Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus G Pro (E988)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κάποιο από τα μέλη γνωρίζει εάν η Κορεάτικη έκδοση (F240) του κινητού λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα; Το βρίσκω refurbished σε αρκετά δελεαστική τιμή (~$250). Αρκεί να λειτουργεί!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως κάποιο από τα μέλη γνωρίζει εάν η Κορεάτικη έκδοση (F240) του κινητού λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα; Το βρίσκω refurbished σε αρκετά δελεαστική τιμή (~$250). Αρκεί να λειτουργεί!

 

Αν δεις καμια 20αρια post παραπανω, εχω βαλει τις μπαντες που παιζουν ολοι οι τυποι του g pro. Νομιζω το κορεατικο, λειτουργει μονο 2G εδω και δεν θα εχει και ελληνικα. Αν ξερει καποιος αλλος πιο σιγουρα πραματα, ας ποσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις καμια 20αρια post παραπανω, εχω βαλει τις μπαντες που παιζουν ολοι οι τυποι του g pro. Νομιζω το κορεατικο, λειτουργει μονο 2G εδω και δεν θα εχει και ελληνικα. Αν ξερει καποιος αλλος πιο σιγουρα πραματα, ας ποσταρει.

 

Βασικα το κορεατικο μοντελο ειναι κλειδωμενο 3g-4g για κορεα,αλλα 2g φωνη και οχι δεδομενα νομιζω οτι δουλευουν στην ελλαδα.

Υ.Γ Εδω περα λεει http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_pro_e985-5254.php οτι το 2g για ολα τα μοντελα ειναι αυτες οι μπαντες ''GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions'' οποτε οπως ειπα φωνη ναι στην ελλαδα,δεδομενα οχι. :) :)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο από τα μέλη γνωρίζει εάν η Κορεάτικη έκδοση (F240) του κινητού λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα; Το βρίσκω refurbished σε αρκετά δελεαστική τιμή (~$250). Αρκεί να λειτουργεί!

 

http://www.merimobiles.com/lg-f240k-quadcore-32gb-version-smartphone_p/meri8008.htm

τα gsm κ wcdma του δουλευουν ελλαδα..

αντο θελα το αγοραζα χωρις σκεψη,

αλλα για να μην παραξηγηθουμε γκουγκλαρετε

την εταιρια σας στην ελλαδα τι 3g παιζει.

 

το λεω γιατι καποια,η βοντα νομιζω,αρχισε να βαζει μπαντες 3g κ σε αλλη συχνοτητα,

αμελητεα αλλαγη σηματος ακομα,ολα 2100 wcdma ακομα ,αλλα το λεω

 

διορθωστε με ,αλλα εχω παρει αρκετα κινεζικα με αυτες τις μπαντες για εδω,κ ολα οκ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το G Pro το εχω απο τα χριστουγεννα και ειμαι ευχαριστημενος,και στην μπαταρια του αλλα και στης ολες λειτουργιες του,ειχα ξενερωσει σε ενα σημειο που δεν ειχε ακομα 4.4.2 αλλα με το που ειδα την 4.4.2 που βγαλανε στο κορεατικο απλα επαθα πλακα,knock on/off ποιο ομορφο και smooth ui και βαλε οτι θα εχει και το art που εχει το g2,Σε γενικες γραμμες οτι εχει το G2 θα μπει και στο G Pro και περιμενω πως και πως να ερθει στο ευρωπαικο μοντελο η 4.4.2!!

 

το G2 δεν εχει art...το κοψανε

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 4.4.2 για το e986. Μας τρολαρουν η να αναψω την λαμπαδα απο τωρα? Στο e980 μου παντως τπτ.

Πως μπορω να δηλωσω το κινητο μου στην lg για να ελενχω για updates? Ειμαι στοκ αλλα δεν μπορω να βρω το πως.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 4.4.2 για το e986. Μας τρολαρουν η να αναψω την λαμπαδα απο τωρα? Στο e980 μου παντως τπτ.

Πως μπορω να δηλωσω το κινητο μου στην lg για να ελενχω για updates? Ειμαι στοκ αλλα δεν μπορω να βρω το πως.

 

καλημερα.σε ποια χωρα βγηκε?σε ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/lg-f240k-quadcore-32gb-version-smartphone_p/meri8008.htm

τα gsm κ wcdma του δουλευουν ελλαδα..

αντο θελα το αγοραζα χωρις σκεψη,

αλλα για να μην παραξηγηθουμε γκουγκλαρετε

την εταιρια σας στην ελλαδα τι 3g παιζει.

 

το λεω γιατι καποια,η βοντα νομιζω,αρχισε να βαζει μπαντες 3g κ σε αλλη συχνοτητα,

αμελητεα αλλαγη σηματος ακομα,ολα 2100 wcdma ακομα ,αλλα το λεω

 

διορθωστε με ,αλλα εχω παρει αρκετα κινεζικα με αυτες τις μπαντες για εδω,κ ολα οκ

 

Ελληνικα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα με το morelocale κανεις ελληνικα τα περισσοτερα.

Μετα απο λιγο δεν θα δινεις καν σημασια.

 

 

Στο e986 αναφερεται το ποστ αρα ειναι θεμα χρονου ανεξαρτητα απο το που.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 4.4.2 για το e986. Μας τρολαρουν η να αναψω την λαμπαδα απο τωρα? Στο e980 μου παντως τπτ.

Πως μπορω να δηλωσω το κινητο μου στην lg για να ελενχω για updates? Ειμαι στοκ αλλα δεν μπορω να βρω το πως.

 

καλημερα.σε ποια χωρα βγηκε?σε ελλαδα?

 

Στην Κορέα βγήκε παιδιά, για το κορεάτικο F240L. Ελλάδα για φθινόπωρο το κόβω. Πρέπει πρώτα να'ρθει Ευρώπη κλπ κλπ...

http://www.gsmarena.com/korean_lg_optimus_g_pro_gets_android_44_kitkat_update-news-8095.php

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια κανεις να μου πει καποια γνωμη για το αν ακιζει η αγορα του κινητου τωρα? Αυτη τη στιγμη εχω μοτο g Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις να μου πει καποια γνωμη για το αν ακιζει η αγορα του κινητου τωρα? Αυτη τη στιγμη εχω μοτο g

 

Κοίτα. Στα 350 ευρώ που έχει τώρα, δεν πρόκειται να βρεις αυτήν την στιγμή καλύτερο 5,5" FULL HD. Το μόνο φθηνότερο είναι αυτό που είναι όμως 6 ιντσών και αυτό και αυτό που αμφότερα είναι κινεζιές. Δεν ξέρω τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις αλλά το Note3 στα 430 ευρώ είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή σε phablet αυτήν την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Στα 350 ευρώ που έχει τώρα, δεν πρόκειται να βρεις αυτήν την στιγμή καλύτερο 5,5" FULL HD. Το μόνο φθηνότερο είναι αυτό που είναι όμως 6 ιντσών και αυτό και αυτό που αμφότερα είναι κινεζιές. Δεν ξέρω τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις αλλά το Note3 στα 430 ευρώ είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή σε phablet αυτήν την στιγμή.

 

Αχα οκ! Βασικα βρηκα το μοντελο Ε980 για να το ανταλλαξω με το moto G μου και βασικα απο χαρακτηριστικα ειναι απλα τουμπανο!

Link to comment
Share on other sites

Αχα οκ! Βασικα βρηκα το μοντελο Ε980 για να το ανταλλαξω με το moto G μου και βασικα απο χαρακτηριστικα ειναι απλα τουμπανο!

 

Προχώρα άφοβα τότε. Το έχω από τον περασμένο Οκτώβρη και είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα τότε. Το έχω από τον περασμένο Οκτώβρη και είμαι ικανοποιημένος.

 

Εσυ το εχεις στοκ ετσι? Ειναι γρηγορο?

Ποσες ιντσες ειναι φιλε μου?βασικα το μονο που φοβαμαι ειναι το μεγεθος!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το εχεις στοκ ετσι? Ειναι γρηγορο?

Ποσες ιντσες ειναι φιλε μου?βασικα το μονο που φοβαμαι ειναι το μεγεθος!

 

Στοκ έχω ναι. Είναι γρήγορο και είναι 5,5 ίντσες. Πάρε και ένα ποστ που είχα βάλει και με φωτό όταν το αγόρασα -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4931843#post4931843

(Για να δεις τις φωτό πάρε το direct link που έχουν κάντο Copy/paste κλπ.)

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. 288 ευρώ από το PUBLIC στο Σύνταγμα. Εκθεσιακό κομμάτι, κανονικά με τα δύο του χρόνια εγγύηση. Και δώρο το 2ετες πακέτο προστασίας (σπασμένη οθόνη/digitizer για μια φορά, και διάφορα άλλα) του PUBLIC για smartphones. Καθόλου άσχημα :) :) Παραξενεύομαι όμως που δεν έχει κάνει κανείς εδώ αναφορά/προσπάθεια για root... Τι παίζει με αυτό το θέμα;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. 288 ευρώ από το PUBLIC στο Σύνταγμα. Εκθεσιακό κομμάτι, κανονικά με τα δύο του χρόνια εγγύηση. Και δώρο το 2ετες πακέτο προστασίας (σπασμένη οθόνη/digitizer για μια φορά, και διάφορα άλλα) του PUBLIC για smartphones. Καθόλου άσχημα :) :) Παραξενεύομαι όμως που δεν έχει κάνει κανείς εδώ αναφορά/προσπάθεια για root... Τι παίζει με αυτό το θέμα;

 

Mε γεια. Καλοδούλευτο να είναι.:)

Όσον αφορά την απορία σου σχετικά με την απουσία αναφορών για root κλπ. νομίζω έγκειται στο ότι δεν έχουν αγοράσει πολλοί την συσκευή και δεν πρέπει γενικότερα να υπάρχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. 288 ευρώ από το PUBLIC στο Σύνταγμα. Εκθεσιακό κομμάτι, κανονικά με τα δύο του χρόνια εγγύηση. Και δώρο το 2ετες πακέτο προστασίας (σπασμένη οθόνη/digitizer για μια φορά, και διάφορα άλλα) του PUBLIC για smartphones. Καθόλου άσχημα :) :) Παραξενεύομαι όμως που δεν έχει κάνει κανείς εδώ αναφορά/προσπάθεια για root... Τι παίζει με αυτό το θέμα;

 

Καλη προσφορα τρομερη βασικα!καλο ταξιδο

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια. Καλοδούλευτο να είναι.

Όσον αφορά την απορία σου σχετικά με την απουσία αναφορών για root κλπ. νομίζω έγκειται στο ότι δεν έχουν αγοράσει πολλοί την συσκευή και δεν πρέπει γενικότερα να υπάρχει ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ πολύ :) Στο xda-developers έχω βρει κάποια πράγματα, αλλά ήθελα κάτι και από εδώ. Θα κάτσω να ασχοληθώ λίγο και βλέπουμε.

 

Καλη προσφορα τρομερη βασικα!καλο ταξιδο

Ευχαριστώ και εσένα! Εγώ πήγα για να χαζέψω λίγο το μαγαζί και να αγοράσω άγραφα CD (τα οποία ξέχασα κιόλας να αγοράσω) :p :p Το έψηνα μέρες βέβαια, αλλά δεν είχα κάνει κάποια κίνηση. Είχα μερικές αμφιβολίες, οι οποίες μου έφυγαν γρήγορα :)

 

 

Μιλώντας γενικά πάντως, νομίζω ότι με τέτοια τιμή και όλο το πακέτο, δεν θα έβρισκα εύκολα συσκευή με αυτά τα χαρακτηριστικά. Κάνω λάθος;

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας γενικά πάντως, νομίζω ότι με τέτοια τιμή και όλο το πακέτο, δεν θα έβρισκα εύκολα συσκευή με αυτά τα χαρακτηριστικά. Κάνω λάθος;

Οχι. Ειδικα στις 5,5" δεν υπαρχει αναλογο σε τετοια τιμη.

EDIT: Μονο αυτο υπαρχει -> http://www.sin-plin.gr/VIVACO-V-TOWER-5.7-WHITE-OCTACORE-ANDROID-4.2.2-2GB-RAM-16GB-ROM-DUAL-CAMERA-5MP-FRONT-13MP-BACK-DUAL-SIM/

Δεν ξερω τι ρολο βαραει. Για κινεζια της πλακας φαινεται...

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ που έδωσα 288 ευρώ για κάτι επώνυμο!! Έχω αρχίσει όμως να αμφιβάλω για την κίνηση αγοράς του για τους εξής λόγους:

 

1) Μικρή κινητικότητα στο xda-developers. Και αρκετά πράγματα που βγαίνουν δεν αφορούν τόσο την σειρά E98x...

2) Η LG ακόμα να δώσει KitKat στο ευρωπαϊκό μοντέλο. Από ότι βλέπω έχουν δώσει μόνο στο Κορεάτικο και είναι άγνωστο πότε θα δωθεί στο ευρωπαϊκό... Υπάρχει και το CyanogenMod, αλλά είναι ίσως η μοναδική φορά που θέλω να κρατήσω την Stock rom και απλά να κάνω root. Το Note 2 έχει ήδη πάρει. Πόσο θα περιμένουμε;;

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εγω φθινοπωρο μας βλεπω για kitkat και αν ειμαστε τυχεροι. Και να την παρει το καλοκαιρι το ευρωπαικο, δεν βλεπω την ελληνικη lg να πολυβιαζεται να την δωσει. Εδω δεν βιαζεται για το απλο g που το εχουν αγορασει και περισσοτεροι και θα βιαστει για το δικο μας που το εχουμε 3 κι ο κουκος...;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...