Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα ηλεκτρονικά, όλα παίζουν...χρειάζεται ψυχραιμία και υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά γιά το συγκεκριμένο μηχανάκι .

Προσωπικά τού έχω ιδιαίτερη αδυναμία . ΟΚ δεν αστραπή , αλλά ένα τίμιο μαραφέτι που έχει βγάλει με το παραπάνω τα λεφτά του .

Και μόνο το γεγονός ότι στις διακοπές μου ή σε εκδρομές δεν κουβαλάω Laptop ή ακόμα και την παντόφλα το Note 10.1 , για εμένα

είναι μεγάλο κεφάλαιο .

Δεν με πρόδωσε ποτέ , δεν είχα θέματα ποτέ (ίσως τυχερός) , αλλά δεν το κατσαβίδιασα και ποτέ .

Ισως φανεί και υπερβολικό , αλλά σκέπτομαι να πάρω ένα ακόμα τώρα που η τιμή του είναι ξεφτίλα (218 euro το 3G) έτσι γιά spare

μπας και μου τύχει κάτι και μου κόψει τα χέρια η έλλειψή του ..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το tablet στα χέρια μου και ειμαι λιγο στα χαμένα, γνωρίζει κάνεις αν υπαρχει διαθέσιμο ραδιόφωνο χωρίς Internet?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νεος στο φορουμ και τα περισσότερα μου ακουγονται κινεζικα.

θελω την βοηθεια σας, εχω το sm-t310 full stock με 4.4.2 , δεν εχω πειραξει ποτε τπτ εκτος απο το οτα update που ηρθε απο

τη μαμα σαμσουνγκ και το εκανα.τωρα, θελω αν μπορει καποιος με απλα και κατανοητα λογια να μου εξηγησει πως μπορω να το κανω root.

μονο ρουτ, δεν θελω κατι αλλο, ρουτ και να μην χαθουν οι ρυθμισεις και τα αρχεια μου...

σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε πριν από λίγο (Τ-311) και την κατεβάζω, θα δούμε ''τι ψάρια θα πιάσουμε'' μιας και έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Μιά δεν πολυπιστεύω στις αναβαθμίσεις , θα περιμένω μέχρι κάποιος φίλος να μας πει , έστω εμπεριστατωμένα , αλλά όχι αοριστολογίες , ποιά διαφορά

βλέπει γενικά στη λειτουργία του Tab , αν υπάρχουν αλλαγές στο UI κι' αν είναι της προκοπής ή τίποτα προχειρότητες , κάποια συγκεκτιμένα πράγματα που

να κάνουν την αναβάθμιση αναγκαία .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι αλλαγές είναι ελάχιστες. Στη λειτουργία του καμία. Στη γραμματοσειρα στο πληκτρολόγιο είναι λίγο πιο όμορφα κατ'εμέ και λίγο στα εικονίδια της google. Περισότερο θέμα ψυχολογικό είναι η αναβάθμιση πιστεύωτελικά.

Ίσως, λέω ίσως, πάει λίγο καλύτερα..

Και η μπαταρια μαλλον τελειώνει και πιο γρήγορα..

Edited by filippos_kar
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλιππε σ' ευχαριστώ . Σε τρεις αράδες ζωγράφισες αντικειμενικά την φαρσοκωμωδία των αναβαθμίσεων . Και βέβαια το κερασάκι στο τέλος , όπως έχει

παρουσιαστεί σε όλες τις αναβαθμίσεις :lol: , σε όλες τις συσκευές η μπαταρία που δεν έχει σταματημό :down:. Και άντε ψαχνόμαστε να γυρίσουμε πίσω .

Βέβαια δεν υπήρχε περίπτωση να προβώ σε καμιά ενέργεια , το έχω δηλώσει άλλωστε και έχω γράψει τις απόψεις μου σχετικά με τις αναβαθμίσεις σε

κάποιο από τα forum του myphone , δεν θυμάμαι ποιό , πάει καιρός .

Καλή σου μέρα .

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεν με εξέπληξε θετικά η 4.4.2. Δεύτερη μέρα σήμερα που είμαι με kit-kat, δεν μπορώ να πω τη γνώμη μου για την μπαταρία ακόμη, θα πρέπει να περάσουν κάποιες ημέρες. Εμφανισιακά δεν είδα κάποια αλλαγή. Τώρα που γράφω, το έχω βάλει για φόρτιση. Με το ίδιο χρονικό διάστημα, με 4.2.2 νομίζω ότι φόρτιζε πιο γρήγορα. Όπως έγραψα, δεν βλέπω σημαντικές αλλαγές εμφανισιακά. Το εικονίδιο της μπαταρίας (αρνητικό κατά τη γνώμη μου) έγινε λευκό, ενώ πριν κοκκίνιζε όταν έφτανε στο τέλος και ''χτυπούσε'' στο μάτι. Τώρα θα πρέπει να το έχουμε περισσότερο σε προσοχή. Ευτυχώς που υπάρχει και το ποσοστό δίπλα. Τα χρώματα της οθόνης, όπως και τα εικονίδια, μου φαίνονται πιο ζωηρά. Είχα πριν την φωτεινότητα στο 100%, ενώ τώρα την έχω στο 90%.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,το μηχανάκι μου ήταν μια χαρά,με την 4.2.2,τώρα με την 4.4.2,νομίζω ότι έγινε λίγο πιο αργό.Μπορεί να είναι και ιδέα μου.Θέλουν νομίζω προσοχή οι αναβαθμίσεις,διότι δεν είναι πάντα ότι καλύτερο.Έτσι την πάτησα και χάλασα το 9070,που μετά την αναβάθμιση, από τα πολλά κολλήματα αναγκάστηκα να πάρω το s3 mini,που ευτυχώς δεν έχω κανένα πρόβλημα.Προσοχή οι αναβαθμίσεις κ λ ε ι σ τ έ ς.Το δις εξ αμαρτείν ουκ ανδρός σοφού,κατά τους αρχαίους.Αυτή είναι η άποψή μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... θέλω να κάνω την εξής ερώτηση... επειδή πρόκειται να αγοράσω μεγάλο αριθμό απο το t310 θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πεί, αν έχει γυροσκόπιο(gyroscope sensor)... γιατί δεν βγάζω άκρη... στο net αλλού λέει ναι, αλλού λέει όχι... ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... θέλω να κάνω την εξής ερώτηση... επειδή πρόκειται να αγοράσω μεγάλο αριθμό απο το t310 θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πεί, αν έχει γυροσκόπιο(gyroscope sensor)... γιατί δεν βγάζω άκρη... στο net αλλού λέει ναι, αλλού λέει όχι... ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άμα δεν είχε ούτε παιχνίδια δεν θα μπορούσες να παίξεις

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν είχε ούτε παιχνίδια δεν θα μπορούσες να παίξεις

 

Μην μπερδεύεσαι με το gravity sensor... μια χαρά παίζεις παιχνίδια και χωρίς... σου κοτσάρει 2 μοχλούς και τελειώνει η υπόθεση.

Ο ασφαλέστερος τρόπος για να το δεις είναι να εγκαταστήσεις από Google Play το Gyroscope Explorer... ( η το Antutu)

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι με το gravity sensor... μια χαρά παίζεις παιχνίδια και χωρίς... σου κοτσάρει 2 μοχλούς και τελειώνει η υπόθεση.

Ο ασφαλέστερος τρόπος για να το δεις είναι να εγκαταστήσεις από Google Play το Gyroscope Explorer... ( η το Antutu)

Λαλακια είπα τότε.. άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Λαλακια είπα τότε.. άκυρο.

 

Δεν πειράζει βρε σιγά...

Τελικά έχει η δεν έχει??? μπορεις να δείς με το gyroscope explorer???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρε σιγά...

Τελικά έχει η δεν έχει??? μπορεις να δείς με το gyroscope explorer???

Εάν κρίνω από τα χαρακτηριστικά στο gsmarena, δεν πρέπει να έχει, ενώ για το tab S 8.4 π.χ. γράφει ότι έχει. Το γράφει προς το τέλος των χαρακτηριστικών, στους sensors.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την 4.4.2 δε μπορώ να κατεβάσω torrent απευθείας στην sd! Παίζει κάτι τέτοιο, ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Μεχρι τώρα πήγαιναν καρφί εκεί...

 

Και δε μπορώ να μεταφέρω και το αρχείο στην sd! Έχω ξενερώσει βασικά! Θα τη ψάξω

να το γυρίσω στη 4.2.2.

 

Ακυρο... το μετακίνησα. Πάντως μπούρδες. Αν θέλω να κατεβάσω μεγάλο αρχείο και δεν έχω

χώρο στο tab τι κάνω?

Edited by filippos_kar
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μοντελο 311 δεχεται καρτα sim κανονικη η micro?

κανει η καρτα whats up που εχω για να εχω internet η θελει ειδικη sim?

Γενικα εχει καλο σημα 3g,η ενα smartphone πιανει πολυ καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μοντελο 311 δεχεται καρτα sim κανονικη η micro?

κανει η καρτα whats up που εχω για να εχω internet η θελει ειδικη sim?

Γενικα εχει καλο σημα 3g,η ενα smartphone πιανει πολυ καλυτερα?

 

Παίρνει micro sim , δεν γνωρίζω γιά την whats up , αλλά όλο το καλοκαίρι με δεδομένα από cosmote δεν είχα κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρε σιγά...

Τελικά έχει η δεν έχει??? μπορεις να δείς με το gyroscope explorer???

 

Εγκαταστήσα το πρόγραμμα στο δικό μου 310 και δεν βρήκε γυροσκόπιο.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Πίνω καφέ με τον κολλητό μου στην παραλιακή και διαφωνούμε γιά την KitKat στο Tab 3.

Εγώ δεν πιστεύω στις αναβαθμίσεις ( έχω γράψει σχετικά) , εκείνος έχει την έχει βάλει στο δικό του χωρίς να μπορεί να μου τεκμηριώσει

ότι το Τ-311 , έγινε καλύτερο .

Κατεβάζουμε το Antutu και το τρέχουμε και οι δύο στα Τ-311 μας.

Εγώ με την 4.2.2 ........... βγάζω 18968 μπαταρία κανονικά

Εκείνος με την KitKat ..... βγάζει 19123 και με την μπαταρία να μην την προλαβαίνει .

 

Sent with my T-311

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...