Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρέθηκε λύση για την μπαταρία; Το κόλπο βάλε_βγάλε τη μπαταρία τελικά δεν έπιασε. Η μπαταρία παρουσιάζει το εξής: Ενώ λειτουργεί φυσιολογικά και ξεφορτιζεται με κανονικούς ρυθμούς όταν το ταμπλετ λειτουργεί, όταν μπει standby μειώνεται πολύ πιο γρήγορα. Ειδικα αν το κλείσω τελείως λαι το ανοιξω μετα απο κάποιες ώρες, καταρρέει. Τι τρέχει; Έχω κανει και hard reset. Ψιλιαζομαι οτι κάτι με το software παίζει... Έχω 4.4.2.. Πριν με την 4.2.2 ηταν όλα καλά.. Ίσως να έτυχε τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του t-310 τώρα? Κυρίως για browsing, κάνα παιχνιδάκι και για καμία ταινία. Το σκέφτομαι και επειδή υποστηρίζει mhl για να το συνδέω στην τηλεόραση.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του t-310 τώρα? Κυρίως για browsing, κάνα παιχνιδάκι και για καμία ταινία. Το σκέφτομαι και επειδή υποστηρίζει mhl για να το συνδέω στην τηλεόραση.

Στα λεφτα του δε θα βρεις κατι καλυτερο. Και mirracast και mhl και otg τα παντα εχει. Κατσε λιγο να παει ξανα 120 ευρο και τσιμπα το!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνομαι να το γυρίσω σε 4.2.2.....Το έχει κάνει κανείς; Θα ήθελα οδηγίες.

SM-T310? ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα του δε θα βρεις κατι καλυτερο. Και mirracast και mhl και otg τα παντα εχει. Κατσε λιγο να παει ξανα 120 ευρο και τσιμπα το!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SM-T310? ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΟ

Εσύ το έχεις κάνει; Το link που έχεις δώσει είναι για το αμερικάνικο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα του δε θα βρεις κατι καλυτερο. Και mirracast και mhl και otg τα παντα εχει. Κατσε λιγο να παει ξανα 120 ευρο και τσιμπα το!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SM-T310? ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΟ

Εσύ το έχεις κάνει; Το link που έχεις δώσει είναι για το αμερικάνικο μοντέλο.

εγω το πηρα με 4.2.2 και κατευθειαν το περασα την bindroid rom 2 (Σαν την stock 4.2.2) και δεν το ξαναπειραξα ενα χρονο τωρα γιατι πεταει!! !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..Η καρτα micro sim μπαινει στο πλαι??Ανοιγει πισω σαν τα κινητα??

 

κανεις παιδια??Το πισω καλυμμα ανοιγει??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 310 είναι μόνο wifi και δεν παίρνει κάρτα.Κάρτα παίρνει το 311 3g,και το 315 4g.Τα tablet παίρνουν την κάρτα στο πλάι,διότι σε κανένα δυστυχώς δε βγαίνει το καπάκι.Λέω δυστυχώς διότι η αλλαγή της μπαταρίας όταν χρειαστεί,είναι μια διαδικασία ,όχι και τόσο εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 310 είναι μόνο wifi και δεν παίρνει κάρτα.Κάρτα παίρνει το 311 3g,και το 315 4g.Τα tablet παίρνουν την κάρτα στο πλάι,διότι σε κανένα δυστυχώς δε βγαίνει το καπάκι.Λέω δυστυχώς διότι η αλλαγή της μπαταρίας όταν χρειαστεί,είναι μια διαδικασία ,όχι και τόσο εύκολη.

 

Το ξερω οτι το 310 δεν παιρνει καρτα..για τα αλλα 2 ρωταγα.κατα τα αλλα ευχαριστω..

 

Στο you tube υπαρχουν βιντεο αλλαγης μπαταριας,δεν το βλεπω πολυ δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες συμβίωσης με την 4.4.2 , που όπως ανέφερα σε προηγούμενο post μπήκε κατά λάθος και χωρίς την εγκρισή μου διαπιστώνω

ότι πρέπει χωρίς κανένα ενδοιασμό να επιστρέψω στη 4.2.2 , όχι μόνο επειδή η μπαταρία αδειάζει με μεγαλύτερη ταχύτητα , όχι ιδιαίτερη αλλά είναι

ορατή , αλλά περισσότερο γιατί δεν τρέχει/δέχεται κάποιες εφαρμογές που είχα και τις θεωρώ απαραίτητες .

Αν κάποιος φίλος έχει κάνει downgrade στην 4.2.2 ( μιλάμε για τό Τ-311) θα με υποχρέωνε αν μου έλεγε που βρήκε την κατάλληλη Rom και με ποιόν

οδηγό την φλάσαρε .

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω κατεβαζεις την rom

http://www.mrcrab.net/down-firmware/4932/Samsung-Galaxy-Tab-3-8.0-WiFi-SM--T311.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απο εδω την περνας. Καντο με το odin,ειναι πιο απλο.

Απλως στο PA βαζεις την rom που κατεβασες πριν. Την ελληνικη, οχι την πολωνικη.

http://www.androidofficer.com/2014/03/t311xxuamk1-android-422-xxuamk1.html

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω κατεβαζεις την rom

http://www.mrcrab.net/down-firmware/4932/Samsung-Galaxy-Tab-3-8.0-WiFi-SM--T311.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απο εδω την περνας. Καντο με το odin,ειναι πιο απλο.

Απλως στο PA βαζεις την rom που κατεβασες πριν. Την ελληνικη, οχι την πολωνικη.

http://www.androidofficer.com/2014/03/t311xxuamk1-android-422-xxuamk1.html

 

Νάσαι καλά .

Αυτή η ιστορία με τον locked bootloader της KitKat , ότι δημιουργεί προβλήματα στο φλασάρισμα , στέκεται ?

Εχει στην πραγματικότητα κάποιος κάνει downgrade στο Τ-311 , έχουμε κάποια μαρτυρία , από την 4.4.2 στην 4.2.2 χωρίς προβλήματα ?

 

Κατεβάζω την rom αλλά με την ταχύτητα που κατεβαίνει από το γελοίο site , θα πάρει ώρες και δε ειμά βέβαιος ότι θα είναι ΟΚ .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα κοπυ πειστ το ονομα της ρομ και ψαξτο απο πουθενα αλλου. Τι να πω φιλε μου μη σε παρω στο λαιμο μου.. Εγω ξερω με το οντιν ολα γινονται οπως πρεπει, ακομα και σε hard bricked συσκευη..
Link to comment
Share on other sites

Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι αυτό έκανα εδω και μισή ώρα και όλα ξεκινούν από κάποιο φιλικό site , αλλά καταλήγουν στο ίδιο , ακόμα και η sammobile .

Με Odin δεν υπάρχει πρόβλημα , αρκεί να μήν υπάρχουν κάποια πρωτόγνωρα πράγματα που δημιουργούν προβλήματα στην 4.4.2 που δεν ξέρουμε .

Απ΄ ότι καταλαβαίνω όλοι αυτοί οι φίλοι που λέγανε σε προηγούνες σελίδες ότι θα γυρίσουν στην 4.4.2 , μάλλον χαθήκανε :lol:, που πάει να πει δεν έχουμε

μαρτυρία αν γίνεται χωρίς προβλήματα .

Θα περιμένω να κατέβει , είναι στο 15% ακόμα , και βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

Ακου κατι καλυτερο. κανε ρουτ, βαλε recovery (γινεται πανευκολα) και βαλε την custom rom BINDROIN ONE v2.0 η οποια ειναι σαν τη stock 4.2.2 αλλα ξαλαφρωμενη και παει σφαααιιιιρααααα!! !!!την εχω ενα χρονο και παει σφαιρα!! !!!
Link to comment
Share on other sites

Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι αυτό έκανα εδω και μισή ώρα και όλα ξεκινούν από κάποιο φιλικό site , αλλά καταλήγουν στο ίδιο , ακόμα και η sammobile .

Με Odin δεν υπάρχει πρόβλημα , αρκεί να μήν υπάρχουν κάποια πρωτόγνωρα πράγματα που δημιουργούν προβλήματα στην 4.4.2 που δεν ξέρουμε .

Απ΄ ότι καταλαβαίνω όλοι αυτοί οι φίλοι που λέγανε σε προηγούνες σελίδες ότι θα γυρίσουν στην 4.4.2 , μάλλον χαθήκανε :lol:, που πάει να πει δεν έχουμε

μαρτυρία αν γίνεται χωρίς προβλήματα .

Θα περιμένω να κατέβει , είναι στο 15% ακόμα , και βλέπουμε .

Κανα νεο;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο;;;

Δυστυχώς περίμενα μέχρι τις 2 το πρωί , ήταν στο 95% και ξαφνικά σταμάτησε .

Σκέτη αγανάκτηση . Το αφήνω γιά λίγο . Θα αποφύγω το root και μετά άντε και πάλι unroot

γιά να μη χάσουμε την εγγύηση μπας και κάτσει καμιά στραβή .

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα! Δε θελει αγχος, απλως καντα ολα ακριβως! Βασικα αν εισαι root η σχεδιαζεις να το κανεις, πες μου να σου πω τι θα κανεις για να πηγαινει πιο γρηγορα και απο τετραπυρηνο!! !

 

Καλησπερα! Εχω κ εγω το Τ-310 με 4.4.2!! Ειναι ρουτ (με SuperSu) και εχω περασει και το TWRP! Τι πρεπει να κανω για το downgrade σε 4.2.2? (Δωσε και καποιο λινκ pls!!)

Ευχαριστω!

 

http://forum.xda-developer....php?t=2471516

Αυτο πρεπει να ειναι.Πρεπει να εγκαταστησεις στον υπολογιστη τους samsung drivers και το odin. Καλη επιτυχια!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.androidofficer....2-ztuanc1.html

Δες εδω καλυτερα φιλαρακι γινεται και με odin και με samsung kies! !!!

 

Επισης νομιζω οτι σε αυτα τα λινκ ειναι διαφορετικες ρομ..(4.2.2 μεν αλλα διαφορετικες)! Ποια λες να βαλω? Εσυ ποια χρησιμοποιεις?

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω με 1000 την bindroid rom v2.Ειναι stock based την εχω ενα χρονο απλα δεν υπαρχει!! !!!Μη μπερδευτεις και βαλεις την v3.1,ειναι 4.4.2 !!!!

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-3/development

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...