. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο? Τo gps με τα δεδομενα ανοιχτά εξακολουθεί να μην βρίσκει ακριβώς την τοποθεσία μου.
Link to comment
Share on other sites

Απλα σου δειχνει τι σημα εχει.

 

Δηλαδή δεν είναι μόνο σε εμένα? Απλά με μπερδεύει και νομίζω ότι έχω ανοιχτά τα δεδομένα. Δεν πρέπει να φεύγει έτσι??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είναι μόνο σε εμένα? Απλά με μπερδεύει και νομίζω ότι έχω ανοιχτά τα δεδομένα. Δεν πρέπει να φεύγει έτσι??

 

Ετσι ειναι σε ολα τα κινητά με kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι σε ολα τα κινητά με kitkat.

 

Σε όλα τα κινητά δεν είναι έτσι . Έχω και το LG Nexus 4 με την kitkat 4.4.4 και δεν είναι έτσι. Ούτε στην 4.4.2 ήταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά δεν είναι έτσι . Έχω και το LG Nexus 4 με την kitkat 4.4.4 και δεν είναι έτσι. Ούτε στην 4.4.2 ήταν έτσι.

 

Ίσως. Εγω σε LG L9 II και Moto G το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα την αναβάθμιση από Β510 σε Β512... Αξίζει; Πέρα από bugfixes έχει κάποια ουσιαστική αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από μια βελτίωση στο gps και την επαναφορά του feature "θερμοκρασία χρώματος" , δεν αλλάζει κατά τη γνώμη μου τίποτα άλλο. Δύο άλλοι φίλοι εδώ στο forum είπαν ότι είδαν βελτίωση και στην κύλιση στο internet browsing ( εγώ δεν είδα ). Πάντως δεν χειροτερεύει κάτι οπότε δεν είναι κακό να τη βάλεις. ( πρόσεξε μόνο να κάνεις συγχρονισμό και backup σε ότι θες στην εσωτερική μνήμη γιατί αν θυμάμαι καλά διαγράφει τα δεδομένα ).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εβαλα τη 512 αλλα εχω την εντυπωση ότι τωρα το κινητο ζεσταίνεται πολυ περισσότερο και με το παραμικρό καει!εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;(το εχω μονιμα σε 2G)μηπως φταιει κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ζεσταίνεται αλλά μόνο όταν έχω για πολλή ώρα ανοιχτή την οθόνη και το wifi. Δεν καίει όμως. Κάψιμο συμβαίνει σε μένα μόνο μετά από αρκετή χρήση gps. Πάντως το ίδιο θέμα έχω αντιμετωπίσει με όποιο 4πύρηνο έχω πιάσει στα χέρια μου. Τώρα αν στη Β512 καίει περισσότερο , αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Ποιον launcher χρησιμοποιείς ? ( πχ αν χρησιμοποιείς Go ή Windows8 ή Νext , το κινητό θα ζεσταίνεται πολύ περισσότερο και πιο γρήγορα ). Απενεργοποίησε και τυχόν εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και τρέχουν στο παρασκήνιο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία ιδέα ποσό θα κρατήσει η τιμή των 199€ στον Γερμανό??? Από ότι είδα είναι χαμηλότερη και από τα σκρουτζομαγαζα και κάνει το κινητό-με τα όποια μειονεκτήματα του-πραγματικό bargain...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα το κινητό προ 3 μηνου Αλλά από χτες το πήρε ο κολλητός μου Αλλά Εγώ δεν το θυμάμαι με τόσο πολύ λαγκ σε όλα του.Μήπως φταίει η κιτ κατ; γτ το χρησιμοποιούσα με jb η κανένα τιπ να φτιάξει αυτό;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κολησε το κινητο μετα την απεγκατασταση xposed framework και τωρα εκανα wipe data και τιποταα τι γινετε τι κανω??
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ζεσταίνεται αλλά μόνο όταν έχω για πολλή ώρα ανοιχτή την οθόνη και το wifi. Δεν καίει όμως. Κάψιμο συμβαίνει σε μένα μόνο μετά από αρκετή χρήση gps. Πάντως το ίδιο θέμα έχω αντιμετωπίσει με όποιο 4πύρηνο έχω πιάσει στα χέρια μου. Τώρα αν στη Β512 καίει περισσότερο , αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Ποιον launcher χρησιμοποιείς ? ( πχ αν χρησιμοποιείς Go ή Windows8 ή Νext , το κινητό θα ζεσταίνεται πολύ περισσότερο και πιο γρήγορα ). Απενεργοποίησε και τυχόν εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και τρέχουν στο παρασκήνιο.

 

παιδια κολησε το κινητο μετα την απεγκατασταση xposed framework και τωρα εκανα wipe data και τιποταα τι γινετε τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ζεσταίνεται αλλά μόνο όταν έχω για πολλή ώρα ανοιχτή την οθόνη και το wifi. Δεν καίει όμως. Κάψιμο συμβαίνει σε μένα μόνο μετά από αρκετή χρήση gps. Πάντως το ίδιο θέμα έχω αντιμετωπίσει με όποιο 4πύρηνο έχω πιάσει στα χέρια μου. Τώρα αν στη Β512 καίει περισσότερο , αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Ποιον launcher χρησιμοποιείς ? ( πχ αν χρησιμοποιείς Go ή Windows8 ή Νext , το κινητό θα ζεσταίνεται πολύ περισσότερο και πιο γρήγορα ). Απενεργοποίησε και τυχόν εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και τρέχουν στο παρασκήνιο.

Χρησιμοποιω τον nova και γενικότερα εχω στησει το κινητο οπως ειχες προτεινει παλιοτερα και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες..οταν ειχα πριν wifi δεν εκαιγε ετσι.Μονο σε 3g και gps.θα δοκιμασω να ξαναβαλω την 510 να δω αν συνεχιζει..

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω ποια ρομ προτεινετε με γνωμονα την μπαταρια και το smooth .Για official μιλαω δεν θελω να ασχοληθω με custom .Αυτη τη στιγμη εχω την Β125.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω ποια ρομ προτεινετε με γνωμονα την μπαταρια και το smooth .Για official μιλαω δεν θελω να ασχοληθω με custom .Αυτη τη στιγμη εχω την Β125.Ευχαριστω!

 

Καλημέρα, γνώμη μου είναι να μείνεις όπως είσαι στην B125 ή να βάλεις την τελευταία jellybean , δλδ την Β132 και με το που τη βάλεις να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Aν στο μέλλον σε πιάσει το ψυχολογικό "οι άλλοι έχουν Kitkat κι εγώ δεν έχω", τότε βάλε την B512 , άλλαξε launcher ( πχ βάλε Nova Prime με συνδυασμό χαλαρή ταχύτητα κύλισης + εφέ την περιστρεφόμενη πόρτα ή με συνδυασμό γρήγορη ταχύτητα κύλισης + εφέ τη διαγραφή ) , βάλε gesture με slide down σε οποιοδήποτε σημείο να κατεβαίνει αμέσως το notification bar , άλλαξε internet browser ( προτείνω UC που τον θεωρώ τον πιο smooth και που υποστηρίζει flash και μπλοκάρει τις διαφημίσεις ) και άλλαξε πληκτρολόγιο ( βάλε ή το αυθεντικό Swype από το Play ή το Touchpal ).

 

Αυτά για το smoothness. Για τη μπαταρία πραγματικά δεν έχω δει σημαντική διαφορά σε καμία rom ( έχω περάσει από Β106, Β111, Β119, Β122, Β125, Β132, Β506, Β510, Β512 ).

 

Αυτή είναι η γνώμη μου. Αν κάποιος άλλος φίλος εδώ έχει διαφορετική τότε ας σου πει κι αποφασίζεις.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...