Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε τίποτα εντυπώσεις από 4.4.2 όσον αφορά την απόδοση, lag κτλ.?? Περιμένω πως και πως να δω αν θα την

"ακούσει" με το kitkat.

Πάντως αν και έλεγα να το πουλήσω, λόγο φορητότητας (χωράει στη τσέπη της βερμούδας μου) και

δυνατότητας να κάνεις κλήσεις, είναι καλή περίπτωση.

 

Με την sd card τι γίνεται με την 4.4.2? Δουλευει όπως πριν ή...

Edited by filippos_kar
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ πρόβλημα με την μπαταρία. Κρατάει καμια ώρα το πολυ...Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει οι 6 μηνες της εγγύησης..οπότε..την έβαψα..Ξέρει κανείς κόστος αντικατάστασης; Πάντως απαράδεκτη η samsung. Σε 8 μηνες η μπαταρία για πέταμα; ελεος.

 

Όταν λες έχουν περάσει 6 μήνες εννοείς από οταν το πήρες καινούργιο; Αν δεν κανω λάθος, οταν η μπαταρία δεν είναι αποσπόμενη όπως στο tablet που εχουμε, τοτε ακολουθεί την πολιτική εγγύησης που εχει και η συσκευή, 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη αγόρασε το τάμπλετ χθες και με ρώτησε για καμιά καλή screen protector. Διάβασα όλο το νήμα και δεν βρήκα πουθενά να έχει αναφερθεί κάτι. Έχετε βάλει κάποια εσεις που να είστε απόλυτα ικανοποιημένοι ;;; Παρακαλώ όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη !!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχουν περάσει 6 μήνες εννοείς από οταν το πήρες καινούργιο; Αν δεν κανω λάθος, οταν η μπαταρία δεν είναι αποσπόμενη όπως στο tablet που εχουμε, τοτε ακολουθεί την πολιτική εγγύησης που εχει και η συσκευή, 2 χρόνια.

 

Και εγώ αυτήν την εντύπωση είχα, αλλά κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας μου με τη Smartec (Samsung service center) μου είπαν ότι δεν είναι έτσι και πως η μπαταρία έχει εγγύηση μόνο 6 μήνες :wacko:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα εντυπώσεις από 4.4.2 όσον αφορά την απόδοση, lag κτλ.?? Περιμένω πως και πως να δω αν θα την

"ακούσει" με το kitkat.

 

Την έβαλε η γυναίκα μου και το έχει χιλιομετανιώσει. Κολλήματα και επανεκκινήσεις σε εφαρμογές και συχνά και στη συσκευή. Επίσης η μπαταρία κρατάει αισθητά λιγότερο. Γι'αυτό ρώτησα πιο πάνω σχετικά με root (αλλά δεν έχω πάρει απάντηση). Για να βάλουμε ξανά την 4.2.2

 

Παίδες, μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια link για το πώς θα κάνω root με ασφαλή τρόπο τη συσκευή; Έχει 4.4.2

Πήγα στο xda-developers αλλά έχασα τ'αυγά και τα πασχάλια. Δεν ξέρω τι να επιλέξω.

 

Ευχαριστώ

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη αγόρασε το τάμπλετ χθες και με ρώτησε για καμιά καλή screen protector. Διάβασα όλο το νήμα και δεν βρήκα πουθενά να έχει αναφερθεί κάτι. Έχετε βάλει κάποια εσεις που να είστε απόλυτα ικανοποιημένοι ;;; Παρακαλώ όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη !!!

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις tempered glass που έχει καλύτερη προστασία από τις απλές ζελατίνες. Μπορείς, εάν ασχολείσαι με ebay, να βρεις αρκετές εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω κάτι έκανα με την μπαταρία. Μιας που η εγγύηση της μπαταρίας είχε λήξει, είπα να ψαχτω σε forums για λύσεις και μαντζουνια μπας και γλύτωσε το 70αρι. Αφού από calibration και άλλα τέτοια λογισμικά δεν ειδα προκοπή, είπα να κάνω κάτι που διάβασα στο xda developers. Άνοιξα με μια παλιά πιστωτική κάρτα και με αρκετή υπομονή το μηχάνημα και αφαίρεσα την μπαταρία. Την επενασυνδεσα μετά από 15 λεπτά και ω του θαύματος. Η κατάσταση έφτιαξε κατά πολύ! Το φορτισα 5 ώρες το βράδυ. Το άνοιξα στις 7 το πρωί, το είχα ως τώρα στην αναμονή και το βρήκα στο 84%. Έχει μία ώρα που σερφαρω και τώρα είναι στο 77% .Τι λέτε; Κουλό...αλλά μάλλον δουλεύει! Edited by pangousis
Link to comment
Share on other sites

Το tablet μου τον τελευταίο καιρό έχει γίνει αρκετά αργό και κυρίως όταν χρησιμοποιώ κάποιο πληκτρολόγιο για γράψιμο. Έχω δοκιμάσει τόσο το stock πληκτρολόγιο της samsung, όσο και άλλα τρία που έχω (smart keyboard, swiftkey, swype). Είναι stock χωρίς root (T-311). Εκεί που είπα να ηρεμήσω μετά τα προβλήματα που είχα με τη μπαταρία (smartec-αλλαγή μπαταρίας, usb θύρα), τώρα μου παρουσιάζει αυτό. Επειδή είχα βάλει nova launcher νόμιζα ότι έφταιγε αυτός και τον ξήλωσα, αλλά πάλι τα ίδια. Δεν έχει έρθει ακόμη και η 4.4.2 μήπως και υπάρξει κάποια βελτίωση. Θα περιμένω λίγο για καμιά αναβάθμιση και μάλλον θα πάω για ένα hard reset. Αλήθεια, έχετε ακούσει κάτι για αναβάθμιση για το Τ-311;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης , κι' αν παρουσιαστεί τίποτα , προβλήματα θα δημιουργήσει ως συνήθως και θα ψάχνουμε πως θα

γυρίσουμε πίσω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και εχει μπει στο 2ο ετος κυκλοφοριας σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το συγκεκριμενο ταμπλετ..Επειδη όμως ενδιαφερομαι και για το 4πυρηνο tab 4 των 7 ιντσων(στα ιδια λεφτα βγαινουν και τα δυο) ηθελα να μου πειτε αν η διαφορα των 2 λιγοτερων πυρηνων είναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ??Πρεπει να ασχοληθω αποκλειστικα με 4πυρηνο??

 

Η 5αρα καμερα κανει καλα τη δουλεια της η είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ καλυτερη από την 3.2 του tab 4 των 7ιντσων?hd εγγραφη βιντεο εχουν και τα δυο..

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Για το 310 μιλαω!125 ευρω περιπου..δεν με νοιαζει το 3g..

Είναι ενταξει με την 4.2.2??θα με ικανοποιησει??πρεπει να περασω την 4.4??

Link to comment
Share on other sites

Για το 310 μιλαω!125 ευρω περιπου..δεν με νοιαζει το 3g..

Είναι ενταξει με την 4.2.2??θα με ικανοποιησει??πρεπει να περασω την 4.4??

 

Μιά χαρά είναι με την 4.2.2 . Τι μανία είναι αυτή με τις αναβαθμίσεις ? Διάβασε τι γίνεται στα forum γιά το s3 , s4 , από τους περισσότερους

που κάνανε αναβάθμιση , και τώρα ψάχνονται γιά να γυρίσουν στην προηγούμενη .

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι με την 4.2.2 . Τι μανία είναι αυτή με τις αναβαθμίσεις ? Διάβασε τι γίνεται στα forum γιά το s3 , s4 , από τους περισσότερους

που κάνανε αναβάθμιση , και τώρα ψάχνονται γιά να γυρίσουν στην προηγούμενη .

 

Βρηκες τωρα ανθρωπο να πεις για αναβαθμισεις...να φανταστεις στο νοτε το 2 ειμαι ακομα με την 4.1.2...τελικα το ταμπλετ αξιζει για 125 ευρω??

Ειναι ενταξει τα θεματακια με την μπαταρια?το οτι ειναι δυπηρηνο δεν θα το σερνει ε?

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του! Παρολο που μου εβγαλε το θεμα με την μπαταρια το φτιαξανε αμεσως στην smartec. Επειδη δοκιμασα την 4.2.2 διπλα στην 4.4.2 μπορω να πω οτι δουλευει σφαιρα με την πρωτη ενω με την δευτερη υπαρχει μια μικρη καθυστερηση η οποια συνηθιζεται και δεν ενοχλει το δουλεμα του. Το μεγεθος του ειναι ιδανικο οπως και το μικρο του βαρος. Ειναι κολλημα το εργαλειο , εχω καταργησει τον υπολογιστη απο τοτε που το πηρα.
Link to comment
Share on other sites

...τελικα το ταμπλετ αξιζει για 125 ευρω??

Ειναι ενταξει τα θεματακια με την μπαταρια?το οτι ειναι δυπηρηνο δεν θα το σερνει ε?

 

Ξεφτίλα τιμή γιά ένα εργαλείο που προσωπικά πιστεύω πως είναι το πιό εργονομικό και σωστό μηχανάκι που έβγαλε η σαμμυ .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω στην κατοχη μου το συγκεκριμενο tablet T310.Θελω την βοηθεια σας σε ενα θεματακ.ιΕχω συνδεσει 1 σκληρο στο ρουτερ μου και δεν ξερω πως θα τον δω απο το tablet!Στο λαπτοπ μου το βγαζει οταν παω στα δικτυα.Η τιμη των 125 που την βρισκετε?καποιο Link?

Ευχαριστω προκαταβολικα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, εχω ενα πρόβλημα με τα πληκτρολόγια που χρησιμοποιώ. Χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρό το swype χωρίς πρόβλημα, όμως την τελευταία εβδομάδα μου κολλάει πολύ. Όταν γράφω κάτι, τη στιγμή που επιλέγω τη λέξη που προτείνει, κολλάει και πρέπει ή να κλεισω αυτό που γραφω, ή να αλλαξω πληκτρολόγιο. Το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό μου κάνει και με το SwiftKey. Μου έχει γίνει πολύ αργό όταν προσπαθώ να γράφω κάτι. Δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν. Έχω το Τ-311 με 4.2.2. Γενικά το tablet μου, έχει γίνει πολύ αργό τώρα τελευταία. Είναι stock και το πρόβλημα με τα κολλήματα μου το εμφάνισε όταν έβαλα το nova launcher. Τον απεγκατέστησα, έκανα και εργοστασιακή επαναφορά μιας και μετά το ξύλωμα συνεχιζόταν το πρόβλημα, αλλά και πάλι τα ίδια. Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και μετα την τριτη φορα που εστειλα τη ταμπλετα στη smartec παλι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, δε φορτιζει αν δε πεσει η μπαταρια κατω απο 20%. Φορτιζει 3% και σταματαει. Αλλοτε λεει οτι φορτισε 100% και μετα απο reboot πεφτει στο 50%!!! Τηνπρωτη φορα κανανε αλλαγη πλακετας, τη δευτερη το αλλαξανε το φορτιστη και την τριτη δεν βρηκαν προβλημα λεει και απλα εκαναν επαναπρογραμματισμο! Τωρα δηλαδη εχει νοημα να το ξαναστειλω??
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση παντα με την τιμη ποιο ειναι ποιο value?

samsung tab 3 8.0 -->125

samsung tab 3 10.0 -->195

samsung tab pro 8.4 --> 195

samsung note 8.4 --> 235

asus vivotab note 8 --> 199

γενικα επειδη θα το χρειαστω κυριως για σημειωσεις ιντερνετ αντε και κανα παιχνιδακι θα ταν καλο να παιρνει stylus (τα 2 note εχουν με το που αγοραζεις και νομιζω και ειδικες εφαρμογες?)

δε γνωριζω πολυ απ αυτα γι αυτο ρωταω

το χρειαζομαι κυριως πχ να μου δινουν 1 pdf αρχειο και να γραφω μερικες σημειωσεις απανω τους

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρεα και από μενα κατοχος του ταμπλετ sm-t311 το 8αρι δηλαδή με το 3g

για τους φιλους που θελουν να βλεπουν φλας περιεχομενο ( π.χ νεριτ ) και να παιζουν παιχνίδια φλας στον μπροουσερ τους η λυση είναι

εγκαθιστάτε ΠΡΩΤΑ τον μπροουσερ που θελετε και υστερα εγκαθιστάτε το apk της adobe για το φλας και τα παιζει κανονικα !!!!!!!!!!!

δοκιμασμενο με τον στοκ μπροουσερ και τον opera beta και τον dolphin

στον στοκ χρειαζεται να ενεργοποιήσετε από τις ρυθμισεις τα προσθετα να είναι παντα ενεργα και στον dolphin το ιδιο στον opera beta δεν χρειαζεται να ρυθμισετε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σας πω και την δικια μου περιπετεια με την σμαρτεκ και το καλο σερβις της σαμσουνγκ!!!!!!!!!

το ταμπλετ μου εκανε το εξης πρόβλημα,μετα από καποιους μηνες χρησης.δεν εδειχνε ποτε κατά την διαρκια φορτισης όταν το φορτιζα κλειστο ότι η φορτιση εφτανε στο 100%.

ανοιχτο το εδειχνε 100% κλειστο όχι ! επιπλέον διπαιστωσα ότι ξεφορτιζε γρηγορα.

αρχισα λοιπον να κοιταω αν εχουν και αλλοι παρομοιο πρόβλημα ή τι πρόβλημα ειχαν με μπαταρια και ανακαλυψα ότι οσοι το εστειλαν στην σμαρτεκ τους αλλαζαν σε ολους περιεργα πραγματα εκτος από μπαταρια ή φορτιστη ! κεντρικες πλακετες πχ ή ακομα και οθονες!

περνω τηλεφωνο στην σαμσουνγκ τους λεω τι πρόβλημα εχω το αναγνωριζουν και με παραπεμπτουν στην σμαρτεκ.ψιλιασμενος πριν το στειλω το ανοιγω μονος μου βγαζω φωτογραφιες από την συσκευη μαρκαρω πολύ προσεκτικα κεντρικη πλακετα,μπαταρια,βγαζω φωτογραφιες το ΙΜΕΙ τον σειριακο αριθμο και τον αριθμο κατασκευης και το στελνω.

σε λιγες μερες περνω τηλεφωνο να δω τι γινεται και μου λενε και μενα ότι εχει πρόβλημα με την κεντρικη πλακετα και πως θα μου την αλλαξουν μαζι με την μπαταρια τον φορτιστη και το καλωδιο USB και άλλο ένα καλωδιο μεσα στην συσκευη και θα μου το στειλουν.την άλλη μερα το παραλαβα.

το βαζω για φορτιση κλειστο όπως παντα κανω και βλεπω ότι δειχνει 100%

κοιταω το καλωδιο και τον φορτιστη και πραγματι μου το αλλαξαν,κοιταω μεσα από τις ρυθμισεις της συσκευης το ΙΜΕΙ τον συριακο αριθμο και τον αριθμο κατασκευης και βλεπω ότι είναι οι ιδιοι με πριν!!!!!!!!!!!!!!!!ανοιγω την συσκευη και βλεπω το μαρκαρισμα που ειχα κανει στην κεντρικη πλακετα και στην μπαταρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το χρησιμοποιω για λιγες μερες και μετα από 4 φορτισεις παλι δεν μου εδειχνε 100% αλλα συνεχιζε να δειχνει ότι φορτιζει για ωρες!τους περνω τηλεφωνο και τους λεω ότι το πρόβλημα δεν λυθηκε τελικα και πως βλεπω τους ιδιους αριθμούς ΙΜΕΙ συριακο και αριθμο κατασκευης ιδιους με αυτους πριν την αλλαγη και μηπως εγινε καποιο λαθος και δεν αλλαξαν την κεντρικη πλακετα!

(δεν τους ειπα ότι την εχω μαρκαρει την συσκευη για να μην χασω την εγγυηση )

3 διαφορετικα παιδια μεσα από την εξυπηρετηση της σαμσουνγκ μου ειπαν ότι επρεπε να δειχνει αλλον αριθμο κατασκευης και αλλον συριακο αριθμο μια και αλλαξαν την κεντρικη πλακετα,ενω το ΙΜΕΙ μπορουν και το αλλαζουν για αυτό εδεινχε τον ιδιο αριθμο!μετα από αλεπαληλα τηλεφωνα σε σμαρτεκ και σαμσουνγκ μου ειπαν τελικα ακουσον ακουσον ότι μπορουν και αλλαζουν και τον σειριακο αριθμο και τον αριθμο κατασκευης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κριμα στην ΝΑΣΑ που δεν εχει αυτά τα ταλεντα!!!!!!!!

μου ειπαν επισης ότι η συσκευη μου δεν εχει κανενα πρόβλημα και πως ποτε δεν εδειχνε κληστη ότι εχει κανει φορτιση 100% και πως, πως όλα τα συγκεκριμενα ταμπλετ δεν το δειχνουν ότι είμαι ψευτης και το ειπα γιατι δεν μου αρεσει η συσκευη!

και η λυση που μου προτειναν είναι ή να την φορτιζω ανοιχτη ή να την ανοιγοκλείνω ή να την χρονομετρω για να ξερω ποτε εχει φορτισει πληρες!!!!!αυτά τα τελευταια μου τα ειπε ο προισταμενος της σαμσουνγκ το ονομα του είναι διαθεσιμο σε οποιον θελει όπως και τα ονόματα ολων εκει μεσα !

στην ερωτηση μου γιατι την πρωτη φορα το ειδαν σαν πρόβλημα και προχωρησαν όπως ειπαν σε αντικαταστηση αυτων των μερων της συσκευης και διωρθωθηκε για λιγο το πρόβλημα μου ειπαν ότι τα αντικαταστησαν γιατι ειχε διαροη η πλακετα!ενω στην αρχη μου ελεγαν ότι τα αντικαταστηαν προληπτικα !

απευθηνθηκα σε δικηγορο και το κοστος για να βρω το δικιο μου είναι 100 € το εξωδικο και 500 η δικη,δεν τα μπορω να τα δαπανησω αυτά τα χρηματα και ετσι ψαχνωμαι με την προστασια του καταναλωτή.

το πρόβλημα με την μπαταρια το ελυσα μονος μου και την λυση θα σας την γραψω από κατω !

Link to comment
Share on other sites

μπορουν να το δοκιμασουν οσοι εχουν πρόβλημα με την μπαταρια το εκανε από ότι ειδα και ενας φιλος ποιο πανω!

ανοίγετε την συσκευη προσεχτικα πρωτα από την μερια που δεν εχει τα κουμπια εγω χρησιμοποιησα μια πενα λεπτη και σκληρη από αυτές που παιζουν κιθαρα.

αποσυνδεσα την μπαταρια από την κεντρικη πλακετα εβαλα την συσκευη να φορτιζει εκει ειδα ότι εδειχνε φορτιση μπαταριας 100% και ας μην ειχα συνδεμενη μπαταρια πανω!την εβγαλα από την φορτιση και την ξαναεβαλα και τοτε εδειχνει κανονικα σαν να φορτιζει.την συσκευη την κρατουσα από την μερια της οθονης για να μην ακουμπησει το χερι μου πανω στην πλακετα και δημιουργησω καποιο βραχυκλωμα,την εβγαλα από την φορτιση μετα από λιγα δευτερόλεπτα.την αφησα για λιγα λεπτα.20 για την ακριβεια.επειτα ξανασυνδεσα την μπαταρια εκλεισα το καπακι και το προβλημα μεχρι στιγμης λυθηκε!

από ότι διαβασα τα προβλήματα με την μπαταρια γινοντε γιατι κρατει υπερβολικα φορτιο η κεντρικη πλακετα με αυτό που κανουμε αποφορτίζουμε την συσκευη και λυνεται το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα τη συσκευή root ακολουθώντας τις οδηγίες από εδώ. Κατέβασα και δύο εφαρμογές root checker και μου επιβεβαίωσαν το επιτυχές της διαδικασίας.

Τώρα τι κάνω; :O

Πώς θα απαλλαγώ από τις σαβουροεφαρμογές που είχε η συσκευή;

Από τη Διαχείριση Εφαρμογών δεν έχω την επιλογή ''Κατάργηση εγκατάστασης'' παρά μόνο για τις κατεβασμένες εφαρμογές (όπως και πριν το root).

Είχα την εντύπωση ότι με το που γίνεται root μια συσκευή μπορείς να απεγκαταστήσεις οτιδήποτε.

 

Δώστε μια βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...