Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια στο 1.36 για δειτε αυτο. Εχει κανει περιστροφη οθονης στην βασικη επιφανεια εργασιας η εχει παει σε αλλη σελιδα? Νομιζω εμενα δεν περιστρεφεται η αρχικη οθονη.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο 1.36 για δειτε αυτο. Εχει κανει περιστροφη οθονης στην βασικη επιφανεια εργασιας η εχει παει σε αλλη σελιδα? Νομιζω εμενα δεν περιστρεφεται η αρχικη οθονη.
Τι εννοείς περιστροφή της οθόνης;

Η επιφάνεια εργασίας μπορεί να έχει πολλές καρτέλες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοω τις καρτελες,εννοω πως αν δεις εχει τουμπα το κινητο, και ειναι σαν να εχει κανει περιστροφη οθονης στην επιφανεια εργασιας,κατι που νομιζω δεν γινεται,σε ολες τις αλλες σελιδες ναι,στην επιφανεια νομιζω οχι. Εκτος αν αυτο που δειχνει ειναι καποια σελιδα σε καποιο πεδιο ρυθμισεων.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα που είναι ελληνικό απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, έχει το ανωτέρω firmware

 

παρομοίως και το δικό μου.

 

να και μερικές φωτογραφίες

 

τραβηγμένη στο αυτόματο χωρίς κάποια εξτρα ρύθμιση, η μπλε πινακίδα της τροχαίας είναι σε απόσταση 60 μέτρων περίπου:

https://www.dropbox.com/s/78jds5pfpr0kyn2/2014-01-06%2010.04.25.jpg

 

απο το ίδιο σημείο, ίδια απόσταση σε φουλ ζουμαρισμα 10x:

https://www.dropbox.com/s/8u60rjaajx4b9l5/2014-01-06%2010.03.43.jpg

 

και μια ακόμα σε ρύθμιση macro για φωτογράφιση κοντινών αντικειμένων:

https://www.dropbox.com/s/b7bxu76od9tm6hy/2014-01-06%2010.05.09.jpg

Link to comment
Share on other sites

οσοι κατεχετε το κινητο

 

1)σε φουλ ζουμαρισμα οι φωτογραφιες είναι σταθερες ή κουνημενες (θορυβο) ?

2)εχει και εχτρα ψηφιακο ζουμ?

3) Εν κινησει εχει δοκιμασει καποιος να βγάλει φωτογραφία.

4) Σε λειτουργια δικτύου GSM εν κινησει εχει καλό σήμα? (εχω βονταφον)

5) Το ξυπνητηρι χτυπα οταν ειναι κλειστο?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οσοι κατεχετε το κινητο

 

1)σε φουλ ζουμαρισμα οι φωτογραφιες είναι σταθερες ή κουνημενες (θορυβο) ?

2)εχει και εχτρα ψηφιακο ζουμ?

3) Εν κινησει εχει δοκιμασει καποιος να βγάλει φωτογραφία.

4) Σε λειτουργια δικτύου GSM εν κινησει εχει καλό σήμα? (εχω βονταφον)

5) Το ξυπνητηρι χτυπα οταν ειναι κλειστο?

 

ευχαριστώ

 

1)ενα ποστ πιο πάνω

2)οχι, είναι περιττό έξαλλου

3)εχει επιλογή να τραβήξεις και κινούμενα αντικείμενα και να τα ''παγώσεις'' με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτο

4)κι εγω με vodafone ολα καλά, ανάλογα και την περιοχή βέβαια

5)όχι δεν χτυπαει.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιασω την εμφανιση που σιγουρα ειναι κατι υποκειμενικο αλλα και το ποσο δημοφιλη ειναι σαν κινητο (σιγουρα δεν ειναι αν κρινω και απο το foroum εδω που ασχολουμαστε 3 ατομα) αλλα σε θεμα επιδοσεων κτλ δεν μπορω να καταλαβω τα 4αρια που εχει. Ουτε κολλαει, ιντερνετ φυσεκι και ας ειναι 2πυρηνο, wi-fi καμπανα,σημα το ιδιο,αμεση αποκριση οθονης, τα προγραμματα τρεχουν ρολοι ολα,δλδ γιατι το s4 να εχει πχ απο τον ιδιο αξιολογητη 9 και 10 και αυτο 4.5? ειναι για γελια καποιοι. Ειναι σαν ενα αρθρο που υπαρχει εδω,οταν παρουσιαστηκε το κινητο,και αν διαβασετε ολοι γραφουν οτι ειναι μαπα,χαλια καμερα,δεν αξιζει μια κτλ. Και το κινητο ειχε αναγγελθει ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ πριν.....δλδ δεν το ειχαν αγγιξει καν..ειναι να γελας..μαλιστα εχω κανει και σχολιο,το τελευταιο ειναι,αν μπειτε θα το δειτε. Ειναι στα my news - συσκευες - και λεει στην 2η σελιδα καπου για τον ερχομο του zoom.

 

Αυτα πρωτοδιαβασα και εγω (επεσα σε αυτο το thread που αναφερεσε ) οταν εψαξα για το Zoom S4 και παγωσα , ευτυχώς που εβαλες το σχολιο σου και συνεχισα το ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις, στην περιγραφή του προϊόντος γράφει ότι έρχεται με Αγγλικό μενού. Αυτό με κάνει καχύποπτο για το αν είναι Ελληνικό και όχι παραεισαγωγής.

 

 

Και τι αν ειναι παραεισαγωγης???Υπαρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση ουτως η αλλως Εχω εμπειρία με Samsung f 7000 55" που πήρα απο e-shop, μια χαρά με εξυπηρέτησαν απο Samsung greece οταν μου χρειάστηκε

Link to comment
Share on other sites

Ψαγμενη σε βρίσκω :p δε θα χεις θέμα, ισχύει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου,τι εννοεις με το πορτοκαλι φλας? Οσον αφορα τον φακο? Γιατι ως φλας το ξενον φλας ειναι το λευκο που πρεπει να εχει, και ειναι σουπερ! Απλα αν θες φακο ενεργοποιει η συσκευη το πορτοκαλι λαμπακι του auto focus,αν βεβαια κατεβασεις απο το store την εγκατασταση flashligh

 

ποια εφαρμογή εγκατέστησες ακριβώς για φακό; εγω όσες βρήκα πέρα απο το πορτοκαλί λεντ ανοίγει και ο φακός μαζι και είναι άκρως ενοχλητικό. χίλιες φορές να βάλω μια που ασπρίζει ολη η οθόνη και γίνεται αυτη φακός..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το s4 zoom είναι ένα "ειδικό" τηλέφωνο με έμφαση στη φωτογραφία.

Από'κει και πέρα, όποιος το πάρει, θα πρέπει να δεχθεί κάποιες υποχωρήσεις, κυρίως στον τομέα του μεγέθους (πάχος) και στο ότι δεν έχει επάνω του τις υπόλοιπες τελευταίες τεχνολογικές εξελίξεις (βλέπε διάφορους αισθητήρες και τελευταλιο επεξεργαστή).

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι υπεραρκετό για να κάνει τη δουλειά του, σαν ένα πολύ καλό sndroid τηλέφωνο.

Εγώ το galaxy s2 έχω και κάνει ακόμη πολύ καλά τη δουλειά του, ώστε να μην έχω ανάγκη να το αντικαταστήσω σύντομα.

Αν πάρω αυτό, θα είναι για να έχω ταυτόχρονα και μία πραγματική φωτογραφική μηχανή για καθημερινές, κυρίως οικογενειακές φωτογραφίες εσωτερικού χώρου (βλέπε πραγματικό φλας, αλλά και πλήρη ρυθμιστικά) και βίντεο, αλλά και για πιο ειδικές περιστάσεις και να μην χρειάζεται συνέχεια να παίρνω τη μία φωτογραφική ή την άλλη βιντεοκάμερα που έχω.

Κατά τα άλλα και το galaxy s2 αρκετά καλά με κάλυψε μέχρι τώρα σε αυτόν τον τομέα.

Απλά με αυτό θεωρώ ότι θα έχω το κάτι παραπάνω.

 

ποια εφαρμογή εγκατέστησες ακριβώς για φακό; εγω όσες βρήκα πέρα απο το πορτοκαλί λεντ ανοίγει και ο φακός μαζι και είναι άκρως ενοχλητικό. χίλιες φορές να βάλω μια που ασπρίζει ολη η οθόνη και γίνεται αυτη φακός..:rolleyes:
Ποιος φακός εννοείς; Το φλάς xenon; Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ψαγμενη σε βρίσκω :p δε θα χεις θέμα, ισχύει

 

Ooy yes , το ξερω οτι δεν υπάρχει θεμα , τα υπόλοιπα ειναι παραπληροφορηση για να τα τσεπώνει η Ελληνική Αντιπροσωπεια

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια συναντώ (ψαχνοντας βέβαια ) σύγκριση με το Lumia 1020 Σαν νανε τα μονα φωτογραφικά της εποχής με το Sony Z1 τι γίνετε???? Οχι σαν androit phone γενικως ,αλλά σαν φωτογραφικό ?? Ξέρει κανεις??? (περαν της τσουχτερης τιμης του, α ρε Sony)
Link to comment
Share on other sites

οχι, το πορτοκαλι του auto focus.
Αυτό πρέπει να ανάβει με τις εφαρμογές για φακό.

Αν άναβε το κανονικό θα καιγόταν.

Τουλάχιστον φέγγει καθόλου ή τζαμπα πράμα;

 

Συνέχεια συναντώ (ψαχνοντας βέβαια ) σύγκριση με το Lumia 1020 Σαν νανε τα μονα φωτογραφικά της εποχής με το Sony Z1 τι γίνετε???? Οχι σαν androit phone γενικως ,αλλά σαν φωτογραφικό ?? Ξέρει κανεις??? (περαν της τσουχτερης τιμης του, α ρε Sony)
Η σύγκριση γίνεται με το lumia 1020, γιατί αυτά τα δύο έχουν οπτικό ζουμ και φακό παραπλήσιο με φωτογραφικής μηχανής.

Το Ζ1 θα μπορούσε να συγκριθεί με το κανονικό s4 και άλλα παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να ανάβει με τις εφαρμογές για φακό.

Αν άναβε το κανονικό θα καιγόταν.

Τουλάχιστον φέγγει καθόλου ή τζαμπα πράμα;

 

Η σύγκριση γίνεται με το lumia 1020, γιατί αυτά τα δύο έχουν οπτικό ζουμ και φακό παραπλήσιο με φωτογραφικής μηχανής.

Το Ζ1 θα μπορούσε να συγκριθεί με το κανονικό s4 και άλλα παρόμοια.

 

Ok με καλυψες ,αν και θα πρεπει να υπάρχουν συγκρίσεις σα φωτοκινητα που ειναι ολα τους , ανεξαρτητως zoom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να ανάβει με τις εφαρμογές για φακό.

Αν άναβε το κανονικό θα καιγόταν.

Τουλάχιστον φέγγει καθόλου ή τζαμπα πράμα;

 

ναι το ξέρω αυτό, ανάβει αλλά πετάγεται και ο φακός μαζί έξω και ειναι ενοχλητικό. μη νομίζεις οτι φέγγει και πολύ, ψιλοπράματα.

Link to comment
Share on other sites

Ok με καλυψες ,αν και θα πρεπει να υπάρχουν συγκρίσεις σα φωτοκινητα που ειναι ολα τους , ανεξαρτητως zoom
Δεν μπορεί να γίνει συγκριτικό (όσον αφορά τη φωτογραφική πάντα) σε ένα κινητό που έχει και manual ρυθμίσεις και οπτικό ζουμ (όπως το s4 zoom) με ένα άλλο που έχει αυτόματα προγράμματα λήψης και σταθερό φακό (όπως το S4 ή το Ζ1)

 

ναι το ξέρω αυτό, ανάβει αλλά πετάγεται και ο φακός μαζί έξω και ειναι ενοχλητικό. μη νομίζεις οτι φέγγει και πολύ, ψιλοπράματα.
Δηλαδή αν πάρεις κάποια από τις θήκες που βλέπω και έχουν κάλυμμα στο φακό, όταν ανάβεις το led θα εκτοξεύεται; !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτα πρωτοδιαβασα και εγω (επεσα σε αυτο το thread που αναφερεσε ) οταν εψαξα για το Zoom S4 και παγωσα , ευτυχώς που εβαλες το σχολιο σου και συνεχισα το ψαξιμο

Μα μου ειχε κανει τρομερα ασχημη εντυπωση. Δεν με νοιαζει να βγαλω το κινητο το καλυτερο,δεν ειναι,αλλα το να το βγαζεις σκαρτο την ιδια μερα που ανακοινωθηκε,μονο εμπαθης πρεπει να εισαι. Αλλωστε,σαφως υπαρχουν καλυτερα και πιο λεπτα κ πιο καλα κινητα,δεν ειπε κανεις το αντιθετο. Αφηστε μας εμας να εχουμε αυτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια εφαρμογή εγκατέστησες ακριβώς για φακό; εγω όσες βρήκα πέρα απο το πορτοκαλί λεντ ανοίγει και ο φακός μαζι και είναι άκρως ενοχλητικό. χίλιες φορές να βάλω μια που ασπρίζει ολη η οθόνη και γίνεται αυτη φακός..:rolleyes:

 

Ναι κ εμενα ετσι κανει. Παντος καλυτερη λυση το τελευταιο που ειπες!

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω, ΜΟΝΟ το S4 zoom έχει οπτικό zoom, οπότε το συγκριτικό με το lumia μάλλον οφείλεται στο ότι έχουν πραγματικό φλας, ενώ το Ζ1 έχει led.

 

Βρήκα και ένα συγκριτικό που έχει και τα τρία.

Edited by parisal
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω, ΜΟΝΟ το S4 zoom έχει οπτικό zoom, οπότε το συγκριτικό με το lumia μάλλον οφείλεται στο ότι έχουν πραγματικό φλας, ενώ το Ζ1 έχει led.

 

Βρήκα και ένα συγκριτικό που έχει και τα τρία.

Ευχαριστω :) Να πω τι πιστευω για τα συγκρητικα (οχι ολα βεβαια ) τα Τσεπωνουν κανονικα για να προμοταρουν εταιρειες

ειναι σαν την δουλεια κριτικων κινηματογραφων

οταν με το καλο μου ερθει το κινητο μου ισως εχω την ευκαιρια να το συγκρινω με το z1 σαν φωτο ενοω , μια που το εχει μια φιλη μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :) Να πω τι πιστευω για τα συγκρητικα (οχι ολα βεβαια ) τα Τσεπωνουν κανονικα για να προμοταρουν εταιρειες

ειναι σαν την δουλεια κριτικων κινηματογραφων

οταν με το καλο μου ερθει το κινητο μου ισως εχω την ευκαιρια να το συγκρινω με το z1 σαν φωτο ενοω , μια που το εχει μια φιλη μου

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά.

Δες κι αυτό το συγκριτικό που, παρ'όλο που οι φωτογραφίες του S4 zoom που δείχνει είναι οι καλύτερες, αυτός βγάζει άλλο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αμα η μπροστινη καμερα λειτουργει κανονικα με το skype ή ειναι μαλλον περιττη η ερωτηση μου ; ( θελω απαντηση απο καποιον που εχει δοκιμασει γιατι ειναι αναγκη) οπως επισης και αμα εχει ισχυρο δεκτη wi - fi

 

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...