Jump to content

Alcatel One Touch Idol


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του εν λόγω τηλεφώνου, μπορείτε να με πληροφορήσετε σχετικά με την αυτονομία του; Μπορεί να είναι πανέμορφο και ποιοτικό αλλά δυστυχώς τα 1800 mAh ακούγονται πολύ λίγα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

καλησπέρα.το πήρα και γω το δικαρτο και νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές στα λεφτά του.

Έχω μια ερώτηση:ξέρει κανείς πως ανοίγει το wifi direct?

Ενώ Είναι εγκατεστημένο υπάρχει στην διαχείριση εφαρμογών δεν βρίσκω ούτε συντόμευση για να το τρέξω σαν πρόγραμμα που το βρίσκω λογικό αλλά ούτε επιλογή στις ρυθμίσεις του wifi όπως δηλαδή συμβαίνει σε άλλη συσκευή ανδροιντ που Έχω.

αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

 

 

άκυρο: Τελικά είναι απλά on πάντα και η αποστολή και λήψη γίνεται μέσα από τον file manager.

Δεν χρειάζεται να γίνει enabled από κάποιο μενού.

 

παρεμπιπτόντως ξέρει κανείς πως μπορούμε να βάλουμε recovery mode?

να υπάρχει ένα nandroid backup για την κακιά ώρα;

Έχω κάνει ρουτ με framaroot

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε αλλά χρειάζομαι Μια βοήθεια ακόμη.οκ το κατέβασα το αποσυμπιεσα αλλά το αρχείο είναι ζιπ οπότε Πώς το περνάω από την στιγμή που έχω Ρουτ αλλά όχι custom recovery ώστε να διαλέξω από εκεί την εγκατάσταση του;

ίσως και απλά να μου διαφεύγει κατι αλλά καμμία φορά κολλάει το ρημάδι το μυαλο.

Επίσης το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το Μοντ;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ήδη... Σε πάει στο cwm αν πατήσεις (ενω έχεις απενεργοποιήσει το τηλ) vol+ και το power on για να ανοίξεις παλι το τηλ. δοκίμασε το...
Link to comment
Share on other sites

μπήκα recovery πράγματι επέλεξα apply update διάλεξα το ζιπ και μου βγάζει instalation aborted.

δεν ξέρω γιατί

 

πληροφοριακά χθες έγραψε 5 ώρες οθόνης και κάτι ψιλά. Μέχρι να τελειώσει η μπαταρία.από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ.

Χρήση μισή μέρα 3G data την άλλη μισή με wifi,μπλε δόντι ανοικτό συνέχεια,

tapatalk διάφορες εφαρμογές σκάλισμα σερφάρισμα με boat browser συν 40 λεπτά τηλεφωνικές κλήσεις

καθόλου άσχημα θα έλεγα.

 

usb on the go να το ξεχάσω; δοκίμασα αλλά δεν το βλέπει και από ότι έψαξα στο νετ δεν το υποστηρίζει η συσκευή

 

Και κάτι ακόμη αν κάποιος ξέρει:το δεξί μπούτον που με παρατεταμένο πάτημα ανοίγει τα σετινκς των εφαρμογών γίνεται να αλλάξει και να τα ανοίγει με στιγμιαίο πάτημα από προεπιλογή;

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.υπαρχει τροπος να βελτιωθει με καποια εφαρμογη η καμερα?ειναι κατω του μετριου.....
Link to comment
Share on other sites

[ευχαριστω φιλε .καλη εφαρμογη.δοκιμασα και την hdr pro camera και μου φανηκε καλυτερη.....για δοκιμασε !.......by the way ....εχει ακουστει τιποτε για αναβαθμιση ? Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες χαιρετώ. Ψάχνομαι για κιηντό και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πάρα πολύ το IDOL ULTRA. Κοιτάζω και το LG L9ii άλλα όσο το κοιτάω αυτό το LG δεν μου κάθεται καλά. Για κανα πλυντήριο, ψυγείο TV ναι αλλά για κινητό δεν...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής.

1) Με την μπαταρία έχει λυθεί το πρόβλημα. Με νορμάλ χρήση βγάζει για αρχή 2 μέρες;

2) Από χρήση για σερφάρισμα, τηλέφωνα, SMS, καμιά βιντεοκλήση και καμιά φώτο θα μείνω ευχαριστημένος;

3) Το HSDPA 7.2 Mbps πως σας φαίνεται; Ανταποκρίνεται γρήγορα στο κατέβασμα;

4) Σας έχει δυσκολέψει η έλλειψη υποδοχής για ακουστικό; Πραγματικά τραγικό. Αλλά τουλάχιστον μπορείτε να έχετε συνδεδεμένα τα ακουστικά να ακούτε RADIO και να απαντάτε στις κλήσεις χωρίς πρόβλημα; Αν ναι πάμε καλά...

5) Έχει Ελληνικό μενού (ελληνική γραφή με ενδιαφέρει πιο πολύ) για τα sms, e-mail;

6) Από εγγύηση ισχύουν τα 2 χρόνια; Υπάρχει Ελληνική αντιπροσωπία;

Αυτά τα όλίγα. Το κινητάκι το βρίσκοω σούπερ. Αν πέσει στα 200 ευρώ το έχω χτυπήσει γιατί μου αρέσει πολύ.

Αλλά θα ήθελα και τις γνώμες σας τι σας αρέσει και τι όχι...

Ευχαριστώ :):):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποοοοοοοση... ώρα κάνει για το upgrate ρε παίδες; Ειμαι κοντά στην 1μιση ώρα στο βήμα 2/4. Σήμερα το πήρα.. φαίνεται οτι αξίζει τα λεφτά του. 185 μαζί με μεταφορικά.

 

Αυτή τι στιγμή είναι στα 218... Το ανέβασαν ή εννοούσες 285;;;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευες πετανε τα αλκατελ.Απο καμερα χωλενει

 

Οταν λες από κάμερα; Φώτο, βίντεο, βντεοκλήση; Ολα;;;

Στις ερωτήσεις 4 5 6 που κάνω παραπάνω γνωρίζεις κάτι;

 

Επίσης είδα σε ένα βίντεο ότι το κάλυμμα της SIM είναι κάπως περίεργο. Εχεις κάποιο θέμα; π.χ. να σου ανοίγει ή κάτι τέτοιο;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτο δεν εχει λεπτομερεια και αργει να εστιασει.αν το συγκρινεις με ενα s3 γαλαξια θα το διαπιστωσεις μονος σου.Στο βιντεο ετσι και ετσι,σαν συσκευη σκιζει,σε ολα τα αλλα που ρωτας δεν θα εχεις θεμα....
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτο δεν εχει λεπτομερεια και αργει να εστιασει.αν το συγκρινεις με ενα s3 γαλαξια θα το διαπιστωσεις μονος σου.Στο βιντεο ετσι και ετσι,σαν συσκευη σκιζει,σε ολα τα αλλα που ρωτας δεν θα εχεις θεμα....

 

Ποια έκδοση έχεις; Την DUAL ή την απλή; Αν έχεις την DUAL πόσο ελεύθερα GB έχεις με την αγορά του; Ξέρω ότι έχει 13,3 GB. Διαθέσιμα πόσα είναι εαν εξαιρέσεις το λειτουργικό;,Εαν έχεις την απλή λογικά έχεις βάλει microsd κάρτα. Μπορείς να μεταφέρεις τα apps στην κάρτα;

Αυτό είναι και το μονοδικό που με απασχολεί...

 

Για κάποιον που έχει το IDOL ULTRA 6033X λίγο μια απορεία.

Η έλλειψη υποδοχής audiojack δημιουργεί πρόβλημα; Με τον καιρό δεν υπάρχει κίνδυνος από φθορά να πάθει ζημιά η υποδοχη micro usb; Το λέω γιατί δεν εφαρμόζει τόσα καλά όσο η υποδοχή jack...

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.το one touch idol 6030x εχω οχι το ultra.Δεν εχει θεμα κανενα πλην της καμερας που δεν με καλυπτει.το κραταω γιατι ειναι καλο στα υπολοιπα.............Γνωριζουμε τι θα βελτιωσει η αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει?
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; Την DUAL ή την απλή; Αν έχεις την DUAL πόσο ελεύθερα GB έχεις με την αγορά του; Ξέρω ότι έχει 13,3 GB. Διαθέσιμα πόσα είναι εαν εξαιρέσεις το λειτουργικό;,Εαν έχεις την απλή λογικά έχεις βάλει microsd κάρτα. Μπορείς να μεταφέρεις τα apps στην κάρτα;

Αυτό είναι και το μονοδικό που με απασχολεί...

 

Για κάποιον που έχει το IDOL ULTRA 6033X λίγο μια απορεία.

Η έλλειψη υποδοχής audiojack δημιουργεί πρόβλημα; Με τον καιρό δεν υπάρχει κίνδυνος από φθορά να πάθει ζημιά η υποδοχη micro usb; Το λέω γιατί δεν εφαρμόζει τόσα καλά όσο η υποδοχή jack...

Έχω την DUAL έκδοση. Ελέυθερο χώρο έχει καθαρά 13GB διαθέσιμα. Είναι πολύ καλό και το μόνο θέμα βρίσκω με την κάμερα. Ενώ εστιάζει καλά και τα χρώματα τα βλέπεις πολύ καλά στην οθόνη, μετά από το κλίκ, εμφανίζονται ποιο ασθενή. Υποθέτω πως είναι κάποιο bug του λογισμικού της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...kai egw kainourgia eimai...tha ithela mia voitheia....eimai anamesa se 2 kinita kai den kserw pio na dialeksw...to lg optimus l7ii h to alcatel one touch idol 6030x ???? poia einai i gnwmi sas???? euxaristw :)
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει ?

Eνδιαφερομαι για το X

σορρυ δεν ειδα το αλλο θεμα

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...kai egw kainourgia eimai...tha ithela mia voitheia....eimai anamesa se 2 kinita kai den kserw pio na dialeksw...to lg optimus l7ii h to alcatel one touch idol 6030x ???? poia einai i gnwmi sas???? euxaristw :)

 

gia emena to one touch idol einai sigoura kalitero.

exei kaliteri kai megaliteri othoni, kaliteri ram,kalitero epeksergasti

 

to lg exei kaliteri bataria kai isos kaliteri kamera alla ego the epelega to alcatel, esto kai an einai ligo akrivotero.

 

 

karlosamos rotas gia diaforetiko kinito apo ayto pou sizitietai sto thread.....

edo milame gia to one touch idol 6030 kai esi rotas gia to oen touch IDOL ULTRA 6033X

Link to comment
Share on other sites

gia emena to one touch idol einai sigoura kalitero.

exei kaliteri kai megaliteri othoni, kaliteri ram,kalitero epeksergasti

 

to lg exei kaliteri bataria kai isos kaliteri kamera alla ego the epelega to alcatel, esto kai an einai ligo akrivotero.

 

 

karlosamos rotas gia diaforetiko kinito apo ayto pou sizitietai sto thread.....

edo milame gia to one touch idol 6030 kai esi rotas gia to oen touch IDOL ULTRA 6033X

 

Υπάρχει αντίστοιχη ενότητα; Γιατί δεν βρήκα κάτι και υπέθεσα ότι μιλάμε και για τα δύο. Σόρρυ...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχη ενότητα; Γιατί δεν βρήκα κάτι και υπέθεσα ότι μιλάμε και για τα δύο. Σόρρυ...[/QUOte]

 

απλα οι απαντησεις που περνεις εδω αφορουν αλλο κινητο απο αυτο που ρωτας.

 

πιστευω το thread που ψαχνεις ειναι εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=358317

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch Idol

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...